معرفي و آینده شغلی رشته ژنتیک انساني

mj1919

New member
من برا سال بع دارم میخونم بنظرتون جزوه های دکتر خلیلیو بگیرم ؟ تازه میخام شروع کنم ولی تامپسونو خیلی وقته میخونم /سلولی لودیش میخونم ولی برا زبان و بیوشیمی چیبگیرم ؟ (من میخام فعلا مثلا لودیشو بخونم بعد جزوه خلیلیو بخونم درسته بنظرت؟؟)ممنون میشم کمکم کنید .. چون ریاد نمیدونم ؟ درباره شبانه و بین الملل نمیدونین شهریش چقدره ؟

مرسی

به نظر بنده،
فقط همون منابع معرفی شده رو بخونید،
یعنی بخش منابع ، توی همین سایت،
بهیچ عنوان جزوه رو توصیه نمی کنم،اون جزوه رو هم ندیدم، ولی مطمئنا از کتاب ناقص تره،

در مورد سوال دومتون اطلاعی ندارم،

سوال :

سلام من میخواستم بدونم اینده و بازار کار کدام یک از این رشته ها بهتر با ذکر محل فعالیتشان (کارشناسی ارشد)
ژنتیک انسانی . بیوشیمی بالینی . میکروبشناسی . نظارت بر امور دارویی . هماتولوژی . سم شناسی

Maryam.A

Well-known member
سلام بچه ها:sarma:من رشتم ژنتیکه البته ترم اولمو مرخصی گرفتم و قراره از بهمن برم از طرفی به مامایی و روانشناسی بالینی علاقه دارم به نظرتون خوبه وارد رشته ی ژنتیک بشم؟

سلام دوست عزیز باید ادامه بدی تا نتیجه بگیری بازم اگه میخواید به لیسانس بسنده کنید بنظر من علوم آزمایشگاهی بخونید:riz277:
با لیسانسش حداقل 2سال طرح با حقوق داری برا ارشدم میتونید ژنتیک بزشکی بخونید
ر.بالینی باید ادامه بدی
مامایی دوست من تو بیمارستان همه کار میکنه جز مامایی فشارخون اندازه میگیره اطراف تهران
امیدوارم کمکتون کرده باشم

INDI

New member
سلام من کنکور کارشناسی ارشد بیوتک رو دادم فک کنم امسال قبول میشم به نظرتون برا دکتری چی بخونم؟ژنتیک یا همون بیوتک؟

varia

Well-known member
سلام من کنکور کارشناسی ارشد بیوتک رو دادم فک کنم امسال قبول میشم به نظرتون برا دکتری چی بخونم؟ژنتیک یا همون بیوتک؟

به نظر من بيوتك بهتر هستش چون بيستونه بهتر حرف واسه گفتن داريد ولي بقيه شرايط رو هم بررسي كنيد ديگه.

dena

New member
من از بیو تک خبر ندارم اما اگه پایه ژنتیکت خوبه ژنتیک پزشکی به نظرم کاربردی تره

mp1818

New member
با سلام دوستان من چند روز پیش خبری مبنی بر لغو حق المشاوره برای phd هایی که از ارشد ژنتیک رفتن و دادن این امتیاز به Mdphd ها شنیدم، آِا این خبر صحت داره؟ چون من انگیزه ام را برای ادامه تحصیل ارشد از دست دادم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

selia

New member
سلام می خواستم بدونم شما فقط در مورد ژنتیک انسانی اطلاعات میدید یا در باره ی بقیه ی گرایشهای ژنتیک هم توضیح کامل میدید؟

آخرین ویرایش:

necrotizing fasciitis

Active member
این وزارت فقط و فقط به فکر دکتراست چون اصن مسئولینش دکترن
اونایی که phd میگرین باید خون دل بخورن تا بتونن یه جایگاهی پیدا کنن اونم نه مثل پزشکا
من تا اونجایی که خبر دارم به اونایی که پزشک عمومی بودند حق مشاوره و تاسیس آزمایش میدن:|

selia

New member
می خواستم بدونم ایا در هر کدام از گرایشهای ژنتیک در مقاطع فوق لیسانس و دکتراو فوق دکترا به تشریح حیوان وانسان می پردازند؟

melinaa

New member
این وزارت فقط و فقط به فکر دکتراست چون اصن مسئولینش دکترن
اونایی که phd میگرین باید خون دل بخورن تا بتونن یه جایگاهی پیدا کنن اونم نه مثل پزشکا
من تا اونجایی که خبر دارم به اونایی که پزشک عمومی بودند حق مشاوره و تاسیس آزمایش میدن:|

جدددددددددیییییییییی به پزشکای عمومی حق تاسیس آزمایشگاهو میدن؟؟؟؟؟؟؟؟
پس دکترای ژنتیک پزشکی چی میشه؟؟؟؟؟؟؟

melinaa

New member
بچه ها بنظر شما کسیکه رشته دکترای ژنتیک قبول میشه درامدش بیشتره یا کسیکه پزشکی میخونه؟؟؟؟از حرفای پست های قبلی چیز زیادی دستگیرم نشد...

necrotizing fasciitis

Active member

مشاور رو که مطمئنم
آزمایشگاه رو فکر کنم میدن ولی خیلی سخت! آزمایشگاه ژنتیک یه حالت انحصاری داره
قیقا مثل بیوتک دارویی که فقط علوم پایه دستیار میتونه باشه ولی داروساز نه!

necrotizing fasciitis

Active member
من چند وقت پیش ( یه هفته پیش) از یه پزشک عمومی ماشین خریدم گفتم درآمدتون چقدره گفت من زیاد شیفت نمیرم ولی ماهی 3 تومن :|

necrotizing fasciitis

Active member
می خواستم بدونم ایا در هر کدام از گرایشهای ژنتیک در مقاطع فوق لیسانس و دکتراو فوق دکترا به تشریح حیوان وانسان می پردازند؟

فکر نکنم ژنتیک چه پزشکی یه علوم به تشریح انسان به پردازه
ولی رات بستگی به موضوع پایان نامه ات داره یا تحقیق

sane

Active member

سلام دوست عزیز
نه تشریح انسان یا حیوان ندارن
بسته ب موضوع کار پژوهشی نمونه مثل نمونه های سرطانی جمع میکنی ک اونم با ی پزشک جراح هماهنگ میشی تا نمونه هارو در اختیارت قرار بده و یا از طریق خون گیری و استخراج دی ان ای کاراتو انجام میدی

کارولین

New member
دوستان نا امید نباشید ! الان مشاوره قبل از ازدواج رو اجباری کردن و کشور احتیاج به متخصص ژنتیک داره ایشاله همه چیز درست میشه اگه بخوایین با ناامیدی برین جلو همه چیزو باختین... هرچند در نهایت شاید یه عده مجبور بشن که از ایران برن چون هرچی باشه باز خارخ از کشور برای علوم پایه نسبت به داخل ارزش بیشتری قائلن.

varia

Well-known member

نه بابا، گرفتن مجوز آزمایشگاه ژنتیک ی پروسه سخت و طولانی داره به این راحتی نیس که به هر پزشک بدن.مجوز آز ژن فقط به دکتری ژنتیک میدن ولی اگه بیسشون پزشکی نباشه باید با ی پزشک همکاری کنن. در حدی که اطلاع دارم آزمایشگاههای ژنتیک در انحصار ی عده از بورد ژنتیک هست که خیلی مافی گرانه عمل میکنند.
ولی درآمد آزمایشگاه ژنتیک خیلی بالاست هرچند برای تاسیس آزمایشگاه ژنتیک هزینه زیادی هم لازمه.

کارولین

New member
بهترین راه اینه که با یه پزشک عمومی ازدواج کنیم یا پزشکی عمومی رو هم به لیست افتخاراتمون اضافه کنیم بلکه فرجی بشه!:25r30wi:

بالا