مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

The Guy

Well-known member
سلام دوستان
من تازه می خوام شروع کنم .کتاب خریدم با کلی ذوق و شوق ،دوستانی که قبول شدن میگن خیلی دیره نمی رسی امسال به بیو تکنو
نظر شما چیه ؟ ابلته یه ماه از زمان باقیمانده رو باز من نمی تونم روش حساب کنم و عملا 4 ماه دارم
پایم خوب بود اما خیلی فاصله افتاده و متاهلم و تو کارهای منزلم ناشی و خیلی وقتمو می گیره
خیلی زدن تو پر و بالم که واقع بین نیستی نمیشه

نه خیلی هم دیر نیست.
خیلیها از جمله من هنوز نصف منابعشونم نرسیدن! ولی یه سوال مهمتر از اینکه دیره یا نه، اینه که چرا میخواید ارشد بیوتک بخونید؟
البته جوابش رو نمیخواد اینجا بگید، ولی این جواب مهمترین کلیده که تصمیم درست رو بگیرید. درواقع بشینید به این موضوع فکر کنید آیا ارزش داره 4 ماه، یا یک سال و 4ماه، یا 2سال و 4ماه،... (به فرض این که بار اول قبول نشید-که این فرض رو همه باید در نظر داشته باشن، چون واقعا احتمالش هست که هرکسی هرچقدر هم که خونده باشه قبول نشه) رو صرفش کنید؟
بعدش فرض کنید قبول شدید... خب حالا چی؟ چی میخواستید از اینکه دانشجوی ارشد بیوتک بشید؟
اگه بعد از اینکه از همه این افکار گذشتید (که احتمالا" هم گذشتید) حالا وقتشه یه برنامه درست انتخاب کنید که تو این زمان به موفقیت برسید.
و این هم امکان پذیره.

Mohammad gh

New member
سلام دوستان
من تازه می خوام شروع کنم .کتاب خریدم با کلی ذوق و شوق ،دوستانی که قبول شدن میگن خیلی دیره نمی رسی امسال به بیو تکنو
نظر شما چیه ؟ ابلته یه ماه از زمان باقیمانده رو باز من نمی تونم روش حساب کنم و عملا 4 ماه دارم
پایم خوب بود اما خیلی فاصله افتاده و متاهلم و تو کارهای منزلم ناشی و خیلی وقتمو می گیره
خیلی زدن تو پر و بالم که واقع بین نیستی نمیشه

دوست عزیز قبولی ممکنه البته اگر شما پایه ی قوی و قدرتمندی از بیوشیمی و سلولی مولکولی داشته باشید و به زبان هم کاملا مسلط باشید.همینطور باید ببینید که ایا وقت میکنید روزانه ۷ یا ۸ ساعت برای درستون وقت بزارید و خیلی منظم و سازمان یافته بشینید پاش؟
به هرحال به نظرم بهتره که تصمیمی منطقی بگیرید و از الان یه برنامه ی بلند مدت برای قبولی ۱۰۰% در سال ۹۵ بریزید و سال ۹۴ رو هم بزارید صرفا به حساب تجربه
اینجوری شما مهر۹۵ دارید ارشد بیوتکو تو دانشگاه تهران یا ایران تحصیل میکنید.

nbiology

New member
نمی دونم در قوانین این سایت میشه تشکر کرد یا نه ؟برای همین از شما واقای بعدی که لطف کردین و پاسخ دادین در اینجا همزمان تشکر می کنم

mh891

New member
:sad:Salam . Bacheha chejorye ozaa??? Man k hanoz nesf ham nakhondam. Be nazaretun mitunam ?? Rasty emsalam zaman azmon miofte jolotar ??? Migan b khater maah ramezooon

mh891

New member
Bacheha man ye soali dashtam.. in ketab zist 2013 mikhonin shoma ?? Kheily fargh dare ba ghabliye ?? Man natunstam begiram hamon ghabliyo mikhonam 2008

hlki

New member
بچه ها کسی میدونه قضیه چیه حالا که گروه بندی شده ینی درسای دیگم که قبلا واسمون نبوده مثل شیمی یا ژنتیک واسمون ضریب داره اگه اینطوری باشه که خ بد میشه کسی چیزی میدونه؟؟؟؟؟

shentia

New member
اون طور که من از اطلاعیه متوجه شدم ظاهرا منظور اینه که ما گروهمون با ژنتیک انسانی و بیوشیمی بالینی یکی شده و علاوه بر رشته خودمون میتونیم اونا رو هم انتخاب کنیم اما احتمالا مثل امتحان علوم میشه یعنی نیازی نیست همه درسا رو بزنیم مگه اینکه بخوایم همزمان هم بیوتک قبول بشیم هم ژنتیک

البته امیدوارم .... باید دفترچه بیاد

فقط من دوتا نکته رو متوجه نمیشم..... یکی اینکه چرا رشته های میکروب پزشکی و ژنتیک پزشکی اصلا نیست نه خودش و نه در زیرمجموعه
و نکته دوم اینکه چرا کسانی که مدرک بالاتر دارن دوباره میتونن بیان از سطح پایین تر شروع کنن؟ اینجوری حقخوری میشه

امیدورام طوری باشه که زحمات ما هدر نره

biotec93

New member
من فکر کنم مثل علوم بشه اگه کسی یه رشته رو بخواد مواد درسی همون رشته رو بخونه و اگر نه به رشته دیگه ای هم علاقه داره بایددروس دیگه رو بخونه

biotec93

New member
فقط ضریب ژنتیک برای رشته ما نذارن اخه اینا من کشتن زودتر میمیرن بگن
بچه ها دعا کنید ضریب شیمی و ژنتیک برای ما صفر باشه..اخه مسخره است هی شیمی بر داره هی بذارن که
ولی فکر کنم ضزیب درس های خودمون تغییر کنه

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member
اگه شیمی اظافه بشه به ضرر بچه های کنکور اولی میشه....
ژنتیک اظافه بشه به ضرر اونایی میشه که زیاد ژنتیک نخوندن! هردوتاش به ضرر منه!! :)

hlki

New member
در کل این تغییر فقط به ضرر بچه های بیوتک میشه چون تنها رشته ای هست که تمام منابعش تو زیست پایه مشترک و اکثر به عنوان رشته دوم میخوان انتخابش کنن عملا حجم وسیعی از متقاضیان میان طرفش ینی امار شرکت کننده هاش چند برابر میشه و پذیرشش همچنان محدود رقابت خ زیاد میشه واقعا به ضرر ماست

hlki

New member
یه سوال دیگه اینکه اگه قرار باشه دفترچه یکی باشه و ضرایب ثابت چطوری مثلا بیوشیمی رو یکی میکنن واسه ما و بچه های بیوشیمی فرق داره. ما ضریبش دو هست تعداد سوالاتمونم فرق داره حتی ژنتیکم سی تا سوال دارن ما چهل تا مگر اینکه دوتا درس بیوشیمی بذارن و تفکیک کنن نمیدونم!!!!!!؟؟؟

mojnia

New member
5.jpg

shentia

New member
من یه طرف بدنم فلجه.....

چرا؟...... یکی به من بگه چرا؟ گناه ما چیه؟

اینطوری که معلومه بیوتک ها بیچاره میشن.....

shentia

New member
البته اینا همش حدسه
امیدوارم دفترچه که بیاد ببینیم همه چیز امن و امانه

biotec93

New member
اینا گفتن شما دو رشته در 2 مجموعه مجزا میتونی انتخاب کنی یعنی بچه های که مجموعه 1 انتخاب میکنن نمیتونن هم بیوتک انتخاب کنن هم ژنتیک؟؟؟؟؟

hamoon

New member
در کل این تغییر فقط به ضرر بچه های بیوتک میشه چون تنها رشته ای هست که تمام منابعش تو زیست پایه مشترک و اکثر به عنوان رشته دوم میخوان انتخابش کنن عملا حجم وسیعی از متقاضیان میان طرفش ینی امار شرکت کننده هاش چند برابر میشه و پذیرشش همچنان محدود رقابت خ زیاد میشه واقعا به ضرر ماست

دقیقن همینه
خیلی وحشتناکه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا