مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

XXIII

New member
دوستان میشه برا شیمی دکتر نادری نخونیم به جاش شیمی آلی پارسه و مدرسان خوند??

با سلام
اگر به دک.تر اک.بر.ی دسترسی و توان مالیشو دارید حتماً تو ک.لا.س ایشون شرکت کنید. اگر هم نه از جز.وه.هاشون. ایشون کاملاً راضی هستن. مطمئن باشین از هر کت.اب و ... بهتره. اما اگر خیر راستش اغلب دوستان از همون نا.دری میخونن.
موفق باشید

leilasvr90

New member
با سلام
اگر به دک.تر اک.بر.ی دسترسی و توان مالیشو دارید حتماً تو ک.لا.س ایشون شرکت کنید. اگر هم نه از جز.وه.هاشون. ایشون کاملاً راضی هستن. مطمئن باشین از هر کت.اب و ... بهتره. اما اگر خیر راستش اغلب دوستان از همون نا.دری میخونن.
موفق باشید
از کجا میشه تهیه کرد

leilasvr90

New member
من برا زیست سلولی مولکولی خلاصه لودیشو دارم ک انتشارات اطمینانه ولی یجوریه نگرانم...کتابای پارسه هم هست درسنامه اونا چی چجورین کسی میدونه

sabere.khavari

New member
گزارش مطالعه امروز:
بیوشیمی:ساختار سوم وچهارم پروتئین ها
زبان: لغات درس8 از504
آلی:10 صفحه
سلولی:10 صفحه

sabere.khavari

New member
با سلام
به نظر شما آیا انسولین ساختمان چهارم دارد؟
نه انسولین و آلبومین و پروتئین های تک زیرواحدی فقط تا ساختمان سوم پروتئینی پیش میروند و ساختمان چهارم ندارند.
انسولین و آلبومین چند زیر واحدی اند اما چون پیوند هایشان از نوع کوالانسی (دی سولفید) است فاقد ساختمان چهارم است.

XXIII

New member
نه انسولین و آلبومین و پروتئین های تک زیرواحدی فقط تا ساختمان سوم پروتئینی پیش میروند و ساختمان چهارم ندارند.
انسولین و آلبومین چند زیر واحدی اند اما چون پیوند هایشان از نوع کوالانسی (دی سولفید) است فاقد ساختمان چهارم است.

با این توضیح پس پروتئین های رشته ای هم بدون ساختمان چهارم هستند؟ چون پیوند کوالانسی دارند؟
(توضیحتان از چه منبعی است؟)

sabere.khavari

New member
با این توضیح پس پروتئین های رشته ای هم بدون ساختمان چهارم هستند؟ چون پیوند کوالانسی دارند؟
(توضیحتان از چه منبعی است؟)
بله پروتئین هایی که تک زیر واحد دارند همگی فاقد ساختمان چهارم ند..
منبع :جزو.ه خل.یلی

XXIII

New member
بله پروتئین هایی که تک زیر واحد دارند همگی فاقد ساختمان چهارم ند..
منبع :جزو.ه خل.یلی

فرم ذخیره ای انسولین در سلولهای بتا که فرم غیر فعال آن هم هست به شکل هگزامر در تعامل با دو یون روی است (بدون پیوند کوالانسی). این مورد برای انسولین به عنوان یک ساختمان چهارم در نظر گرفته می شود.

sabere.khavari

New member
فرم ذخیره ای انسولین در سلولهای بتا که فرم غیر فعال آن هم هست به شکل هگزامر در تعامل با دو یون روی است (بدون پیوند کوالانسی). این مورد برای انسولین به عنوان یک ساختمان چهارم در نظر گرفته می شود.
عین این مطلبی که گفتم داخل جز.وه بود..من خودم تازه این مطلب ،یعنی اولین باره که دارم سلولی مولکولی میخونم..شاید بتونم بعد مطالعات بیشتر جواب سوالتون رو بدم..

XXIII

New member
عین این مطلبی که گفتم داخل جز.وه بود..من خودم تازه این مطلب ،یعنی اولین باره که دارم سلولی مولکولی میخونم..شاید بتونم بعد مطالعات بیشتر جواب سوالتون رو بدم..

حرف شما اشتباه نیست، کلاً ساختمان چهارم به معنای تعاملات بین چند زیر واحد است. وقتی انسولین تک زیرواحدی (مونومر) باشد در این صورت ساختمان چهارمی ندارد. اما اگر دایمر و یا هگزامر باشد با اینتراکشن های غیر کوالانسی می تواند تشکیل ساختمان چهارم دهد.
موفق باشید

behnaz.h

New member
سلام وخدا قوت کسی از بچه های ژنتیک اینجا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Hobbit

New member
گزارش امروز
3/45 ساعت سلولی(شروع فصل3 لودیش)
1 ساعت میکروب
1 ساعت زبان(تافل و لزگی)

خواب فراوان:smiliess (9):

بچه ها سلام
یه سوال داشتم، می خواستم در مورد گرایش بیوتکنولوژی دارویی اطلاعات مختصری بذارید، یا اگه تاپیک مخصوصی هست لینکشو بذارید. ممنون میشم

Hobbit

New member
:sdasdasd:

این لودیش ترجمه خانه زیست چرا اینقد غلط غلووووط داااااااااااااارررررره!!
عصاب مصاب ندااااااااااااااااارررررممممممم
:p7977cujr38iyymsu8::p7977cujr38iyymsu8::p7977cujr38iyymsu8:

آخرین ویرایش:

leilasvr90

New member
:sdasdasd:

این لودیش ترجمه خانه زیست چرا اینقد غلط غلووووط داااااااااااااارررررره!!
عصاب مصاب ندااااااااااااااااارررررممممممم
[emoji14]7977cujr38iyymsu8:[emoji14]7977cujr38iyymsu8:[emoji14]7977cujr38iyymsu8:
من لودیش جاپ اطمینان و دارم ...من اندیشه رفیع و خاستم ولی گفت این خوبه

.Nazanin

New member
این توضیح کاملا اشتباهه چون پیوند دی سولفیدی خودش کمک به ایجاد ساختمان سوم و چهارم می کنه بعد شما چطور می گید چون پیوند دی سولفیدی دارن ساختمان چهارم ندارن؟!!"

XXIII

New member
این توضیح کاملا اشتباهه چون پیوند دی سولفیدی خودش کمک به ایجاد ساختمان سوم و چهارم می کنه بعد شما چطور می گید چون پیوند دی سولفیدی دارن ساختمان چهارم ندارن؟!!"

با سلام
بطور کلی نیروهایی که باعث شکل گیری ساختمان چهارم پروتئین ها می شوند از نوع غیر کوالانسی هستند.
نکته:
پیوند های کوالانسی: پیوند پپتیدی، دی سولفیدی
غیر کوالانسی: هیدروژنی، هیدروفوبی، یونی و ...

موفق باشید

بالا