منابع کارشناسی ارشد ویروس شناسی

waria

New member
اخه میدونین.یکی از استادای ویروس،میگه برو پیش دانشجوهای ویروس ببین راضین یا نه(منظورش این بود که پشیمونن) البته نظر من برای ویروس خوندن تغییر نمیکنه.
میشه بگید رتبتون برای ارشد چند شد؟البته اگه دوست دارید بگید:sarma:

mojtabak62

New member
سلام دوستان ویروس رشته بسیار زیبایی است . ولی من دانشجویان ویروس شناسی را تا حالا ندیدم و جاهایی که این دانشجویان را پذیرش میکنند کم می باشد نمیدونم چرا رشته ای به این خوبی را دانشگاه های دیگه مانند شهید بهشتی نمیگیره!!!

waria

New member
ویروس: فقط جاوتز و مورای (کتاب فنر مال سال 98 هست که ویرایش جدیدی ازش نیومده و کلا ترجمه هم نشده)
ایمنی: 4 استاد ولی مشکلی که داره از سال 84 آپدیت نشده بهمین دلیل مطالب جدیدی مثل il17 , il22 و... رو باید از ابولعباس 2009 یا 2012 بخونید
باکتری: خلاصه جاوتز
بیوشیمی: بیوشیمی برای کنکور انتشارات دیباج
قارچ: پروانه عدیمی دیباگران + کتاب یا جزوه خلاصه کافیه
انگل: جزوه انگل دانشگاه علوم پزشکی کاشان یا فشرده انگل شناسی عمید اطهری
ژنتیک مولکولی: مروری جامع بر ژنتیک انتشارات برای فردا سال 89 یا 90
زبان: زبان عمومی ویژه ارشد گروه پزشکی تالیف رضا رضازاده انتشارات جهاددانشگاهی + درسنامه جامع زبان ارشد علوم پزشکی امیر لزگی
شما خودتون برا ارشد همین کتابارو خوندین؟

cell55

New member
سلام دوستان
من دانشجوی رشته سلولی مولکولی هستم و به ایمونولوژی و ویروس شناسی و ژنتیک مولکولی خیلی علاقه دارم.
ولی با مشاورها که صحبت کردم همه رشته ژنتیک انسانی را پیشنهاد کردن ولی من خیلی به این رشته علاقه ندارم
و می خوام بین ایمونولوژی و ویروس یکی را انتخاب کنم.
ولی همه می گن که ایمونو اشباع شده و رشته دیگری را انتخاب کنید.
من ویروس هم خیلی دوست دارم ولی چون سلولی مولکولی خوندم انگل و قارچ و تک یاخته و کرم هیچی بلد نیستم و اصلا چنین واحدهایی نداشتم و در نتیجه می ترسم ویروس شرکت کنم و قبول نشم.:sadsmiley:
میشه لطفا کمی درباره رشته ویروس و اینده اش توضیح بدین؟
و میشه نظرتون را درباره ایمونو هم بگین؟ البته میدونم که این تاپیک ویروس و عذر خواهی می کنم که این سوال اینجا مطرح کردم.
برای قارچ و انگل منابعی که ذکر کردین کافیه؟ من از این دروس خیلی می ترسم.
میشه راهنمایی ام کنید و نظرتون را بگین؟
پیشاپش ازتون تشکر می کنم.
:rose:

waria

New member
سلام دوستان
من دانشجوی رشته سلولی مولکولی هستم و به ایمونولوژی و ویروس شناسی و ژنتیک مولکولی خیلی علاقه دارم.
ولی با مشاورها که صحبت کردم همه رشته ژنتیک انسانی را پیشنهاد کردن ولی من خیلی به این رشته علاقه ندارم
و می خوام بین ایمونولوژی و ویروس یکی را انتخاب کنم.
ولی همه می گن که ایمونو اشباع شده و رشته دیگری را انتخاب کنید.
من ویروس هم خیلی دوست دارم ولی چون سلولی مولکولی خوندم انگل و قارچ و تک یاخته و کرم هیچی بلد نیستم و اصلا چنین واحدهایی نداشتم و در نتیجه می ترسم ویروس شرکت کنم و قبول نشم.:sadsmiley:
میشه لطفا کمی درباره رشته ویروس و اینده اش توضیح بدین؟
و میشه نظرتون را درباره ایمونو هم بگین؟ البته میدونم که این تاپیک ویروس و عذر خواهی می کنم که این سوال اینجا مطرح کردم.
برای قارچ و انگل منابعی که ذکر کردین کافیه؟ من از این دروس خیلی می ترسم.
میشه راهنمایی ام کنید و نظرتون را بگین؟
پیشاپش ازتون تشکر می کنم.
:rose:
سلام دوست عزیز...ویروس خیلی رشته جالب وزیباییه.ظرفیت پذیرشش کمه.اشباع نشده چون کلا کسی زیاد ویروس نمیره.امکانات برای رشته ویروس هنوز تو ایران زیاد نیست وامکان اینکه کار پیدا نشه هست.ولی خب اگه واقعا به این رشته علاقه داشته باشین همیشه کار هست.من خودم که به هیچ چی غیر از ویروس فکر نمیکنم.چون مباحث مولکولی زیاد داره برای شما خیلی خوبه به نظرم.در مورد قارچ وانگل وتکیاخته ام نگران نباشید این درسا ضریب 1 دارن و خیلی اسونن.یه کتاب خوب براشون بگیرید مشکلی نیست.در مورد ایمنی هم از بچه های ایمنی بپرسید راهنماییتون میکنن.بعد دیگه انتخاب با خودتونه.اگه ویروسو انتخاب کردید که خوشحال میشیم با این تالار همکاری کنید و با هم درس بخونیم.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.موفق باشید:bunnyearsmiley:

ramin-dreamer

New member
cell55، هر چه که اراده کنی و براش واقعا وقت بزاری دست پیدا می کنی. به هیچ عنوان برای ادامه تحصیل دنبال رشته ای که دوست نداری نرو. ببین واقعا به چی علاقه داری. چه زمینه می تونه این انگیزه رو در شما ایجاد کنه که ساعتها تو کتابخونه دنبال تحقیق راجب به آن موضوع باشی. با اون رشته زندگی کنی و خلاصه اگه می خوای تو کار موفق باشی، تو اون رشته به معنای متخصص بشی.
دوستهایی داشتم که ویروس ایمونو یا ژنتیک خونده بودند و از رشته اشون راضی نبودند. به زور دفاع کردند و الانم تو شرکت های خصوصی ویزیتوری می کنن. بنابراین بهترین کار ایننه که دنبال علاقه واقعی ات بری. البته خوب تحقیق کن ببین چه رشته با روحیه و علاقه ات سازگاره.
موفق باشی

saba21

New member
سلام.من میخوام سال بعد کنکور ارشد ویروس شرکت کنم.چون ایمنی و بیوشیمیم ضعیفه،میخوام که لطفا برا هرکدوم یه کتاب پایه معرفی کنین.ممنون

Rahai

New member
سلام.من میخوام سال بعد کنکور ارشد ویروس شرکت کنم.چون ایمنی و بیوشیمیم ضعیفه،میخوام که لطفا برا هرکدوم یه کتاب پایه معرفی کنین.ممنون
عزیزم برو بخش مطالعه گروهی بچه ها هرچی خوندن، گفتنو

بالا