مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

The Guy

Well-known member
خیلی جالب بود سپاس/ سوالات دکترا امسال که مسخره بود یعنی از 75 سوالش 30 الی 40 با خوانده های قبلی خودم زدم / هیستون ها همیشه سوال بوده این تغییراتش سوال بوده / ولی سوالات دکترا امسال بد گیر داده بودن روی اپوپتوز و سرطان و سلول بنیادی / در کل ازمون سلولی راخت بود / امیدوارم حداقل چندتا سوال از دکترا بدن جیگر همه حال بیاد

اگه اونقدر راحت باشه که بشه با معلومات قبلی زد به ضرر بیوتکی ها میشه!
مرسی اطلاع میدی داداش

The Guy

Well-known member

طبق سابقه خرابی که خانه زیست تو صحافی کتاب از خودش نشون داده من بمحض خرید لودیش هر سه جلدشو فنری نموییدم

میگم حالا پرپر شدنش قبول که دست شما نبوده ولی دیگه چرا پاره پوره کردید برگه هاشووو ؟ :))))

اون نتیجه صحافی خودمه! بدجا چسب زدم بعضی صفحه هاش در عرض به هم چسبید! :)) تجربه نداشتم تو صحافی

The Guy

Well-known member

بچه ها اگه کسی تهران ساکن هست همایش دکتـــــــر خلیــــلی رو بره ببینه چیا میگن بیاد اینجا برا بقیه هم بگه
20 بهمن هست .. اینم شماره تماس برا اطلاعات بیشتر و رزرو و اینا : 021-66568621 داخلی 4
زمانش کی هست؟!
نمیدونم چرا به جا اینکه یه کم اطلاعات بدن تو سایتشون فقط شماره گذاشتن! احتمالا" جهت پرزنت کردن بچه ها و متقاعد کردنشون به صورت Real time این کارو میکنن! :)
البته محورای همایش اینارو نوشته:
محورهای همایش:

تکنیک های کنکوری
تست زنی و کسب رتبه
مدیریت زمان
تمرکز و تقویت حافظه
مرور صحیح و به موقع
خلاصه برداری

یه کم واسه 3تای آخری دیره!

The Guy

Well-known member
این تغییرات هیستون انقده گسترده تو لودیش هم نیست..یعنی ما باید فراتر از لودیش بخونیم..خودت درستش کردی این جدولو یا..نمیشه ی کم خلاصه تر شه...خیلی زیاده

یه نگاه به عکس کتاب لودیش من بندازید، واقعا بنظرتون میتونه این جدول کار من باشه؟!
درسته این تغییرات تو لودیش تعدادشون خیلی کمتر از این جدوله، ولی کلا" کم هم نیستن، و خیلی پراکنده گفته شدن! البته من خودم یه جدول از تغییرات هیستونی لودیش دارم درست میکنم، اگه وقت شد، پی دی افش میکنم میذارم اینجا...

mis

New member
میشه سوال منو جواب بدید ؟ در ثبت نام وارد شد گروه علوم آزمایشگاهی که شامل بیوشیمی و ژنتیک و بیوتک هست ، اونوقت از کجا متوجه میشن ما بیو میخوایم شرکت کنیم ؟

milad_71

New member
میشه سوال منو جواب بدید ؟ در ثبت نام وارد شد گروه علوم آزمایشگاهی که شامل بیوشیمی و ژنتیک و بیوتک هست ، اونوقت از کجا متوجه میشن ما بیو میخوایم شرکت کنیم ؟

نمیفهمن و لازم هم نیس که بفهمن
واسه هر کدوم از رشته ها یه رتبه ای به دست میاری با توجه به ضریب درس و درصدی که زدی از اون درس
بعد بهت میگه که تو (ایشالا) برای بیوتک مجاز شدی و برای بیوشیمی و ژنتیک مجاز شدی یا نه
البته این روند معقولی هستش که به نظر میرسه وگرنه من اطلاع دقیق ندارم

آقا من برا بیوشیمی با احسانی شروع کنم یا لنینجر؟

Mohammad gh

New member
واقعن ممنون
منظورم همون کنکور 95 بود(15 ماه وقت)
بیوشیمی و زیست رو با هم بخونم یا اول بیو بعد زیست؟ زیست پیام نور اسمش چیه؟ اون بهتره یا آلبرتس؟ البته آلبرتس معروفه ولی خب... آلبرتس کاملش هم هست(الان پیدا کردم) که 1700 صفحه هست.ضروریاتش 860 ص.ضروریات منظورتون بود دیگه؟
راستی واقعن تنها رفرنس زیست لودیشه؟ با اینکه خودم دیدم ولی باورم نشد!؟!
در مورد بیوشیمی چی؟ در مورد چیزایی که گفتم نظری ندارین؟
میکروب؟
واقعن راه سختیه!!
اینکه آدم بخونه و بعد مرور هم بکنه و تست هم بزنه و در ضمن با در نظر گرفتن خصوصیت ذاتی خیلی آروم خوندن من، فک کنم تا کنکور تموم بشم و درسا تموم نشه!؟!!
یه سوال دیگه: Cv چیه؟ b.s همون کارشناسیه؟

دوست عزیز کتاب پیام نور نهایت ۳۵۰ یا ۴۰۰ صفحس و مسائلو خیلی ساده بیان کرده جوری که اذیت نشید و فقط به منظور اشنایی خوبه و غیراون ارزش دیگه ای نداره
نوشته ی فریده دخت سید مظفری هست
در مورد لودیش هم بله تنها منبع اونه و البته به نظر من هم قطعا بهترین منبع باز همون لودیشه
اگر لودیشو بخونیدو خوشتون نیاد یعنی بهتره کلا بیخیال بیوتک بشید :)

دوست عزیز شما اگر کند خوان هستید بهتره که منابع رو خلاصه نویسی و کنید و بعد فقط همون خلاصه هارو بخونید
مثلا لودیش ۱۲۰۰صفحه ای خانه ی زیست رو بکنید ۲۰۰ صفحه خلاصه برای خودتون
که خب خوندنش خیلی اسون تره

راجب احسانی هم منم شنیدم که برای کسایی که میخوان شروع کنن مناسبه

آخرین ویرایش:

Taraa

Well-known member

من بیوشیمی رو با ضروریات شرو کردم .. خوبه .. با اینکه خلاصه هست و واقعا همون جور که از اسمش برمیاد فقط ضروریات هست ولی من باهاش مشکل ندارم .. من ازون آدمای بدقلقی هستم که شدیدا با و کتابای کنکوری و خلاصه مشکل داشتم ... تا الانم کل مشکلم همین بوده .. مثلا سالای قبل من مینشستم از ب بسم الله جاوتز و لنینجر و مورتیمر رو شرو میکردم به خوندن و توقع داشتم تا کنکور بتونم تمومش کنم و تازه قبول هم بشم ... ولی جدیدنا فهمیدم اگه یه کتاب کنکوری بخونی و بعد با تست و کتاب اصلی کاملش کنی هم پیشرفتت سریعتره هم به قبولی کنکور نزدیک تر میشی
در مورد احسانی اطلاعات ندارم ولی جعفرنژادو شنیدم خوبه .. مثل اینکه اومده با تست و جوابای تشریحی یه درسنامه درست کرده که کار همون درسنامه ها و جـــزوه های کنکوری رو انجام میده با این تفاوت که چون تو قالب سواله بهتر تو ذهن میمونه

Taraa

Well-known member
برای درس میکروب باید جاوتز هم خونده بشه؟من فقط مورای رو دارم...

شما هر کدومو خوندی تا الان از این به بعد هم فقط همون رو بخون .. اطلاعات اضافه تر رو از تستایی که میزنی نکته برداری کن اضافه کن به کتابت .. دیگه الان وقت این شاخه اون شاخه پریدن نیست

نمیفهمن و لازم هم نیس که بفهمن
واسه هر کدوم از رشته ها یه رتبه ای به دست میاری با توجه به ضریب درس و درصدی که زدی از اون درس
بعد بهت میگه که تو (ایشالا) برای بیوتک مجاز شدی و برای بیوشیمی و ژنتیک مجاز شدی یا نه
البته این روند معقولی هستش که به نظر میرسه وگرنه من اطلاع دقیق ندارم

به نظرم شروع کن از ضروریات بیوشیمی رضا محمدی..بهترین کتابه!و کافی...توی بیوشیمی اول بابد کلیات رو یاد گرفت بعدش جزییات دستت میاد ..ولی هر فصل و بلافاصله تست بزن

شما هر کدومو خوندی تا الان از این به بعد هم فقط همون رو بخون .. اطلاعات اضافه تر رو از تستایی که میزنی نکته برداری کن اضافه کن به کتابت .. دیگه الان وقت این شاخه اون شاخه پریدن نیست

تارا عزیز..من مورای از وسط شروع کردم یعنی از ریز میکروبها وکلیات اولشو خوشم نیومد فعلا نخوندم...ولی شنیدم که برای کلیات و تاریخچه و دسته بندی جاوتز بهتره..حالا خواستم ببینم کدوم بهتره واسه کلیات..
میکروب از بیوشیمی سخت تر و بدقلق تر

یه نگاه به عکس کتاب لودیش من بندازید، واقعا بنظرتون میتونه این جدول کار من باشه؟!
درسته این تغییرات تو لودیش تعدادشون خیلی کمتر از این جدوله، ولی کلا" کم هم نیستن، و خیلی پراکنده گفته شدن! البته من خودم یه جدول از تغییرات هیستونی لودیش دارم درست میکنم، اگه وقت شد، پی دی افش میکنم میذارم اینجا...

ممنونم دوست خوبم..پس منتظریم..راستی معنی اسمت چی میشه..guy یعنی شخص،فرد ،فرارو..اسمت سخته!معنیشم ابهام داره

در مورد جدول هم بهت میاد چون کسایی که کتاباشون پاره پوره میشه خوبتر و بهتر و بیشتر درس میخونن نه کسایی که کتاباشون دس نخورده س..

درود مثلا دکترا پارسال هیستون از شکل داده بودند مثلا درمود مورد متیلاسیون لیزین 4 در متن نبود ولی شکل بود / ولی فکر نکنم مثل دکترا اذیت کنند شما همون اصول متنی یاد بگیرید شکل ها هم یه نگاه کلی بندازید

اوکی ممنون..ویرولوژی عزیز میشه لینک سوالات دکترا رو بزارید..پیداش نکردم

Taraa

Well-known member
زمانش کی هست؟!
نمیدونم چرا به جا اینکه یه کم اطلاعات بدن تو سایتشون فقط شماره گذاشتن! احتمالا" جهت پرزنت کردن بچه ها و متقاعد کردنشون به صورت Real time این کارو میکنن! :)
البته محورای همایش اینارو نوشته:
محورهای همایش:

تکنیک های کنکوری
تست زنی و کسب رتبه
مدیریت زمان
تمرکز و تقویت حافظه
مرور صحیح و به موقع
خلاصه برداری

یه کم واسه 3تای آخری دیره!

آره صد درصد اینا هم کاری نمیکنن که ضد منافعشون باشه .. وقتی برا 12 تا آزمون که هیچ هزینه خاصی جز کپی چن تا برگه نداره یهو 350 هزار تومن میگیرن از ملت دیگه بقیه کاراشونم مشخصه که چطوره

The Guy

Well-known member
ممنونم دوست خوبم..پس منتظریم..راستی معنی اسمت چی میشه..guy یعنی شخص،فرد ،فرارو..اسمت سخته!معنیشم ابهام داره

در مورد جدول هم بهت میاد چون کسایی که کتاباشون پاره پوره میشه خوبتر و بهتر و بیشتر درس میخونن نه کسایی که کتاباشون دس نخورده س..

والا معنیش که میشه "پسر" ولی تا تو جمله نیاد مفهومی نداره! البته این پروفایل مال 3سال پیشه!:D اگه سخته پیروز صدا کنید. فکر کنم راحت تره! :thumbsupsmileyanim:

به لطف انتشارات خانه زیست، من که حسابی درس خون شدم! :)) حالا سعی میکنم جدولم هم در حد همینی که دیدیم باشه

The Guy

Well-known member
آره صد درصد اینا هم کاری نمیکنن که ضد منافعشون باشه .. وقتی برا 12 تا آزمون که هیچ هزینه خاصی جز کپی چن تا برگه نداره یهو 350 هزار تومن میگیرن از ملت دیگه بقیه کاراشونم مشخصه که چطوره

باز اینو میگی 4نفر نشستن سوال طرح کردن، پاسخ نامه اینا داره،..
قیمت کتابا خیلی الکی بالاست (البته نه همه انتشاراتها) ولی واقعا" یه عده دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن!
طرف یه کتاب زده، سیاه سفید، کیفیت کاغذ و صحافی پایین،مطالبش نصف کپی، عکسا همه کپی بی کیفیت، جمله های بی سرو ته، پر از غلط غولوط و بدون هیچ ویرایشی، قیمت گذاشته ... تومن
بعد تازه نگاه که میکنی میبینی، مولفش اونی که رو جلدش زده نیست، دانشجوی طرفه، که "تحت نظارت" اون استاد نوشته!
بعد یه بنده خدایی مثل من که تجربه نداره میره میخره اون کتابو! البته یه بار خریدم تجربه شد! :)))

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا