مطالعه ي گروهي دكتراي تخصصي تمامي رشته ها

XXIII

New member
با سلام
دوستان ببخشید من یه سوال دارم خیلی هم برام حیاتیه
دانشجوی ارشد هستم و رشته دوره کارشناسیم طرح اجباری بوده (علوم آزمایشگاهی)
الان یه قانون جدید اومده از شانس ما که برای ثبت نام در کنکور دکتری باید فارغ التحصیل شده باشی، یعنی به عنوان دانشجوی ترم آخر اجازه شرکت نداری.
سوال من اینه که اگه بلافاصله از فارغ التحصیلی من طرحم رو شروع کنم:
1) آیا میتونم تو دوره دکتری ثبت نام کنم؟
2) اگر قبول بشم میتونم طرج رو متوقف و تو دانشگاه ثبت نام کنم؟ اصلاً وزارت و یا دانشگاه اجازه میدن؟
امروز رفتم دانشگاه کسی جواب درستی به من نداد گفتن باید بری وزارت خونه تا جواب دقیق بگیری.
واقعاً ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داشته باشه کمک کنه.

سپاس

شانلی

New member
سلام دوستان این که کنکور دکترا کی برگذارمیشه منو سردرگم کرده با اساتیدی که توی برد هستن صحبت کردم همه تایید کردن سال اینده کنکوربرگذارنمیشه اما لینک زیر یه چیز دیگه میگه خواهشن کسانی که اطلاع دقیق دارن اطلاع رسانی کنن

آزمون دکتری وزارت بهداشت در سال95 برگزارمیگردد

من هم شنیدم که موسسات مختلف این خبر رو تکذیب خواهند کرد که درشون تخته نشه، و کلاسهاشون رو بتونن برگزار کنن،البته فقط شنیدم،خسته شدیم از بی برنامگی و هر کی به هر کی بودن،آدم نمیتونه تو این سیستم آموزشی برای فرداش برنامه ریزی بکنه،سیستم هر دم بیلیه

biotechnologist

New member
سلام دوستان این که کنکور دکترا کی برگذارمیشه منو سردرگم کرده با اساتیدی که توی برد هستن صحبت کردم همه تایید کردن سال اینده کنکوربرگذارنمیشه اما لینک زیر یه چیز دیگه میگه خواهشن کسانی که اطلاع دقیق دارن اطلاع رسانی کنن

اخبار موسسات قابل استناد نیستند.انقدر به خودتون استرس ندید.بالاخره یه طور میشه دیگه.دوستانی که طرح دارن پیگیر باشن. وگرنه واسه باقی خيلی فرق نمی کنه.صبر کنید تکلیف ازمون امسال روشن بشه ازمون بعدی هم انشاا...وضعش مشخص میشه.

marava

New member
دوستان به احتمال زیاد این هفته وضعیت مشخص میشه با نامه اعتراضی که دوستان بردن وزارت بهداشت همه چی معلوم میشه. کمی دیگه صبر کنید. من وضعم بدتر از شماست ولی چاره ای جز انتظار موعود نداریم.

تداعی

New member
من که کلا بدنم به استرس دیگه جواب نمیده:))))الان طبق ان لینک اگه دفترچه دیماه بیاد یعنی مثلا منی که اعتبار مدرک زبانم تموم شده فقط اذر وقت دارم نمره زبان بگیرم؟چون دی ازمون زبان برگزار نمیشه
:smiliess (2):

empress

New member

حتی به خودشون زحمت ندادن صورت جلسه رو بخونن
اینها فقط بر اساس یه مشت حدس و گمان حرف زدن
اونم برای اینکه و آزموناشون برگزار بشه :| چون همش یک مشت حرف بی حسابه فردا هم ادعا میکنن ما فقط از مراجع بالا پرسیدیم و تقصیری نداریم تا در مقابل کسایی که هزینه کردن راه توجیهی داشته باشن!
چرا باید اصلا به این اخبار ضد و نقیض توجه کنین؟
خوبه خودتونم دیدین که توو مصوبه اصلا حرف از مهر 95 نبود و مهر 96 ذکر شده!! پس جای چه استرسی میمونه؟!

marava

New member
سلام دوستان خوشبختانه گروهی که تو تلگرام بود نتیجه داده انشاالله خبرهای شفاهی خوبی گرفتیم سال بعد کنکور نیمه اول (حالا قبل یا بعد ماه رمضان) برگزار میشه وشروع از نیمه دوم یعنی مهرماه خواهد بود. نتیجه قطعی بزودی از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. با آرزوی موفقیت برای همه

آخرین ویرایش:

biotechnologist

New member
سلام دوستان خوشبختانه گروهی که تو تلگرام بود نتیجه داده انشاالله خبرهای شفاهی خوبی گرفتیم سال بعد کنکور نیمه اول (حالا قبل یا بعد ماه رمضان) برگزار میشه وشروع از نیمه دوم یعنی مهرماه خواهد بود. نتیجه قطعی بزودی از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی خواهد شد. با آرزوی موفقیت برای همه

انشاا...که همین طور باشه.استاد ما هم یه چیزایی گفته بود.من خودم نپرسیدم از ایشون ولی دوستم گفت ایشون گفتن احتمالش هست که سال دیگه آزمون باشه.با اینکه هفته پیش من باهاشون صحبت کردم تقریبا مطمئن بودن که سال ۹۶ ازمون هست.انشاا... که هر چی پیش بیاد خیر باشه واسه هممون.توکل به خدا.

تداعی

New member
چقدر عالی، خدارو هزار بار شکر. ممنون از تمام دوستانی که پیگیری کردن

naeim

New member
آقا من نمیدونم این همه حرف و حدیث برای چیه
وقتی به صراحت در مصوبه 17 نوشته شده ورودی بعدی مهر 96 یعنی کار نهایی شده و آزمون یا اواخر سال 95 برگزار میشه یا اردیبهشت 96

مصوبه 17 را مجددا بخونید:
آموزشي. دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی - مصوبات نشست‌هاي شوراي علوم پايه

marava

New member
وقتی به صراحت در مصوبه 17 نوشته شده ورودی بعدی مهر 96 یعنی کار نهایی شده و آزمون یا اواخر سال 95 برگزار میشه یا اردیبهشت 96

آموزشي. دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی - مصوبات نشست‌هاي شوراي علوم پايه

همه از این مصوبه اطلاع داریم و اعتراض هم برای این بود. دوست عزیز

naeim

New member
همه از این مصوبه اطلاع داریم و اعتراض هم برای این بود. دوست عزیز

منظور من اینه که تنها منبع رسمی همینه و بقیه دوستان براساس شنیده هاشون اظهار نظر میکنن که نتیجه ایی جز دامن زدن به شایعات نداره
مثلا یکی میگه استادم گفته-یکی میگه زنگ زدم و غیره. من حس میکنم بچه ها دارن خودشون رو گول میزنن
جالب این جاست که دوستانی که مصرانه میگن اردیبهشت 95 برگزار میشه بهتره یه زحمت بکشن و تقویم رو نگاه کنن چون قاعدتا آزمون باید 5 شنبه و جمعه برگزار بشه در حالی که از 5 تا پنجشنبه اردیبهشت 95 2 تا 5 شنبه تعطیله!!! یه 5 شنبه آزمون دستیاری پزشکی، یه 5 شنبه آزمون ارشد بهداشته و یه 5 شنبه آزمون ارشد علوم (دقت کنید خیلی از آزمون های مربوط به وزارت علوم در دانشکده های دانشگاه های علوم پزشکی برگزار میشه)

XXIII

New member
با سلام
دوستان ببخشید من یه سوال دارم خیلی هم برام حیاتیه
دانشجوی ارشد هستم و رشته دوره کارشناسیم طرح اجباری بوده (علوم آزمایشگاهی)
الان یه قانون جدید اومده از شانس ما که برای ثبت نام در کنکور دکتری باید فارغ التحصیل شده باشی، یعنی به عنوان دانشجوی ترم آخر اجازه شرکت نداری.
سوال من اینه که اگه بلافاصله از فارغ التحصیلی من طرحم رو شروع کنم:
1) آیا میتونم تو دوره دکتری ثبت نام کنم؟
2) اگر قبول بشم میتونم طرج رو متوقف و تو دانشگاه ثبت نام کنم؟ اصلاً وزارت و یا دانشگاه اجازه میدن؟
امروز رفتم دانشگاه کسی جواب درستی به من نداد گفتن باید بری وزارت خونه تا جواب دقیق بگیری.
واقعاً ممنون میشم اگر کسی اطلاعاتی داشته باشه کمک کنه.

سپاس

دفترچه را با دقت بیشتری مطالعه کردم ...

empress

New member

پس چرا توو مصوبه نوشته مهر 96؟ یعنی قراره باز اصلاحش کنن؟
آمون بعدی درست 3 یا چهار ماه بعد اعلام نتایج نهایی؟!!!!!!!!!!!!!!!! بهمن پذیرش کنن, اسفند دفترچه ثبت نام جدید بیاد؟!!!!!!!!!!
چنین چیزی بعید بنظر می رسه
حالا باید ببینم چی میشه

آخرین ویرایش:

XXIII

New member
منظور من اینه که تنها منبع رسمی همینه و بقیه دوستان براساس شنیده هاشون اظهار نظر میکنن که نتیجه ایی جز دامن زدن به شایعات نداره
مثلا یکی میگه استادم گفته-یکی میگه زنگ زدم و غیره. من حس میکنم بچه ها دارن خودشون رو گول میزنن
جالب این جاست که دوستانی که مصرانه میگن اردیبهشت 95 برگزار میشه بهتره یه زحمت بکشن و تقویم رو نگاه کنن چون قاعدتا آزمون باید 5 شنبه و جمعه برگزار بشه در حالی که از 5 تا پنجشنبه اردیبهشت 95 2 تا 5 شنبه تعطیله!!! یه 5 شنبه آزمون دستیاری پزشکی، یه 5 شنبه آزمون ارشد بهداشته و یه 5 شنبه آزمون ارشد علوم (دقت کنید خیلی از آزمون های مربوط به وزارت علوم در دانشکده های دانشگاه های علوم پزشکی برگزار میشه)

به نظر من هم بهتره خیلی شایعه سازی نکنیم و منتظر اخبار سازمان سنجش وزارت بهداشت بمونیم. هر جمله و حرفی قابل اعتماد نیستند.
انشاءالله که هرچه به خیر و صلاحه رقم بخوره. برای هممون.
آمین

marava

New member
این چیزی که گفتم مستند به نقل قول دوستانی بود که مسول رسوندن نامه به وزارتخانه بودند. بقول دوستان دیگه هیچ داوری در مورد آزمون نداشته باشیم تا قطعی شدن نتیجه توسط سازمان سنجش.
انشاالله هر چی خیره برا همه مون اتفاق بیافته.

biotechnologist

New member

واااای چقدر عصبانی!این مصوبه رو من خودم اینجا گذاشتم لینکشو:tsimuzpzwoap1t9y3o7یکی از اساتیدمون هم عضو همون شورا هستند البته من نقل قولی از ایشون نشنیدم.چرا اینقدر شدید موضع گیری می کنید!:smiliess (12): من فقط گفتم استادم که قبلا مطمئن بود سال دیگه ازمون نیست و خیلی هم از این بابت خوشحال بود حالا کمی جای امیدواری واسه برگزارى آزمون ۹۵ گذاشته.هیچ مطلبی هم در مورد تاریخ ازمون نگفته.فقط کمی شک پس از یک یقین.مطمین باشید واسه من یکی زمان آزمون اصلا اهمیتی نداره.اگر انشاا...امسال قبول شم که هیچ،اگر نه اصلا فرقی نداره کی باشه.واسه هروقت باشه میشینیم می خونم.توکل به خدا.به خودش سپردم همه چیز رو.وزارت بهداشت کیه.قطعا هر اتفاقی بیفته واسه من بهترینه.شک ندارم.نمیدونم چرا بااینکه کلی مشکل سر راه پایان نامه و کارهای دیگمه ولی واسه دکتری دلم خیلی ارومه.با اینکه همه بعد آزمون منتظر جوی اشک بودند ولی با چند قطره اشک تمومش کردم و خدا رو شکر سرحالم.قصدم موعظه و نصیحت نیست ولی هر کاری لازمه و از دستتون برمیاد انجام بدید و بقیه اش رو هم به خدا بسپارید.خودش کمکمون می کنه.واسه من هم دعا کنید که آرامش این روزام دوام داشته باشه.:a2d3::rose:پاینده باشید

XXIII

New member
واااای چقدر عصبانی!این مصوبه رو من خودم اینجا گذاشتم لینکشو:tsimuzpzwoap1t9y3o7یکی از اساتیدمون هم عضو همون شورا هستند البته من نقل قولی از ایشون نشنیدم.چرا اینقدر شدید موضع گیری می کنید!:smiliess (12): من فقط گفتم استادم که قبلا مطمئن بود سال دیگه ازمون نیست و خیلی هم از این بابت خوشحال بود حالا کمی جای امیدواری واسه برگزارى آزمون ۹۵ گذاشته.هیچ مطلبی هم در مورد تاریخ ازمون نگفته.فقط کمی شک پس از یک یقین.مطمین باشید واسه من یکی زمان آزمون اصلا اهمیتی نداره.اگر انشاا...امسال قبول شم که هیچ،اگر نه اصلا فرقی نداره کی باشه.واسه هروقت باشه میشینیم می خونم.توکل به خدا.به خودش سپردم همه چیز رو.وزارت بهداشت کیه.قطعا هر اتفاقی بیفته واسه من بهترینه.شک ندارم.نمیدونم چرا بااینکه کلی مشکل سر راه پایان نامه و کارهای دیگمه ولی واسه دکتری دلم خیلی ارومه.با اینکه همه بعد آزمون منتظر جوی اشک بودند ولی با چند قطره اشک تمومش کردم و خدا رو شکر سرحالم.قصدم موعظه و نصیحت نیست ولی هر کاری لازمه و از دستتون برمیاد انجام بدید و بقیه اش رو هم به خدا بسپارید.خودش کمکمون می کنه.واسه من هم دعا کنید که آرامش این روزام دوام داشته باشه.:a2d3::rose:پاینده باشید
انشاءالله
و همچنین برای همه انسان ها

biotechnologist

New member
نتیجه پیگیری دوستان:
الف) نامه ثبت شده در وزارت خانه به معاونت آموزشی ارجاع که با توجه به مفاد نامه به بخش های ذیربط ارجاع داده شده است.
نتیجه مراجعه به بخش های مربوطه و پرسش از قسمت های مختلف ( خانم ها عباسی، براتی پور، میر ویسی و کریم پور) پرسش های زیر پاسخ داده شد.
1- تاریخ برگزاری کنکور بعدی دکتری تخصصی چه زمانی خواهد بود؟ نیمه دوم اردیبهشت 95 یا نیمه اول خرداد و یا نیمه دوم تیرماه (خلاصه قبل یا بعد از ماه رمضان).
2- قبلا وزارت بهداشت نظر دیگری را به صورت شفاهی توسط کارشناسان به ما اعلام کرده بود؟ بله، ولی اعتراض گسترده ای را بین دانشجویان به همراه داشت و سربازی آقایان و قانون طرح مشکلاتی را به همراه داشت، لذا تصمیم به برگزاری گرفته شد.
3- چه زمانی این تغییرات اعلام کتبی و نهائی خواهد شد و در چه سایتی اعلام میشود؟ بزودی دستور کتبی آن صادر شده ودرسایت sanjeshp.ir در قسمت دکتری اعلام خواهد شد.
4- آیا احتمال تغییر ضرایب و دروس است؟ خیر ، تغییر نمی کند.
5- آیا احتمال دارد آزمون هوش و استعداد تحصیلی GRE وارد آزمون شود ؟ خیر،پیشنهادی بود که از همان ابتدا رد شد.
6- فکر نمی کنید برای اردیبهشت ماه فرصت بسیار کم است؟ پس بهتر زودتر نمره زبان بگیرید و شروع کنید.
7- چرا در تصمیمات وزارت خانه این قدر تغییرات ایجاد شده و داوطلبان را دچار بلا تکلیفی می کند؟ لبخند
8- دانشجویان پذیرفته شده امسال چه زمانی سر خواهند رفت؟ بهمن ماه و در سال 95 ، مهر ماه.
9- نحوه امتیاز دهی و واگذاری به دانشگاه ها آیا در سال 95 اعمال می شود؟ معلوم نیست، در آن زمینه فقط خط مشی کلی مشخص شده است و جزئیات در حال بحث و بررسی است و زمان اعمال آن مشخص نیست.
ب) دوستانی که تمایل به پی گیری شخصی و نتیجه ی بقیه موارد اعتراض هستند می توانند از طریق شماه ثبت نامه در دفتر وزارت بهداشت ( 59254/1 ) دنبال نمایند.با تشکر از دوستان و همراهان عزیز که در این امر ما را یاری نمودند، امیدواریم تا توانسته باشیم به درستی و خوبی اطلاع رسانی کرده باشیم.
با توجه به احتمال برگزاری در اردیبهشت و فرصت بسیار کم بهتر است فرصت را از دست نداده و به یاری خداوند مطالعه و برنامه ریزی را شروع کنید.

omid9030

New member
سلام به همه دوستای عزیز....بچه ها من برای انتخاب رشته ارشد موندم ...تو رو خدا نظرتون رو هر کی میتونه بگه ...رشته اصلی من ژنتیک انسانی بوده ولی بچه های ژنتیک منو دلسرد کردن .دیگه نمیدونم راس میگن یا نه؟؟ نمیدونم بیوتک انتخاب کنم یا بیوشیمی یا ژنتیک ...البته یه نیم نگاهی هم به ایمنی دارم
هدف من هم مثل اکثر بچه ها هم بازار کار و هم برد و جایگاه رشته هست.البته میدونم تو ارشد نمیشه انتظار کار رو داشت
یه دنیا ممنون
شاید جوتون رو دارم خراب میکنم ولی ناچارم خیلی کلافه م

بالا