مطالعه گروهی ارشد اقتصاد بهداشت 93

par ya

New member
سحر جون تمام کتابارو کامل ندارم اونایی که دارمو میخونم
متاسفانه منبع تستی نداره چون تقریبا رشته جدیدیه میتونی فقط تو خرد وکلان از منابع تستی رشته اقتصاد استفاده کنی همین

emily13

New member
سلام دوستان. من در آزمون 92 شرکت کردم و الان دانشگاه تهران می خونم. چندتا نکته که پارسال واسه خودم هم سوال بود رو واستون می گم.
1. بعضی کتابها در بازار (حتی تهران) پیدا نمی شن.
( مثل اقتصاد بهداشت برای کشورهای درحال توسعه که من بالاخره از یه فروشگاه اینترنتی که اسمشو یادم نمیاد خریدم- کتاب مک ماهان رو هم اگه در بازار پیدا نکردید، برید کتابخونه دانشکده های بهداشت شهرتون، احتمالا دارن)

2. همه ی کتابها رو بخونم؟
( در حالت ایده ال، بله اما وقتی یه کتاب چندصد صفحه ای که ازش قراره یک یا دو سوال بیاد رو پیشنهاد نمی کنم. مثل اقتصاد سلامت(اصول و جریان منابع)- د.محمود نکویی مقدم که بصورت pdf از اینترنت می تونید دانلود کنید)

3.کتابهایی که بیشترین سوالات ازش میاد کدومن؟
(مباني اقتصاد بهداشت و درمان - دكتر سعيد آصف زاده - نشر دانشگاه علوم پزشكي قزوين
اقتصاد بهداشت براي كشورهاي در حال توسعه - دكتر ابوالقاسم پور رضا - عالي آموزش و پژوهش مديريت وبرنامه ريزي
مدیریت بهداشت و درمان- سعید آصف زاده و عزیز رضاپور
بیمارستان چه نوع سازمانی است و چگونه کار می کند- ترجمه دکتر محمد عرب و همکاران) روی این کتابها باید تسلط کامل داشته باشید چون از کلمه به کلمه ش سوال طرح می شه

4. اقتصاد، آمار، ریاضی رو چطور بخونم؟
باید نکته بخونید و تست بزنید، هرچه تست بیشتر، شانس قبولی بالاتر
اقتصاد خرد- د. محسن نظری
اقتصاد کلان- . د.رحمانی + 2000 تست اقتصاد کلان
آمار رو هم اگه وقت می کنید روشهاي آماري و شاخص هاي بهداشتي - دكتر كاظم محمد و همكاران رو کار کنید اگه وقت نمی کنید فقط کتاب DRS آمار رو کار کنید.
برای ریاضی سوالات پرتکرار آزمون اقتصاد بهداشت رو مرور کنید، 20 درصد سوالات ریاضی تکرار سالهای گذشته س!

5. کتاب تست اقتصاد بهداشت در بازار هست؟
بله. آزمونهای ارشد و دکتری اقتصاد بهداشت- گردآوری: ستار رضایی
توصیه می کنم حتما این کتاب رو تهیه کنید و خوب کار کنید.

امیدوارم سال آینده در دانشگاه ببینمتون! موفق باشید

sahar8888

New member
با سلام دوستان واسه زبان شما چی میخونید؟ منابع زبان که واسه فروش سایت گذاشته شما تهیه میکنید؟ ممنون

emily13

New member

چون برای برخی دوستان سوال پیش اومد، اینجا برای همه توضیح کلی می دم شاید برای اوناییکه سال اولشونه که امتحان می دن، کمک باشه!
درس هایی مثل اقتصاد خرد و کلان، ریاضی و آمار مفهمومی هستند و کتابهایی که توسط سنجش معرفی شده هم مفاهیم کلی رو برای شما توضیح می ده، اینطور نیست که از جمله به جمله ش سوال بیاد(البته سال های قبل یکی دو بار و بندرت پیش اومده) پس بهتره با کتابی کار کنید که روانتر باشه. من منابع معرفی شده برای اقتصادها رو تهیه نکردم و همین کتابایی که گفتم رو خوندم، از آمار فقط کاظم محمد و drs رو خوندم، ریاضی هم در حد جزوات دبیرستان و مرور سوالات پر تکرار کار کردم.
Drs آمار کتابیه که مجموع نکات تستی رو همراه با نمونه سوالات ارشد پزشکی هر فصل رو گردآوری کرده. در تهیه ش به مشکلی برنمی خورید!
درضمن، قابلی نداشت!

mw.ashel

New member
با آرزوی موفقیت برای همه کاربران انجمن علوم پزشکی

بــــــه یــــاد داشـــتـه بـــــاش :

آیـــــنـده کــــتـابـی اســت کـــه امــــروز مــــی نـــــویــسی

پـــــس چــــیـــزی بــــنـویـــس کـــه فـــــردا از خــــوانــدن آن لـــــذت بــــبـری !

smilies-azardl%20%28181%29.gif
:a2d3::rose:

par ya

New member
سحرجون این هفته کنکوره بعداز کنکور قول میدم هرشب بیامممممممممممممممممممممم

sahar8888

New member
با سلام منم اتفاقا جمعه امتحان دارم . موفق باشی عزیزم. ایشالا بعدش هرشب بیایم.

par ya

New member
سلام دوستان
سال نو مبارک اومیدوارم سال خوبی داشته باشید
گزارش بدید چی خوندید تا کجا رسوندید مطالب؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
سال نو مبارک اومیدوارم سال خوبی داشته باشید
گزارش بدید چی خوندید تا کجا رسوندید مطالب؟؟؟؟؟

amir 12a

New member
سلام,سال نو مبارک,بچه ها من متاسفانه مشکل برام پیش امد تا حالا که نتونستم چیزی بخونم,به نظرتون من اگه از الان شروع کنم به خوندن میتونم خودمو برای امتحان اماده کنم؟:14:

par ya

New member
سلام آقا امیر چرانتونید حتما میشه
من خودمم تازه امروز اولین روز که دارم میخونم تا الان تونستم یه برنامه ریزی کلی کردم
اگه میتونید از امشب هرشب سر یه ساعت مثلا 11 بیایید هم گزارش بدیم که باعث ایجاد حس رقابت شه هم رفع اشکال کنیم باهم

par ya

New member
مریم جان من واسه زبان استاد رضازاده رو میرفتم از منابع جدید هیچ اطلاعاتی ندارم

- - - Updated - - -

مریم جان من واسه زبان استاد رضازاده رو میرفتم از منابع جدید هیچ اطلاعاتی ندارم

amir 12a

New member
سلام مریم خانم, بیشتر بچه کتاب امیر لزگی رو میخونن وسولات هم از سطح متوسط به بالاست, شما سال اوله دارید تو امتحان شرکت مبکنید؟

بالا