مطالعه گروهي ارشد آمار زيستي 94

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

fateme5

New member
تفکیک آزمون کای دو نمیدونم منظورتون چیه؟ ولی درمورد آزمون دقیق فیشر:
این آزمون برای وقتیه که بخوایم در مورد برابری نسبتها در دو جامعه آزمون انجام بدیم. و از یه چگالی فوق هندسی استفاده میشه.

من این کلموگروف-اسمیرنف رو نمیدونم چجوری برا کنکور بخونم؟ چجوری ازش سوال میدن؟! چی رو باید در موردش بدونیم؟

amin.ghz

New member
منظورم از تفکیک این بود که تو سوال بفهمم کودوم یکیه و تفکیک قائل بشم.ینی کای دو و مک نمار و دقیق فیشر خیلی نزدیک به همه سوالاشون و همینظور کروسکال والیس و فریدمن.
ممنون که جواب دادین ولی تشخیص دادن آزمون توی سوال هنوز مشکله.همیشه شرایط هر دو تا آزمونو داره به نظرم.
):

amin.ghz

New member
در ضمن آزمون فریدمن دقیقا آخرین مطلبیه که توی کتاب ناپارامتری بهبودیان گفته شده.
آزمون کلموگروف اسمیرنوف هم زیاد مهم نیس فقط سوالای سالای قبل رو بخونین و بدونین چیکار می کنه.همین

fateme5

New member
من الان کتابها رو یه نگاه دیگه انداختم، در مورد تفاوت اون آزمونهایی که گفتین، من اینو متوجه شدم که:

آزمون کای دو که سه مورد استفاده داره:1-آزمون نیکویی برازش، 2-آزمون استقلال، 3-آزمون برابری نسبتها. که فکر کنم سوال شما اینه که برای برابری نسبتهاچه وقتی باید از کای دو و چه وقتی فیشر استفاده کنیم.

آزمون کای دو برای برابری نسبتها، فکر کنم فقط برای وقتیه که بیشتر از 2رده داشته باشیم و در هر رده ای، نسبت رو اندازه بگیریم و بخوایم برابری نسبتها رو در این چند رده مقایسه کنیم. ولی دقیق فیشر برای مقایسه نسبت در 2رده یا دو جامعه است نه بیشتر.

آزمون مک نمار هم برای وقتیه که دو جامعه ی وابسته داریم(مثلا: حالت قبل از عمل و بعد از عمل) و صفتی که میخوایم بررسی کنیم، کیفی باشه(مثلا موافق بودن یا مخالف بودن).

البته من تو کتاب ناپارامتری پیام نور، اصلا اسمی از مک نمار و فریدمن نمی بینم! اینا رو که گفتم برداشت خودم از رو سوالهای سالهای قبل بود. امیدوارم درست گفته باشم بهتون!

بعدا نوشت:
الان یه جایی خوندم که مفهوم کلیش اینه:
برای برابری نسبت در دو جامعه هم، از آزمون کای دو استفاده میشه و آزمون کای دو متداول تر از فیشره ولی از کای دو به شرطی استفاده میکنیم که فراوانی های مورد انتظار، از 5 کمتر نباشه.

آخرین ویرایش:

fateme5

New member
منم تفاوت کروسکال والیس و فریدمن رو تازه یاد گرفتم:

کروسکال والیس: بیش از 2تیمار داریم و نمونه هایی که استفاده میکنیم، مستقل باشند. مثلا 5تا دارو داریم(5تیمار داریم). مثلا ده نفرو میاریم و داروی شماره1 بهشون میدیم. ده نفر دیگه رو میاریم و داروی شماره2 بهشون میدیم و ده نفرو دیگه برای داروی شماره3و...(افرادی که برای تیمارهای مختلف آوردیم، از هم مستقلند)

آزمون فریدمن: بیش از 2تیمار داریم و نمونه هامون مستقل نیستند و وابسته اند. مثلا 3تا دارو داریم(3تیمار داریم) و این داروها رو در ساعتهای مختلف شبانه روز روی افراد ثابتی آزمایش میکنیم. مثلا ده نفرو میاریم و صبح بهشون داروی شماره1 رو میدیم. ظهر دوباره همون ده نفرو میاریم و بهشون داروی شماره2 رو میدیم. شب هم دوباره همون ده نفرو میاریم و بهشون داروی شماره3 میدیم.
اینجوری دیگه نمونه هامون مستقل از هم نیستند چون برای تیمارهای مختلف(داروهای مختلف) همون ده نفر ثابت رو آوردیم و آزمایش کردیم. پس افرادی که برای تیمارهای مختلف آوردیم، مستقل نیستند.

سعی کردم خوب توضیح بدم. نمیدونم متوجه تفاوتشون شدید؟

faAl

New member
سلام دوستان
چ عجب
پس کی میخاید تشریف بیارید برای رفع اشکالات احتمالا:33::New (6):

فعلا این عکس رو داشته باشید

فقط نکته همشون اینه
1- چند تا گروهن
2-مستقل اند یا وابسته (که این مهمه و اغلب اشتباه تشخیص میدیم)
3- نوع داده ای که اندازه گیری میشه کمی / رتبه ای و یا اسمیه

Capture.jpg

آخرین ویرایش:

amin.ghz

New member
از فاطمه خانوم و faAl بسیار ممنونم. هیلی خوب توضیح دادن.نقریبا مشکلم برطرف شد. مرسی از جواباتون.
فاطمه خانوم یه بار دیگه می گم.فریدمن آخرین مطلب در آخرین فصل کتاب ناپارامتری بهبودیانه.
:)

- - - Updated - - -

از فاطمه خانوم و faAl بسیار ممنونم. هیلی خوب توضیح دادن.نقریبا مشکلم برطرف شد. مرسی از جواباتون.
فاطمه خانوم یه بار دیگه می گم.فریدمن آخرین مطلب در آخرین فصل کتاب ناپارامتری بهبودیانه.
:)

fateme5

New member
خواهش میکنم...

فریدمن تو کتاب من نیست! آخرین مطلب کتابم(پیام نور بهبودیان) آزمون دقیق فیشره(فصل14).
فریدمن و مک نمار و کوکران که تو تستهای کنکور تستهاشو دیدم ولی هیچ جای کتابم اثری ازشون ندیدم!

کلا من برای ناپارامتری، خیلی از کتاب درسیم استفاده ای نبردم!! تستهای کنکورهای اخیر مفیدتر بوده برام!!
چون اصلا کتابه رو یه چیزهایی زوم کرده و سوالات کنکور اصلا یه شکل دیگه میان!!:21:

m.g.h

New member
سلام دوستان میشه خواهش کنم هرکی امکانش براش هست کتابشوداره پاسخهای تشریحی آزمونهای ارشدسالهای گذشته روبذاره حتی اگه لازم باشه بابتش پول هم میدم اگه امکانش هست براتون این لطف رو به کل انجمن آمارزیستی بکنید حتی باپرداخت هزینه لطفا دوستان

fateme5

New member
سلام دوستان میشه خواهش کنم هرکی امکانش براش هست کتابشوداره پاسخهای تشریحی آزمونهای ارشدسالهای گذشته روبذاره حتی اگه لازم باشه بابتش پول هم میدم اگه امکانش هست براتون این لطف رو به کل انجمن آمارزیستی بکنید حتی باپرداخت هزینه لطفا دوستان

سلام
دوست عزیز هیچ هزینه ای لازم نیست! پاسخهای تشریحی 9 سال اخیرو میتونم براتون اینجا بذارم:

من و prinses پاسخهای دستی سال92-93 و 93-94 رو نوشتیم و تو انجمن گذاشتیم که همه استفاده کنند. شما هم میتونید دانلودشون کنید از لینک های زیر:
پاسخهای کنکور 92-93

پاسخهای کنکور 93-94

عکس پاسخهای تشریحی سال 91-92 رو هم براتون میذارم. از لینک زیر دانلودش کنید:
عکس پاسخنامه91-92

عکس پاسخهای تشریحی 86-87 تا سال 90-91 رو هم parasto104 گفت که میتونه برام بفرسته. بهشون ایمیل میزنم. هر وقت برام بفرسته براتون میذارمش اینجا.

موفق باشید:rose:

m.g.h

New member
سلام
دوست عزیز هیچ هزینه ای لازم نیست! پاسخهای تشریحی 9 سال اخیرو میتونم براتون اینجا بذارم:

من و prinses پاسخهای دستی سال92-93 و 93-94 رو نوشتیم و تو انجمن گذاشتیم که همه استفاده کنند. شما هم میتونید دانلودشون کنید از لینک های زیر:
پاسخهای کنکور 92-93

پاسخهای کنکور 93-94

عکس پاسخنامه91-92

عکس پاسخهای تشریحی 86-87 تا سال 90-91 رو هم parasto104 گفت که میتونه برام بفرسته. بهشون ایمیل میزنم. هر وقت برام بفرسته براتون میذارمش اینجا.

خیلی ازت ممنونم من منظورم کتاب جامع کنکورآمارزیستی باپاسخهای تشریحی بودچون من خیلی دنبالش گشتم پیدانکردم میدونم شماخیلی زحمت کشیدین واسه نوشتن این سوالهاواین لطف شماروبه انجمن میرسونه امامن خودم خیلی بیشترازاین تعداد روحل کردم.قصدجسارت ندارم اماخیلی ازپاسخهای من ازاینهاکاملترن امامن پاکنویس نکردم والا براتون میفرستادم امابعضی ازسوالها هستن که نه شماحل کردین ونه من میخواستم جواب اونارو داشته باشم حالا بازم میگم اگه کسی کتاب جامع کنکورآمارزیستی روداره لطفا به صورت عکس بذاره تاهمه استفاده کنن.خانم فاطمه ازشماهم خیلی ممنونم.

- - - Updated - - -

سلام

پاسخهای کنکور 92-93

پاسخهای کنکور 93-94

عکس پاسخنامه91-92

خیلی ازت ممنونم من منظورم کتاب جامع کنکورآمارزیستی باپاسخهای تشریحی بودچون من خیلی دنبالش گشتم پیدانکردم میدونم شماخیلی زحمت کشیدین واسه نوشتن این سوالهاواین لطف شماروبه انجمن میرسونه امامن خودم خیلی بیشترازاین تعداد روحل کردم.قصدجسارت ندارم اماخیلی ازپاسخهای من ازاینهاکاملترن امامن پاکنویس نکردم والا براتون میفرستادم امابعضی ازسوالها هستن که نه شماحل کردین ونه من میخواستم جواب اونارو داشته باشم حالا بازم میگم اگه کسی کتاب جامع کنکورآمارزیستی روداره لطفا به صورت عکس بذاره تاهمه استفاده کنن.خانم فاطمه ازشماهم خیلی ممنونم.

fateme5

New member
آهان! فقط همین دو سال اخیرو میخواستین؟ فک کردم کلا کتابشو پیدا نکردین که بخرین! گفتم عکساشو براتون بذارم!

خیلی خوبه که شما جوابهاتون نسبتا کامله. موفق باشید

m.g.h

New member
آهان! فقط همین دو سال اخیرو میخواستین؟ فک کردم کلا کتابشو پیدا نکردین که بخرین! گفتم عکساشو براتون بذارم!

خیلی خوبه که شما جوابهاتون نسبتا کامله. موفق باشید
خب همون دیگه کلاکتابشوپیدانکردم اگه دارین عکساشولطفابرام ایمیل کنیدمال هرچندسالی که دارینو.mansourganeh69@gmail.com

fateme5

New member
ببخشید من بالاخره متوجه نشدم! اون عکسهایی که تو صفحه ی قبل گفتم رو میخواین یا نه؟

دو سال اخیر فکر نمیکنم چاپ شده باشه و من هم ندارم که عکساشو بذارم براتون. ولی سالهای قبل از اونو هر وقت که خانم پرستو برام بفرسته، میتونم بهتون بدم.
میشه 9 سال اخیر غیر از دو سال آخر. دو سال آخر همون جوابهای دستی شو دارم

................

پ.ن: ببخشید 8 سال نه 9سال.

آخرین ویرایش:

faAl

New member
سلام دوستان
پایه هستید رفع اشکال راه بیاندازیم این روزهای آخر رو؟

fateme5

New member
سلام دوستان
پایه هستید رفع اشکال راه بیاندازیم این روزهای آخر رو؟

سلام
آره موافقم
منم هستم:smilies-azardl (113

بااجازه اولین سوالو من بپرسم:

وقتی میخوایم آزمون نشانه برای چندکها انجام بدیم، اگر فرض مقابل علامت بزرگتری داشت(مثلا Qp>a)، به اینصورت عمل میکنیم: تعداد اعدادی که از a بزرگترند رو میشمریم و اسمشو میذاریمB و میگیم B دارای توزیع دو جمله ای با پارامترهای n و 1-p است. (منظورم یک منهای p هست ها! ولی نتونستم تایپش کنم!)

خب حالا اگه فرض مقابل علامت کوچکتری داشته باشه(Qp<a) ، اونوقت چی؟ بازهم تعداد اعداد بزرگتر از a رو میشمریم یا کوچکتر از a رو؟

asman1368

New member
سلام
از همه دوستانی که زحمت کشیدن جواب ها رو گذاشتند کمال تشکر رو دارم
خدا خیرتون بده
ان شاالله بهترین رو قبول بشید
برای قبولی منم دعا کنید

m.g.h

New member
ببخشیدبچه هامن نتونستم سوالات سال 88 روپیداکنم.همه هشت سال رویعنی هفت سال روخوندم فقط آزمون 88 رونتونستم پیداکنم البته پاسخنامه اشو به لطف خانم فاطمه دارم ولی صورت سوالاروندارم اگه کسی داره لینکشوبذاره اونم دانلودکنم.ممنون میشم.
آخه من توهردرسی هرقسمتش روکه نداشتم معمولا اون زیادبه کارم میادکه آخرشم پشیمونم میکنه ازاینکه پیداش نکردم.واسه همین نمیخوام بیخیال کنکورارشد88 بشم.لطفالینک صورت سوالات 88روهرکی داره بذاره ممنون.

fateme5

New member
وای بچه ها من اصلا غافلگیر شدم از اینهمه همکاریتون برا رفع اشکال!
من یه دونه سوال پرسیدم، ده نفر جواب داده! وای دستتون درد نکنه! چرا اینقدر آدمو شرمنده میکنید آخه!
بابا کم آدمو خجالت بدین آخه! شرمنده ی اینهمه محبت شدم!

............

البته حق دارید نیاید اینجا و برای جواب دادن وقتتونو تلف کنید!

منم دیگه میرم پ.خ. هر کی تمایل داشت، در پ.خ رفع اشکال میکنم.

دوستان موفق باشید:riz304:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا