مطالعه گروهی ارشد روانشناسی بالینی 96

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

masih_masih98

New member
سلام خدمت دوستان...
من سال دیگه میخوام کنکور بدم.ولی پایه درسیم زیاد خوب نیست.
میخواستم ببینم میشه اسم کتاب های منابع خوب رو معرفی کنید؟
برای همه درسا میخوام...
لطفا بهترین کتابایی که ازش سوال میاد رو بگید که تو این مدت بتونم خوب بخونم...
خیلییی ممنون...

rawy

New member
سلام خدمت دوستان...
من سال دیگه میخوام کنکور بدم.ولی پایه درسیم زیاد خوب نیست.
میخواستم ببینم میشه اسم کتاب های منابع خوب رو معرفی کنید؟
برای همه درسا میخوام...
لطفا بهترین کتابایی که ازش سوال میاد رو بگید که تو این مدت بتونم خوب بخونم...
خیلییی ممنون...

سلام
منظورتون رشته ی روان شناسی هست؟
پست اول همین تاپیک کامل گفته شده (صفحه یک)

masih_masih98

New member
سلام
منظورتون رشته ی روان شناسی هست؟
پست اول همین تاپیک کامل گفته شده (صفحه یک)

بله.برای ارشد بالینی...
بله.پست اول رو خوندم.فقط میخواستم مطمئن بشم که اگر فقط همون منابع رو بخونم کافیه برای کنکور؟
همه ی مبحث ها رو کامل شامل میشه؟

psychology93

New member
بله.برای ارشد بالینی...
بله.پست اول رو خوندم.فقط میخواستم مطمئن بشم که اگر فقط همون منابع رو بخونم کافیه برای کنکور؟
سلام این لیست منابع خود وزارت بهداشته ک تقریبا هر سال خارج از این منابع سوال نمیاد...

rawy

New member
بله.برای ارشد بالینی...

اگر رشته خودتون پرستاری بوده و تغییر رشته ای هستید , آزمون وزارت بهداشت رو نمی تونید شرکت کنید
فقط وزارت علوم (البته اونم زمزمه هایی هست که قصد دارند فقط از رشته های مرتبط آزمون بگیرند ولی فعلا چیزی اعلام نشده)
منابع وزارت بهداشت فقط همون مواردیه که نوشته شده و خودشون اعلام می کنند
اما وزارت علوم منبع اعلام نمی کنه و شرکت کننده ها با توجه به سوالات سالهای گذشته کتابهایی که بیشتر ازشون سوال طرح شده رو می خونند که لیست اونها هم توی همون پست اول هست
به هر حال بله کل منابع توی همون پست گفته شده
موفق باشید

psychology93

New member
سلام دوستان
برای شروع درس اسیب بهتره ابتدا از کاپلان شروع کرد یا دیویدسون ؟؟؟
کاپلان باید هر سه جلد کامل خونده شه ؟؟!

seyyed reza

New member
سلام دوستان
برای شروع درس اسیب بهتره ابتدا از کاپلان شروع کرد یا دیویدسون ؟؟؟
کاپلان باید هر سه جلد کامل خونده شه ؟؟!

سلام
دیویسون که بر اساس dsm4 نوشته شده، بخش علت شناسی اون بسیار مهمه. خیلی مهم....
کاپلان هم که بخش های مربوط به بیماری های روانی واسه درس آسیب شناسی روانی مهمه. تو جلد یک هم اون فصل های اول واسه درسای مربوط به خودشون حائز اهمیت هستند. مثلا:علوم اعصاب واسه فیزیولوژیک. نطریه های شخصیت و آسیب شناسی روانی واسه درس شخصیت وفصل سهم علوم روانی اجتماعی در شناخت رفتار آدمی و بقیه فصول

seyyed reza

New member
خدایا هر شکری که به درگاهت به جا می آورم، خود شکر دیگری را بر من واجب می کند.

خودت یاری ام کن تا موانع فیض، راه شکرگذاری تو را بر من نبندد....

*سما*

New member
سلام وبا آرزوی سلامتی..تبریک میگم به عزیزان و دوستانی که قبول شدن..

منم بالینی علوم پزشکی کاشان روزانه قبول شدم

آخرین ویرایش:

*سما*

New member
سلام به دوستان عزیز...ان شاءالله حال همگی خوب باشه و بانشاط به سمت موفقیت پیش برید..
همینجا میخام ازتمامی عزیزان ودوستانی که دراین راه به من کمک کردن تا موفق بشم تشکرکنم...از راوی عزیز...آقا محمدرضا...آقا ژیار ..خانم هنری وتمامی کسانی که دراین راه ودر راه موفقیتم نقشی داشتن کمال قدردانی روداشته باشم

ببخشید که دیر شد برای گفتن تجربیاتم..ول ازهمه بخدا توکل کنید واصلا هم ناامید نشید..انگیزه رو قوی کنید وروی هدفتون متمرکز بشید..وبرای همون هدف تلاش کنید..مطمئن باشید نتیجه میده..وققتونو با افکارمنفی تلف نکنید چون چیزی جزاسترس نداره..

من از پارسال اواخرتیرماه شروع کردم باروزی 5ساعت...روزای فرد یه سری کتاب میخوندم و روزای زوج هم یه سری کتاب دیگه...یعنی چن کتاب کنارهم همون موازی خوندن..من با کتابای ضریب 2شروع کردم و کنار هرکتاب سختی کتاب آسونی رو قرار دادم..از همون ابتدای خوندنم تصنیم گرفتم چن درس رو بالای 70 درصد بزنم مثل رواندرمانی و شخصیت وبالینی و فیزیولوژیک واسه همین تا توتستم مرورشون کردم..از مهرماه زمان رو به 8ساعت رسوندم...البته بگم زمان خوندن هرکس دست خودشه ممکنه یه 1صفحه رو در1ساعت یادبگیره و یک نفردیگه درنیم ساعت یادبگیره...در ارتباط با زبان من خودم زبانم ضعیفه وازلاینتر خوندم وهمچنین تافل ویه مقدارلزگی....واسه آمارهم و همچتین روش تحقیق دوستان هردوروبخونید ...اینکه فکرکنید فقط چن تا آمار بیاد ومن فقط آماربخونم اینا ریسکه...من خودم آمار رو از مدرسان خوندم..حتما تست کارکنید خیلی قوی میکنه...هیچ درسی رو نخونده نذارید چون طبق تراز میرن جلو...کافیه کسی فیزیو رو نخونه ترازش میاد پایین..زبان خیلی مهمه ازش غافل نشید...ضمنا رمز موفقیتم فقط مرور و مرور و مرور بود..حتما نرور کنید نذارید روی هم تلنباربشن..مطالب سریع فراموش میشن چون حجمشون بالاست...فیزیو رو همشو بخونید...اون دوفصل اول فیزیولوژیک کالاتم بخونید امسال سوال اومده بود ازش..حتی جداولم بخونید..از وقتای مرده استفاده کنید مثلا اگه نیم ساعت وقت اضافه داشتید وخسته نبودید آماریا زبان کارکنید[...

عذرمیخام که زیاد حرف زدم..ان شاءالله با یاری خدا وهمت شما سال آینده اینجا همگی شاد باشن بابت قبولی..

آخرین ویرایش:

mmdreza.psy

New member
به به تبریک میگم
یه تبریک به همگی که یکسال رو برای هدفتون تلاش کردین...
موجیم و وصل ما از خود بریدن است///ساحل بهانه است رفتن رسیدن است
همتون جایی ایستادین که خیلی ها تا ابد هم نخواهند رسید و اون تلاش و پشتکار و شجاعته ...شجاعتی که توی تمام مراحل زندگی بهش نیاز پیدا می کنید که کنکور در مقایسه با اون مراحل خیلی کوچیکه..
هم به خانم مهرانا و هم به سما خانم که ترم پایین ما شد تبریک ویژه عرض میکنم...خوشحالم که امسال افتخار اینو داشتم هرچند به اندازه ی کمی، پشتیبان تعداد دوستان باشم و تاجایی که بلد باشم به سوالاتشون پاسخ بدم.........شاید فکر کنید که قبولی دیگه اتمامه کاره ، اما تازه اوله شروع به مطالعه و یادگیری اصولی مصاحبه و درمان و صد البته نوشتن مقالست.....
ایزد تعالی یاریگر تک تک شما عزیزان باشه
شاد و موفق باشین

taraane

New member
سلااااااااااااااام دوستان
تبریک عرض میکنم....سماجان و مهراناجان...ایشاالله مراتب بالاتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا