فرستادن علائم هشدار دهنده توسط بدن به ما

maxin

Well-known member
روزنامه «ديلي ميرور»، در گزارشي به چند راهكار جالب و شگفت انگيز به عنوان اسرار زندگي اشاره كرد كه بي ترديد در زندگي روزمره، قابل استفاده و مفيد خواهند بود:

1- دردناك شدن مچ پا ميتواند نشان دهنده مشكلات كلسترولي باشد.
به گفته متخصصان دردناك شدن مچ پا ميتواند نشانه ابتدايي از افزايش ارثي سطح كلسترول بد خون باشد. در واقع تشكيل كلسترول در اطراف زردپي آشيل، موجب بروز اين درد ميشود.

- راه حل چيست؟

اگر احساس كرديد كه مچ پايتان مدت سه روز يا بيشتر به طور مداوم درد ميكند، حتما براي چكاپ كلسترول به پزشك مراجعه كنيد، بويژه اگر سابقه خانوادگي ابتلا به بيماري قلبي را داريد.

2- قوي بودن ريه ها نشان دهنده كاهش خطر ابتلا به آلزايمر است.
مطالعات نشان ميدهد كه فعاليت ضعيف و نامطلوب ريه ها موجب ميشود كه اكسيژن كمتري به مغز برسد و در نتيجه خطر ابتلا به زوال عقل و آلزايمر افزايش پيدا ميكند.

براي جبران اين مشكل سعي كنيد تنفس عميق انجام دهيد به اين ترتيب كه پنج ثانيه عمل دم و پنج ثانيه عمل بازدم هوا را انجام دهيد. اين كار موجب تقويت ريه ها ميشود چون اكسيژن را به مقدار كافي و مناسب به مغزتان ميرساند. اگر اين كار را شش نوبت در روز تكرار كنيد، ريه هاي شما 20 درصد قويتر ميشوند.

3- سفيد شدن موها قبل از رسيدن به سن 30 سالگي نشانه مهمي از ابتلا به مشكلات تيروئيدي است.
متخصصان تيروئيد تاكيد دارند كه عدم تعادل در فعاليت غده تيروئيد موجب اختلال در توليد رنگدانه ها در پياز مو ميشود.

- راه حل چيست؟

اگر موهايتان در سن پايين، سفيد شده و هم چنين علائم ديگري چون كاهش وزن، افسردگي و يا مشكلات عادت ماهانه داريد، حتما براي چكاپ كامل و درمان به موقع به يك متخصص غدد مراجعه كنيد.

4- بيماري لثه خطر و احتمال زايمان زودرس را افزايش ميدهد.
باكتريهاي موجود در لثه هاي بيمار و عفوني، موجب بروز واكنشي ميشود كه حاصل آن باز شدن بي موقع و زودهنگام دهانه رحم در دوران بارداري است.

- راه حل چيست؟

هر روز نخ دندان بكشيد. هم چنين زنان باردار براي اطمينان از سلامت دندان ها و لثه خود بايد مرتب به دندان پزشك مراجعه كنند. مطالعات نشان ميدهد كه مشكل و بيماري لثه احتمال زايمان پيش از موعد را تا 70 درصد افزايش ميدهد.

5- گرم نگه داشتن پاها احتمال سرماخوردگي را كاهش ميدهد.
وقتي پاها سرد ميشوند، عروق خوني در بيني بسته و منقبض ميشوند كه در نتيجه گلبولهاي سفيد خون در اين منطقه از مبارزه با عفونتها دست ميكشند و محل ورود ميكروبها به بدن باز ميشود.

بنابراين توصيه ميشود جوراب بپوشيد و مطمئن شويد كه با گرم نگه داشتن پاها، سيستم دفاعي بدنتان به طور كامل كار ميكند.

6 - خنديدن پس از صرف هر وعده غذايي، ميزان قند خون شما را پايين مي آورد.
متخصصان معتقدند عضلاتي كه ما از آنها براي خنديدن استفاده ميكنيم براي دريافت انرژي، قندخون را مصرف ميكنند و اين فرآيند خطر ابتلا به ديابت، چاقي و حتي برخي از سرطانها را كاهش ميدهد.

بنابراين بعد از شام در آرامش كامل روي مبل بنشينيد و مدتي به تماشاي فيلم كمدي مورد علاقه تان بپردازيد.

7 - راه رفتن و حرف زدن همزمان، موجب كمردرد ميشود.
وقتي در حين راه رفتن، صحبت هم ميكنيم اين كار مانع از همزماني تنفس ما با گامهايمان در هنگام برخورد پاها به زمين ميشود. اين عدم هماهنگي، موجب ميشود كه بخشي از ضربه هاي ناشي از برخورد گام ها به زمين به كمر وارد شود و موجب بروز كمردرد ميشود.

توصيه ميشود دفعه بعد اگر به هنگام خريد كردن موبايلتان زنگ زد، يك گوشه بنشينيد و با تلفن صحبت كنيد.

8 - فشار دادن پاها روي هم مانع از ضعف كردن و بي حالي ميشود.
اگر بعد از سريع برخاستن از جاي خود احساس سرگيجه پيدا كرديد يا حس كرديد كه منگ شده ايد و چشمانتان سياهي مي رود با اين حركت ساده ميتوانيد جريان خون را به سرعت به مغز بفرستيد و ضعف و سرگيجه خود را متوقف كنيد.

ابتدا هر دو پاي خود را روي زمين قرار دهيد. بعد يكي از پاها را روي پاي ديگر بياندازيد و تا جايي كه ميتوانيد در اين وضعيت پاها را روي هم فشار دهيد. 30 ثانيه در اين وضعيت بمانيد تا خون به مغزتان برسد و حالتان بهتر شود.

9- غفلت از كمردرد، تهديد جدي براي مغز است.
پزشكان دريافتهاند افرادي كه بيش از يك سال مبتلا به كمردرد هستند، 11 درصد از حجم سلولهاي مغزي آنها در ناحيه اي كه مربوط به كنترل يادگيري است، كاسته ميشود. ظاهرا فشار مقابله با كمردرد اين تاثير نامطلوب را روي سلولهاي مغزي برجاي ميگذارد.

در صورت بروز كمردرد، فورا از پزشك كمك بگيريد. اكثر كمردردها در صورتي كه زودتر مورد توجه قرار بگيرند، قابل درمان هستند.

10- چاقي، احتمال بروز سردردها را تا دو برابر افزايش ميدهد.
وزن زياد موجب التهاب در عروق خوني ناحيه سر ميشود كه مهمترين عامل بروز سردرد است.

براي كاهش دردها، اقدام به كاهش وزن كنيد و براي درمان سردردها از راهكارهاي طبيعي استفاده كنيد. مصرف روزانه داروهاي مسكن در واقع موجب بروز سردرد ميشود.

11- مشكل در اندام تناسلي مردانه ميتواند علامت عارضه قلبي باشد.
آخرين مطالعات نشان داده است كه ناتواني جنسي در مردان ميتواند ناشي از تنگ شدن عروق خوني باشد.

به درمان هاي اينترنتي و ماهواره اي اعتماد نكنيد در عوض براي چكاپ كامل به متخصص مراجعه كرده و قبل از هر چيز به پزشك خود اطمينان كنيد.

12- قوز كردن، ولع شما را به خوردن شيريني تشديد ميكند.
پزشكان معتقدند كه قوز كردن جريان خون را به مغز كاهش ميدهد و در نتيجه ولع خوردن مواد قندي را تشديد ميكند چون در صورت كاهش جريان خون در مركز اشتها در مغز، گلوكز كمتري به اين عضو اصلي ميرسد در حالي كه گلوكز مهمترين غذاي مغز است.

- راه حل چيست؟

هميشه صاف بنشينيد و پاهاي خود را روي زمين بگذاريد. ستون فقرات خود را بكشيد و شكم خود را به داخل بكشيد طوري كه كمر شما به سمت صندلي كشيده شود.

13- داروهاي سرماخوردگي، تاثير نامطلوب روي توان باروري دارند.
داروهاي سرماخوردگي كه براي خشك كردن ترشحات بيني استفاده ميشوند در عين حال ميتوانند موجب كاهش مخاط دهانه رحم شود و در نتيجه باروري را مشكل مي سازد.

بنابراين توصيه ميشود: به جاي داروهاي ضد احتقان از درمانهاي معمولي مثل ويكس استفاده كنيد.
 
بالا