عید غدیرخم خجسته باد

karshenasgh

New member
ای کاش علی شویم و عالی باشیم...
همسفره کاسه سفالی باشیم...
چون سکه به دست کودکی برق زنیم...
نان آور سفره های خالی باشیم...
عید غدیر خم مبارک...:rose:
 

karshenasgh

New member
ghadir.jpg

babol2011-6%281%29.gif
 

mehrshad.namdar

New member
پروردگارا! مرا بضاعت به قدريست كه نميدانم درحق عزیزانم چه دعايی كنم،اماميدانم كه تو ازحال آنان آگاهی،پس در آستانه اين عيد نوراني،بهترينهارا برايشان آماده ساز كه خزانه توهرگز تهی نميگردد.
 

mehrshad.namdar

New member
آنکه مارابر صراط حق هدایت میکند،چهارده قرن است بر دلها ولایت میکند./تاعلی داریم بی تردید اهل عزتیم،شیعه با عشق علی احساس لذت میکند./خوف محشر از کسی باشدکه اوبی صاحب است ، صاحب ما در قیامت هم قیامت میکند./عيد غدير مبارك باد.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: goo

mehrshad.namdar

New member
آنکه مارابر صراط حق هدایت میکند،چهارده قرن است بر دلها ولایت میکند./تاعلی داریم بی تردید اهل عزتیم،شیعه با عشق علی احساس لذت میکند./خوف محشر از کسی باشدکه اوبی صاحب است ، صاحب ما در قیامت هم قیامت میکند./عيد غدير مبارك باد.
 

mehrshad.namdar

New member
درفصل خطرعلي راگم نكنيد/آن وسعت بي نظيررا گم نكنيد/تنها ره جنت ازعلي ميگذرد/اي همسفران غديررا گم نكنيد.عيدبزرگ غدير برشما مبارك
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: goo

AWWA

New member
عید غدیر، عید الله اكبر و عید آل محمد و ارزشمندترین و والاترین عید اسلامى است. هیچ روزى در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارك‏ تر از این روز مقدس نزد شیعیان اهل‏ بیت نیست.

 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: goo

AWWA

New member
امام صادق سلام الله ‏علیه مى‏فرماید:

«ان یوم غدیر خم بین الفطر و الاضحى و الجمعه كالقمر بین الكواكب...»؛
روزعید غدیر خم در میان سه عید فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگى ماه در میان ‏ستارگان است.


چه تعبیر ظریفى امام دارد كه عید غدیر را تشبیه به ماه كرده است و دیگر اعیاد را به ستاره؛ زیرا در این روز بزرگ بود كه خداوند اعلام كرد: امروز دین را بر شما تكمیل كردم و نعمتم را بر شما به اتمام رساندم «الیوم اكملت‏ لكم دینكم و اتممت علیكم نعمتى و رضیت لكم الاسلام دینا»؛ نعمت ‏بزرگ اسلام كه از هر نعمتى ارزنده ‏تر و گرانبهاتر است، كامل نمى‏شود و محقق نمى‏گردد جز با ولایت على‏ علیه السلام « و ما نودى بشى‏ء مثل ما نودى بالولایه‏».


 

AWWA

New member
محب الدین طبرى از علماى بزرگ اهل سنت نقل مى‏كند كه رسول خدا صلوات الله علیه فرمود: «اذا جمع الله الاولین و الاخرین یوم القیامة و نصب الصراط على جسر جهنم، لم ‏یجزها احد الا من كانت له براء ة بولایة على بن ابى طالب‏»؛

در روز قیامت كه خداوند تمام مردم را جمع مى‏كند و صراط بر پل دوزخ زده مى‏شود، هیچ كس از آن نمى‏گذرد جز كسى كه با ولایت على ابن ابى‏طالب، گذرنامه بى‏زارى و برائت از جهنم را داشته باشد.

 

AWWA

New member
از امام صادق علیه السلام مى‏پرسد: مولاى من! آیا به من دستور مى‏دهى كه ‏این روز را روزه بداریم؟

حضرت پاسخ مى‏دهد: « اى والله اى والله انه الیوم الذى نجى فیه ابراهیم ‏من النار فصام لله شكرا لله عزوجل ذلك الیوم، و انه الیوم الذى اقام رسول الله‏ امیرالمؤمنین علما و ابان فضله و وصیته، فصام ذلك الیوم، و ذلك یوم صیام و قیام و اطعام الطعام و صلة الاخوان و فیه مرضاة الرحمن و مرغمة الشیطان‏»؛

آرى، به خدا قسم آرى، به خدا قسم! این همان روزى است كه خداوند، حضرت ‏ابراهیم را از آتش رها ساخت، پس او به شكرانه این لطف الهى، این روز را روزه ‏گرفت. و همانا این روز، روزى است كه رسول گرامى اسلام صلى الله علیه و آله و سلم امیرالمؤمنین علیه السلام را بر مردم نصب كرد و بزرگوارى و فضلش را نمایان ساخت و او را وصى و جانشین خود قرار داد، پس او هم در این روز، روزه ‏گرفت و این روز، روز روزه گرفتن و دعا كردن و مسلمانان را اطعام نمودن و به ‏دیدار برادران دینى رفتن است و در این روز، رضایت‏ خداى رحمان به دست مى‏آید و بینى شیطان به خاك مالیده مى‏شود (مایوس مى‏گردد).


 

AWWA

New member
امام صادق علیه السلام اعمال این روز مهم را در چهار مورد خلاصه مى‏كند:1- صیام :


در برخى روایات وارد شده كه روزه این روز برابر است‏ با صد بار حج ‏و صد بار عمره. و در روایت دیگرى، كفاره شصت ‏سال گناه است.


2- قیام:

اصطلاحا قیام بر عبادت و زنده نگه داشتن این یوم الله با مناجات و دعا و استغفار، اطلاق مى‏شود ولى ممكن است قیام كنایه از استقامت و پایدارى در راه حق و قیام در برابر دشمنان اسلام و مسلمین و مبارزه با طاغوت‏ها و ستم‏ پیشگان‏ باشد.
بهر حال خود قیام علیه باطل و جهاد در راه خدا، نیز یك عبادت بزرگ است ‏بلكه ‏از اهم فرائض و واجبات است.3- اطعام الطعام:

مهمانى كردن و اطعام نمودن برادران با ایمان از ویژگى‏هاى‏ تمام اعیاد به ویژه این عید بزرگ است كه بر آن تاكید شده است. و قطعا خرسند نمودن مؤمنین، از برترین عباداتى است كه رضایت پروردگار را به دنبال دارد.


4- صلة الاخوان:

احسان و نیكى به برادران مؤمن و دید و بازدید و زیارت آنان‏ پیوسته از اعمال بسیار پسندیده و نیكو است ولى در این روز، تاكید بر آن شده‏ است. در روایت دارد كه هر وقت ‏با برادر مومنى دیدار كردید، براى تهنیت‏ به او بگویید:
«الحمد لله الذى جعلنا من المتمسكین بولایة امیرالمؤمنین و الائمه علیهم السلام ‏»؛ سپاس و حمد خداى را كه ما را جزء تمسك ‏جویان به ولایت امیرمومنان و دیگر امامان که درود خداى رحمان بر آنان باد، قرار داد.


فرا رسیدن این عید بزرگ اسلامى را به مقام شامخ ولى الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفداء و عموم‏ مسلمانان و شیعیان و پیروان امامان، تبریك و تهنیت عرض نموده، از خداى بزرگ‏ خواهانیم ما را جزء شیعیان و ولایت ‏پذیران واقعى قرار دهد.
 

شفق بانو

New member
فرارسیدن عید غدیر خم بر عاشقان ولایت خجسته باد

عيد کمال دين . سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصايت و ولايت


امير المومنين حضرت علی عليه السلام
بر شيعيان و پيروان ولايت خجسته باد

fireworks.gif
fireworks.gif
fireworks.gif
f60b22e2-f6fa-4db6-b5ce-7a6f44001859.jpg 
بالا