مطالعه گروهی ارشد بیوتکنولوژی - 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

A2biotech

New member
من قصد توهین به کسی رو ندارم

این یه حقیقته.... ناراحتم چون در حق ما اجحاف شده

حرف ناگفته رو باید گفت.... هر کسی باید خودش مسئول رفتار خودش باشه

بازم مشکلی نیست ما همه دوستیم و خدا با ماست

و اینکه اصلا شوکه نشدم که امتحان اردیبهشته...... اما امیدوارم عقب بیفته
سلام...عزیز به نظر من رشته ای مثل بیوتک باید به این صورت باشه که از رشته هایی مثله رشته های علوم پزشکی بتونن بیان...
چرا که اولا این رشته بیوتکنولوژی "پزشکی" هستش...به نوعی یعنی کاربرد علوم زیستی در حوزه ی پزشکی...که شامل درمان یا تشخیص بیماریها در سطح سلولی و ملکولی،دارو های نوترکیب و ... میشه...
حالا شما به من بکو یکی که مثلا کارشناسی زیستشناسی داره اطلاعاتش از بیماری ها و دارو ها و...بیشتره یا بچه های علوم پزشکی...
ورود بچه های علوم پزشکی بی شک باعث ایجاد خلاقیت و باز شدن حوزه های جدیدی از علوم که حاصل ترکیب چند علومه میشه...
ضمن این که با وجود ضرب 4 زیست س م قبول شدن در این رشته برای رشته های به ظاهر مرتبط آسون تره...وهیچ اجحافی در حق شما صورت نگرفته...

TrueLove90

New member
بچه های تاریخ خودتونو اماده کنید دارم میاممممممممممممممم / خخخخخخخ/ بچه ها کیک ساندیس میدن بریم برای ازمون دوم

شما باید واسه تاریخ عربی هم بخونین ! اونم با ضریب 2 :5:

یعنی اگه من میخواستم عربی بخونم ، یه راست میرفتم کنکور سراسری میدادم دوباره :)))

ژنتیک ها نمیتونن تغذیه امتحان بدن ! چه بـد
ولـی میتونن سم شناسی امتحان بـدن ! چه خوووب ، اینم باید رشته جذابی باشه :4d564ad6:

biotec93

New member

خداییش پارسال علوم پزشکی همدان خیلی خوب پذیرایی کردن. یعنی کیک صبحانه و سان استار و آب معدنی و 3 4 تا از این شکلات توت فرنگیها خیلی خوب بود. من که تا سلولی و بیوشیمی رو 30 دقیقه ای تموم کردم نیست که سوالات خیلی سخت بود قندم افتاد پایین رفتم تو کار تنقلات.

یعنی خوشم اومد یه آقای سطل زباله دستش بود همه زباله ها رو میریختن توش بجز پاکت سان استار رو واسه قرعه کشیش.
:25r30wi::25r30wi:

alireza-ja

New member
دوستان کسی جزوووه رفاه اجتماعی تو دست و بالش نیست؟

البته عربیم هم خوبه هنوز هو هما هم رو حفظم شاید رفتم تاریخ:thanks:

love virology

New member
مثل اینکه جنوبی هستیمااااااا عربی یکمی بلدم / ولی بی شوخی زمانی دوست دارم تاریخ هم تحصیل کنم خیلی رشته عالیه هست

shentia

New member
بله حق با شماست و کاملا درست میگید

دروسی که برای دو سال ارشد این رشته گذاشته شده بیشتر مربوط به رشته های غیر پزشکیه
من موافق ادغام و همکاری این دو رشته هستم حتی از اول مثلا اگه شده در قالب یک واحد درس مشترک داشته باشن

اما بعضی رشته ها واقعا غیر مرتبط هستن به صرف لفظ پزشکی نیست
اطلاعاتی که شما میگید هم در مقاطع بالاتر به درد میخوره و اینکه رشته های زیست هم به اندازه خودشون از این مباحث دارن و این اطلاعات در حد معقول کاربرد داره

اگه هم دقت کنید اسمش زیست فناوری هست و کاربرد زیست در علوم پزشکی یا میکروبی یا صنعتی

به خاطر لفظ و پسوند های گرایش نمیشه خیلی چیزها رو نادیده گرفت
مثلا رشته مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی رو بهتره کسانی برن که شیمی دان هستن تا زیست شناس

درسته که این رشته پزشکی هست اما فراموش نشه دروس پایه ای که برای یادگیری دروس آینده و به کار گیری اون در آینده لازمه باید خوب در ذهن داوطلب باشه
دروس آزمایشگاه و کار با دستگاههای زیست که بسیار در بیوتک کاربرد داره رو کمتر کسی از بچه های پزشکی میدونه و برعکس

الان توی کشورهای پیشرفته زیست شناس و پزشک متخصص همکاری تنگاتنگ دارن و موفق هستن و بسیار پرکاربرد ... همکار هستن و مکمل هم .... همه چیز برای یک نفر نیست

alireza-ja

New member

نه منکه اعتراضی ندارم ! :4d564ad6:

زیاد فرقی نکرده ولی چون سال اولم نیست ، زود امتحان میدیم از استرس راحت میشیم میریم پی کار و زندگیمون :)

دقیقا منم اگر شرکت کنم. کنکور رو با خیال راحت میدم میرم واسه امتحانات پایانترم

یعنی الان بیوشیمی بالینی و ژنتیک در رقابت با بچه های بیوتک هستند ؟! یا نه فرقی نکرده هر کس فقط تو رشته خودش میتونه رقابت کنه؟
یعنی الان بیوشیمی ها و ژنتیک ها که نمی تونند بیوتک هم شرکت کنند ؟ چجوریه ؟

biotec93

New member
...

خیـلی ممنون

پس از هر گروه فقط یه مجموعه یا یه رشته میشه انتخاب کرد
واسه مجموعه علوم آزمایشگاهی 1 هم پس همون رقابت بین بچه های بیوتک و ژنتیک و بیوشیمی هست ... خوبه :4d564ad6:

واسه رشته دوم ، شاید من زدم کتـابـداری :)

...

پس الان بچه های مجموعه یک میتونن با هم رقابت کنن ولی تعداد دروس هر 3 تا رشته 4 تاست و مسئله زمانه و عملن رقابت خیلی پایین مییاد

biotec93

New member
یعنی الان بیوشیمی بالینی و ژنتیک در رقابت با بچه های بیوتک هستند ؟! یا نه فرقی نکرده هر کس فقط تو رشته خودش میتونه رقابت کنه؟
در حرف میشه رقابت کرد اما وقتی زمان محدوده و هر رشته درس متقاوتی داره ....خیلی سخت میشه رقابتشون....

shentia

New member

بیوشیمی و ژنتیک میتونن رقیب بیوتک باشن چون توی یک مجموعه هستن ولی هر کسی در رشته خودش امتحان میده

biotec93

New member
در حرف میشه رقابت کرد اما وقتی زمان محدوده و هر رشته درس متقاوتی داره ....خیلی سخت میشه رقابتشون....
الان با این ضریبایی که به دروس اصلی دادن اینقدر رقابت توی رشته خودمون زیاد میشه که به رشته دیگه مجموعه خودمون نمیتونیم نگاه کنیم
یه تست هم یه تسته

یعنی موقع انتخاب دانشگاه بعد اومدن کارنامه ها یک بیوشیمی یا ژنتیک می تونه پس از دانشگاه های بیوتک هم انتخاب کنه درسته؟

biotec93

New member
یعنی موقع انتخاب دانشگاه بعد اومدن کارنامه ها یک بیوشیمی یا ژنتیک می تونه پس از دانشگاه های بیوتک هم انتخاب کنه درسته؟
فکر میکنم از این جهت دستشون بازه...اما یه اما داره دیگه
4 تا درس بیشتر نیست که...به نظرم برعکس علوم زمان در بهداشت محدوده
جالا نمیدونم نظر دوستان چی هست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا