مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

hirkania

New member
زبان تست های سال 85 مرور کردم ...ژنتیک پیوستگی ژنها رو خوندم ...سلولی غشاء و بیوشیمی اسید آمینه ها

amirreza

New member
سرطان و یکم رضازاده و یکمم اسیدامینه ..همشون مرور

چه جالب چقد ادم جدید الورود میاد اینجا بما میپیونده ولی در اصل نمیپیونده:(50):

amirreza

New member
نکته TP53 و Rb سرکوب کننده تومورند

که هایپرفسفریلاسیون Rbباعث ورود سل به مرحله sمیشه

لازم به ذکره که Rb بهE2F میچسبد و انرا غ ف میکنه:heart:

hadi330

New member
ژنتیک : مرور فصل 1و 2 امری و 5 و 6 اکرمی و تستهای آزمون سنجش
سلولی : مرور اندامک ها .
بیوشیمی : مرور ساختار قند .
زبان هم مرور سراسری 82 و یه درس تافل .

یه بچه نکته( به خاطر مریم جان چون باز نکته ننوشتین ! ) dynamic mutation به چند دلیل اتفاق میفته : کراسینگ اور نامساوی ، تبادل کروماتیدهای خواهری ، جفت شدن ناجور رشته ی سرخورده و یا سرخوردن پلیمراز در همانندسازی . این رخدادها باعث توسعه تکرار های 3 نوکلئوتیدی میشن . جدول 2-5 امری چند تا از بیماری هاش رو نوشته که توالی تکرار و جایگاه تکرارش مهمه . مثلا میدونید که توسعه توالی CAG در جایگاه کدینگ باعث هانتینگتون و SCA (بعضی تیپ ها ) میشه . و این که برای این بیماری ها پیش دستی یا anticipation داریم .

سراسری 88 سوالش در مورد جایگاه fragile x بوده . 87 از این هم آسون تر بوده فقط تعریف جهش های پویا رو میدونستین حل بود ! 86 هم فقط باید میدونستین fragile x و هانتینگتون جز این دسته هستن . 85 هم دیستروفی میوتونی رو باید می دونستین . به نظرم سوالها یه قالب داره فقط داره یه کم جزئی تر میشه . اما سوال 91 هم آسون بود و باید میدونستین
فردریش آتاکسیا جز این دسته بوده ! پس جدول 2-5 یعنی یه سوال !

marjan_h67

New member
متابولیسم کربوهیدرات تموم بالاخره:smilies-azardl (113
تست غشا....
فصل 11 اکرمی تموم:wacsmiley:
تست الگوهای وراثتی و بیماریهای تک ژنی!چقدم زیاد بود....:sad:مردم تا تموم شد!!!
زبان یکم مرور 504

یه نکته: مننگومیلوسل به علت نقص استخوانی شدن استخوانهای جمجمه ایجاد میشه و اختلال چندفاکتوریه.....سوال ژنتیک انسانی 76....از کتاب جنین شناسی لانگمن:New (6):

leila00

New member
سلام دوستاى خوب و درسخون ..آفرين به همه شما ..من از ديروز شروع کردم با 2 ساعت ......
امروز 4:30 ساعت زياد راضى نيستم کم بود ولى خوب تازه شروع کردم ..ژنتيک ...504....يک درس ...تافل يک درس ..سلولى
:sdasdasd:
آرزوى موفقيت براى همگى ..:4d564ad6:

DNA.2013

New member
امروز فقط متابولیسم کربوهیدرات خوندم لامصب تموم نمیشه که!!!!!!!ولی باحاله خوشم میاد ازش.قصد این فصل اینه که ما رو کانفیوز کنه :motat:
نکته: انسان نمیتونه ویتامین c بسازه چون آنزیم L-گولونولاکتون اکسیداز رو نداره.
برای سنتز گلوکز در مسیر گلکونءوژنز همه ی اسید امینه ها میتونن استفاده بشن به جز لوسین و لایزین
کمبود ویتامین B1 در انسان موجب بیماری بری بری میشه که با تجمع مایعات بدن (خیز) درد فلج شدن مشخص میشه!

هادی تهدیدت اثر داشت همه اومدن نکته گذاشتن.:tonguesmiley:

ای دوستی که میای ما رو چک میکنی و میری و گذارش نمیزاری از اون دنیا بترس.:smilies-azardl (12) (منظورم اونایی هستن که یکی دو تا پست میزارن بعد به صورت نامحسوس میان اینجا و هیچی نمیگن.همانا من آمار همتونو دارم :دی)

لیلا جون خیلی خوشحالم که به جمع ما پیوستی امیدوارم موفق باشی.

شهرزاد ملوم هس کجایی؟؟؟بدو بیا گذارش بده:applause:

مهنام به قول امیررضا ما چشمت نمیزنیم بدو بیا گذارش بده هرچند که کم باشه ؛-)

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
چشم میگم دیروز و امروز سلولی : هسته و یه کم غشا
زبان مرور 50 تا لغت
بیوشیمی هم جسارتا ساختار کربوهیدرات یه کمی !!! :smilies:
ژنتیکم اصلا :14:

آهان نکته : :21: فک نکنم نکته باشه مطمئنا همه بلدین اما خب یه چیزی میگم که هادی دیگه تهدید نکنه و باز نکته بذاره :tonguesmiley:

می دونیم که یکی از عواملی که رو سیالیت غشا تاثیر می ذاره کلسترول هست (علاوه بر اسید های چرب غیر اشباع، دما و طول زنجیره ی اسید چرب)
کلسترول در دماهای زیر tm (دمای انتقالی یا گذار) چون تراکم زنجیره های هیدروکربنی رو به هم می زند سیالیت غشا رو افزایش میده ولی در دمای بالاتر از tm چون به اندازه ی دماهای هیدروکربنی تحرک نداره سیالیت غشا رو کاهش میده
حالا در دمای بدن که بالای دمای tm باشد کلسترول سیالیت غشا را کاهش میدهد و در نتیجه ی سفت شدن غشا، ما آترواسکلروز یا تصلب شرائین رو خواهیم داشت

آخرین ویرایش:

marjan_h67

New member
ای دوستی که میای ما رو چک میکنی و میری و گذارش نمیزاری از اون دنیا بترس.:smilies-azardl (12) (منظورم اونایی هستن که یکی دو تا پست میزارن بعد به صورت نامحسوس میان اینجا و هیچی نمیگن.همانا من آمار همتونو دارم :دی)

اینو واقعا خوب گفتی...من از بس دیدم هیچکس گزارش نمیده داشتم تصمیم میگرفتم ک دیگه گزارش ندم!!!!!:New (6):

mahnam

New member
بچه ها فقط منم که گزارش نمیدم :smiliess (4):
اما باور کنین که اومدن به اینجا واسه این نیست که بیام شماهارو چک کنم برم
منو دیدین که تو 2 روز چقد کم خوندم
واسه همین گزارش نمی دم اما واسه اینکه شماها ناراحت نشین از این به بعد همین کم رو میگم

DNA.2013

New member
مهنام جووووون تو که گل سر سبد انجمنی :heart:
منظورم تو نبودی عزیزم .واست مسیج گذاشتم بخوون.:bunnyearsmiley:

mohade3

New member
بچه ها خوب من گناه دارم هر شب دارم میام نگاه می کنم هیچ کس جواب سوالمو نمی ده یکی بگه دیگه کدام ترجمه از امری و هزاره روانتره ؟

mahnam

New member
بچه ها خوب من گناه دارم هر شب دارم میام نگاه می کنم هیچ کس جواب سوالمو نمی ده یکی بگه دیگه کدام ترجمه از امری و هزاره روانتره ؟

عزیزم hirkania جواب شما رو داد
ایشون ترجمه ی خود دکتر دلویی رو پیشنهاد کردن به این دلیل که ایشون طراح سواله خب بالاخره!!! :sdasdasd: و hirkania حق داره یه جورایی
منم ترجمه ی ایشونو دارم اما واسه ویرایش جدید حتما ترجمه ی یکی دیگه رو میگیرم چون اصلا راضی نیستم
تو این تاپیک تو پست 136 که بهتره خودتون ببینین ، آقا مجتبی که امسال دکتری ژنتیک هم همین چند هفته ی قبل تو مرحله ی اول پذیرفته شدن ترجمه ی یوسفیان رو پیشنهاد دادن

http://olumpezeshki.ir/forum/thread548-14.html

OLGA

New member
مریم جون من میخوام گزارش بدم ولی خونده هام خیلیییییییییییی کم هستن:((((((((((((((

xavi

New member
سلام به همه

دوستان یه سوال داشتم
واسه قبولی توی وزارت علوم و یه دانشگاه عالی باید 100درصد مطالب رو خونده باشیم؟:sad:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا