مطالعه گروهی و تبادل نظر در رشته فیزیک پزشکی

diaco1363

New member
سلام
دوستان یه سوالی دارم تفاوت های اساسی برهمنهی و تداخل در امواج چیه؟؟
:21: شادیا عزیز تا اونجا که من می دونم تداخل یعنی بر روی هم افتادن چند موج که یک موج برایند می سازند و ما به بررسی اون موج برایند می پردازیم.
اما بر هم نهی یک اصل در ریاضیاته و در فیزیک می گه
دو یا چند موج می توانند مستقل از یکدیگر فضای یکسانی رو بپیمایند(ج3هالیدی)یعنی یک نقطه از فضا که تحت چند موج قرار گرفته رو بصورت تک تک بررسی می کنیم اما در تداخل باید همه رو یکی کنیم.
بر هم نهی فقط برای سیستم های خطی جواب میده.

آخرین ویرایش:

شادیا

New member
ممنونم جناب دیاکو از توضیحاتتون...
:riz304:
مگه ما نمیگیم برهمنهی جمع موجها یا بهتر بگم تلاقی موج ها با هم دیگه س؟؟؟ خب تداخل هم برخوردشونه دیگه درسته؟؟؟ هر دو مورد یه موج برایندی داریم دیگه....
اینو من نمیگیرم:21:
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه...

آخرین ویرایش:

diaco1363

New member
ممنونم جناب دیاکو از توضیحاتتون...
مگه ما نمیگیم برهمنهی جمع موجها یا بهتر بگم تلاقی موج ها با هم دیگه س؟؟؟ خب تداخل هم برخوردشونه دیگه درسته؟؟؟ هر دو مورد یه موج برایندی داریم دیگه....
اینو من نمیگیرم:21:
نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه...

شادیا عزیز در بر هم نهی ما وقتی یک نقطه از فضا رو بررسی می کنیم که چند موج روش اثر گذاشتن.و در بررسی ما می تونیم اثر هر موج رو جدا جدا تحلیل کنیم اما در تداخل نمی شه اینجوری از هم جداشون کنیم بلکه باید اثر همه موجها روی همدیگر رو ببینیم چه می شه و زمانی که همه اونا با هم ترکیب شدن و یک موج بدست امد اون تک موج رو در اون نقطه ارزیابی می کنیم.

شادیا

New member
سلام
یکم دیره واسه هفت سین چیدن اما به بزرگی خودتون ببخشین..........

url22.jpg

آخرین ویرایش:

شادیا

New member
اینم یه هفت سین نجومی عشق خودم
سين اول ساعت آفتابي، دوم سفينه فضايي، سومين سين سياره، چهارم سيارك، پنجم ستاره، ششم سنبله (صورت فلکی) و سين هفتم سحابي سه تكه!

B62_02.jpg

به نقل از پارس اسکای

شادیا

New member
شادیا عزیز در بر هم نهی ما وقتی یک نقطه از فضا رو بررسی می کنیم که چند موج روش اثر گذاشتن.و در بررسی ما می تونیم اثر هر موج رو جدا جدا تحلیل کنیم اما در تداخل نمی شه اینجوری از هم جداشون کنیم بلکه باید اثر همه موجها روی همدیگر رو ببینیم چه می شه و زمانی که همه اونا با هم ترکیب شدن و یک موج بدست امد اون تک موج رو در اون نقطه ارزیابی می کنیم.

ممنون دیاکو جان خیلی از توضیحاتت ممنونم:riz304:

SAMIN66

New member
سلام . ماشالا بچها اماده هستن . خوش به حالتون كه با هم درس ميخونيد . من بيخيال شدم رفتم تا سال ديگه ببينم سال ديگه چكار كنم . همينطور ادامه بديد حتما موفق ميشيد :sad:

شادیا

New member
سلام . ماشالا بچها اماده هستن . خوش به حالتون كه با هم درس ميخونيد . من بيخيال شدم رفتم تا سال ديگه ببينم سال ديگه چكار كنم . همينطور ادامه بديد حتما موفق ميشيد :sad:

سلام دوستان...
جناب پی ان یو برای نا امید شدن زوده یه مقدار! یا بهتر بگم اصلا ناامیدی نباید به شما غلبه کنه
:smilies:
هنوز دو ماه و 3 روز فرصت داریم و با شناختی که از شما دارم حتما میتونین خودتون را برسونین
از تو حرکت از خدا برکت (ان شاالله)
از این دوماه و اندی باقی مانده استفاده کن به قول استادفیزیکمون "شد شد، نشد نشد" در هر حال شما چیزی رو از دست ندادین...
امضام رو یه بار دیگه اینجا مینویسم تقدیم به همه دوستان(والبته خودم!) :

همیشه امیدی هست..

به امید موفقیت

آخرین ویرایش:

diaco1363

New member
سلام دوستان...
جناب پی ان یو برای نا امید شدن زوده یه مقدار! یا بهتر بگم اصلا ناامیدی نباید به شما غلبه کنه
:smilies:
هنوز دو ماه و 3 روز فرصت داریم و با شناختی که از شما دارم حتما میتونین خودتون را برسونین
از تو حرکت از خدا برکت (ان شاالله)
از این دوماه و اندی باقی مانده استفاده کن به قول استادفیزیکمون "شد شد، نشد نشد" در هر حال شما چیزی رو از دست ندادین...
امضام رو یه بار دیگه اینجا مینویسم تقدیم به همه دوستان(والبته خودم!) :

همیشه امیدی هست..

به امید موفقیت
شادیا جون گل گفتی.با حرفات موافقم.واقعا همیشه امیدی هست

!SeCreT!

New member
سلام بچه ها.من خیلی وقته شروع کردم به خوندن اما استرسم خیلی زباده بخصوص برا ریاضی.مدرسان و آقاسی م خوندم .بنظر شما چی برا تسلط رو ریاضی خوبه؟

شادیا

New member
سلام بچه ها.من خیلی وقته شروع کردم به خوندن اما استرسم خیلی زباده بخصوص برا ریاضی.مدرسان و آقاسی م خوندم .بنظر شما چی برا تسلط رو ریاضی خوبه؟

سلام
موفق باشی Tak_khal92
منم خودم همون مدرسان را میخونم البته کتاب های سیلورمن هم خیلی روان هستن ولی به نظرم همون مدرسان خوبه چون مخصوص کنکور هستش...
در کل به نظر من تست زدن تسلط را زیاد میکنه البته خودتون حتما اینو میدونین
و استرس هم نداشته باشین چون تلاش کرده و میکنین..
:a2d3:
به امید موفقیت
:rose:

diaco1363

New member

سلام و موفق باشی:thumbsupsmileyanim:.واسه ریاضی کتاب دوران دبیرستان نوشته سید موسوی رو بخون (اما دقیق و کامل) قول بهت می دم بالای 70 نمره می گیری.یعنی فقط انتگرال چند گانه رو نداره.اما بقیه مباحث ریاضی رو روان توضیح داده.من دانشگاه واسه ریاضی همون رو خوندم امتحان که استاد از توماس سوال داده بود 19 گرفتم.

!SeCreT!

New member
سلام دوست خوبم.مرسی از راهنماییت حتما تهیه میکنم انشاله که موثر باشه

شادیا

New member
يه سوال ديگه طرز كار دستگاه ام ار اي به چه صورت هستش؟

سلام
بببخشید مگه فیزیولوژی و تشریح جزء موارد امتحانی نیست؟؟؟
مگه طرز کار دستگاها را هم باید بلد باشیم؟
تا جایی که من میدونم ایشالا وقتی قبول شدیم درسها و واحد های عملی تو این زمینه کار با ام آر آی و یا دستگاه سونوگرافی و غیره رو یاد میگیریم
البته خوب ممکنه سوالتون ربطی به موارد امتحانی نداشته باشه ولی دوست دارم بدونم ایا به موارد امتحانی مربوط میشه؟؟؟
در مورد ام ار ای من تحت یه میدان مغناطیسی شدید انجام میشه غیر این چیزی نمیدونم...

بالا