من رئیس جمهور آینده ام!

TUMS

Well-known member

آقای ایمونو خوشحالم که این جرأتو داشتین که هدفتونو اینجا براماهم گفتین، خیلی خوبه که از الان مسیر آیندتونو مشخص کردین. تو روزنامه ای که مخصوص شهر خودمونه خوندم که نوشته بود اکثر کاندیداهای شورا هیچ برنامه ای برای شهرشون ندارن.همشم برمیگرده به اینکه یه دفه ای تصمیم میگیرن که شرکت کنن بدون هیچ پیش زمینه اطلاعاتی.
شما فکر میکنین علاوه بر تخصص تو رشته خودتون به چه معلومات ومهارتهای دیگه ای نیاز دارین تا وقتی وارد مجلس شدین به اهدافی که تو ذهنتون هست راحتتر دست پیدا کنین وسردر گم نشین؟

به همین دلیل هست که در ابتدا قصد دارم کارهای اجرایی انجام بدم وپله پله جلو برم و تجربه لازم را کسب کنم
مسلمآ جهت اداره یک کشور باید تجربه های مدیریتی بالایی داشته باشید
و من هم اگر بخواهم این مسیر را ادامه بدهم باید در زمینه کارهای اجرایی و مدیریتی کار کنم و خودم را محک بزن و ببینم آیا توانایی این را دارم یا نه
کارهایی را هم کرده ام اما به نظرم خیلی ساده بود شاید کارها کوچک بوده اند
ولی جدای از همه ی اینها وقتی کسانی را میبینم که چه پست هایی را دارند در حالی که هیچی از من و شما بیشتر ندارند امیدوار میشوم .. . .:a2d3::a2d3:
ولی بعضی وقت ها که خوب دقت میکنم که در کشور من اصلآ شایسته سالاری نیس ناراحت میشم .. .:sad:

ghazal26

New member
تاپيك جالبه آوا جان، من چندين بار اين افكاروبا خودم داشتم. واقعا اگه من پست مهمي توي جامعه داشته باشم درست انجامش ميدم يا مثل خيلي هاي ديگه تا روي صندليم نشستم گذشتمو فراموش ميكنم؟؟؟!!!

خب ما انتظارات زيادي از يه رئيس جمهور داريم كه دوستان بيشترشو گفتن اما بعضي ها هم توي جامعه ميبينم كه انتظار معجزه از يه رئيس جمهور و يا بقيه دارن!!

حالا معجزه پيشكش همون مسئوليتهاي مهم رو درست اجرا كنن كافيه.. من طرفدار هيچ شخصيت سياسي نيستم اما نبايدم بي انصافي كرد تو بعضي موارد سعي هايي شده، مثلا تا اواسط دهه هشتاد عوام هيچ اطلاعاتي راجع به انرژي هسته اي نداشتن و ميگفتن خب صلح كنيد تموم شه ديگه! چون از جنگ ميترسيدن خب حقم داشتن يه جورايي! اما وقتي اين سرمايه درست به مردم معرفي شد همه بلند شدن و يك صدا از حقشون دفاع كردن و اگه الان ما غني سازي رو راحت و بي دغدغه انجام ميديم مديون مردم و البته باني اين آگاه سازي هستيم...

من اگه يه روزي يه همچين پستي داشته باشم ( كه بعيد ميدونم اينقد برم تو عمق سياست چون با روحيه ام سازگار نيست :a2d3:) حداقل كاري كه ميكنيم اينه كه سرمايه هاي طبيعيمون رو ناديده نميگيرم! ما دريا داريم بهترين خاك رو داريم معدنهاي غني داريم از همه مهمتر نفت داريم! گاز، جنگل، طبيعت بكر براي توريستا! اگه بخوام همه رو بگم كه به كتاب ميشه آوا جان !!! چيزي كه هميشه ناديده گرفته شده (البته كم كم داره بهتر ميشه) نخبه هاي ما هستن! بزرگترين سرمايه ما بچه هايي هستن كه با كمترين امكانات و حتي بدون امكانات از جيب خودشون ميذارن تا اختراعات كوچيكشونه به دنيا معرفي كنن.

در ضمن به نظر من طبق گفته انبيا و ائمه، دين از سياست جدا نيست! حالا يه عده اي پشت نقاب اسلام پنهان شدن و كارهاي كثيف ميكنن اين دليل جدا كردنشون نميشه. عزيزاني كه نهج البلاغه ميخونن خوب ميدونن كه بهترين توصيه هاي سياسي رو حضرت علي به مالك اشتر ميكنه كه اگر نصف اونارو مسئولين جدي اجرا كنن بهترين جامعه رو خواهيم داشت. توصيه هاي ايشون جدا طبق اصول جامعه شناسي و روانشناسيه.

ببخشيد طولاني شد تازه خلاصش كردم

:auizz3ffy9vla57584x

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
غزل جان ممنونم ازمطلب خوبی که عنوان کردی.همه حرفاتو منم قبول دارم مخصوصا اون نخبه ها. هیچ سرمایه ای بالاتر از نیروی انسانی نیست،مثال واضحشم ژاپنه که بیشترین تکیه اش نیروی انسانیه نه سرمایه های طبیعی.خوشبختانه تو کشور ما هردومورد وجود داره و میشه با تکیه بر اونا خیلی غیرممکنها رو ممکن کرد.

اینم که گفتی در مورد بعض مسئولا بی انصافی میشه،درسته. همیشه همین بوده و خواهد بود. یه جمله ای از حضرت علی ع تو این زمینه خونده بودم که دقیقش یادم نیست ولی مفهومش این بود که:اگه به قدرتی دست پیدا کردی بدون ،مردم در مورد تو همونطوری فکر میکنن که درمورد رهبران قبلی فکر میکردن و نیز همونطوری که خودت در مورد قدرتمندان قبل از خودت تصور میکردی.(همیشه یه بدبینی از طرف مردم نسبت به رهبران سیاسی هست که طبیعیه)

بالا