مصرف ویتامین “ای” می تواند در پیشگیری از سرطان کبد موثر باشد

ADEL21

New member
پژوهشگران علوم پزشکی می گویند موفق به کشف ژنی شده اند که موجب گسترش سرطان سینه می شود. آنان عنوان کرده اند که این کشف می تواند راه را برای ارائه درمانهای جدیدی برای این بیماری کشنده هموار کند.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، کشف ژن RhoC می تواند به ارائه درمانهای منجر شود که رفتار تهاجمی سلولهای سرطان سینه را هدف قرار می دهند.

در برخی موارد پزشک، مجبور به توقف شیمی درمانی می شود چرا که این شیوه سلول های بنیادی سرطانی را که موجب گسترش تومور می شوند ، از بین نمی برد.

پیش از این تاثیر ژن RhoC در تحریک متاستاز (گسترش سرطان) به استخوانها نشان داده شده بود.

میزان این ژن همزمان با پیشرفت سرطان سینه افزایش می یابد و هر چه میزان این ژن بیشتر باشد، عمر بیمار کوتاه تر می شود.

دانشمندان معتقدند شیمی درمانی و پرتودرمانی رایج اغلب بی تاثیر هستند چرا که این شیوه های درمانی سلول های بنیادی عامل گسترش تومور را از بین نمی برند.

با این حال اکنون محققان شیوه نوینی برای هدف قرار دادن و کشتن سلول های بنیادی سرطانی یافته اند.

محققان دریافته اند بیان این ژن برای متاستاز سرطان در بین سلول های سرطانی و سلول های سالم لازم است .

محققان دانشگاه میشیگان با انجام آزمایش هایی بر روی موش ها دریافتند بیان بیش از اندازه ژن RhoC به تنهایی می تواند موجب گسترش سلول های سرطانی شود.

آنها اکنون در حال مطالعه یک داروی مولکولی کوچک برای مهار ژن RhoC هستند که نتایج بررسی های اولیه آن در محیط ازمایشگاه امیدوارکننده بوده است.

محققان دانشگاه میشیگان می گویند: از بین بردن سلول های بنیادی سرطان می تواند برای درمان سرطانهای خاص مهم باشد اما در حال حاضر ممکن است بتوانیم با این کشف جمعیت سلول های بنیادی سرطانی و رفتار های تهاجمی آنها را با ایجاد اختلال در سازوکار مولکولی شان را مدیریت کنیم.

نتایج این تحقیقات در نشریه PLoS ONE منتشر شده است.

منبع:

سایت پزشکان بدون مرز
:riz304:
 
بالا