مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

pegii

New member
دوست گرامی خب شما ماشالله جلو هستید
ببینید ما ها که پیام نور درس خوندیم یه روشهایی خاصی برای درس خواندن داشتیم
1ی اینه که حتما چند دوره سوال نگاه میکردیم تا سبک وسیاق دستمون بیاد و اگر اتفاق غیر متقربه رخ نمیداد نمره خوبی میگرفتیم!!!
نتیجه : طبق راهنمایی بیو شما سوالات 4 سال اخیر رو ببین سبک سوالاها گیرتون میاد.دقت کنید میبینید که در طرح 2 بیشتر مفهوم های کلی رو بلد باشید کافیه

دوستان دیگه هم راهنمایی دارند بفرمایند

سلام دوست با مرام مرسی آره درست میگی از بقیه هم که پرسیدم میگن در حد درجه آزادی و نوع آزمونا سوال هست اما وقتی حجم مونت گمری را نگا میکنم استرسی میشم....مرسی دادا:ad54ad:

pegii

New member
سلام
دوست گرامی خب شما ماشالله جلو هستید
ببینید ما ها که پیام نور درس خوندیم یه روشهایی خاصی برای درس خواندن داشتیم
1ی اینه که حتما چند دوره سوال نگاه میکردیم تا سبک وسیاق دستمون بیاد و اگر اتفاق غیر متقربه رخ نمیداد نمره خوبی میگرفتیم!!!
نتیجه : طبق راهنمایی بیو شما سوالات 4 سال اخیر رو ببین سبک سوالاها گیرتون میاد.دقت کنید میبینید که در طرح 2 بیشتر مفهوم های کلی رو بلد باشید کافیه

دوستان دیگه هم راهنمایی دارند بفرمایند

سلام دوست با مرام مرسی از راهنماییت آره از هرکی میپرسم میگه در حد درجه آزادی و نوع آزموناس اما مونت

گمری و حجمش استرسیم میکنه برام دعا کن....مرسی دادا:ad54ad:

biosta

Well-known member
مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید که چیست. سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.
مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود.
سقراط از او پرسید، ” در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟” پسر جواب داد: “هوا”
سقراط گفت:” این راز موفقیت است! اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد” رمز دیگری وجود ندارد

simin30

New member
سلام به همه دوستاي خوبم.سال نو همگي مبارك.ان شاالله كه امسال براي همگي سال قبولي باشه.
منم رگرسيون رو مرور كردم.احتمال پردازش فصل ٣ هستم.نمونه گيري هم در حال مرورم فصل طبقه بندي..زبان هم مثل هميشه از برنامه عقبم...

dadasalar

New member
سلام
سال نو مبارک انشالله که سالی پر از خیر و برکت داشته باشید و به هرچی که صلاحتون هست برسید!!!!:thanks::smiliess (10)::28:

nerci

New member
سال نو مباررررکک!
سالی پر از موفقیت باشه واسه هممون!
من طرح و رگرسیون مرور کردم+زبان سوال های سال قبل.از امروزم ریاضی مرور میکنم
ولی کلا ساعت مطالعه ام پایین اومد

nerci

New member
سال نو مباررررکک!
سالی پر از موفقیت باشه واسه هممون!
من طرح و رگرسیون مرور کردم+زبان سوال های سال قبل.از امروزم ریاضی مرور میکنم
ولی کلا ساعت مطالعه ام پایین اومد

parasto104

New member
سلام سال نو همگی مبارک
سالی پر از موفقیت و شادی داشته باشید
من خوشبختانه زبانم رو تو عید بهتر میخونم:4d564ad6:
اما به علت وقفه دو هفته ای که به خاطر حال نا خوش و مسافرت پیش اومد شروع کردم چیزایی که قبلا خوندم رو مرور میکنم:dadad4:
دوستان من کلا با احتمال و آمار ریاضی مشکل دارم و خیلی کند پیش میرم برای همین فقط خلاصه های پردازش رو میخونم
من برای روش های آماری نمیدونم دقیقا چه چیزایی باید بخونم و از کدوم کتاب؟؟؟
من جلد اول باتاچاریا رو ندارم و برای روش آماری و جلد دوم عادل آذر خوندم برای لیسانس اما الان جزوم نیست به غیر از آزمون فرض ها کدوم قسمت ها رو باید بخونم؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید

babak.stat1

New member
سلام بر دوستان سخت کوش
سال نو تون مبارک امید وارم در این سال جدید به هر آنچه که می خواهید برسید.
دنیا دنیا شادی و دنیای شاد شاد برای تک تکتون آرزومندم.

آخرین ویرایش:

atiarbab

New member
سلام سال نو مبارک سالی پر از خبرای خوب و موفقیت داشته باشین من خیلی عقب موندم تو درس و این عید همه برنامه ها بهم ریخت:sadsmiley:sad::sad:d::sad:

biosta

Well-known member
نگرانی و اضطراب میتونه باعث بشود که یاد گیری تان کاهش یابد
تمرکزتان کم شود
این ایام عید را تقریبا" ساعت مطالعه همه کاهش می یابد ،در این ایام کاهش ساعات مطالعه ایراد ندارد
مهم این هست که با نظم و استمرار و آرامش به مطالعه تان ادامه دهید
همان طور که در پست های قبلی گفتم کاهش ساعت مطالعه ایراد ندارد و باعث نمی شود که از مابقی رقیبان جا بمانید
بلکه کلا" درس را در این دو هفته کنار گذاشتن باعث می شود عقب بیفتید
حتی یک ماه دیگه هم تمام کنید دروس را باز هم عالیه
بنظرم کنکور های آزمایشی جامع رو حتما" حتما" شرکت کنید حتی اگر تمام دروس را تمام نکردید
ترجیحا" حضوری هم شرکت کنید
به خود مغرور نباشید و خودتون را هم نبازید هر دو عامل می تونه باعث شود در حد خودتون عمل نکنید و رتبه ای در حد توانتان کسب نکنید
در مورد نحوه ی تست زنی و مرور نیز اطلاعاتی اگر ندارید کسب کنید
عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا یک داوطلب بهترین نتیجه را در امکان دارد کسب کند را بدست آورد
آرامش و تمرکز - آگاهی از نحوه ی مطالعه ،تست زنی و مدیریت زمان - ساعت خواب مناسب و منظم -مرور- تغذیه مناسب
کمیت ساعات مطالعه الزاما" هیچ وقت تضمین کننده ی کسب نتیجه ای به اندازه ی تلاش نبوده

آخرین ویرایش:

biosta

Well-known member
من امسال کنکور ارشد دارم و خیلی وقت هست که شروع کردم برای خوندن و کاملا هم مصمم بودم برای قبولی ولی چند وقته که با مشکلی مواجه شدم کاملا تمرکزم رو سلب کرده و روحیه ام و انگیزم افت شدیدی داشته

حالا سوالم اینه حدود 75 روز دیگه کنکور هستش من چطور میتونم روحیه ام رو حفظ کنم تو این مدت باقی مونده که تلاش این همه مدت من با توجه به مشکلم از بین نره ؟؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید

متوجه منظورتان هستم برای عده ای از داوطلبان پیش میاد که افتی داشته باشند در تمرکز یا ساعات مطالعه
بخصوص که زمان عید نوروز هم بوده
با خودتون صحبت کنید که چرا می خواهید کنکور شرکت کنید
انگیزه هایتان را مرور کنید به خودتون بگویید قدر این 75 روز باقی مانده را خواهم دانست تا که نخواهم یک سال دیگر کنکور دهم همین امسال تمامش می کنم و قبول می شوم
بهرحال در زمان باقی مانده آرامش و عدم کاهش ساعات مطالعه می تونه رمز قبولتان در محل مورد نظرتان باشد
به امید خدا و تلاشی که داشتید و خواهید داشت نتیجه مورد نظرتان را کسب خواهید کرد .

pegii

New member
سلام دوستای خوبم اومیدوارم عید بهتون خوش بگذره من فعلا اومدم شمال مسافرت خیلی تو عید کمکاری کردم اما به این سفر نیاز داشتم تا با انرژی کامل برگردمو این 2 ماهو درست حسابی و محکم بخونم...به امید روزای پر از شادی.....

Immortal

New member
از اساتید لطفا پاسخ بده:

دفترچه اعلام کرده هر درسی مثلا اگر ضریب 1 داشته باشه ازش 10 تا سوال میاد مثلا اگر ضریب 3 داشته باشه 30 تا سوال ازش میاد الانم که من دارم سنا آزمون می دم دقیقا مثلا آمار کاربردی که شاملِ (رگرسیون-طرح-نمونه-ناپارامتری) هستش و ضریب 4 داره دقیقا از هر کدوم از درس ها 10 تا سوال میاد و من آزمون ارشد سال 91-92 رو نگاه کردم از هر درس 10 تا سوال اومده بود.

حالا سوال اینجاست که من قبلا هم مطرح کرده بودم این است که آیا از هر درس با توجه به ضریب 10 تا سوال میاد یا امکانش هست تعداد سوالات متفاوت باشه؟البته قبلا یکی از دوستان گفت که معلوم نمی کنه ولی اون مواردی که من بالا گفتم خلافِ این ادعاست!!

Immortal

New member
تازه الان داره یواش یواش دستم میاد ناپارامتری چه جوری باید بخونم......اونایی که ناپارامتری مشکل دارن حتما نمونه سوالات سال های گذشته رو یه نگاه بندازن :)

biosta

Well-known member
تقریبا"
10 تا ریاضی
17 تا احتمال
3 تا آمار ریاضی
13 تا رگرسیون
طرح و ناپارامتری و نمونه گیری هر کدام 9 تا

به نظرم امکان دارد تا یک سوال این تقسیم بندی بالا بهم بخوره
یعنی مثلا" تو قسمت کاربری یک سوال از احتمال بیاورند!( مثل دو سال قبل)
حتی امکان دارد تو ریاضی یک سوال احتمال بیاد!
یا ناپامتری 8 تا سوال بیاد یا 10 تا و ...

biosta

Well-known member
همان طور که می دانید زبان انگلیسی برای کلیه رشته ها هر ضریبی که داشته باشد 40 سوال خواهد بود
ضمنا" این که وزارت بهداشت می گوید هر ضریب 10 سوال برای بسیاری از دیگر رشته های ارشد وزارت بهداشت صادق نیست
بهرحال چون این جا تاپیک آمار زیستی ها هست این موضوع را بازش نمی کنم

آخرین ویرایش:

Immortal

New member
امید جان داستانِ آزمون های سنا و این که آزمون پارسال دقیقا از هر درس 10 تا سوال آورده چی می شه؟!در ضمن در آزمون پارسال سوالات رو انگار دستِ بندی کرده بودن یعنی تیتر داشتن که الان رگرسیون بعدش طرح و این جوری سنا هم این طوریِ.
به هر حال ممنون از توضیحاتت به نظره این بنده حقیر پارسال سوالات رو خیلی استاندارد و شسته رفته و منظم طرح کرده بودن تا حالا امسال ببینیم چگونست :)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا