مطالعه گروهی کتاب لغات ضروری تافل کلیه رشته ها (شروع از 16 شهریور 92)

ریحانه-ش

New member
سلام
منم لغات درس 1 رو که قبلا خونده بودم، متنشم خوندم.(البته منظورم همون پسیج های تست هست!)

بچه ها سوال!
من زبانم ضعیفم .:sadsmiley: ولی شما هم کلی کلمه از هر درس در میارید که بلد نیستید؟یا تعدادشون کمه؟؟؟

سوال دوم :
شما که از لایتنر استفاده نمی کنید، یعنی با یکی دو بار مرور، همه کلمه ها حفظتون میشه؟!!:shocked:

ROJO

New member
سلام
منم لغات درس 1 رو که قبلا خونده بودم، متنشم خوندم.(البته منظورم همون پسیج های تست هست!)

بچه ها سوال!
من زبانم ضعیفم .:sadsmiley: ولی شما هم کلی کلمه از هر درس در میارید که بلد نیستید؟یا تعدادشون کمه؟؟؟

سوال دوم :
شما که از لایتنر استفاده نمی کنید، یعنی با یکی دو بار مرور، همه کلمه ها حفظتون میشه؟!!:shocked:

همه کلماتی رو میبینن توی متنها که معنیشونو بلد نیستن نگران نباش تازه باید خوشحال باشی چون میبینی کتاب مفید بوده برات کلی کلمه ی جدید داری یاد میگیری

سوال دومت باید بگم که منم لایتنر ندارم ولی یه دفترچه دارم که لغتایی که جدیدن یا اونایی که قبلا میدونستم الان دارم یه معنی دیگشو میبینم، همرو می نویسم توی اون دفترچه و همیشه همراهم توی کیفمه هر جا و هروقت باشه نگا میندازم

فقط بعضی از کلمات هستن که از سالهای گذشته توی ذهن داریم و اونا رو هیچوقت هم فراموش نمی کنیم ولی اینایی رو که الان داری می خونی باید خیلی تکرار کنی که بشه واست مثله اونا، تا میبینی معنیش توی ذهنت تدایی بشه. در ضمن ممکنه بعد از یک هفته که باز نگاه میندازی ببینی بلدی ولی مطمئن نباش که دیگه نیازی نداری برگردی! یکماه دیگه باز بخون ، این مجموعه لغتی رو که از تافل جمع میکنی باید تا زمان کنکور بارها برگردی بخونی چون خیلی فراره، ولی باز نگران نباش چون وقتی متضاد مترادفا و یا کلمات هم خانوادشو خوندی هر چی میری جلوتر ذهنت اماده تر میشه ،فوری ببینی میگه اا اینو داشتیم قبلا، پس سخت نیس، فقط مرور یادت نره، بجای اینکه 200 تا کلمه رو 'بخونی' 100تا رو 'یاد بگیر'. :ad54ad:

sevill1991

New member
خدایا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من نخواندم هنوز هیچی......................
:smiliess (2)::14::14::14:
برای خودم متاستفم........................

koosha

New member
خدایا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من نخواندم هنوز هیچی......................
:smiliess (2)::14::14::14:
برای خودم متاستفم........................

سلام.ما از شنبه شروع کردیم.فقط دو روزو از دست دادین.از امروز شروع کن سعی کن
تا اخر هفته دو درس اولو بخونی

royaaaaa

New member
سلام

بچه ها سوال!

سوال دوم :
سلام منم لایتنر ندارم ولی آزمونو خطا میکنم مثل آبستتریک جان.....تکرار زیاد باشه یادم میمونه.....

من امروز17شهریور نتونستم چیزی بخونم کار دانشگاهی داشتم...........:whistle:

koosha

New member
سلام منم لایتنر ندارم ولی آزمونو خطا میکنم مثل آبستتریک جان.....تکرار زیاد باشه یادم میمونه.....

من امروز17شهریور نتونستم چیزی بخونم کار دانشگاهی داشتم...........:whistle:

سلام رویا جان.میشه کمی در مورد روشت توضیح بدی؟آزمون و خطا؟

mahii

New member
اون کتابی که شما میگین و آپدیت شده از تافل همون بارونز هستش اگه اشتباه نکنم 1100 واژه ضروریه آره؟؟ اون کاملا کلماتش متفاوت و سخته سطحش بالاتره.منم اونو دارم.
سلام منم هم 1100و هم لغات ضروري تافل رو دارم.اما تنبلي كردم 1100 رو خوندم چون كمتره الانم توي لزگي بد جور گير كردم همه لغاتش جديده؟يعني 1100 و لغات ضروري اينقد فرق داره؟ حالا چيكار كنم.هر وقت لزگي مي خونم اعصابم خورد ميشه:sad:

sahar_nurse

New member
بچه ها فک میکنین من ک هنوز 504 رو نخوندم میتونم باهم شروع کنم؟ یعنی هم تافل هم 504؟؟ یعنی سطح تافل بالاتر از 504 هس؟

koosha

New member
سلام منم هم 1100و هم لغات ضروري تافل رو دارم.اما تنبلي كردم 1100 رو خوندم چون كمتره الانم توي لزگي بد جور گير كردم همه لغاتش جديده؟يعني 1100 و لغات ضروري اينقد فرق داره؟ حالا چيكار كنم.هر وقت لزگي مي خونم اعصابم خورد ميشه:sad:

سلام.اگه کتاب تافل رو دارین با ما بخونین اینجوری انگیزه برا خوندن بیشتر میشه.اگه نداری همون لزگی با گروه های دیگه بخون.دوتا تاپیک واسه لزگی تو سایت دیدم.

koosha

New member
بچه ها فک میکنین من ک هنوز 504 رو نخوندم میتونم باهم شروع کنم؟ یعنی هم تافل هم 504؟؟ یعنی سطح تافل بالاتر از 504 هس؟

خوندن دو کتاب شاید واستون سخت باشه.به نظر من اول تافل رو بخون چون لغاتش نسبت به 504 خیلی بیشتره.ولی من خودم اول 504 خوندم بعد اومدم سراغ تافل.به نظر من تافل سنگین تره

konjkave

New member
بچه ها من لینکایی که برای دانلود کتاب گذاشتین رفتم ولی دانلود نمیشه :smiliess (12):
چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟لطفا به دادم برسید:p7977cujr38iyymsu8:

ROJO

New member
پایان درس اول

بچه ها اینم بزنید تنگ لغتای آریانا
تخصیص دادن / سهم دادن Allot : allocate , distribute
The actual time allotted to complete the test is two hours

................................................................................................................................
اینم برا کنجکاو
دانلود کتابهای Vocabulary
این فایلو دانلود کنEssential Words for the TOEFL, 3rd Edition لغات و مثال ها رو داره فقط متنها رو نداره که فعلا اریانا داره زحمت لغتای سختشو می کشه
:rose:

karshenasgh

New member
سلام بچه ها... کارتون عالیه...:ad54ad:
منم میخوام با شما این کتاب رو بخونم اما الان سرم شلوغه و نمی دونم میتونم با شما هماهنگ بشم و پیش بیام یا نه؟:smiliess (12):

royaaaaa

New member
سلام رویا جان.میشه کمی در مورد روشت توضیح بدی؟آزمون و خطا؟

سلام العلیکم.....مثلا یه کلنه رو مینویسی وجلوش چند تا دایره یا مربع میذاری وقتی میخوای دور کنی اگه معنیشو درس گفتی تو یکی از جاها تیک میزنی ....واگه غلط گفتی یا بلد نبودی اصلا علامتی نمیزنی .......و همینجور تکرار میشه تا همه اون دایره ها یا مربعها پرشن
:smilies-azardl (181:motat:

سلام بچه ها... کارتون عالیه...
منم میخوام با شما این کتاب رو بخونم اما الان سرم شلوغه و نمی دونم میتونم با شما هماهنگ بشم و پیش بیام یا نه؟:smiliess (12):

سلام عزیز....بله میتونی هفته ای1درس بخون.....منم فعلابرا3هفته که امتحان دارم3درس میخونم..ولی بعدش که سرت خلوت بشه هفته ایی2درس بخون
:bunnyearsmiley:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahii

New member
504 اول بخون اونقد اسون و شيرينه كه نگو بعد تافل بخون.تافل سطحش بالاتره

Lemen

New member

سلام العلیکم.....مثلا یه کلنه رو مینویسی وجلوش چند تا دایره یا مربع میذاری وقتی میخوای دور کنی اگه معنیشو درس گفتی تو یکی از جاها تیک میزنی ....واگه غلط گفتی یا بلد نبودی اصلا علامتی نمیزنی .......و همینجور تکرار میشه تا همه اون دایره ها یا مربعها پرشن
:smilies-azardl (181:motat:

روش جالبیه، حداکثر چند تا دایره باید گذاشت؟

بالا