مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

The Guy

Well-known member
4e1fc0a7823b5e2d5db73e7ddf9ad3b5.jpg

What if I told you...

420938b6da9f06f3be1258146873ab34.jpg

Mohammad gh

New member
عجیبه!
نمیدونم پس این طراح چی میخواد هرسال ازش سوال میده.
من چند جای دیگه خوندم. ولی یه کم تناقض بود تو مطالبشون.
مثلا کراسینگ اور کجا رخ میده؟
کیاسما کجا؟
فشردگی کجا؟؟

ببین یکی از مشکلات اینه که از پارسال بود که منابع رو تغییر داد و لودیش شد تنها منبع سلولی
سالای قبلش صالحی و مجد و آلبرتس هم جزو منابع بودن
برای همین سوالات سلولی کنکورای قبلو وقتی میخونی ممکنه چیزی ببینی که تو لودیش نیست!
متاسفانه هنوز کتاب تستی نیومده که اختصاصی لودیش باشه!شایدم اومده و من خبر ندارم
این مراحل لپتوتن و اینارو هم ژنتیک اکرمی کامل توضیح داده
بیشتر برای ژنتیکه تا سلولی

A2biotech

New member
سلام..بچه ها معذرت یکم زیاد سوال میپرسم...میخام دوره لودیش رو شروع کنم

آیا فصل یک و دو و سه لودیش سوال میات؟؟
...به نظرم برا زیست این فصلا سوال نمیاد...هر چند توی بیوشمی مباحث این سه تا فصل مهمه...

آخرین ویرایش:

The Guy

Well-known member

...به نظرم برا زیست این فصلا سوال نمیاد...هر چند توی بیوشمی مباحث این سه تا فصل مهمه...
1 نه ولی 2و 3 سوال میاد
آمینو اسیدها، موتیف ها و دمین ها، چاپرونا، تجزیه پروتئین سوال میاد

mh891

New member
سلام
بعد 1 ماه تازه می خوام بخونم ... خیلی امیدمو از دست دادم ... ولی این مدت همه ی سعیمو می کنم ... :sad::smilies-azardl (181

Mohammad gh

New member

فصل ۲ که اکثرش شیمی و انواع برهمکنش ها و پیوندهاست خوندنش کاری نداره
فصل سومش هم بهتره با بخش ساختار بیوشیمی همراه بشه چون به نظرم لنینجر خیلی بهتر توضیحش داده تا لودیش

maryam.

New member
دختر عمه ام اومده خونمون میگه:خیلی استرس داری نه؟
میگم :نه بابا هنوزمونده!
میگه:نه دیگه خیلی کم مونده!
چه روحیه ای این فامیل میدن!:65d6a5d6s:

leila89

New member
سلام دوستان
سوالات و کلید ارشد 93 را از کجا می تونم دانلود کنم؟
سایت علوم پزشکی خیلی ها را نذاشته

anital

New member
سلام به همه ی دوستان همگی خسته نباشید
من داوطلب کنکور وزارت علوم بودم و با توجه به این که چند ماهی زمان آزاد دارم تا تکلفیم مشخص بشه دوست دارم وزارت بهداشت هم شرکت کنم.
برای درس میکروبیولوژی پیشنهاد می کنید چه منبعی رو مطالعه کنم؟ چه یا کتابی رو پیشنهاد می کنید؟
با توجه به ضریب 1 کتاب تالیفی دکتر بهادر کافیه؟ این کتاب عنوان کاملش چیه و مال کدوم انتشاراته؟ یا بهتره مورای رو بخونم؟
کتاب تست چی بخرم بهتره؟ آی.کیو.بی به نظرتون خوبه؟
برای همه تون سال خوبی رو آرزو می کنم و امیدوارم موفق باشین.

آخرین ویرایش:

.Nazanin

New member
دوستان چرا گزارش مطالعه نمى دين؟!!
من امروز تمام تلاشم بر اين بود فصل 20 تموم شه ولى يه مقدار مونده اصلا چنگى بدل نمى زنه
لغت زبان خوندم مهارتهاى 1-2-3

A2biotech

New member
امروز صب زود پا شدم مثلا ساعت مطالعه م رو ببرم بالا برعکس از همه روزا کمتر شد :-( دم غروب که شد یهو دیگه ول کردم...
آپوپتوز...زبان لگزی مهارت ۵...بیوشیمی یک ساعت لیپید

The Guy

Well-known member
بچه ها یه چنتا سوال اساسی و بیسیک راجع به ژنتیک و چرخه سلولی ذهن منو درگیر کرده.
لطفا هرکی هرکدومو میدونه با ذکر شماره جواب بده.

1.در یک سلول سوماتیک موجود در مرحله های پیش از s، از هر ژن چند نسخه وجود داره؟ (البته بدون در نظر گرفتن ژنهای کاذب و...)
یک نسخه یا 2نسخه؟ پس از مضاعف شدن چطور؟؟ 2نسخه یا 4 نسخه؟؟

2.(به ازای هر کروموزوم) ماده ژنتیک یک سلول سوماتیک در مراحل g1 و g0 دارای 1کروماتید هست یا 2کروماتید؟

3.هرسلول سوماتیک در پروفاز و متافاز میتوز به صورت دیپلویید هست یا تتراپلویید؟

4.یک سلول در میوز 1 وقتی تتراد تشکیل میده به صورت دیپلویید هست یا تتراپلویید؟

5.نتیجه نهایی میوز یک سلول هاپلویید هست، (به ازای هر کروموزوم) این سلول چند کروماتید داره؟

6.نتیجه نهایی میتوز یک سلول دیپلویید هست، (به ازای هر کروموزوم) این سلول چند کروماتید داره؟

7.در هنگام مضاعف شدن کروموزوم ها کروموزومهای همولوگ بوجود میاد یا کروماتید های خواهری؟؟

فقط تو دلتون بهم نخندید اگه سطح سوالا پایینه :)
ولی من تقریبا جواب هیچکدوم از اینها رو نمیدونم و با اینکه زیاد بدرد کنکور نمیخورن اما واسم خیلی مهمه دونستنشون.
با تشکر...

The Guy

Well-known member
من امروز خوب بودم. با اینکه مریض بودم ولی
5س چرخه سلولی
2س مهارت 4لزگی
2س متابولیسم قند
1س هم ریویو میکروب
قراره مامانم واسم اسفند دود کنه! :)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: .Nazanin

The Guy

Well-known member
امروز صب زود پا شدم مثلا ساعت مطالعه م رو ببرم بالا برعکس از همه روزا کمتر شد :-( دم غروب که شد یهو دیگه ول کردم...
آپوپتوز...زبان لگزی مهارت ۵...بیوشیمی یک ساعت لیپید

دوستان چرا گزارش مطالعه نمى دين؟!!
من امروز تمام تلاشم بر اين بود فصل 20 تموم شه ولى يه مقدار مونده اصلا چنگى بدل نمى زنه
لغت زبان خوندم مهارتهاى 1-2-3

خیلی خوبه دوستان. مهمتر از کمیت، کیفیت هست.
بعضی روزا حوصله نداره آدم 10ساعت میشینه پای درس ولی اندازه 4ساعت هم راندمان نداره، یه روزم که مثلا کار داری وقتت محدوده 5ساعت میخونی ولی انقدر متمرکز و سریع میخونی که اندازه 10ساعت درسارو پیش میبری...
کلا بالا پایین زیاد داره.
ولی در عجبم چرا انقدر رفت و آمد به این تاپیک کم شده...
یا همه اونقدر تمرکزشون رو گذاشتن رو درس که نت اومدن تو درسشون باعث ایجاد اخلال میشه.
یا...

A2biotech

New member
نمیگم این جوابا که میگم درسته...فقط نظر خودمه...
١.قبل از همانند سازی دو نسخه از هر ژن وجود داره که یکی از پدر و دیگری از مادر به ارث رسیده بعد همانند سازی میشه چار تا
٢.فک کنم اساسا واژه ی کروموزوم و کروماتید به شکل فشرده دی ان آ گفته میشه...در هر صورت وقتی دی ان ا همانند سازی میکنه دو تا کروماتید خواهری خواهد داشت ینی قبل همانند سازی کروماتید های خواهری معنا نداره...
٣.در این مرحله فقط میگیم دی ان ا همانند سازی کرده و فشرده شده...اگه کروماتید های خواهری که از هم جدا شدن بین سلول های دختری درست تقسیم نشن و مثلا همش تو یه سلول بمونه اون وقط میگیم تتراپلوید شده...
۴.مثه جواب بالا
۵.در سلولی که مثلا در ابتدای میوز یک دو تا کروموزوم داشته یک کروماتید در پایان میوز خواهد داشت
۶.در سلولی که در ابتدای میتوز دو کروموزم داشته در انتهای این فرایند سلول های حاصل دوتا کروماتید خواهد داشت...
٧.دی ان ا که همانند سازی میکنه و فشرده میشه کروموزوم به وجود میات که دو تا کروماتید داره...کروموزوم های همولوگ از قبل هستن...یکیش رو از مادر و دیگری از پدر دریافت کردیم
جواباما نمیگم درسته ها...تصور خودمه اینا [emoji4]
همه اینارو با فرض این که یه سلول داشته باشیم که در ابتدای میتوز ٢ تا کروموزوم داشته باشه گفتم...

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا