مطالعه گروهی آزمون کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی 95

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
سلام واقعا ج* ز * و * ه خ* ل * ی عالیه خیلی از سوالات امسال داخل ج* ز* و* ه بود راستی کتاب تست زبان نگاهی جامع بر زبان علوم پزشکی یعقوبی رو خریدم به نظرم خوبه

یاسمنم

New member
سلام واقعا ج* ز * و * ه خ* ل * ی عالیه خیلی از سوالات امسال داخل ج* ز* و* ه بود راستی کتاب تست زبان نگاهی جامع بر زبان علوم پزشکی یعقوبی رو خریدم به نظرم خوبه

سلام دوستان خوبم
به نظرمن اینقد دنبال ججججج/ز/و/ه و رفرنس نباشید که چی خوبهو چی بخونم من امسال کلی واسه بیو وقت گذاشتم دولینو تقریبا کامل خوندم خودمو واسه سوالای بالینیو قشنگ مثل پارسال آماده کرده بودم ولی چی شد!!!!!!!
سوالای تکراری و به نظر من مسخره اینقد که من فکر میکردم حتما اینا ی نکته ای باید داشته باشن 2 تاشو الکی الکی با اینکه میدونستم نزدم شد 85 درصد با این وجود امیدی به قبولی ندارم چون زبانمو 30 درصد زدم :14:و وقت واسش کم گذاشتم در طی سال و وقتشو دادم بیوشیمی. حالا نکته حرف من اینکه حتما واسه درسای دیگه هم به اندازه بیو وقت بزارین .

سلام به نظرتون بهترین ترجمه بیوشیمی کدوم انتشارات و مترجمش کیه البته ویرایش جدید
اندیشه رفیع _ یا ایییژ یا اطمینان
خواهشا جواب بدید

- - - Updated - - -

سلام به نظرتون بهترین ترجمه بیوشیمی کدوم انتشارات و مترجمش کیه البته ویرایش جدید
خواهشا جواب بدید

sahar.z69

New member
خواهشا جواب بدید

- - - Updated - - -

خواهشا جواب بدید
سلام،من دولین ترجمه دکتر محمدنژاد انتشارات رفیع را دارم، به نظر من عالیه،ولی اون دوتا انتشارات دیگه که نوشتید ،ندیدم و اطلاعی ندارم.

m14

New member
بنظر دوستان چقدراحتمال داره منابع برای سال آینده تغییر کنه؟؟؟؟ یا اینکه دوباره متد جدیدی شروع کنند و مثل امسال بریم ببینیم 70 تا سوال بیو شیمی شده 25 تا:smiliess (15): آیا امکانش هست که تغییرات بزرگی مثل تغییر منابع وغیره دیده بشه؟؟؟؟؟ لطفا دوستان نظرات و حدسیات خودشون رو بگن:riz481:

sahar.z69

New member
بنظر دوستان چقدراحتمال داره منابع برای سال آینده تغییر کنه؟؟؟؟ یا اینکه دوباره متد جدیدی شروع کنند و مثل امسال بریم ببینیم 70 تا سوال بیو شیمی شده 25 تا:smiliess (15): آیا امکانش هست که تغییرات بزرگی مثل تغییر منابع وغیره دیده بشه؟؟؟؟؟ لطفا دوستان نظرات و حدسیات خودشون رو بگن:riz481:

سلام به نظر من،کسی که میخواد از الان شروع کنه برای خوندن،دنبال این حرفا نباید باشه،چون بیوشیمی و زبان که همونه،تغییری نمیکنه،کسی هم که بیوشیمی خیلی خوب خونده باشه و کاملا مسلط باشه ، براش فرقی نمیکنه 25 تا سوال باشه یا 72تا،،، و این شرایط واسه همه شرکت کننده ها هست،موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام به نظر من،کسی که میخواد از الان شروع کنه برای خوندن،دنبال این حرفا نباید باشه،چون بیوشیمی و زبان که همونه،تغییری نمیکنه،کسی هم که بیوشیمی خیلی خوب خونده باشه و کاملا مسلط باشه ، براش فرقی نمیکنه 25 تا سوال باشه یا 72تا،،، و این شرایط واسه همه شرکت کننده ها هست،موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 226

226

New member

وزارت بهداشت ثابت کرده مهارت خاصی در سوپرایز کردن عزیزان داوطلب ارشد داره حالا هم خیلی زوده که بشه چیزی رو حدس زد . البته چند روز پیش در خبری نوشته بود که دکتر لاریجانی معاون اموزشی وزارت بهداشت از تحولات بنیادی و اساسی در علوم پزشکی خبر داده که بزودی اجرایی میشه . حالا خدا میدونه شامل حال بچه های ارشدم میشه یا نه !!

- - - Updated - - -

وزارت بهداشت ثابت کرده مهارت خاصی در سوپرایز کردن عزیزان داوطلب ارشد داره حالا هم خیلی زوده که بشه چیزی رو حدس زد . البته چند روز پیش در خبری نوشته بود که دکتر لاریجانی معاون اموزشی وزارت بهداشت از تحولات بنیادی و اساسی در علوم پزشکی خبر داده که بزودی اجرایی میشه . حالا خدا میدونه شامل حال بچه های ارشدم میشه یا نه !!

226

New member
من با این وضعیت امسال فقط میگم رفرنس. چون تعداد سوالات کمه اگر به هر دلیلی شما5 تا سوال رو اصلا ندیده باشید یا بلد نباشید خدای ناکرده آدمیزاده دیگه یکی دو تا هم غلط بزنید دیگه قبولیتون سخت میشه یا حداقل با شهرهای خوب باید خداحافظی کنید.

پس ریسک نکنید اگر من بودم کتاب هارپر رو دستم میگرفتم خط به خط میخوندم بعد با یه کتاب دیگه بعد از اتمام هارپر کاملش میکردم.

البته دقیقا نمیدونم هارپر جز منابع هست یا نیست ولی جواب سوالات رو میتونید ازش پیدا کنید. کتابی هستش که زیاد حاشیه نرفته سرفصلاش به کنکور بهداشت میخوره حجمش خیلی زیاد نیست.

هارپر که رفرنس اعلام شده نیست .

m14

New member

- - - Updated - - -

دوست عزیزمنظورم این نبود که درسها عوض میشه اگر چه که اینطور شد و زیست عمومی تبدیل شد به زیست سلولی لودیش که تفاوتش از زمینه تا آسمون .... من چون انتظار داشتم تعداد سوالا متناسب ضریب باشه برای بیو وقت بیشتری گذاشتم و وقتی نوع سوالا و تعدادش رو دیدم انقدر شکه بودم که هرسوالی برام یه تله طراح بحساب میومد و کلا بهم ریخته بودم این جور تغییراته که آدم رو سرجلسه بهم میریزه تمرکز رو بهم میریزه و پشیمون از اون همه وقتی که برای بیو گذاشته:sad:... این تجربه تلخی بود اما امیدوارم به شیرینی قبولی سال آینده برام تبدیل بشه :a2d3:.. آرزوی موفقیت برای همه دارم:rose:

sahar.z69

New member
:rose:سلام
من هم به امید خدا از اول تیرماه شروع میکنم:smilies:
منابع:
1.بیوشیمی ج ع ف ر ن ژ ا د +خلاصه های که خودم از کتاب دولین و ضروریات تهیه کردم+تست گنجینه جامع
2.شیمی آلی کتاب دکتر نادری/شیمی عمومی هنوز نمیدونم
3.زبان کتاب استاد یعقوبی+لغات
4.زیست سلولی و مولکولی هم نمیدونم لودیش بخونم یا خلاصه لودیش
دوستان عزیز لطفا در انتخاب منابع شیمی عمومی و زیست کمکم کنید،راستی کتاب تست سلولی چی خوبه؟چون شنیدم غلط زیاد داره
ممنون

آخرین ویرایش:

farzanee20

New member
:rose:سلام
من هم به امید خدا از اول تیرماه شروع میکنم:smilies:
منابع:
1.بیوشیمی ج ع ف ر ن ژ ا د +خلاصه های که خودم از کتاب دولین و ضروریات تهیه کردم+تست گنجینه جامع
2.شیمی آلی کتاب دکتر نادری/شیمی عمومی هنوز نمیدونم
3.زبان کتاب استاد یعقوبی+لغات
4.زیست سلولی و مولکولی هم نمیدونم لودیش بخونم یا خلاصه لودیش
دوستان عزیز لطفا در انتخاب منابع شیمی عمومی و زیست کمکم کنید،راستی کتاب تست سلولی چی خوبه؟چون شنیدم غلط زیاد داره
ممنون
سلام :))
من خودم خلاصه لودیش اندیشه رفیع رو خریدم چون بیوشیمی رو دارم رفرنس میخونم دیگه برای بقیه درسا کتابای حجیم انتخاب نکردم از طرفی خیلی تعریفشو شنیدم اگه خوب بخونی و تست کار کنی با همین خلاصه لودیش میشه تا 80درصد زد
برای تست سلولی هم احتمالا عبادی رو بخرم
شیمی عمومی که جز منابع نبود به نظرتون لازمه براش وقت بذاریم؟؟

آخرین ویرایش:

negin ka

New member
یعنی شیمی عمومی نمیخاد دیگه؟
منم ایشالا از اول تابستون کم کمک شروع میکنم
منابع من ایمنی بوده الان تصمیم دارم بیو بخونم
بنظرتون اینا ک میگم کافیه یا برم جدید بخرم
بیو جزو ه خلی لی +هارپر
زیست نقوی +مهدوی
شیمی ندارم
زبان تافل

sahar.z69

New member
سلام :))
من خودم خلاصه لودیش اندیشه رفیع رو خریدم چون بیوشیمی رو دارم رفرنس میخونم دیگه برای بقیه درسا کتابای حجیم انتخاب نکردم از طرفی خیلی تعریفشو شنیدم اگه خوب بخونی و تست کار کنی با همین خلاصه لودیش میشه تا 80درصد زد
برای تست سلولی هم احتمالا عبادی رو بخرم
شیمی عمومی که جز منابع نبود به نظرتون لازمه براش وقت بذاریم؟؟
بله لازمه،چون سوال میاد از شیمی عمومی،یکی از دوستام میگفت در حد کتاب های شیمی دبیرستان بلد باشید کافیه، من پارسال کنکور شرکت کردم،شیمی عمومی هم سوال داده بودن،کنکور امسال نمیدونم چجوری بوده

farzanee20

New member
بله لازمه،چون سوال میاد از شیمی عمومی،یکی از دوستام میگفت در حد کتاب های شیمی دبیرستان بلد باشید کافیه، من پارسال کنکور شرکت کردم،شیمی عمومی هم سوال داده بودن،کنکور امسال نمیدونم چجوری بوده

اها پس باید بخونیم :-\
خب من برای شیمی آلی کتاب نادری رو خریدم برای شیمی عمومی هم مورتیمر حلد1 کتاب حجیمی نیس خیلی روونه و خیلی هم خوب توضیح داده
البته اگه وقت کنم بخونمش خوب میشه :-\

sahar.z69

New member
یعنی شیمی عمومی نمیخاد دیگه؟
منم ایشالا از اول تابستون کم کمک شروع میکنم
منابع من ایمنی بوده الان تصمیم دارم بیو بخونم
بنظرتون اینا ک میگم کافیه یا برم جدید بخرم
بیو جزو ه خلی لی +هارپر
زیست نقوی +مهدوی
شیمی ندارم
زبان تافل

دولین یا ضروریات بخونید بهتره نسبت به هارپر

sahar.z69

New member
ضروریات مینونه بخش بالینی رو پوشش بده؟؟

بله،فصل پنجم کتاب که بیوشیمی اختصاصی،شامل هورمون،ویتامین،آب و الکترولیت و تعادل اسید باز،آنزیم پلاسمایی و بیوشیمی سرطان،سیستم انعقاد وایمنی و عناصر معدنی و ....
من با رتبه 7 کنکور پارسال صحبت کردم،در کنار ج ز و ه،ضروریات محمدی خونده بود

سلام بچه ها خوبید فرا رسیدن ماه رمضان رو به همگی تبریک میگم
من فعلا دارم بیوشیمی میخونم از روی ج ز و. ه. زبان هم لغات
راستی من نمیدونم واسه شیمی الی چکار کنم کتاب دکتر نادری خیلی کلی گفته اگه بتونم میرم سر شیمی الی دانشگاه متاسفانه شهرستان شیمی الی رو موسسات ندارن
موفق باشید

m14

New member

اتفاقا امسال سوالای شیمی عمومی نسبت به سال قبل بیشتر بود هرچند جزمنابع اعلام نشده بود:smilies-azardl (181

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا