مطالعه گروهی زیست سلولی مولکولی(لودیش )مخصوص همه رشته هانانو-بیوتک و.....

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
:smilies-azardl (181سلام
منم اومدمممممممممممممم
من لودیش +هر رفرنس دیگه ای میخونم و میام

تداعی

New member
امیدوارم کم کم اینجا پر بشه از نکته و تجربه.

بچه ها من دیروز با یکی از نفرات برتر کنکور دکترای نانو صحبت می کردم. این خانم در مورد سلولی مولکولی گفتن اول مریم خالصی رو خونده بودند و وقتی رفتن تست های ناانو رو بزن دیدن نتیجه اصلا جالب نبوده و بعد که پرس و جو کردند دیدند بچه ها گفتند لودیش رفرنس هست و چند تا از دوستانش حتی خلاصه لودیش رو خونده بودند. ایشون نظرشون این بود که تو این رشته لودیش رفرنس هست و تایید کردند وقتم رو روی این بزارم. اینو گفتم که اگر حیانا از بچه های دکترا کسی گذرش خورد به دردش بخوره و از طرفی برای انهایی که تو انتخاب این کتاب شک داشتند از جمله خودم که اصلا نمیخواستم بخونمش شاید راهنمایی باشه تا از شک در بیان.

تداعی

New member
بچه ها من هر کاری میکنم این کتاب برای من باز نمیشه. رمزی که تو این لینک بود رو هم مید ولی بازم باز نمیشه. شماها تونستید بازش کنید؟

emd

New member
بچه ها من هر کاری میکنم این کتاب برای من باز نمیشه. رمزی که تو این لینک بود رو هم مید ولی بازم باز نمیشه. شماها تونستید بازش کنید؟
اره
مشکلی نباید داشته باشه
من به راحتی بازش کردم
error که میده چیه؟

emd

New member

بچه ها من دیروز با یکی از نفرات برتر کنکور دکترای نانو صحبت می کردم. این خانم در مورد سلولی مولکولی گفتن اول مریم خالصی رو خونده بودند و وقتی رفتن تست های ناانو رو بزن دیدن نتیجه اصلا جالب نبوده و بعد که پرس و جو کردند دیدند بچه ها گفتند لودیش رفرنس هست و چند تا از دوستانش حتی خلاصه لودیش رو خونده بودند. ایشون نظرشون این بود که تو این رشته لودیش رفرنس هست و تایید کردند وقتم رو روی این بزارم. اینو گفتم که اگر حیانا از بچه های دکترا کسی گذرش خورد به دردش بخوره و از طرفی برای انهایی که تو انتخاب این کتاب شک داشتند از جمله خودم که اصلا نمیخواستم بخونمش شاید راهنمایی باشه تا از شک در بیان.

ممنون از اطلاعاتت
مفید بود

omid9030

New member

دوست عزیز احیانا نپرسیدی کدوم فصلای لودیش رو بخونیم ؟
یعنی من مطمئن باشم که خلاصه لودیش رو نخونم و خود لودیش رو بخونم؟
ممنون از اطلاعتتون

omid9030

New member
چرا کسی اینجا نمیاد ونکته نمیذاره
یعنی همش حرف الکی بود
به خدا من سربازم زیاد وقت ندارم میخام از نکته های شما استفاده کنم
مطمئن نیستم بتونم به لودیش برسم هنوز ازش میترسم شاید فقط به سلولی مجید مهدوی بسنده کردم
نمیدونم شاید همون لودیش رو خوندم البته فصلای کلیدیش رو

تداعی

New member
دوست عزیز احیانا نپرسیدی کدوم فصلای لودیش رو بخونیم ؟
یعنی من مطمئن باشم که خلاصه لودیش رو نخونم و خود لودیش رو بخونم؟
ممنون از اطلاعتتون

متاسفانه نپرسیدم. ولی اساس ب این هست که کامل خونده بشه

emd

New member
چرا کسی اینجا نمیاد ونکته نمیذاره
یعنی همش حرف الکی بود
به خدا من سربازم زیاد وقت ندارم میخام از نکته های شما استفاده کنم
مطمئن نیستم بتونم به لودیش برسم هنوز ازش میترسم شاید فقط به سلولی مجید مهدوی بسنده کردم
نمیدونم شاید همون لودیش رو خوندم البته فصلای کلیدیش رو
من دارم لودیش 2013 رو میخونم اما اگه اینجوری باشه که هیچکس هیچ نکته ای نذاره خوب منم نمیذارم
همه فقط در حد حرف بود که میگفتن هستیم اما به عمل که رسید ...

mehdiemperor

New member
نکته کلی:
اسفنگومیلین= فسفوکولین+ اسفنگوزین
گلوکوسربروزید= گلوکز+ اسفنگوزین
گالاکتوسربروزید= گالاکتوز+ اسفنگوزین
گانگلیوزید= اولیگوساکارید واجد اسید سیالیک+ اسفنگوزین
سرامید= اسید چرب+ اسفنگوزین

mehdiemperor

New member
نکته: فسفاتیدیل اینوزیتول در انتقال پیام از خارج به داخل سلول نقش دارد.

mehdiemperor

New member
سیالیت غشا به ترکیب لیپید، ساختار دم های هیدروفوبیک فسفولیپید و درجه حرارت بسنگی داره.
هر چه مقدار کلسترول زیادتر باشد از سیالیت غشا کاسته میشه.(یادمون نره فقط غشا سلول باکتری فاقد استرول هستش)

eco.bio

New member
سیالیت غشا به ترکیب لیپید، ساختار دم های هیدروفوبیک فسفولیپید و درجه حرارت بسنگی داره.
هر چه مقدار کلسترول زیادتر باشد از سیالیت غشا کاسته میشه.(یادمون نره فقط غشا سلول باکتری فاقد استرول هستش)

تا جاییکه یادم میاد تاثیر کلسترول دوگانه هستش. گفته شما درسته ولی بهتره به این صورت بگیم:
کلسترول حساسیت غشاء را تنظیم می کنه هنگامیکه با افزایش دما سیالیت غشاء افزایش می یابد کلسترول این افزایش سیالیت را تنظیم کرده وبه میزان تعادل می رساند(کاهش می دهد) . همچنین با کاهش دما از سیالیت غشاء کاسته شده ودر نتیجه باعث سختی واستحکام آن می شه ، در این حالت میزان غلظت کلسترول در غشاء زیاد شده وسیالیت افزایش می یابد ، بنابراین کلسترول یک تاثیر دوگانه بر روی سیالیت غشاء دارد. در غشاء باکتری کلسترول وجود ندارد وبه همین جهت غشاء باکتریها نسبت به تغییرات دمایی حساس است.میزان اسیدهای چرب غیر اشباع ودرجه غیر اشباع بودن آنها تنظیم کننده ی سیالیت غشاء باکتریایی است.

mehdiemperor

New member
تا جاییکه یادم میاد تاثیر کلسترول دوگانه هستش. گفته شما درسته ولی بهتره به این صورت بگیم:
کلسترول حساسیت غشاء را تنظیم می کنه هنگامیکه با افزایش دما سیالیت غشاء افزایش می یابد کلسترول این افزایش سیالیت را تنظیم کرده وبه میزان تعادل می رساند(کاهش می دهد) . همچنین با کاهش دما از سیالیت غشاء کاسته شده ودر نتیجه باعث سختی واستحکام آن می شه ، در این حالت میزان غلظت کلسترول در غشاء زیاد شده وسیالیت افزایش می یابد ، بنابراین کلسترول یک تاثیر دوگانه بر روی سیالیت غشاء دارد. در غشاء باکتری کلسترول وجود ندارد وبه همین جهت غشاء باکتریها نسبت به تغییرات دمایی حساس است.میزان اسیدهای چرب غیر اشباع ودرجه غیر اشباع بودن آنها تنظیم کننده ی سیالیت غشاء باکتریایی است.

خیلی ممنون. آفرین. منم این رو میدونستم ولی ماه رمضونه و تایپ کردن هم که جای خود داره. نکته زیاده ولی یه نفر میخواد تایپ کنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا