مشاوره علمی - تحصیلی (علوم پایه پزشکی و زیست شناسی)

mj1919

New member
سلام. به نظر شما با تحصیلاتی نظیر شیمی و بیوشیمی و داشتن سرمایه ای حدود 50 میلیون چه کار تولیدی میشه راه انداخت؟

دلالی!
واسطه گری!
واردات جاسوئیچی و لوازم تزئینی از چین!
دلالی پوشاک!
.
.
.
.
.
.
.

ولی جدی!
انتظار ندارید که من این سوال رو از خودم پاسخ بدهم! اگه بخواهم جدی پاسخ بدهم، بدون هیچ ناراحتی این را خدمت شما برادر/خواهر خوبم می گم کسی که این مدرک را دارد و 50 میلیون سرمایه هم دارد، می داند چه باید کرد!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

mj1919

New member
سلام....اگر ممکنه یه کیت خوب برای لایز سلول های انسانی بهم معرفی میکنید؟ممنونم....

کیازول (همان ترایزول) تولید شده توسط کیاژن بهترین روش است! ما دقت بالا در حد نانو آر ان آ استخراج می کردیم!
(کیست نیست یک محلول لیز سلول است) ولی اگه بخواهی کیت بخری، کیت موجود هست، توی کاتالوگ شرکتهای کیاژن، فرمنتاز ،و.. بگردید، بعد ببینید کدوم شرکت داخلی اینو می تنه براتون بخره، البته این روش توی ایران چند ماه طول میکشه تا به دستتون برسه (در کشور خارج -!!!!- چند ساعت!)

خیلی ممنونم از توضیحتون...این محلولی که معرفی کردین در واقع یه روشی دستی به حساب میاد؟؟یعنی فقط با همین یه محلول کارم حل میشه و میتونم سلول رو لیز کنم؟

بله دستی است، ولی کیفیت دارد!
در ضمن حسابی هم خوشبحال جیب استاد راهنماتون میشه!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mj1919

New member
من میخوام روی یه موضوع کار کنم اما نمیدونم قبلا کار شده یا نه
برا اینکه مطمئن شم چکاری باید انجام بدم

از موضوع مورد نظر 4-5 واژه ی کلیدی پیدا نمایید، بعد با این واژه ها دیتابیس های زیر را جستجو نمایید، هر مقاله و یا سندی که شبیه موضوع شما بود را با دقت بررسی کنید؛
ISI
SCOPUS
SCIRUS
Pubmed
ScienceDirect
Google scholar
..........

سوالتون رو متوجه نشدم،

اگه منظورتون اینه که میخواهید یک مقاله ی فارسی بنویسید و بعد ترجمه کنید به انگلیسی و می خواهد بدانید که استادها این کار رامی کنند؟ باید بگویم این روش اشتباه است، و بسته به استادش دارد، ولی این کار در ک ل ا س کاری یک استاد دانشگاه نیست! معمولا باید دارالترجمه واست ترجمه کنه (یایک پژوهشگر در همان حوزه-مثلا دانشجویان دکتری و...-) ، بعد برای کارهای علمی پیش یک اهل فن در مقاله نویسی ببریش، و در نهایت بهتره این آش شله قلمکار (که چند بار ترجمه شده!) توسط یک نیتیو (english speaking native) مرور بشه،

به نظرتون ترجمه فارسی به انگلیسی کار سختی نیست؟؟؟ فکر کنم اساتید کمی با این قابلیت داشته باشیم.مگه اینکه تحصیل کرده ی خارج باشن.شما خودتون می تونید این کار رو انجام بدین؟؟؟

mj1919

New member
به نظرتون ترجمه فارسی به انگلیسی کار سختی نیست؟؟؟ فکر کنم اساتید کمی با این قابلیت داشته باشیم.مگه اینکه تحصیل کرده ی خارج باشن.شما خودتون می تونید این کار رو انجام بدین؟؟؟

خیر، سخت نیست، یکمی قاعده دارد، و کار تخصصی است. و این روش برای نوشتن مقاله ی علمی اشتباه است، باید از اول به زبان هدف (مثلا انگلیسی بنویسید)،

والا بنده الان خیلی درگیرم، و حوزه ی تخصصی م هم گمونم با مقاله ی شما متفاوت است، بهتره از دیگر دوستان یا دانشجویان کمک بگیرید،

mj1919

New member
ایا نیتیو کردن مقاله لازمه؟؟
چقدر لازمه؟؟

اگه خوب نوشته بشه، و در اولین رویشن، بعد سابمیت به نگارش مقاله (استراکچر و واژگان) گیر اساسی ندهند، و نخواهند توسط بومی انگلیسی زبان ویرایش شود، نیازی نیست،

فکر میکنم برای مجلات خارجی isi و معتبر بیشتر لازم باشه؛ با این حال بستگی به اون مجله داره بگمانم ...

فرض کنید یک غیر فارسی زبان بخواهد فارسی بنویسد، خب شیوایی متن فارسی به راحتی توسط مای فارسی زبان قابل بررسی است، هر چه گویا تر باشد، مقبول تر است، برای انگلیسی نیز هم.
با این حساب ، اسم مجله و یا سطح آن ملاک نیست. (تقریبا مجلات قوی تر سخت گیر تر اند، در هر صورت باید از لحاظ ساختاری صحیح باشد، هرچند مقالات با مشکلات گرامری با نویسندگان ایرانی کم نداریم!)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mj1919

New member
یه سوال دیگه...من محلول master mixam رو از شرکت فرمنتاز تهیه کردم .....چون باکتری ای که میخوام ای ان ای اش رو استخراج کنم حساسه و از طرفی نمونه هامم سلول های حساسی هستند،بعد از تهیه مستر میکس از کسی که شنیدم که مستر میکس این شرکت جالب نیست!بنظر شما عوض کنماز شرکت دیگه های تهیه کنم باز یا از همین استفاده کنم؟خیلی شرمنده که زیاد سوال میپرسم،حالا کلیش رو توی دانشگاه میپرسم بقیشم اینجا....:wacsmiley:

مستر میکس چی؟
1- ساخت سی دی ان آ؟
2- ریل تایم پی سی آر؟
3- پی سی آر؟

در صورتی که 2:
"زیاد جالب نیست" را متوجه نشدم، ولی گمونم منظورتون اینه که پی سی آر با این کیت، خطا زیاد داره؟ درسته؟
من کیت فرمنتاز و ای بی، کیاژن رو برای ریل تایم و ساخت سی دی ان آ استفاده کردم همگی خوب بودند، و جواب ها با هم بسیار همخوانی داشت، اگه کیت تاریخ مصرف گذشته نباشد (هرچندم همونم جواب میده)، و یا آلودگی نداشته باشد (از نفر قبلی)، و یا شرایط آزمایش (نیسبتها و رقتها) را رعایت نمایید، در شرایط استاندارد، کیت های شرکتهای معروف کاملا خوبه!
حتی کیت پی سی آر شرکت سینا کلون (ایرانی) هم فوق العاده است و خوب جواب میده!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aaram

New member
بله دستی است، ولی کیفیت دارد!
در ضمن حسابی هم خوشبحال جیب استاد راهنماتون میشه!

مستر میکس چی؟
1- ساخت سی دی ان آ؟
2- ریل تایم پی سی آر؟
3- پی سی آر؟

در صورتی که 2:
"زیاد جالب نیست" را متوجه نشدم، ولی گمونم منظورتون اینه که پی سی آر با این کیت، خطا زیاد داره؟ درسته؟
من کیت فرمنتاز و ای بی، کیاژن رو برای ریل تایم و ساخت سی دی ان آ استفاده کردم همگی خوب بودند، و جواب ها با هم بسیار همخوانی داشت، اگه کیت تاریخ مصرف گذشته نباشد (هرچندم همونم جواب میده)، و یا آلودگی نداشته باشد (از نفر قبلی)، و یا شرایط آزمایش (نیسبتها و رقتها) را رعایت نمایید، در شرایط استاندارد، کیت های شرکتهای معروف کاملا خوبه!
حتی کیت پی سی آر شرکت سینا کلون (ایرانی) هم فوق العاده است و خوب جواب میده!

خیلی خیلی ممنون ازتون که خیلی سریع جوابمو میدن...واقعا تشکر...
مستر میکس برای پی سی آر...بله منظورم این بود که بهم گفتن جواب درستی نمیده کیت این شرکت...پس خیالم راحت...
برای معرفی کردن بافر لایزیس هم ممنون و خداخیرتون بده چون استاد یه روش دستی با ساختن یه محلولی که خیلی زمان بر بود بهم معرفی کرده بود...:rose:

Hamidvet

New member
آیا وزارت علوم هم بیوشیمی بالینی داره؟؟؟؟؟؟؟؟اگر جواب مثبته آیا مجوز تاسیس آزمایشگاه هم به دانش آموختگان این رشته در وزارت علوم داده میشه؟

واژه "بالینی" براش ذکر نشده ؛ این رو از جدول تخصص های رشته دامپزشکی جدا کردم :

gfh.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

biotech_92

New member
سلام ...
من ارشد بیوشیمی دانشگاه آزاد تحقیقات تهران قبول شدم ..می خواستم بدونم امکان شرکت در phdبیوشیمی بالینی وزارت بهداشت و دارم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ممنون می شم اگه جواب بدین....

سلام بله میتونید شرکت کنید

mj1919

New member
سلام ...
من ارشد بیوشیمی دانشگاه آزاد تحقیقات تهران قبول شدم ..می خواستم بدونم امکان شرکت در phdبیوشیمی بالینی وزارت بهداشت و دارم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟ممنون می شم اگه جواب بدین....

سلام بله میتونید شرکت کنید

جناب بیوتک صحیح فرمودند، با قانون امسال می تونید شرکت کنید، ولی باید عرض کنم برد بیوشیمی بالینی با مجاز بودن بچه های بیوشیمی علوم (زیست شناسی گرایش بیوشیمی) مخالف اند! شاید به علت سطح قوی و قبولی های بالای این بچه ها نسبت به فارغ التحصیلهای خودشون باشه، چون دو سال قبل در کمال نامردی ، شرکت بچه های علوم رو ممنوع کردند، یکدفعه قبل کنکور مجاز کردند، و اینجوری کل رقیبهای بچه های خودشون کنار زده شدند!!! البته بگم این موضوع فقط یکبار اونم چند سال پیش رخ داده، در حالت کلی میشه هیچ منعی نداره!

آخرین ویرایش:

mj1919

New member
آقای دکتر شما نوشته بودین یکی از دوستانتون برای علوم سلولی کاربردی مطالعه کردن.میشه از دوستتون دعوت کنین ایشونم به اینجا برای مشاوره سر بزنن یا اینکه اگه ممکنه ازشون بپرسین که چه رفرنسهایی را مطالعه کرده اند؟ و اینکه این رشته درمورد چه موضوع کاری است و در چه زمینه ای فعالیت میکند؟

ایشون سال گذشته با یک هفته مطالعه :)whistle:) ، توی رشته ی سلولی کاربری دعوت به مصاحبه شد!!!! :motat: ولی این موضوع مربوط به سال قبل است چون تعداد شرکت کننده ها کمتر بود و منابع مشخص نبود، امسال کمی رقابت سخت تر میشه. در ضمن پذیرفته هم نشد! ولی در کل نسبت به سایر رشته ها پیش بینی میشه که قبولی ش راحت تر باشه

mj1919

New member
آیا وزارت علوم هم بیوشیمی بالینی داره؟؟؟؟؟؟؟؟اگر جواب مثبته آیا مجوز تاسیس آزمایشگاه هم به دانش آموختگان این رشته در وزارت علوم داده میشه؟

بله در مقطع ارشد و دکتری، دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، بیوشیمی بالینی می گیرد، که در مقطع ارشد آزمونش با بهداشت یکی است، و در دکتری جداست،
مزایا و سایر امتیازات دانشجویی در مقطع دکتری بیو بالینی مدرس ، شبیه علوم است.

بله.

mj1919

New member
ببخشید یه سوال دارم نتایج کنکور دکتری مرحله اول اسفند اعلام میشه بعد تاریخ مصاحبه کیه؟ بعد نتایج نهایی کی اعلام میشه؟

تاریخ ها ی دقیق را در دفترچه ی ثبت نام دکتری امسال در سایت sanjeshp.ir ببینید. ولی تا جایی که به خاطر دارم، اول دی اسامی معرفی شد، بعد نهم و دهم و این طرفا مصاحبه بود، و قبل از شروع ترم بهمن، اسامی قبولی ها اعلام شد.

BBT

New member
سلام.با ارشد بیوشیمی بالینی میشه در آزمون دکترای داروسازی شرکت کرد؟؟؟

اینجا که اسمی از رشته بیوشیمی نبود
اطلاعیه ی شماره 1 در خصوص فهرست رشته هاي مورد تأييد شركت در آزمون دوره هاي تخصصي داروسازي سال 1392
فکر کنم نمیتونه

.
.
.
.
.
.
خخخخخخخخخ
ولی الان خوب نگاه میکنم چند تا میبینم
رشته داروسازي هسته اي
رشته بيوتكنولوژي دارويي
رشته نانوفناوري دارويي
رشته زيست مواد دارويي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

BBT

New member

خخخخخخخخخ
رشته داروسازي هسته اي
رشته بيوتكنولوژي دارويي
رشته نانوفناوري دارويي
رشته زيست مواد دارويي

Naltak

New member
بله در مقطع ارشد و دکتری، دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، بیوشیمی بالینی می گیرد، که در مقطع ارشد آزمونش با بهداشت یکی است، و در دکتری جداست،
مزایا و سایر امتیازات دانشجویی در مقطع دکتری بیو بالینی مدرس ، شبیه علوم است.

بله.
تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه مشهد هم ارشد بیوشیمی بالینی داره و مدرکش مال وزارت علومه.یکی از سال بالایی های رشته مون دوسال پیش قبول شد.

ما دانشگاهی تجت عنوان "دانشگاه مشهد" نداریم! در شهر مشهد، چندین دانشگاه وجود دارد، که گویا منظور شما "دانشگاه علوم پزشکی خدمات درمانی مشهد" و یا "دانشگاه فردوسی مشهد" است! که مورد اول متعلق به وزرات بهداشت و مورد دوم علوم است. در دانشگاه فردوسی مشهد، رشته ای تحت عنوان بیوشیمی بالینی نداریم (تا جایی که بنده می دانم) در صورتی که مورد دقیق تری هست بفرمایید.
البته در مشهد " ی آموزش عالی غیر انتفاعی علوم پزشکی وارستگان" نیز وجود دارد که نمی دانم بیوشیمی بالینی می گیرد یا نه، شاید دوستتان در این (نه دانشگاه) پذیرفته شده اند.

بله.حق با شماست.منظورم دانشگاه فردوسی مشهده.راستش من خودم این شخص رو از نزدیک نمی شناسم.ولی استادمون در موردشون بهمون گفتن.مثل اینکه دو سال پیش اولین باری بوده که این رشته در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرش داشته و خیلی ها اطلاع نداشتن و این شخص با رتبه تقریبا 100 در کنکور وزارت علوم در این رشته پذیرفته شدند

الان از یکی از دوستام در مورد ایشون پرسیدم.همین ها رو تایید کردن و گفتن مدرکش مورد تایید وزارت بهداشت هم هست.اما گویا دیگه پذیرش نداره.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

konjkave

New member
خخخخخخخخخ
رشته داروسازي هسته اي
رشته بيوتكنولوژي دارويي
رشته نانوفناوري دارويي
رشته زيست مواد دارويي
مرسی از لینکی که گذاشتین.الان میرم میبینم.یه سوال دیگه خارج از ایران چی ؟میشه دقیقا خود داروسازی خوند؟کدوم کشور و دانشگاهها رو در این زمینه میشناسید.

mj1919

New member
میخواستم بدونم میدونید این محلول کیازول (لایز سلول) که معرفی کردین قیمتش حدودا چقدر هست؟آخه من تا اسم شرکت کیاژن آوردم همه یه جوری نگاهم کردنگفتن دنبال مواد گرون میری میدونید چقدر در میاد حدودا؟قرار شده اگر کمتر از 100 باشه بگیرم وگرنه خودم بسازم محلولشو

بله!
گرونه! ولی خوب برای کارهای کم به صرفه است،
گمونم 150 میلی لیترش(مقدار دقیقش رو خاطرم نیست)، نزدیک 400 تومن بود! دو سال قبل! می تونید از کسایی که دارند، مثلا 10 یا 20 سی سی بخرید، استادهای پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک گروه سلولهای بنیادی القایی (iBT) از این روش می روند، می تونید باهاشون تماس بگیرید،

بالا