علوم یا بهداشت؟

biotech25

New member
برای ادامه تحصیل علوم بهتره یا بهداشت؟
برای ادامه تحصیل در خارج کدام را ترجیح می دهید؟
از لحاۍ یادګیری علم کدام بهتره؟
من با یه مشاور صحبت کردم به من ګفتش که تو علوم چیز بیشتری یاد میګیرید تا بهداشت نظر شما چیه؟

bacillus.bs

New member
به نظر من بهداشت بهتره برای دکترا م بورسیه ی خارج از کشور میده تازه روی مدرک مهر نظام میخوره در بهتر بودنه بهداشت هیچ شکی نیست

mortaza

New member
دوست عزیز وزارت بهداشت و علوم خیلی با هم فرق دارن اولا وزارت علوم هر سال منابع کنکور ارشد و روش کنکور دکتری رو عوض میکنه و هر روز یه آیین نامه تصویب میکنه و هیچ ثباتی تو تصمیم هاش نیست شاید چهار روز دیگه معارف رو هم به منابع دکترا اضافه کنه ثانیا grant های این ها با هم خیلی فرق داره وزارت علوم به ازای هر دانشجوی ارشد حدود 500 هزار تومان grant به استاد پرداخت میکنه ولی وزارت بهداشت حدود 3 یا 4 میلیون اختصاص میده و حتی در بعضی دانشگاه ها بیشتر هم میده ثالثا هر دانشگاه تو وزارت بهداشت بیش از 8 نفر پذیرش نداره ولی تو بعضی جاهای وزارت علوم 30 نفر هم پذیرش دارن به نظر شما یادگیری تو کدوم بهتر میتونه باشه؟ رابعا امکانات این دانشگاه ها با هم خیلی فرق داره تو اکثر دانشگاه های بزرگ وزارت علوم امکانات فرسوده است و اکثرا فقط اسم دارن ولی بیش تر دانشگاه های وزارت بهداشت امکانات خوبی دارن و تز های بهتری میشه کار کرد از طرفی چون بیمارستان ها هم مال وزارت بهداشت میتونین کارهای بالینی هم انجام بدین مورد بعد هم آینده ی شغلی هست که تو بیوتک پزشکی اگر وارد دوره دکترا بشین بورسیه وزارت بهداشت هستین و بهتون حقوق رزیدنتی میدن ولی با این وضع که وزارت علوم به صورت فله شد و دکترا میگیره آینده ی روشنی از نظر شغلی براش قابل تصور نیست.

biotech25

New member
مرتضی شما که تو دانشګاه وزارت بهداشت میخونید میدونید آیا به بیوتکنولوزی بزشکی مهر میدن یا نه؟

mortaza

New member
دوست عزیز فکر نکنم مهر بدن چون بیوتک پزشکی رشته ی بالینی نیست که بخواد مطب بزنه و مردم رو ویزیت کنه

helia2010

New member
سلام راسته که ميگن فراره وزارت بهداشت از علوم پايه ديگه ارشد نگيره:apologetic:اگه اين طوري باشه که من اصلا ادامه تحصيل نميدم

بالا