مطالعه گروهی زبان برای آزمون 94-95 بهداشت: اول تافل، بعد لزگی

با خواندن کدام یک از کتاب های زیر برای شروع موافق هستید

• مجموع رای دهندگان
    0
  • نظرسنجی بسته .

hamidehjoon

New member
بچه ها من زبانم حدودا 75 شد تو کنکور امسال ، البته خودم بیشتر حساب کرده بودم... اگه سوالی براتون تو درس زبان پیش اومد درخدمتم، اگر هم بلد نباشم پیدا میکنم براتون جواب رو:painting:

سلام روجو جان اولا قبولیتو صمیمانه تبریک میگم
درصد 75 خیلی خوبه میشه بگی دقیقا چیا روخوندی؟
به نظرت از منابع جدید بخونیم؟ کدوماش مهمترن؟
لزی , تافل, 504,منابع جدید , 1100واژه؟؟؟؟

ROJO

New member
سلام حمیده جون
درمورد اینکه خودم چیکار کردم واسه زبان خیلی نمیتونم نظر بدم، چون من فقط امسال ک کنکور داشتم نخوندم و همیشه زبان میخوندم
ولی
تافل رو حتما بخونید
لزگی رو هم حتما بخونید ( البته خودم لزگی نخوندم و از I..q..b زبان خوندم)

چیزی ک باید حتما حواست باشه اینکه اصلا با کتاب بازی نکن!!! منظورم اینه ک لفتش نده ی برنامه داشته باش و ی روزم ازش عقب نمون! تافل 30 درسه باید تا اخر تابستون بخونیش! توی زبان بیشتر مرور مهمه نه خوندن اول! هر چی لغت توی کتابه باید بلد باشی!
لزگی هم کمکت میکنه درکت بالاتر بره مترادفا ، ریشه ی لغات و متن ها...

کنکورای سالای پیش توی کتابای مختلف اومده، کنکورا رو باید بجوی!!! ینی از تافلم مهم تره! فک کردی این طراحای سوالا کین! همش بازی با کلماته! شاید 4-5 تست توش لغتای کنکورای قبل بود! مثلا چندسال پیش کلمه ی apathy داده بودن امسال apathetic ک هر دو از ی ریشه هستن! ب همین سادگی!

فن اینکه ی طرز نگارش جمله چطور منفی میشه یا چطور جای کلمات عوض میشه واسه ی مفهوم جدید، با خووندن متن فراوون بدست میاد ک همون لزگی خوندن کمکمت میکنه

کنکورای قبل زمان زیادی میبره مثلا تو I..q..b گمونم از 83 ب بعد اومده ، پس دست کمش نگیر ک بمونه واسه اخر

اگه میخوای موفق باشی تافلو تا اخر تابستون تموم کن، چون کارای زیادی هست ک واسه زبان انجام بدی

خوندنشم هرروز باشه ، مثلا من اخر شب زبان میخوندم چون زمان خستگی تنها درسی ک میتونستم بخونم زبان بود، دیگه این بستگی بخودت داره...

وای چقد حرف زدم خخخخخ ولی فک کنم هرچی بود، گفتم دیگه! موفق باشی:riz304:

hamidehjoon

New member
سلام حمیده جون
درمورد اینکه خودم چیکار کردم واسه زبان خیلی نمیتونم نظر بدم، چون من فقط امسال ک کنکور داشتم نخوندم و همیشه زبان میخوندم
ولی
تافل رو حتما بخونید
لزگی رو هم حتما بخونید ( البته خودم لزگی نخوندم و از I..q..b زبان خوندم)

چیزی ک باید حتما حواست باشه اینکه اصلا با کتاب بازی نکن!!! منظورم اینه ک لفتش نده ی برنامه داشته باش و ی روزم ازش عقب نمون! تافل 30 درسه باید تا اخر تابستون بخونیش! توی زبان بیشتر مرور مهمه نه خوندن اول! هر چی لغت توی کتابه باید بلد باشی!
لزگی هم کمکت میکنه درکت بالاتر بره مترادفا ، ریشه ی لغات و متن ها...

کنکورای سالای پیش توی کتابای مختلف اومده، کنکورا رو باید بجوی!!! ینی از تافلم مهم تره! فک کردی این طراحای سوالا کین! همش بازی با کلماته! شاید 4-5 تست توش لغتای کنکورای قبل بود! مثلا چندسال پیش کلمه ی apathy داده بودن امسال apathetic ک هر دو از ی ریشه هستن! ب همین سادگی!

فن اینکه ی طرز نگارش جمله چطور منفی میشه یا چطور جای کلمات عوض میشه واسه ی مفهوم جدید، با خووندن متن فراوون بدست میاد ک همون لزگی خوندن کمکمت میکنه

کنکورای قبل زمان زیادی میبره مثلا تو I..q..b گمونم از 83 ب بعد اومده ، پس دست کمش نگیر ک بمونه واسه اخر

اگه میخوای موفق باشی تافلو تا اخر تابستون تموم کن، چون کارای زیادی هست ک واسه زبان انجام بدی

خوندنشم هرروز باشه ، مثلا من اخر شب زبان میخوندم چون زمان خستگی تنها درسی ک میتونستم بخونم زبان بود، دیگه این بستگی بخودت داره...

وای چقد حرف زدم خخخخخ ولی فک کنم هرچی بود، گفتم دیگه! موفق باشی:riz304:

مرسی روجو جونم
خیییییییلی لطف کردی
به نظرمنم همه چیوگفتی بقیشوبسپار به خودم .....
امیدوارم همیشه موفق باشی

marzieh88

New member
ببخشید زمان شروع این برنامه از چندمه؟
البته من هماهنگ نشدم با بچه ها ولی قرار بود تا مرداد تافل تموم شه و بعد لزگی

- - - Updated - - -

البته من هماهنگ نشدم با بچه ها ولی قرار بود تا مرداد تافل تموم شه و بعد لزگی

Sahar_az

New member

تافل رو که شروع کردیم به خوندن وبعد از تموم شدنش نوبت لزگیه
الانم هم تا اخر درس 12 باید خونده باشیم
هر 2 روز یک درس رو می خونیم که می شه هفته ای 3 درس:) و جمعه ها هم مرور اون درسا

گزارش: پایان درس 12
خیلی درس دوست داشتنی ای بود به خاطر متنای روونش:black_eyed:

hhhmmm

New member
سلام دوستان!یه راهنمایی میخواستم!کتاب لزگی که دارم چاپ 1390 هست!به نظرتون چاپ جدید بگیرم؟چاپ جدید 93 یا 92 هست؟
برای کتاب تافل اگه انتشارات و نویسندشو بگید ممنون میشم!
به نظرتون اون کتابای رفرنس وزارت بهداشت چطوره؟مخصوصا مهارت های ریدینگ؟کسی اون کتاب رو دیده؟چند صفحست؟

marzieh88

New member
سلام دوستان!یه راهنمایی میخواستم!کتاب لزگی که دارم چاپ 1390 هست!به نظرتون چاپ جدید بگیرم؟چاپ جدید 93 یا 92 هست؟
برای کتاب تافل اگه انتشارات و نویسندشو بگید ممنون میشم!
به نظرتون اون کتابای رفرنس وزارت بهداشت چطوره؟مخصوصا مهارت های ریدینگ؟کسی اون کتاب رو دیده؟چند صفحست؟
دوست جون:در مورد رفرنسای وزارت بهداشت : من چنتاشونو گرفتم ( گشتم که تعداد صفحه هاشونو بهتون بگم ولی پیداشون نکردم!!! ) . منابعی هستن کاملا عمومی ، مثل هزار جور کتابیکه تو آموزشگاهای رنگ و وارگ تدریس میشه . اگه شروع با تافل و لزگی واست سخت نیست اصلا به اونا فکر نکن .

hhhmmm

New member
دوست جون:در مورد رفرنسای وزارت بهداشت : من چنتاشونو گرفتم ( گشتم که تعداد صفحه هاشونو بهتون بگم ولی پیداشون نکردم!!! ) . منابعی هستن کاملا عمومی ، مثل هزار جور کتابیکه تو آموزشگاهای رنگ و وارگ تدریس میشه . اگه شروع با تافل و لزگی واست سخت نیست اصلا به اونا فکر نکن .

خیلی لطف کردی...ممنونم ازراهنماییت....:rose:

shentia

New member
سلام بچه ها
من خیلی دیر رسیدم! ولی سعی میکنم برسم

دو تا سوال دارم
واسه تافل لغاتش رو بخونم و اینکه کتابش رو ندارم ولی فلش کارت ریدینگش رو دارم کفایت میکنه؟

واینکه من لزگی رو دارم اما واقعا نمیدونم چطور باید بخونمش
میشه لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

sara77

New member
من امروز نشد درس 13 رو تموم کنم مشکل داشتم ولی بعدا دو درسو با هم میخونم که برسم

sara77

New member
سلام بچه ها
من خیلی دیر رسیدم! ولی سعی میکنم برسم

دو تا سوال دارم
واسه تافل لغاتش رو بخونم و اینکه کتابش رو ندارم ولی فلش کارت ریدینگش رو دارم کفایت میکنه؟

واینکه من لزگی رو دارم اما واقعا نمیدونم چطور باید بخونمش
میشه لطفا من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

منم فلش کارت دارم کتابشو ندارم خب متن رو اگه بخونی ترجمتو قوی میکنه 100 درصد بهتره تا خوندن تنها لغت
واسه لزگی هم بعدا با بچه ها برنامه میریزیم شما فعلا لغات تافل رو بخون بعدش لزگی رو باهم شرو میکنیم البته من خودم لزگی رو یکنم زودتر شرو کردم واسه اینکه مهرماه دانشگام خیلی نمیرسم بخونمش از الان شرو کردم

hhhmmm

New member
دوستان یه سوال داشتم:لزگی 92، سوالای کنکور 6 سال اخیر رو داره؟؟؟بعنی تا 92 داره؟

Sahar_az

New member
منم درس 13 رو با تاخیر دیروز تموم کردم و انشاا... نصفه درس 14 مونده که الان می خوام برم سراغش:smilies-azardl (113

sahar8888

New member
سلام بچه من تازه با اینجا آشنا شدم. نوشته هاتون خوندم. یه سوال داشتم کتاب تافل انتشارات جنگل Essential words for the Toefl این هستش که قیمتش 16000 تومن هست؟ من از سایت دیدم. ممنون

- - - Updated - - -

ببخشید جمله ام بد نوشتم . سلام بچه ها بود. شرمنده

گلجان

New member
سلام
من تازه واردم لطفا کمک کنید
این 2تا کتاب زبان که معرفی کردید (لزگی و تافل ) برای کنکور بهمن ماه(وزارت علوم ) هم خوبه؟

گلجان

New member
سلام
من تازه واردم لطفا کمک کنید
این 2تا کتاب زبان که معرفی کردید (لزگی و تافل ) برای کنکور بهمن ماه(وزارت علوم ) هم خوبه؟

بالا