مطالعه ي گروهي دكتراي تخصصي تمامي رشته ها

تداعی

New member
بچه ها الان یک ایمیل برای من اومده با این متن
خبر فوری: برگزاری کنکور دکترای وزارت بهداشت در اردیبهشت 95

خدایا ما خودمون رو به تو می سپاریم:whistle:

marava

New member
خوب متن خبر را بذارید
احتمالا از طرف موسسات مثل م ع ی ن هست. دیگه استرس نداشته باشید.خبر رسمی که دیروز از باشگاه خبرنگاران جوان منتشر شد نوشته بود تابستان.
برای من هم اومده از طرف همین الان دیدم.

آخرین ویرایش:

تداعی

New member
:25r30wi:
بله از طرف همونم ع ی ن هست، کلا چه کیفی داره میکنه این م ع ی ن با این شرایط موجود

majede

New member
سلام دوستان کسایی که ازمون امسال رو دادن اگه امکانش هست میانگین درصدتونو بگین با کلید نهایی
رشته بیوشیمی بالینی

naeim

New member
بچه ها دو تا سوال داشتم:
1 بالاخره قانون فارغ التحصیلی برای آزمون بعدی اجرا میشه یا نه؟ اگه اجرا بشه بچه هایی که طرح دارن نمیتونن آزمون بدن؟
2 با این اوصاف که به نظر میرسه برگزاری آزمون در تابستان 95 قطعیه، احتمال داره یه تغییر وحشتناکی در ظرفیت ها بدن؟ مثلا رشته ایی که هر سال 20 تا میگرفته را به این صورت در بیارن که امسال 10 تا بگیرن و 10 تا هم مهر 95؟

Farzan

New member
نه چرا ظرفیت و کم کنن .
هرساله بهمن میگرفتند بجای اینکه بهمن ۹۵. بگیرن مهر ۹۵ میگرن
دلیل اونم که میخواستن ۹۵ برگزار نکنن فقط بخاطر فاصله ی زمانی کمش بود وگرنه نمیخواستن یک سال درمیون کنن یا ظرفیت و تغییر بدن فقط هدفشون این بود دیگه ورودی ها مهر بشه

آخرین ویرایش:

شانلی

New member
به نظر میرسه قطعی شده- احتمالا 31 تیر 95
اگه برای آزمون بعدی تغییرات اعمال نکنن مثل شرط فارغ التحصیلی یا GRE ، برگزاری در تیر خوبه
خبر باشگاه خبرنگاران:
برگزاری زود هنگام آزمون دکترای تخصصی علوم پزشکی 95

خدا رو شکر واقعا، با اینکه فرصتمون خیلی کمتر شده ولی انرژی همه بیشتر میشه،امروز خیلی خوشحال بودم،فقط ایکاش همون 31 تیر باشه،نه زودتر

naeim

New member
نه چرا ظرفیت و کم کنن .
هرساله بهمن میگرفتند بجای اینکه بهمن ۹۵. بگیرن مهر ۹۵ میگرن
دلیل اونم که میخواستن ۹۵ برگزار نکنن فقط بخاطر فاصله ی زمانی کمش بود وگرنه نمیخواستن یک سال درمیون کنن یا ظرفیت و تغییر بدن فقط هدفشون این بود دیگه ورودی ها مهر بشه

اگه صفحه اصلی علوم پزشکی دات کام را نگاه کنید به کاهش ظرفیت اشاره شده:
به اطلاع می رساند طبق اخبار موثق بدست آمده از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران و دست اندرکاران وزارت بهداشت، آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت 1395 قطعا برگزار خواهد شد. لذا داوطلبین این آزمون می توانند بدون هیچ نگرانی مطالعه برای این آزمون را ادامه دهند.

پیش از این قرار بود آزمون دکتری وزارت بهداشت (علوم پزشکی) سال 95 برگزار نشود و برگزاری آن به همراه دوره بعد به اردیبهشت 96 موکول شود که بدلیل اعتراض بسیاری از داوطلبان این موضوع علی رغم تصویب در جلسه شورای آموزش گروه پزشکی کان لم یکن تلقی شد.

احتمال وجود تغییرات جدید:

شنیده ها حاکی از آن است که ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری وزارت بهداشت 95 قرار است کاهش یابد. همچنین زمان برگزاری آن قرار است از آبان ماه به تابستان سال 95 موکول شده و از این سال به بعد آزمون مقاطع تحصیلات تکمیلی دکتری تخصصی و علوم دارویی در یک زمان برگزار شود.
به نظر من این کار را انجام میدن چون مثلا اگر قرار باشه گروه x دانشگاه y هم بهمن 5 تا بگیره و هم مهر 95 ترافیک دانشجو میره بالا و از لحاظ آموزشی مشکلات زیادی در گذراندن واحدها، انتخاب استاد راهنما و غیره به وجود میاد

biotechnologist

New member
به اطلاع می رساند طبق اخبار موثق بدست آمده از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران و دست اندرکاران وزارت بهداشت، آزمون دکتری تخصصی وزارت بهداشت 1395 قطعا برگزار خواهد شد. لذا داوطلبین این آزمون می توانند بدون هیچ نگرانی مطالعه برای این آزمون را ادامه دهند.

پیش از این قرار بود آزمون دکتری وزارت بهداشت (علوم پزشکی) سال 95 برگزار نشود و برگزاری آن به همراه دوره بعد به اردیبهشت 96 موکول شود که بدلیل اعتراض بسیاری از داوطلبان این موضوع علی رغم تصویب در جلسه شورای آموزش گروه پزشکی کان لم یکن تلقی شد.

شنیده ها حاکی از آن است که ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری وزارت بهداشت 95 قرار است کاهش یابد. همچنین زمان برگزاری آن قرار است از آبان ماه به تابستان سال 95 موکول شده و از این سال به بعد آزمون مقاطع تحصیلات تکمیلی دکتری تخصصی و علوم دارویی در یک زمان برگزار شود.
به نظر من این کار را انجام میدن چون مثلا اگر قرار باشه گروه x دانشگاه y هم بهمن 5 تا بگیره و هم مهر 95 ترافیک دانشجو میره بالا و از لحاظ آموزشی مشکلات زیادی در گذراندن واحدها، انتخاب استاد راهنما و غیره به وجود میاد

واااای خدایا!از حالا نمی خواد نگران ظرفيت ها باشید.به مغزتون یک فرمان جدید بدید.ظرفيت یک نفره و اون یک نفر شمایید.البته این فرمان واسه منه.شما ظرفيت رو دونفر بگیرید نفر دوم شمایید.با سپاس قبلی از همکاری شما دوست عزیز.:a2d3:

naeim

New member
واااای خدایا!از حالا نمی خواد نگران ظرفيت ها باشید.به مغزتون یک فرمان جدید بدید.ظرفيت یک نفره و اون یک نفر شمایید.البته این فرمان واسه منه.شما ظرفيت رو دونفر بگیرید نفر دوم شمایید.با سپاس قبلی از همکاری شما دوست عزیز.:a2d3:

من هم اگر مدیر گروه بودم هیچ وقت قبول نمی کردم دو سری دانشجو پشت سرهم بگیرم مگر اینکه امکانات در حد لالیگا وجود داشت یعنی تعداد اساتید با کیفیت بالا باشه، امکانات آزمایشگاهی خوب باشه و غیره.
بنظر من وزارت بهداشت در ظاهر با اعتراض بچه ها موافقت کرد ولی با کاهش ظرفیت ها عملا با پنبه سر هممون را میبرن.
خواهر گرامی امیدوارم نتیجه زحماتتون را ببینید و امسال قبول شید
رشته من ژنتیکه و فکر کنم همه میدونن قبولیش چقدر سخته، حالا اگه ظرفیت را هم کم کنن که دیگه هیچی

- - - Updated - - -

من هم اگر مدیر گروه بودم هیچ وقت قبول نمی کردم دو سری دانشجو پشت سرهم بگیرم مگر اینکه امکانات در حد لالیگا وجود داشت یعنی تعداد اساتید با کیفیت بالا باشه، امکانات آزمایشگاهی خوب باشه و غیره.
بنظر من وزارت بهداشت در ظاهر با اعتراض بچه ها موافقت کرد ولی با کاهش ظرفیت ها عملا با پنبه سر هممون را میبرن.
رشته من ژنتیکه و فکر کنم همه میدونن قبولیش چقدر سخته، حالا اگه ظرفیت را هم کم کنن که دیگه هیچی

biotechnologist

New member

- - - Updated - - -

رشته ما هم همین وضعیته.ظرفيت نسبت به شرکت کنندگان پایینه ولی چاره چیه.من خودم شخصا با ظرفيت بالا در بیوتک مخالفم چون کیفیت رو شدیدا کاهش میده.توکل به خدا.فعلا که خبری نیست و نگرانی هم مشکلی رو حل نمی کنه.اگر خواستن ظرفيت رو کم کنن یه کاری می کنيم اون موقع.

تداعی

New member
بچه ها دو تا سوال داشتم:
1 بالاخره قانون فارغ التحصیلی برای آزمون بعدی اجرا میشه یا نه؟ اگه اجرا بشه بچه هایی که طرح دارن نمیتونن آزمون بدن؟
2 با این اوصاف که به نظر میرسه برگزاری آزمون در تابستان 95 قطعیه، احتمال داره یه تغییر وحشتناکی در ظرفیت ها بدن؟ مثلا رشته ایی که هر سال 20 تا میگرفته را به این صورت در بیارن که امسال 10 تا بگیرن و 10 تا هم مهر 95؟

من خیلی از برگزاری ازمون در تابستان 95 خوشحال شدم، خودم جز افرادی بودم که از خبر برگزار نشدن ازمون واقعا بهم ریخته بودم، ولی همه ما تجربه دوران ارشدمون جلوی چشممون هست، رشته های ما امکانات میخواد و واقعا هزینه و بودجه خوب،اگه بخواییم منطقی نگاه کنیم این کاهش ظرفیت حتی اگه اتفاق بیوفته غیر منطقی نیست، حتی اگه مشکل بودجه هم نباشه بازم مشکلات هست، ازمایشگاه ها مگه چقدر فضا دارن، یا یک استاد راهنما چقدر وقت ازاد یا کشش داره که بتونه دو برابر دانشجو رو هندل کنه.

ولی من با تمام این تفاسیر با حرف بیوتکنولوژیست عزیز موافقم، انشالله و حتما هر چقدر هم ظرفیت کم بشه ما جز پذیرفته شدگان باشیم،من یک احدی با خودم بستم نمیدونم میتونم عمل کنم یا نه ولی انشالله که بتونم، اینکه برای یک بارم شده اجازه بدم برای هر چیزی در زمان خودش فکر و خیال کنم و غصه بخورم، فعلا فقط و فقط به کنکور فکر کنم

love virology

New member

درسته علنا ظرفیت ارشد امسالم میاد پایین چون تردد دانشجو زیاد میشه / احتمالا ظرفیت نصف اصلی میشه نصف دکترا 94 نصف دیگه دکترا 95// مثلا تهران 6 میگیره 3تا رو الان پذیرش میکنه 3 تا دیگه 95//

XXIII

New member
دوستان سلام
وقت همگی بخیر
ببخشید من یه سوال تخصصی در مورد طرح دارم.
من دانشجوی ترم سه ارشد هستم؛ یقیناً با توجه به شرط فارغ التحصیلی به کنکور دکتری 95 نمی رسم. اگر فرضاً من تیر ماه 95 دفاع کنم طبق قانون تا کنکور 96 یک سال فرصت دارم که نه برم سربازی و نه طرح. سوال من اینه که اگر من تو اون برهه از زمان برم طرح و طرحمو شروع کنم:
1) اصلاً میتونم تو آزمون دکتری 96 ثبت نام کنم؟
2) اگر قبول بشم طرح متوقف میشه و اجازه شرکت و ثبت نام در دوره دکتری دانشگاه رو دارم؟
واقعاً ممنون میشم کسی کمک کنه.

سپاس

تداعی

New member
به نظر منم اگر کاهش ظرفیتی باشه به همین صورت هست که دوستمون فرمودن، یعنی نصف شدن ظرفیت بین دو ورودی

امید به خدا

biotec1390

New member
بنظر من باز جای شکر داره که آزمون 95 برگزار میشه.کم شدن ظرفیتا بهتر از اینکه داوطلب کنکور یک ونیم سال انتظار بکشه وآخرسرم انگیزشو از دست بده.خداروشکر.

بالا