مرور فصل به فصل بیوشیمی (شروع از 20 اسفند)

irani

New member
سلام بچه ها امدم بگم باور کنین من مطالب انزیمارو اماده کردم رفتم اسکن کنم همشون داشتن میبستن قبول نکردن ایشالا فردا اسکن میکنم و میفرستم بازم معذرت
جوابای فصل5 ژنتیک هم فردا میفرستم باهم ایشالا

sanaz alizadeh

New member
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وجود کدام یک از اسیدامینه های زیر در ساختار یک پروتیین باعث افزایش نیمه عمر پروتیین میشود؟
Gly His Lys Arg

ADP ریبوزیلاسیون بر روی ریشه تمام اسیدامینه های زیر هست بحز؟
Glu Tyr Arg cys

sanaz alizadeh

New member
دوستان گرامی ....چرا انقد سکوت اختیار کردید ؟؟؟؟؟امیدوارم دلیلش این باشه ک دارید میخونید و وقت ندارید بیاید اینجا....و نه چیز دیگر....یه سوال داشتم خدمت اساتید بزرگوار ...

مبحث لیپید ها جوابشم فرستاده شد؟؟؟؟؟من ندارم ....ایا تو این تاپیک هست لینکش؟اگه اره میگید کدوم صفحه؟؟؟ یا اگه براتون فرستادن برا منم میفرستید؟؟؟؟ خیلی لطف میکنید.....

شماها این فصلهارو وقت کردید بخونید؟؟؟؟ امری رو تقریبا میخونم ...بیوشیمیو رفتم بخونم بعضی از دوستان انقد لطف داشتن ک بسیار مختصرو مفید طرح کردن ک 5 مین هم وقتتو نمیگیره ...من موندم بعد اینکه خوندیم اونا رو حذفش کنیم یا نگه داریم یادگاری......
ادم از کار خیلیا میمونه چی بگه......
ناگفته نماند مبحث قندها یکی از بهترین فصلها بود ک فک میکنم به جز یه قسمت کوچولوش ک طرح نشد بقیش لااقل خوب طرح شد ...دست دوستان درد نکنه....
موفق باشید همتون....

sheida93

New member
سلام بچه ها من فعلا دسترسی به اینترنت ندارم الان هم با گوشی اومدم

ساناز جان مبحث لیپیدها که نصفه موند یعنی اعضای گروه نبودن زهرا هم نصفه نیمه در آورد آلدوز هم که اصلا نیومد

من به شخصه سئوالا رو نخوندم و نمی خونم چون بعضیاش خیلی ناقصن و ظاهرا فقط واسه رفع تکلیف بوده تو تاپیک امری هم من این مشکل رو داشتم که مطرح کردم

sanaz alizadeh

New member
سلام بچه ها من فعلا دسترسی به اینترنت ندارم الان هم با گوشی اومدم

ساناز جان مبحث لیپیدها که نصفه موند یعنی اعضای گروه نبودن زهرا هم نصفه نیمه در آورد آلدوز هم که اصلا نیومد

من به شخصه سئوالا رو نخوندم و نمی خونم چون بعضیاش خیلی ناقصن و ظاهرا فقط واسه رفع تکلیف بوده تو تاپیک امری هم من این مشکل رو داشتم که مطرح کردم

همون نصفه هم جوابشو نفرستاد؟؟؟؟

irani

New member
سلام بچه ها، من سولات امریو با دقت دراوردم، بیو شیمی هم من از کتاب دکتر احسانی میخونم که چیز بشتر از اینکه نوشتم نداشت، قبول هم گفته بودم به صورت خلاصه نویسی نکته هاشو درمیارم نه سوال جواب!

sheida93

New member
همون نصفه هم جوابشو نفرستاد؟؟؟؟

زهرا یه قسمتی از سئوالای لیپید رو قرار بود در بیاره که درآورده و بقیه اعضای گروهش نبودن که باهاش همکاری کنند 80 سئوال و جوابی که به ایمیلمون فرستاده رو من دوباره اینجا میذارم

Download File : سوالات_مربوط_به_بخش_لیپید_ها.pdf

sheida93

New member
سلام بچه ها، من سولات امریو با دقت دراوردم، بیو شیمی هم من از کتاب دکتر احسانی میخونم که چیز بشتر از اینکه نوشتم نداشت، قبول هم گفته بودم به صورت خلاصه نویسی نکته هاشو درمیارم نه سوال جواب!

بله سئوالای فصل 4 و 5 امری رو شما در آوردی که واقعا خوب بودن ممنون من مطالعه کردم سئوالای بیوشیمی هم خوب بودن دستت درد نکنه

ولی اگه بعضی از فصل ها رو خودت نگاه کنی متوجه میشی که منظورمون کدوم فصل ها هست

sheida93

New member
sanaz/ mojnia/ serin مبحث کربوهیدرات ها و زنجیر تنفس و .... در تاریخ های 23/ 27 اسفند و 4 فروردین سئوالا رو به بقیه اعضا می دهند

melina مبحث اسیدهای آمینه و .... در تاریخ 11 فروردین سئوالا رو به بقیه اعضای می دهند

vatson مبحث نوکلئوتیدها و هم ..... در تاریخ 15 فروردین ......

zahra و آلدوز مبحث کلی لیپیدها در تاریخ 23 و 30 فروردین .....

irani مبحث آنزیم ها در تاریخ 6 اردیبهشت

mahsa آب و الکترولیت ها/ ویتامین ها در تاریخ 11 اردیبهشت

sheida انتقال پیام و هورمون ها در تاریخ 19 اردیبهشت

جهت یادآوری

mahsa یازده اردیبهشت گذشت و شما هنوز سئوالا رو واسه بچه ها نفرستادین

من خوشم نمیاد کسی رو به زور و دعوا وادار به انجام کاری که به عهده گرفته بکنم برا همین اینجا یادآوری میذارم و پیام خصوصی میدم تا شاید تاریخی که قول داده بودین یادتون بیاد

sanaz alizadeh

New member
بعضی اوقات دعوا بهتر جواب میده ... بعضیا تا زور بالا سرشون نباشه کارشونو انجام نمیدن...من دارم کلی میگم ...

irani

New member
sanaz/ mojnia/ serin مبحث کربوهیدرات ها و زنجیر تنفس و .... در تاریخ های 23/ 27 اسفند و 4 فروردین سئوالا رو به بقیه اعضا می دهند

melina مبحث اسیدهای آمینه و .... در تاریخ 11 فروردین سئوالا رو به بقیه اعضای می دهند

vatson مبحث نوکلئوتیدها و هم ..... در تاریخ 15 فروردین ......

zahra و آلدوز مبحث کلی لیپیدها در تاریخ 23 و 30 فروردین .....

irani مبحث آنزیم ها در تاریخ 6 اردیبهشت

mahsa آب و الکترولیت ها/ ویتامین ها در تاریخ 11 اردیبهشت

sheida انتقال پیام و هورمون ها در تاریخ 19 اردیبهشت

جهت یادآوری

mahsa یازده اردیبهشت گذشت و شما هنوز سئوالا رو واسه بچه ها نفرستادین

من خوشم نمیاد کسی رو به زور و دعوا وادار به انجام کاری که به عهده گرفته بکنم برا همین اینجا یادآوری میذارم و پیام خصوصی میدم تا شاید تاریخی که قول داده بودین یادتون بیاد

شیدا جان عیب یا حسن دنیای مجازی اینه نمیتونی کسی رو دعوا یا به زور به کاری وادار کنه، تنها چیزی که اینجا جواب میده خواستن خود طرف و حس مسئولیت پذیریشه، اگه انجام داد حالا دیر یا زود خواست خودش بوده و از روی پایبندی به قول و مسئولیتشه،
اگرم که نخواد انجام بده از دست هیچ کس کاری بر نمیاد چون اینجا دنیای مجازی.
پی نوشت: مهسا جان خدا میدونه من منظورم به تو نبود ی اصل کلی گفتم، والا میدونم شما اگرم دیر کردی حتما ی مسله ایی داشتی که بر طرف مشه و به زودی سوالا رو میفرستی.

sheida93

New member
فصل انتقال پیام و هورمون ها به ایمیلیتون ارسال شد

سئوالی دارید مطرح کنید من فعلا به دلیل مشغله کاری نمیتونم زیاد بیام انجمن وقتم که آزاد شد حتما پاسخ میدم

از کسایی که همکاری کردن تشکر میکنم کسایی هم که سمبل کردن و بدقولی کردن از بقیه لطفا نحوه طرح سئوال و تعهد رو سعی کنن یاد بگیرن

آخرین ویرایش:

melinaa

New member
دوستای خوبم میخواستم بگم اون سوالتی که من ارسال کردم برای بیوشیمی قسمت اسید آمینه فقط مال خودم بوده ..و اون دونفری که قرار بود بامن همکاری کنن بخدا قسم نیومدن.دیگه دست من نبود.یکیشون مشکل داشت اون یکیشم همینطور.تنها موندم..قرار بر همکاریشون بود ک نیومدن.اگر میومدن قرار بود خیلی کامل تحویلتون بدیم.ببخشید
و من هم از هیچ کس هیچ سوالی دریافت نکردم.

yasaman71

New member
سلام دوستان یه سوال تو صفحه 391 لنینجر چرا بار خالص مایواینوزیتول 4و5 بیس فسفات رو -4 نوشته

hadixy

New member
سلام دوستان یه سوال تو صفحه 391 لنینجر چرا بار خالص مایواینوزیتول 4و5 بیس فسفات رو -4 نوشته
باسلام خدمت همه دوستات عزیز
فکر کنم بلاخره صفحه مورد علاقه ام را پیدا کردم بالاخره چند تا سوال جالب دیدم همه اینها را نخوندم من این سوال in4,5bi.phoshate را یکبار به طور ریز جواب داده ام خلاصه اش اینه که توی حلقه دو تا فسفات داریم میدانیم بار فسفات به صورت آزاد -3 است ودر حلقه -2
2ضربدر 2 = 4-

- - - Updated - - -

فکر کنم بلاخره صفحه مورد علاقه ام را پیدا کردم بالاخره چند تا سوال جالب دیدم همه اینها را نخوندم من این سوال in4,5bi.phoshate را یکبار به طور ریز جواب داده ام خلاصه اش اینه که توی حلقه دو تا فسفات داریم میدانیم بار فسفات به صورت آزاد -3 است ودر حلقه -2
2ضربدر 2 = 4-

yasaman71

New member
2ضربدر 2 = 4-

- - - Updated - - -

2ضربدر 2 = 4-
سلام دوستان
من چون از لنینجر کامل ادرس دادم دیگه به جزییات چندان اشاره نکردم
ممنون از دوستم که وقت گذاشتن
و جواب دادن
بله فرمایش سما کاملا درسته ولی تو لنینجر بار خالص فسفاتیدیل مایواینوزیتول 4.5 بیس فسفات رو -4 گرفته
ما توی مایو اینوزیتول 4.5 بیس فسفات بار-4 رو داریم و کاملا صحیحه ولی یک فسفات هم متصل به گلیسرول داریم دارای بار-1
و چون از بار خالص صحبت کرده برایند بار باید -5 باشه
-1 مربوط به فسفات مابین گلیسرول و میو اینوزیتول یا همون فستات متصل به کربن sn3 و بار -4 مربوط به خوده میواینوزیتول
مشکل اینجاس
من باز عذر میخوام که تنبلیم برا توضیح دادن و اکتفا فقط به ادرس کتاب باعث شد به زخمت بی افتین و توضیح بدین
مطمینن کتابی با اعتبار لنینجر اشتباه نمیکنه و لطفن اگه کسی دلیلش رو میدونه توضیح بده

آخرین ویرایش:

hadixy

New member
سلام دوستان
من چون از لنینجر کامل ادرس دادم دیگه به جزییات چندان اشاره نکردم
ممنون از دوستم که وقت گذاشتن
و جواب دادن
بله فرمایش سما کاملا درسته ولی تو لنینجر بار خالص فسفاتیدیل مایواینوزیتول 4.5 بیس فسفات رو -4 گرفته
ما توی مایو اینوزیتول 4.5 بیس فسفات بار-4 رو داریم و کاملا صحیحه ولی یک فسفات هم متصل به گلیسرول داریم دارای بار-1
و چون از بار خالص صحبت کرده برایند بار باید -5 باشه
-1 مربوط به فسفات مابین گلیسرول و میو اینوزیتول یا همون فستات متصل به کربن sn3 و بار -4 مربوط به خوده میواینوزیتول
مشکل اینجاس
من باز عذر میخوام که تنبلیم برا توضیح دادن و اکتفا فقط به ادرس کتاب باعث شد به زخمت بی افتین و توضیح بدین
مطمینن کتابی با اعتبار لنینجر اشتباه نمیکنه و لطفن اگه کسی دلیلش رو میدونه توضیح بده
خوب عزیز جون من فقط برای بار برای گروه عاملی pip2.3... نوشتم که همون چهار میشه اونجا کاملشو گفتم که بار کل میشه 5 منفی ولی دیگه نمیگم یکم زرنگ تر باش کی گفته لنینجر اشتباه نمیکنه علم اشتباه نمیکنه نه لنینجر! برای نمونه در متن اصلی ویراست اول ویرایش 5 فصل ششم آنزیم ها مبحث آنزیم های آلوستریک به جای سیترات ایزو سیترات نوشته شده است و... بازم هستش یک نمونه دیگر مثال خودتان احتمالا منظور مولفین در جدول بار گروه عاملی میواینوزیتول بوده که بارش -4 میشود هرچند که در سطرهای بالاتر جدول اینطور به نظر نمیرسد! در ضمن برای راحت شدن خیالتان هم تصویر و هم منبع را قرار میدم که نشون میده بارش منفی پنجه بابا منفی پنجه:13:
اینم کلید آزمون دانشکده داروسازی دانشگاه purdue ایالات متحده که بازم همونو میگه
https://www.pharmacy.purdue.edu/~mcmp305/OldExamsAndQuizzes/Q6-10-key.pdf
تصویر
displayImage (1).png

yasaman71

New member
خوب عزیز جون من فقط برای بار برای گروه عاملی pip2.3... نوشتم که همون چهار میشه اونجا کاملشو گفتم که بار کل میشه 5 منفی ولی دیگه نمیگم یکم زرنگ تر باش کی گفته لنینجر اشتباه نمیکنه علم اشتباه نمیکنه نه لنینجر! برای نمونه در متن اصلی ویراست اول ویرایش 5 فصل ششم آنزیم ها مبحث آنزیم های آلوستریک به جای سیترات ایزو سیترات نوشته شده است و... بازم هستش یک نمونه دیگر مثال خودتان احتمالا منظور مولفین در جدول بار گروه عاملی میواینوزیتول بوده که بارش -4 میشود هرچند که در سطرهای بالاتر جدول اینطور به نظر نمیرسد! در ضمن برای راحت شدن خیالتان هم تصویر و هم منبع را قرار میدم که نشون میده بارش منفی پنجه بابا منفی پنجه:13:
اینم کلید آزمون دانشکده داروسازی دانشگاه purdue ایالات متحده که بازم همونو میگه
https://www.pharmacy.purdue.edu/~mcmp305/OldExamsAndQuizzes/Q6-10-key.pdf
تصویر
مشاهده فایل‌پیوست 6087

مرسی مطمین شدم از اشتباه لنینجر

zahra b

New member
سلام بچه ها منم میخوام ژنتیک امتحان بدم ولی نمیدونم شماها داری چیکار میکنید گیججججججججججج شدممممممممممممممم

بالا