معرفی گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

mj1919

New member
سلام
آقا مجتبی و نجما خانم ممنون از اینکه بدون تعصب نظراتتون رو میگید
من ازتون راهنمایی میخوام
من امسال کنکور ارشد دارم و نمیدونم اول بهزیستی بزنم یا تهران. از یه طرف دوستانم بهزیستی میخونن و حسابی از جو اونجا و امکانات و بخصوص اساتید راضی هستن و از طرف دیگه دوستای دیگم که امسال پی اچ دی امتحان دادن میگن تهران رو بزن
دوستان من میگن تهران از نظر تکنیکای مولکولی قویتره و بهزیستی از نظر سیتو
من برای دکترا میخوام برم خارج از کشور و با رزومه ای که تو دوران کارشناسی دارم (یه مقاله آی اس آی با ایمپکت نسبتا خوب که ایشالا بزودی چاپ میشه، کلی ورکشاپ و همایش بین المللی، معدلمم بد نیست و آیلتس هم دارم) میخوام ارشد جایی باشم که بتونم با یه استاد معتبر روی یه موضوع خیلی خوب کار کنم که بتونم فاند بگیرم و برم (ترجیحا آمریکا!!!) در واقع میخوام تکنیکای مختلف رو یاد بگیرم
بهزیستی افرادی مثل دکتر نجم آبادی و دکتر اوحدی (که شنیدم تو ایام عید قراره بره فرانسه یه کشف جدید که درمورد کالمودولین کرده ارائه کنه) رو داره و از اساتیدم شنیدم که بهزیستی با آلمان لینکای خوبی داره و دانشجوهای زیادی رفتن آلمان که حتی آقای گرشاسبی که دانشجوی بهزیستی بود دکترا ماکس پلانک بوده و الان هیئت علمی تربیت مدرسه(توی اون مقاله ی نیچر دکتر نجم آبادی فکر کنم نفر سوم بود)
از طرف دیگه تهران هرچه باشه تهرانه! و شناخته شده ترین دانشگاه کشوره هرچند از اساتیدش بخصوص دکتر نوری دلویی تعریفای خوبی نشنیدم
لطفا شما اگر پیشنهادی با توجه به تجارب خودتون و یا دوستانتون دارید در اختیار من بزارید
ممنون

با اینکه من دانشجوی بهزیستی هستم،
ولی برای شرایط شما توصیه ام اینه که، تهران، بعد بهزیستی بزنید،
چون شما قصد اپلای برای آمریکا دارید، اونجا سیستم اپلای مشابه کانادا داره، و فرصت چک و چونه زدن واسه ی سی وی تون (که شاید توی بهزیستی بهتر بتونید جمع کنید) رو نخواهید داشت، و یکراست برای دانشکده اپلای می کنید،
در ثانی اسم Tehran University یک برند شناخته شده است،

اگه بهزیستی بخونید،
باید تلاش کنید که در تیم دکتر نجم آبادی باشید، ایشون با موسسه ی مکس پلانک لینکهای خوبی داره(خوب طبق علاقه تون هم، مکس پلانک تا آمریکا خیلی فاصله داره! )
از سطح کارش همینقدر بسه که مقاله ی نیچر داره، که ایمپکتش اندازه ی کل ایمپکتهای سی ویه پدر خوانده است!
یکی از بچه های همین انجمن از دانشجوهای بهزیستی،
می گفت (نمیدونم راست یا غیر) که دانشجوی دکتر نجم آبادی بوده، توی مصاحبه ی دکتری، با میانگین 74 ردش کردن، با سی وی عالی!
چند ماه پیش می گفت (یک دوماه) که برای آمریکا اکسپت گرفته،
(اینم در نظر داشته باشید، که دانشجوهای دکتر نجم آبادی رو خیلی سخت می ذارن که دکتری داخل بخونند! )

najma

New member
می گفت (نمیدونم راست یا غیر) که دانشجوی دکتر نجم آبادی بوده، توی مصاحبه ی دکتری، با میانگین 74 ردش کردن، با سی وی عالی!
(اینم در نظر داشته باشید، که دانشجوهای دکتر نجم آبادی رو خیلی سخت می ذارن که دکتری داخل بخونند! )

بله متاسفانه این قضیه رو من از فرد دیگه هم شنیدم .

negar62

New member
مشهد:
بنده با دانشجوهاش صحبت کردم(موقع مصاحبه دکتری) گروه ضعیف از لحاظ علمی، استاد هاش با اینکه چند تایی از حارج کشور گرفتند، ولی میگفتند که کارهای ضعیفی می کنند. دوم اینکه رابطهی بین اساتید هم بسیار بده، رسما دعوا می کنن. (ئوستان دانشجوی ع پ مشهد موضع نگیرند، من فقط نقل کردم)

تبریز و اصفهان:
از دانشجوهاشون اینجا هستند، بهتره اونا بگن (najma و fateme67)

بقیه شهرها را هم اطلاعی ندارم،

برای عزیزانی که قصد ادامه توی پی اچ دی رو دارن و الان کارشناسی اند، توصیه می کنم که ارشد رو تهران بخونند(یکی از سه تا دانشگاش)

سلام . ممنون از توصیه های خوبتون . من الان دانشجوی بندرعباسم . با اینکه جزء چند دانشگاه برتر نیست اما واقعأ دانشجو ها با انگبزه هستند و اساتیدمون هم نسبتأ خوب راهنمایی میکنن . من و چند نفر از دوستان از همین ترم استارت phd رو زدیم . فرمایش شما درسته . دانشجوهای تهران چون با اساتیدی که مصاجبه phd رو انجام میدن شناخت و برخورد بیشتری نسبت به ماها دارن کارشون راحت تره و ما باید بیشتر تلاش کنیم . اما بازم من اعتقاد دارم توی ارشد این خود دانشجو هست که باید دنبال جمع آوری جدیدترین اطلاعات و رفرنس های مناسب باشه . من اوایل کمی از شرکت توی phd ناامید شده بودم . اما با قبولی دو نفر از بچه های یزد توی phd عزممون رو جزم کردیم !

mj1919

New member
سلام . ممنون از توصیه های خوبتون . من الان دانشجوی بندرعباسم . با اینکه جزء چند دانشگاه برتر نیست اما واقعأ دانشجو ها با انگبزه هستند و اساتیدمون هم نسبتأ خوب راهنمایی میکنن . من و چند نفر از دوستان از همین ترم استارت phd رو زدیم . فرمایش شما درسته . دانشجوهای تهران چون با اساتیدی که مصاجبه phd رو انجام میدن شناخت و برخورد بیشتری نسبت به ماها دارن کارشون راحت تره و ما باید بیشتر تلاش کنیم . اما بازم من اعتقاد دارم توی ارشد این خود دانشجو هست که باید دنبال جمع آوری جدیدترین اطلاعات و رفرنس های مناسب باشه . من اوایل کمی از شرکت توی phd ناامید شده بودم . اما با قبولی دو نفر از بچه های یزد توی phd عزممون رو جزم کردیم !

سلام
عالیه!
اتفاقا ، تعریف بچه های یزد رو شنیدم، خیلی خوب قبول شدند!
علوم پزشکی مشهد هم 4 نفر توی مصاحبه داشتند که یکی قبولی داشت.
توی مصاحبه با یکی دوتا از بچه های ع پ تهران (یکی دوتا، نمی گم همه) برخورد داشتم! واقعا نسبت به اسم و رسمشون، خیلی پرت بودند!

انشاالله موفق باشید

negar62

New member
سلام
عالیه!
اتفاقا ، تعریف بچه های یزد رو شنیدم، خیلی خوب قبول شدند!
علوم پزشکی مشهد هم 4 نفر توی مصاحبه داشتند که یکی قبولی داشت.
توی مصاحبه با یکی دوتا از بچه های ع پ تهران (یکی دوتا، نمی گم همه) برخورد داشتم! واقعا نسبت به اسم و رسمشون، خیلی پرت بودند!

انشاالله موفق باشید

خیلی ممنونم . امیدوارم از تجربیاتتون بیشتر استفاده کنیم . پیروز باشین

Milad_R

New member
سلام
کسی میدونه با جدا شدن دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران چی برسر ژنتیکش میاد؟
کدوم وریه؟
من شنیدم اساتیدش باهم اختلاف پیدا کردن دودسته شدن هرکدوم یه طرف رفتن!!!
لطفا اگه کسی اطلاعات موثقی داره به ماهم بگه چند وقت دیگه باید دانشگاه انتخاب کنیم
ممنون

Queen

New member

نظر بنده(در مورد گروه های ژنتیک ارائه دهنده ی دکتری ژنتیک پزشکی):
رتبه بندی بر اساس کیفیت کارها ، پژوهش ها، مقالات چاپ شده:
اول: علوم بهزیستی و توانبخشی
دوم: بهشتی/ تهران

از لحاظ همدلی اعضای گروه (عدم زیر آب زنی اساتید!)
بهزیستی
بهشتی
تهران

بر اساس وجهه اجتماعی و شهرت دانشگاه محل تحصیل:
تهران،
بهشتی
بهزیستی

بر اساس امکانات رفاهی دانشگاهی و دانشجویی:
بهزیستی
بهشتی
تهران

بر اساس کیفیت ساختمان، و بحث فضای آموزشی:
بهزیستی
بهشتی
تهران

تعداد دانشجویان ارشد و دکتری:
تهران
بهشتی
بهزیستی
واقعا ممنون .زحمت کشیدید

microb89

New member
سلام کسی هست راهنمایی کنه ارشد ژنتیک بهزیستی و تهران چند ترمه هست؟من شتیدم بعضیاشون حتی 7 ترمه :(
و اینکه من نظرات رو خوندم هنوز بین بهزیستی و تهران موندم واقعا!

رها93

New member
سلام بچه ها.وضعیت دانشگاه تبریز چطوره؟

افتضاح اساتید ب هم دعوا میکنن. بهترین استاد قهر کرده بازنشسته ششده! فققط یه آزمایشگاه کوچیک داره. قبولی پی اچ دی نداره خلاصه هرچی بگم کم گفتم

- - - Updated - - -

وای خدا ظرفیت کم بشه من کجا برم!!شهرهای بزرگ نمیشه که دیگه!!

microb89

New member
با اینکه من دانشجوی بهزیستی هستم،
ولی برای شرایط شما توصیه ام اینه که، تهران، بعد بهزیستی بزنید،
چون شما قصد اپلای برای آمریکا دارید، اونجا سیستم اپلای مشابه کانادا داره، و فرصت چک و چونه زدن واسه ی سی وی تون (که شاید توی بهزیستی بهتر بتونید جمع کنید) رو نخواهید داشت، و یکراست برای دانشکده اپلای می کنید،
در ثانی اسم Tehran University یک برند شناخته شده است،

اگه بهزیستی بخونید،
باید تلاش کنید که در تیم دکتر نجم آبادی باشید، ایشون با ی مکس پلانک لینکهای خوبی داره(خوب طبق علاقه تون هم، مکس پلانک تا آمریکا خیلی فاصله داره! )
از سطح کارش همینقدر بسه که مقاله ی نیچر داره، که ایمپکتش اندازه ی کل ایمپکتهای سی ویه پدر خوانده است!
یکی از بچه های همین انجمن از دانشجوهای بهزیستی،
منظورتون از اینکه دانشجوهای دکتر نجم ابادیو سخت میذارن داخل دکتری بخونن چیه؟ممنون

امثال نجم آبادی و دیگران اساتید که سنگشون به سینه میزنید!

منظورتون از اینکه دانشجوهای دکتر نجم ابادیو سخت میذارن داخل دکتری بخونن چیه؟ممنون

با سلام
نمیدونم این پست هنوز دیده میشود یا خیر اما خوب بدم نیومد نظری داده باشم
ببینید دوستان اینکه پروفسور نجم آبادی شخصیتی علمی مطرحی هستند هیچ شکی نیست اما به جد اعلام میکنم که ایشان فقط در زمینه سیتوژنتیک و یا به عبارتی genome wide association کار میکنند و چاپ مقالات این تیپی چون حجم بالای کار از نظر زمان و هزینه است در ژورنالهای خوب چاپ میشوند و از همه مهمتر ایشان لینکهای بسیاری با ژورنالهای این تیپی دارند بخصوص اساتید مکس پلانگ و اینکه کار کردن با ایشان از نظر چاپ مقاله خوب است و کسانی که به ژنتیک کلاسیک یا کمی علاقه مندند گزینه خوبی است مثلاً در کرمان دانشجوی دکتری ژنتیک دانشگاه آزاد!!(اینرو عرض کردم که خیلی در بند اسم دانشگاهاتون نباشید!!!هنر اینه که وقتی بیرون میایید حرفی برا گفتن داشته باشید نه فقط کنار پول و ارتباطات این اساتید) که الان هیات علمی دانشگاه آزاد کرمان هستند با ایشان کار کردند و مشترک با مکس پلانگ شاید بالغ بر 50 نفر در مقاله نیچر اسمشون هست تازه ایشان عنوان پژوهشگر برتر کشور را هم کسب کردن و یک کار کاملاً تیمی سنگین با تعداد زیاد است این رو گفتم که ایشان بر بال بزرگان دیگر کشورها و پولهای پژوهشی آنها این گونه اند!!منظور اینکه اینقدر سنگ این دانشگاه این استاد رو به سینه نزنید مهم خودتونید و ایده های شما نه اساتید!یک مثال دیگر از اساتید خیلی سخت کوش تر با بودجه های داخلی هستند که آنها بیشتر احسنت داره کارهاشون و از نظر پژوهشی و فکر قشنگ و رزومه پر بار واقعاً علمی و با سن کم دکتر سامان حسین خانی که در کمترین سن نسبت به خیلیها درجه استادی گرفتند مثال زدنی هستند و مقالات فوق العاده که واقعاً زاده تفکر و تلاش ایشان بوده نه پول و رابطه میتونید سرچ کنید ایشان هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در گروه بیوشیمی و نانو هستند به همراه دکتر مولا در دپارتمان ژنتیک واقعاً چهره هستند در زمینه سلولهای بنیادی و نورساینس یا دکتر جوان در بخش فیزیولوژی پزشکی و با کارهای داخل بدون هیچ وابستگی به امثال مکس پلانگ در Plos One,jbc.stem cell,bisensor and bioelecteric که ایمپکتهای بالا 6 دارند مقاله چاپ میکنند پس در کل تلاش کنید خودتون بار علمیتون رو یدک بکشید نه اینکه شمارو به خاطر اسم اساتیدتون بشناسند مطمئن باشید و قتی از پیش امثال نجم آبادی رفتید و فارغ التحصیل شدید اون موقع میفهمید که الان نمیتونید مستقل باشید
آرزوی موفقیت برای همه کسانی که علم رو برای علم دوست دارند نه کلمه دکتر و دانشگاه و همینطور برای کسانی که دنبال مقایسه نیستند و بیشتر سعی میکنند خودشون باشند تااینکه بگن دانشجوی فلان استاد یا دانشگاه بودند! و اینقدر نگویند رشته من ارجح اون بد و .....

varia

Well-known member
این دوستمون حکمت بیو زیبا فرمودند نظرشونو. خوشمان آمد.

ولی اینم هست که دوست عزیز در شرایط کنونی ما به مسائلی چون تیپ دانشگاه و همکاری هایی که با اساتید مختلف داشتیم ارزش و اهمیت میدهند و ما نیز باید این موارد را در نظر بگبریم.

این دوستمون حکمت بیو زیبا فرمودند نظرشونو. خوشمان آمد.

ولی اینم هست که دوست عزیز در شرایط کنونی ما به مسائلی چون تیپ دانشگاه و همکاری هایی که با اساتید مختلف داشتیم ارزش و اهمیت میدهند و ما نیز باید این موارد را در نظر بگبریم.

ممنون
بله کاملاً صحیح این منش جز اینکه برای علم مرز قائل میشویم هیچ فایده ای ندارد و فقط محصور به کشورمون میشم و بس!بیرون از این مرز مشکل داریم!اما چه میشه کرد متاسفانه سیستم اینگونه بار آورده با این همه مشکلات آینده شغلی و کلاً آینده سراب مانند و از این تیپ بدبختیها ولی در کشورهای دیگه اینگونه نیست یک نمونش رزومه یکی از اساتید دانشگاه مطرح میشیگان آمریکاست ایشون هندی هستند به اسم Rajan P. Nairو با مدرک دکتری شیمی آلی از یک دانشگاه خیلی رده پایین هندی!!! به اسم کلارا اما الان هیات علمی دانشگاه مشهور آمریکا هستند تا قبل از اینکه برای پست دکتری به امریکا بره کاراش شیمی آلی محض بوده و خیلی معمولی ولی الان ایشان بعد از پست داک در زمینه همین کارای نجم آبادی کار میکنه جایگاههای ژنی در بیماریهای پوستی و از این قبیل که اکثراً توی nature genetic که ایمپکتش از خود ژورنال نیچر بالاتر(زیر مجموعه ای از نیچر فقط کارای ژنومیکس بیشتر چاپ میشه)اینم لینکش که رزومشون هست Rajan P. Nair, PhD
پس خیلی در گیر رو دار این داستان دانشگاه استاد اینا نیستند اونور آب
پیروز باشید

R.Fazeli

New member
سلام به تمام دوستان عزیز من تمام صفحات این تاپیک رو خوندم.
از تمامشون مطلب جدیدی یاد گرفتم،مخصوصا از نوشته حکمت. بیوتک.
ممنون که نظراتتونو میذارید من که با خوندنشون انگیزه بیشتر میگیرم.
با ارزوی موفقیت و شادکامی برای تمام دوستان عزیزم
.:heart:

نصیر66

New member
سلام میدونم هیچ ربطی ندار به بحثتون ولی یه سئوال بنظرتون دانشگاه خودگردان ارزش خوندن داره باهزینه18 میایونی؟دانشگاه ازاد تو این چند روز مونده ژنتیک چ موضوعش مهمه و بیوشیمی؟

narges1125

New member
1.تهران
2.بهزیستی
3.بهشتی
4.ایران
5.اصفهان
6.یزد
7.شیراز
8.مشهد
9.تبریز
10.اهواز
11.زنجان
12.بابل
13.شهرکرد
14.کرمان
15.بندر
چ ترتیبی رو برای ژنتیک انسانی پیشنهاد میکنید ؟

z.bio

New member
1.تهران
2.بهزیستی
3.بهشتی
4.ایران
5.اصفهان
6.یزد
7.شیراز
8.مشهد
9.تبریز
10.اهواز
11.زنجان
12.بابل
13.شهرکرد
14.کرمان
15.بندر
چ ترتیبی رو برای ژنتیک انسانی پیشنهاد میکنید ؟

این ترتیب درست نیست نرگس جان. با چه الویتی اینجور چیدید؟

بالا