مطالعه ی گروهی ارشد(( هماتولوژی )) 93-94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

!sarah!

New member
با سلام و خوش اومدید
من رشته هماتو شرکت نمی کنم ولی با توجه به تجربیاتم می خوام بگم که اگه زیست جانوری می خونید و از هماتو سر رشته ای ندارید انتخاب این رشته ممکنه باعث نا امیدیتون بشه چون هم آزمونش واقعا سخت و منابع سنگینه هم اینکه ظرفیت پذیرش کمی داره (حدود 50 نفر) به همین دلیل اگر می خواید ارشد وزارت بهداشت شرکت کنید به نظر من رشته راحت تری رو انتخاب کنید البته باز هم انتخاب با خودتونه. موفق باشید

ما دو واحد هماتو پاس کردیم تقریبا اشنایی دارم اما خو با کتاب پیش نرفتیم با استاد بود
و این ینی هیچ...!
ممنون از لطفتون
:riz304:

آخرین ویرایش:

!sarah!

New member
سلام خوش اومدی
من زیست گیاهی خوندم و سال اولی که هماتو می خوندم واقعا برام مشکل بود اما امسال شرایطم خیلی بهتر شده
اما به نظرم تو خیلی وضعت از من بهتره چون ترم 8 هستی و این یعنی هنوز از جو زیست و بیوشیمی جدا نشدی ژس خوندن این دو تا درس برات مشکل نیست
میمونه هماتو و ایمنی به نظرم برای هماتو از خود دیویدسون شروع کن اما انتظار نداشته باش که بتونی خیلی سریع ژیش بری و یا حتی تا آزمون تمام قسمت ها را بخونی
برای ایمنی هم اگه هیچ سر رشته ای نداری کتاب 4- استاد رو بخونم وگرنه ابو-العب-اس بهتره
موفق باشی گلم

مرسی از لطفتون:riz304:
ایمنی این ترم داریم هماتو هم ترم قبل پاس شد...! به امسال امیدی ندارم
مرسی از کمکتون و موفق باشین

science girl

New member
من سرعتم خیییییلی پایینه! در حد یکی دو صفحه در روز...
الان از هنری تا سر انهدام اریتروسیت خوندم...:13::21:
ملکولی وسط فصل 2 گیتی امتیازی ام...:whistle:
قووووول میدم بیشتر وقت بذارم:riz513:

mohana

Well-known member
من سرعتم خیییییلی پایینه! در حد یکی دو صفحه در روز...
الان از هنری تا سر انهدام اریتروسیت خوندم...:13::21:
ملکولی وسط فصل 2 گیتی امتیازی ام.
قووووول میدم بیشتر وقت بذارم:

:a2d3:
موفق باشـــــــــی....
:auizz3ffy9vla57584x

خط به خط دیویدسون خوب و مفیده.هافبراند تو این زمینه زیاد توضیح نداده!اما من خوندم.تو 1 روز میشه خوند و اگهه نکته ای داشت که تو دیویدسون ندیده بودی,تو خلاصه هات یا گوشه کتاب یا جزو ه ات اضافه کن.اصلا هافبراند وقت گیر نیست بیشتر برای مرور خوبه!
در مورد AML خوب همون اول یه خلاصه ای راجبش هستا,اونا کمک میکنه برای فهم بیشتر.
و بقیه انواع از m0 تا M7 نکته های خیلی زیاد و راحتی داره!!اگه خلاصه نویسی میکنی به هر کدومشون یک صفحه اختصاص بده و ویژگی های مربوط ب هر نوع رو کنار هم بنویس!و زیاد مرورشون کن ازشون تست حتما میاد و خیلی راحت هستن.
مثلا باید بدونی تو کدوم نوع آئور رود و اجسام فای دیده میشه یا نمیشه!کدوم سی دی مارکر ها بیان میشه.پیک سنی چیه.چ آنتی ژن هایی بیان میشه,و کدوم رده سلولی هست (فوق العاده مهم), رنگ آمیزی ها چی مثبت چی منفی!در چ شرایطی پیش آگهی شون مطلوب یا نامطلوبه, اختلال کروموزومی هاشون, علایم بالینی مهم,و ...
موفق باشید :)

- - - Updated - - -

خط به خط دیویدسون خوب و مفیده.هافبراند تو این زمینه زیاد توضیح نداده!اما من خوندم.تو 1 روز میشه خوند و اگهه نکته ای داشت که تو دیویدسون ندیده بودی,تو خلاصه هات یا گوشه کتاب یا جزو ه ات اضافه کن.اصلا هافبراند وقت گیر نیست بیشتر برای مرور خوبه!
در مورد AML خوب همون اول یه خلاصه ای راجبش هستا,اونا کمک میکنه برای فهم بیشتر.
و بقیه انواع از m0 تا M7 نکته های خیلی زیاد و راحتی داره!!اگه خلاصه نویسی میکنی به هر کدومشون یک صفحه اختصاص بده و ویژگی های مربوط ب هر نوع رو کنار هم بنویس!و زیاد مرورشون کن ازشون تست حتما میاد و خیلی راحت هستن.
مثلا باید بدونی تو کدوم نوع آئور رود و اجسام فای دیده میشه یا نمیشه!کدوم سی دی مارکر ها بیان میشه.پیک سنی چیه.چ آنتی ژن هایی بیان میشه,و کدوم رده سلولی هست (فوق العاده مهم), رنگ آمیزی ها چی مثبت چی منفی!در چ شرایطی پیش آگهی شون مطلوب یا نامطلوبه, اختلال کروموزومی هاشون, علایم بالینی مهم,و ...
موفق باشید :)
سپاس گلم جامع و کامل کمکم کردی گه بشه یه سوال دیگه هم دارم برای بخش لنفوم به نظر میاد خیلی از بخش را نباید خون انگاری در هیچ سالی ازشون تست نیومده مثلا از صفحه 259 تا 268 کتاب دیوید سون سال 2011 مترجم دکتر محمد رخشان
درست میگم آیا؟
بازم سپاس

سلام
من این قسمت رو جهش زدم :)) برا همین فعلا نمیتونم جواب بدم...
دوستامون حتما کمکتون میکنن...:a2d3:
سپاس که به سوال ها بی تفاوت نیستی
موفق باشی گلم

- - - Updated - - -

هنوز این قسمتو نخوندم.ولی دیدوسونو اول بعدش هافبرند کتاب ملاک نیست برام ،عنوان درس مهمه هرچقد ازش تو 2-3تا کتاب باشه میخونم.
........................................
اروز
خون+لغات آبی+لغات مکسینی30تا
بقیشم سرم شلوغه.....اگه برسم1100
مرسی از راهنماییت موفق باشی

solmaz01

New member
دوستان یه سوال! آنتی ترومبین میتونه فاکتور هفت رو غیر فعال کنه؟؟؟!!!

Leyenda

Well-known member
سپاس گلم جامع و کامل کمکم کردی گه بشه یه سوال دیگه هم دارم برای بخش لنفوم به نظر میاد خیلی از بخش را نباید خون انگاری در هیچ سالی ازشون تست نیومده مثلا از صفحه 259 تا 268 کتاب دیوید سون سال 2011 مترجم دکتر محمد رخشان
درست میگم آیا؟
بازم سپاس

خواهش میکنم.
ببین دوست جون من نمیتونم بگم نخون!شانس نداریم فردا زد ازشون سوال اومد میگی لیندا گفت نخون!!!
295119_qrrr1s5w5a2lfyba.gif

من خودم پارسال خوندمشون چون همش استرس میگرفتم ک اگه نخونم عقب میوفتمو این حرفا!خلاصشونو نوشتم هر کدوم از لنفوم ها نصف صفحه شد!نکات مهمشو زیاد خوندم.تو ازمون ازمایشی س نا پارسال شرکت کرده بودم طراحش 1-2 تا سوال خوشگل ازین مبحث داده بود.میدونم اون مبحث خیلی خسته کننده هست!اما اینو یادت باشه که واسه همه کنکوری های هماتولوژی سخت و خسته کننده هست!چون هم جز مبحث لوسمی هاست و هم بدتر اینکه آخر فصله!پس ی چیز طبیعیی هست که زود بخای تمومش کنی!!:smiliess (3):

solmaz01

New member
سلام...طبق کتاب هنری
آنتی ترومبین میتونه ترومبین و فاکتورهای Xa,XIa,IXa,XIIa,VIIa رو غیرفعال کنه....
پس کتاب هافبراند که نوشته انتی ترومبین مهارکننده همه سرین پروتئاز به جز هفت فعال میباشد اشتباهه؟؟؟؟

maxin

Well-known member
امروز
خونشناسی+شروع لایتنر
زبان +بقیه روزم مشق زبان
زبان ابی
هفته بعد فاینال دارم باید برا زبان خیلی بیشتر وقت بذارم.

آخرین ویرایش:

maxin

Well-known member
زبان اکثر روز زبان+دانشگا
خونشناسی
.................................................
:65d6a5d6s:اصن این همه شورو شوق بچها اینجا منو شوکه کرده چقدم زیادن این گزارشاشون......!!!!

solmaz01

New member
من سرما خوردم متاسفانه کم میخونم،انعقاد هنری داره تموم میشه! ایمنی هم باز ارگان میخونم زبان لزگی مهارت ۹

آخرین ویرایش:

maxin

Well-known member
پس کتاب هافبراند که نوشته انتی ترومبین مهارکننده همه سرین پروتئاز به جز هفت فعال میباشد اشتباهه؟؟؟؟

تا به یه جواب درست می رسیم.ممکنه اون صفحه دیویدسون ک این مطلب توش هست رو بگید؟

Leyenda

Well-known member
راستش کتاب من اخرین ویرایش نیست و ویرایش پبجم همین کتاب با ترجمه دکتر مهبد هست. و تو کتاب من همین قسمتی ک عکسشو گذاشتی نوشته:
آنتی ترومبین باعث غیرفعال سرین پروتیازها از طریق ایجاد کردن اتصالات پپتیدی با انها شده,موجب تشکیل کمپلکس های پایدار با وزن مولکولی بالا میشود.

حالا نمیدونم شاید تو ویرایش جدیدش اونو اضافه کرده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا