مطالعه گروهی ارشد آمار زیستی 92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

aram87

New member
بچه ها سلام
این هفته حدود 26 ساعت درس خوندم. یه دور دیگه آمار و احتمال بهبودیان رو دوره کردم تو بعضی از قسمت ها گیر داشتم که احساس میکنم جواب سوالام رو با خوندن امار ریاضی جان فروید بگیرم.پس هفته اینده آمار ریاضی رو شروع میکنم.
نمونه گیری 1 رو تموم کردم اما فرمول ها خیلی فرار هستند برای حک شدن احتیاج داره فقط به حل تست
ریاضی رو با کتاب آقاسی پیش میرم که این هفته بحث حد و پیوستگی رو تموم کردم و هفته اینده شاید همین بحث رو تست بزنم شایدم مشتق رو شروع کنم به خوندن
راستی بچه ها کیا کنکور سنجش رو ثبت نام کردند .من نیتم امار زیستیه. اما راستش از شرکت در کنکور سنجش میترسم.... میترسم خراب بشه روحیم رو از دست بدم...
یه چیز دیگه.اسم کتاب مجموعه امار از هاشمی تلخونچه و..از انتشارات دانش پژوهان رو شنیدید؟شنیدم 2 جلده آمار کاربردی و امار نظری
من احساس میکنم نیاز دارم هر بحثی رو که تموم میکنم همون بحث رو تست بزنم البته در کنار تست های امار زیستی سال های قبل
اگه کسی کتابش دیده و با تست هاش آشناست راهنمایی کنه بخریم یا نخریم و...

biosta

Well-known member
دوستان به تلاش خود ادامه دهید قبول هستید مهم این هست که در شهر و دانشگاه مورد نظرتان (انتخاب اول ) قبول شوید چرا که دوطلبی که از الان می خواند قبول هست ..
-مرور را جدی بگیرید . - ساعات مطالعه خود را یاد داشت کنید -بدانید واقعا برای چه درس می خوانید تا از مطالعه لذت ببرید - همان که قبلا" گفتم زبان را جدی بگیرید ( اگر الان زبان انگلیسی خود را تقویت نکنید توی دوران ارشد مجبور به این کار خواهید شد)پس از الان زبان بخوانید تا که علاوه بر کنکور در دوران ارشد هم بتوانید پیشرفت کنید .

abolhasany

New member
سلام به دوستای گلم، خیلی خوشحالم که بازم شما رو میبینم:28:
biosta یه سوال ؟؟؟ ظرفیت پذیرش و دانشگاههایی که دکترای آمار زیستی دارند رو میدونید؟؟؟ ممنون میشم اگه اطلاع بدید

hairin

New member
پردازش

بچه ها سلام
این هفته حدود 26 ساعت درس خوندم. یه دور دیگه آمار و احتمال بهبودیان رو دوره کردم تو بعضی از قسمت ها گیر داشتم که احساس میکنم جواب سوالام رو با خوندن امار ریاضی جان فروید بگیرم.پس هفته اینده آمار ریاضی رو شروع میکنم.
نمونه گیری 1 رو تموم کردم اما فرمول ها خیلی فرار هستند برای حک شدن احتیاج داره فقط به حل تست
ریاضی رو با کتاب آقاسی پیش میرم که این هفته بحث حد و پیوستگی رو تموم کردم و هفته اینده شاید همین بحث رو تست بزنم شایدم مشتق رو شروع کنم به خوندن
راستی بچه ها کیا کنکور سنجش رو ثبت نام کردند .من نیتم امار زیستیه. اما راستش از شرکت در کنکور سنجش میترسم.... میترسم خراب بشه روحیم رو از دست بدم...
یه چیز دیگه.اسم کتاب مجموعه امار از هاشمی تلخونچه و..از انتشارات دانش پژوهان رو شنیدید؟شنیدم 2 جلده آمار کاربردی و امار نظری
من احساس میکنم نیاز دارم هر بحثی رو که تموم میکنم همون بحث رو تست بزنم البته در کنار تست های امار زیستی سال های قبل
اگه کسی کتابش دیده و با تست هاش آشناست راهنمایی کنه بخریم یا نخریم و...

با سلام خدمت دوستان عزیزم
من دو جلد کتاب مذکور رو داشتم و باید بگم بی کیفیت از نظر حل مسائل و تستها و و در بعضی مسائل هم سوال بدون داده ی عددی و بدون اطلاعات مسأله رو داده،به نظر من کتاب آمارو احتمال + آمار نظری + کتاب سوالات کنکور ارشد آمار که هر سه کتاب انتشارات پردازش هستند عالی و بی نظیره،حداقل برای من یکی عالی بوده و هنوز نتونستم کتابی مثل کتابهای پردازش پیدا کنم،خیلی خوبه که بعد از اتمام هر مبحث و اشراف بر مطالب خوانده شده تستهای همان مبحث را بزنید
در ضمن این بیانات فقط و فقط تجربیات من بوده و نه تبلیغ موسسه ای و ممکن است که با نظر دوستان مغایرت داشته باشد
موفق باشید

zahra68

New member
من هفته قبل 25 ساعت خوندم . از این هفته هم علاوه بر ریاضی ،نمونه، امارریاضی و احتمال، رگرسیونو شروع کردم.

kh alinejad

New member
سلام بچه ها من تازه مي خوام براي شركت در آزمون ارشد خودم رو آماده كنم. تو درس آمار زيستي احساس مي كنم خيلي ضعيف هستم. شايد ترسم كاذب باشه. اگه ممكنه كمكم كنيد ممنون مي شم.
چه كلاسهايي مي شناسيد كه بتونم استفاده كنم؟
چون مي خوام اپيدميولوژي شركت كنم بايد آمار زيستي رو خيلي خوب جواب بدم منبع سئوال كتاب دكتر محمد هست ولي خود كتاب به تنهايي خوندنش سخته . چيكار كنم؟ راهنماييم كنيد ممنون مي شم:13:

آخرین ویرایش:

elnazsls

New member
سلام خانم من پایم .امسال میخام ارشد بدم .فقط یه مشکل اینکه اطلاعتم در موردش آمار زیستی کمه اگر توضیح کلی از موقعیت شغلی دانشگاهایی که پذیرش دارن بدی ممنون میشم.اما در مورد مطالعه گروهی من هنوز شروع نکردم اما فکر کنم این روش محرک خوبیه و استقبال میکنم چطوریشو شما باید بگی .میل من :elnazsls@yahoo.com

zahra68

New member
سلام . من این هفته اردو رفتم درس نخوندم. ایشالله هفته بعد جبران می کنم.

shayeste

New member
سلام من این هفته یه چیزایی خوندم و نتیجه گیریم این بود باید یه فکری واسه رگرسیون بکنم :14:

biosta

Well-known member
سلام دوستان
پیشنهاد می کنم حتما" فایل آشنایی با رشته آمار زیستی را از سایت زیر تهیه کنید .( حتما" می دانید مدیر سایت آمار گیران خانم محمدیان هست که ترم اول آمار زیستی همدان می باشند .)
آمارگیران

aram87

New member
سلام. من این هفته خیلی نخوندم.حدود 15 ساعت.کمی طرح ازمایش ها کمی ریاضی کمی زبان.میگم این زبان آمار زیستی سوال گرامر نداره؟

biosta

Well-known member
دوستان سوال های شما را اغلب طرح می کنم چه بسا راهنمای دیگر دوستان هم باشد .

سلام حالتون خوبه
لطفا درباره برنامه درسی که برای کنکور ارشد داشتید توضیح می دهید، به چه صورت درس می خوندید و از چه کتابهایی استفاده می کردید؟
به نظر شما طرح آزمایش و آمار ناپارامتری را چطور باید خوند؟
خیلی ممنون.

ج) سلام دوستان عزیز
کم وبیش جواب این سوالات را در نوشته ها و پست های قبل داده ام ( مراجعه کنید ) جهت تکمیل و یا تکرار نوشته های قبلی ام میگویم
استمرار و نظم در مطالعه و نیز آگاهی از نحوه ی برنامه ریزی و نحوه ی مطالعه کمک بسیار زیادی خواهد نمود تا که به نتیجه ی مطلوب برسید
( اصلا به هیچ وجه وقت گذاشتن برای کسب این مهارت ها اتلاف وقت نیست )
مرور برای من بسیار اهمیت داشت تا روز کنکورکتاب ها راچندین بار مرور کرده بودم .( بعضی مطالب و نکات و فرمول ها ی فرار احتیاج به مرور بیشتر دارند و پاره نکات و فرمول ها کمتر )
دفتر خلاصه ها هم مفید هست ( بدین صورت عمل کردم که مطالب نکات و موارد مهم که فرار هم بودند را در این دفتر می نوشتم بسیار مفید بود چرا که نکاتی که فراموش می کردم را به کرات و بودن دنبال گشتن می توانستم مرور کنم تا موقع کنکور بیش از 200 صفحه شده بود )
همان طور که قبلا" هم گفتم برای طرح آزمایش ها همان آنالیز واریانس یک طرفه و دوطرفه را مسلط شوید و نیز تعاریفی از طرح های دیگر را بدانید کفایت می کند تا که از 10 سوال طرح آزمایش ها بیش از 6 سوال را جواب دهید . برای این که بتوانید اون 4 سوال دیگر را جواب دهید بایستی 400 صفحه ای از کتاب منتگمری را خواند .در فصلی از جلد دوم کتاب "مفاهیم و روش های آماری " تالیف باتاچاریا - جانسون و یا در فصلی در کتاب آمار ریاضی جان فروند می توانید آنالیز واریانس یک طرفه و دو طرفه را پیدا کنید که سر جمع شاید 40 صفحه شود ( خواستید دو فصل هر دو کتاب را بخوانید )و با مسلط شدن به این تعداد صفحات کم می توانید حداقل 5یا 6 سوال از طرح را جواب دهید .
برای ناپارامتری که کتاب دکتر بهبودیان به نظرم عالی باشد که متناسب با نوع سوالات هم هست منتها ناپارامتری را جزو آخرین درس هایی بگذارید که برای کنکور می خواهید بخوانید فرارترین درس برای من ناپارامتری بود .

azno

New member
سلام
لطفا در مورد نحوه برنامه ریزی و برنامه مطالعه بیشتر توضیح دهید.
ممنون.

biosta

Well-known member
سلام
در اینترنت در رابطه با برنامه ریزی درسی و نحوه ی مطالعه جستجو کنید حتما مطالب جالبی بدست خواهید آورد و نیز می توانید مطالبی که در این باره نمی دانستید و مفید هست را بر روی برگه ای نوشته و در کلاسور انگیزهایتان بگذارید .

biosta

Well-known member
دوستان در باره ی کتابی برای ریاضی عمومی پرسیده بودند .
من کتاب ریاضی عمومی تالیف کرایه چیان / جلد یک را خواندم و نیز به خوبی و دقت تست های سال های قبل را نیز خواندم .
برای ریاضی همین کتاب مناسب هست منتها کتاب بهتر از این هم حتما " برای کنکور آمار زیستی وجود دارد .(کتاب های دیگری برای ریاضی در نوشته های قبل دوستان در این تاپیک یا اون تاپیک پیرامون دانشجویان ارشد آمار زیستی بیان شده بود )

zahra68

New member
سلام به همگی. من این هفته 16 ساعت درس خوندم.:smilies-azardl (181. :65d6a5d6s:.

آخرین ویرایش:

aram87

New member
سلام بچه ها
من این هفته حدود 25 ساعت درس خوندم.اما بیشتر ریاضی و زبان.بنا بود آمار ریاضی رو با کتاب جان فروید شروع کنم اما این کتاب رو نتونستم تهیه کنم فعلا کتاب آمار ریاضی مود ترجمه دکتر مشکاتی بدستم رسیده.ترجیح میدم وقت رو بیشتر تلف نکنم و امار ریاضی رو با همین کتاب شروع کنم.البته دوستان پیشکسوت اگه نظری در این مورد دارند بفرمایید
کمی هم طرح ازمایش ها خوندم اما از کتاب پیام نور واسه همین ادامه ندادم و ترجیح دادم طرح رو با کتاب مونت گومری شروع کنم
کلا از کیفیت مطالعاتم دراین هفته ناراضی بودم:smiliess (7):

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا