قبولی های ارشد ژنتیک انسانی بیان اینجا

naz

New member
سلام و تبریک به همه اونایی که قبول شدن و سلام به همه کسایی که عشقشون مثل من ژنتیکه و امسال میخوان قبول بشن. دوستای گلم ژنتیک بهداشت جذابتر و کاربردی تره یا ژنتیک وزارت علوم؟ من فقط میخوام بهداشت شرکت کنم.

najma

New member
سلام و تبریک به همه اونایی که قبول شدن و سلام به همه کسایی که عشقشون مثل من ژنتیکه و امسال میخوان قبول بشن. دوستای گلم ژنتیک بهداشت جذابتر و کاربردی تره یا ژنتیک وزارت علوم؟ من فقط میخوام بهداشت شرکت کنم.

بستگی داره که فیلد مورد علاقتون چی باشه . ژنتیک علوم مولکولیه و ژنتیک بهداشت بالینی .
ژنتیک مولکولی بیشتر تحقیقاتیه و توی دنیا حرف اول رو میزنه و مباحثش بسیار گستره هست .. هر کدوم هم کاربرد های خودشون رو دارن ولی خب آینده زنتیک پزشکی (یعنی بهداشت ) در ایران فعلا بیشتر تضمین شده هست .
من به شخصه مولکولی رو ترجیح میدم ولی چون در ایران زندگی میکنم پزشکی میخونم !!

najma

New member
تبریک میگم بهتون بچه ها خوشبحالتون .منم امسال خوندم تقریبا خوبم خوندم ولی نمیدونم چی شد هنوز تو شوکم .منم عاشقه این رشتم ولی خوب خیلیا تو دلمو خالی مینن میگن بازاره کار نداره اصلا .شماهایی که قبول شدید لطفا یه کم در مورده ایندش بهم بگید لطفااااااااا..............:65d6a5d6s:

شهرزاد جان ، رشته های علوم پایه همیشه در کشورهای جهان سوم با مشکل بازار کا مواجه هستن و اصولا نباید خیلی نگاه مادی بهشون کرد . ولی باز رشته ژنتیک نسبت به بقیه فیلد های بیولوژِی بازار کار بهتری داره و هنوز اشباع نشده نسبت به بقیه (البته با این وضع افزایش ظرفیت ها به زودی میشه ... ). شما میتونید وارد آزمایشگا های ژنتیک بشید ، یا مطب برای مشاوره بزنید و اگر نشد نهایتا عضو هیئت علمی بشید .
به هر حال در هر رشته عاشق رشته بودن و ایده خوب داشتن و ممارست برای رسیدن به ایده میتونه در آمد زا باشه .
ایشالا سال دیگه به عشقت برسی :thumbsupsmileyanim:

naz

New member

بستگی داره که فیلد مورد علاقتون چی باشه . ژنتیک علوم مولکولیه و ژنتیک بهداشت بالینی .
ژنتیک مولکولی بیشتر تحقیقاتیه و توی دنیا حرف اول رو میزنه و مباحثش بسیار گستره هست .. هر کدوم هم کاربرد های خودشون رو دارن ولی خب آینده زنتیک پزشکی (یعنی بهداشت ) در ایران فعلا بیشتر تضمین شده هست .
من به شخصه مولکولی رو ترجیح میدم ولی چون در ایران زندگی میکنم پزشکی میخونم !!
lممنون بابت راهنمایی هاتون. البته خود من هم قبلا مولکولی رو بیشتر علاقه داشتم حتی یکی از اساتیدم تشویق به ادامه تحصیل توی اون زمینه میکرد ولی الان از هرکس میپرسم میگن بهداشت بخون. البته با شرایطی که دارم فرصت خوندن مطالب و منابع فوق العاده گسترده علوم رو ندارم.شما چه منابعی مطالعه کردید؟ زبان چی خوندید؟ممنون.

sanaz alizadeh

New member
ببخشید 1 سوال

شماها که همش میگین عاشفم عاشقم عاشقم....ببخشید میخاین چیکاره شین؟
با این بازار کار مسخره میخاین با عشقتون چیکا کنید مثلا؟

خدم خیلی به ژنتیکعلاقه دارمولی با این بازار کار البته از وقتی توهمین انجمن این یه تایپیکی راجه به درامد ماهیانه بود اونوخوندم هرچی انگیزه بود و علاقه همه کور شد

حالا فقط شعار بدین من عاشقم

اره عاشق باش

najma

New member
ببخشید 1 سوال

شماها که همش میگین عاشفم عاشقم عاشقم....ببخشید میخاین چیکاره شین؟
با این بازار کار مسخره میخاین با عشقتون چیکا کنید مثلا؟

خدم خیلی به ژنتیکعلاقه دارمولی با این بازار کار البته از وقتی توهمین انجمن این یه تایپیکی راجه به درامد ماهیانه بود اونوخوندم هرچی انگیزه بود و علاقه همه کور شد

حالا فقط شعار بدین من عاشقم

اره عاشق باش

عزیزم حالا چرا انقدر عصبانی هستی .
اولا که عشق درامد و اینا سرش نمیشه ، کسی که یک رشته ای رو انتخاب میکنه قبلش بایستی از بقیه راجع به آینده کاری سوال بپرسه .
اگر کسی واقعا خواهان درامد زیاد هست خب طبیعتا نباید بیاد توی فیلد علوم پایه !!! اینو دیگه همه میدونن . کسی که دندونپزشکی رو ول میکنه میاد ژنتیک یعنی با پول رسما وداع کرده دیگه (با توجه به دید مردم نسبت به دندون و دیدشون نسبت به ژنتیک و همینطور در امدشون مقایسه کردم)!
ساینس همین ریسکا رو هم داره .
دوما بودن کسانی که با همین رشته تونستن درآمد خوب داشته باشن (گرچه کمن ) ولی همون افراد هم باز ته دلشون دوست دارن بیان توی دانشگاه و با شاگرد سر و کله بزنن و توی کار پژوهشی در گیر باشن ...(اینو خودم از یکیشون شنیدم)
خب اگه دنبال در امد بودیم میرفتیم آرایشگر میشدیم ، یا میرفتیم یه شوهر پولدار میکردیم پامون رو مینداختیم روی پامون و ماه به ماه خرجی خونه واریز میشد به حسابمون:25r30wi: !
الغرض : کسی که میاد ژنتیک یا برای اسمش میاد یا برای علمش ...
اگه دنبال دومی باشی این سختی ها رو قبول میکنی و میای !
البته شما مختارید و میتونید مسیر دیگه ای برای آینده در نظر بگیرید .
ضمنا کسی که سختی دور شدن از خانواده و از تفریح و جوونی زدن رو تحمل میکنه ، شعار نداده بلکه عمل کرده :auizz3ffy9vla57584x .

آخرین ویرایش:

naz

New member
سلام و تبریک به همه اونایی که قبول شدن و دانشجوی این رشته هستن و آرزوی قبولی برای بقیه که دوست دارن توی این رشته قبول بشن از جمله خودم. یه سوال: این که اعلام میکنن مثلا شیراز مشترک با شهید بهشتی، کلاساش دقیقا کجا برگزار میشه؟ شیراز یا تهران؟

farnaz.

New member
salam man mikham emsal genetic pezeshki sherkat konam mishe rahnamaim konid k chi bekhoonam? karshenasi genetic khoondam. mamnoon

بالا