طرح خودسازی انجمنی

mehrshad.namdar

New member
روزهفتم خداروشکرخیلی بهترازقبل بود
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم

- - - Updated - - -

روزهفتم خداروشکرخیلی بهترازقبل بود
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم

خدا رو شکر شما تو این طرح از همه پیشی گرفتید. دعا برای همه یادتون نره. دعا کنید ما هم بتونیم تو این راه مثل شما موفق بشیم ...

mehrshad.namdar

New member
سلام من تقریبا تمام اعمالی که قبلا گفتید رو انجام دادم بجز
گوش کردن به سخنرانی های بزرگان ( بجاش مسجد مسجد میرم و به سخران اونجا گوش میدم )
روزه گرفتن ( شرایطش نیست )
ساعت درسی هم کمتر 10 ساعت و معمولا حدود 9 ساعت هست ....

===========
اگر دوستان مشتاق باشن بعدا میگم چطور میشه روزی یک جز قرآن خوند...:idea_majidonline:

مجید جان اگه ممکنه منم راهنمایی کن چجوری یک جز قران رو در یک روز بخونم؟ شدنیه؟! من رو خونی قرانم خوب نیست !

m_mobini

New member
سلام چه طرح خوبی حیف که من دیراومدم قضیه از چه قراره یکی راهنمایی کنه لطفاااا

N@RVIN

Well-known member
روزهشتم:اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم

میشه بفرمایید،چطورمیشه روزانه یک جزء قرآن روقرائت کرد؟

هر جزء تقریبا 20 صفحه ست میتونید تقسیم کنید تو هر نماز چند صفحه شو بخونید مثلا قبل از نماز ظهر 4 صفحه قبل از نماز عصرم 4 صفحه

یا مثل ماه رمضون روزانه یک ساعت و نیم پشت سر هم اختصاص بدین به قران ..

روز نهم : اللهم صل علی محمد و آل محمد (ص)

مجید دیجی

مدیر بخش

هر جزء تقریبا 20 صفحه ست میتونید تقسیم کنید تو هر نماز چند صفحه شو بخونید مثلا قبل از نماز ظهر 4 صفحه قبل از نماز عصرم 4 صفحه

یا مثل ماه رمضون روزانه یک ساعت و نیم پشت سر هم اختصاص بدین به قران ..

روز نهم : اللهم صل علی محمد و آل محمد (ص)

آفرین...
اما قبل از اون باید یه مقدمه چینی کنم...
برای انجام هر کاری اراده احتیاج هست ... اینکه من پاشم برم آشپزخونه و یه لیوان آب بردارم ، بعد آب توش بریزم ، بعد آب رو بخورم ، بعد قورتش بدم ، بعد لیوان رو بشورم ، بعد بذارم سرجاش .... در کلام سخته ... اما عمل به اون آسون هست ...

==========
معمولا آدم ها وقتی به چیزی فکر می کنن خیلی بزرگش می کنن ولی عمل به اون کار معمولا راحت تر هست ...
========

بریم سر اصل مطلب :applause::

چطور میشه روزی یه جز قرآن خوند؟؟؟؟؟؟

هر جز قرآن تشکیل شده است از 4 حزب و هر حذب تقریبا 5 صفحه هست ....
خوب هر حزب رو تقسیم به دو قسمت کنید میشه 2.5 صفحه .... خوندن هر صفحه تقریبا 3 دقیقه طول میکشه ...

حالا باید این قسمت ها رو توی زمان های مشخص بخونید تا فرآموش نکنید... مثلا بعد از نماز صبح ، بعد از صبحانه ، بعد از نماز ظهر ، بعد از ناهار ، بعد از نماز مغرب و بعد از شام و... به همین راحتی با گذاشتن زمان های مشخص در ساعات مشخص میتونید روزی یک جز قرآن بخونید ....

=======
اما اگه کسی روخوانیش خوب نیست میتونه روزای اول از سوره های کوچکتر شرو کنه ... بعد کم کم روخوانیش رو تقویت کنه ... اما مثل هر کار دیگه برنامه ریزی مهم هست ...
اگه بازهم کسی اینکار رو هم نمیتونه انجام بده میتونه از نرم افزارهای مختلف صوتی و تصویری که زیاد هم هست استفاده کنه

=======
کلام آخر : بعضیا گوشی موبایل دست می گیرن و باهاش هزار جور معصیت و گناه انجام میدن ... اما بعضیای دیگه روی همون گوش اذان می ریزن و ازش استفاده می کنن ... بعضی تبلت می گیرن و با هاش توی صدتا شبکه اجتماعی ناجور میرن اما بعضی دیگه مفاتیح میریزن و استفاده می کنن... بعضیای دیگه هم لب تاب می گیرن و باهاش هزار جور کار مختلف علمی وغیر علمی انجام میدن ... بعضیا هم روی لب تابشون قرآن میریزن و استفاده می کنن...
این ها نوع انتخاب افراد برای زندگیشون هست آدم می تونه با انتخاب خودش رو بدبخت کنه یا خوشبخت این ها همش بر میگرده به نوع نگرش و عملگرایی ما

N@RVIN

Well-known member
در مورد سخنرانیهای دینی من پیشنهاد میکنم حتما یبار برنامه " سمت خدا" رو امتحان کنید از نظر من واقعا عالیه و همچنین کارشناسهاش همه افراد با سوادی هستند و مطالبشون با مرجع و منبع شناخته شده و معتبر و متواتر هست و تهیه کننده ش هم یک شخص حقیقی ئه نه حقوقی.

روز شنبه ..تفسیر قران..روز یکشنبه : معاد دو شنبه : اخلاق ..سه شنبه : احکام.. چهار شنبه : مهدویت (قبلا برنامشون این بود )

برنامه الانشون :

شنبه: تفسیر قرآن

یکشنبه:شرح جامعه کبیره

دوشنبه: محبت و خانواده و اخلاق

سه شنبه:
نهج البلاغه
چهارشنبه
: پرسش و پاسخ

واقعا برنامه ی جامع و متفاوتی هست

ساعت پخششم ساعت 1.30یا 1.40 از شبکه سه تکرارشم عصرا ساعت 7 شبکه قران..پایگاه اینترنتی هم دارن برای کسایی که اون ساعتها وقت نمی کنند.

البته من یه مدته مرتب ندیدمش کارشناسهاش گویا عوض شدن بعضیاشون ولی بازم خیلی خوبه.

تیتراژ برنامه سمت خدا
:(40):

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام چه طرح خوبی حیف که من دیراومدم قضیه از چه قراره یکی راهنمایی کنه لطفاااا

شما از همین امروز هم میتونی شروع کنی یه سری آیتم هست که باید رعایت کنی ... بعد بر اساس اون به خودت نمره بدی ...
میتونید به پست های شماره 79 به بعد مراجعه کنید :

http://olumpezeshki.ir/thread15091-8.html

mehrshad.namdar

New member
روز هشتم سطح زرد الهم صل علی محمد و آل محمد فعجل فرجهم.
بچه ها همدیگه رو هم تو این طرح دعا کنیم...

hosna69

Well-known member
روز دوم وسوم:اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم :)

مجید دیجی

مدیر بخش
مواظب غرور و شیطان باشید ....

Evil.jpg

مجید دیجی

مدیر بخش
خدایا ببخش مرا که در خلوت گناه کردم در حالی که تو آن را می دیدی و پرده پوشیت مرا از دید مردم دور نگه داشت ... و همین پرده پوشیت بود که مرا به گناه حریص کرد ...
=====
خدا کمکم کن در روزی که چشم ها از وحشت از حرکت می ایستد ... و اندامم بر خطاهای من اعتراف می کنند...

مجید دیجی

مدیر بخش
نمی دونم این چرا مرا یاد این پست انداخت...
e88c9ee9f51d4329a869d198c823e1c0.jpg

دیدی نانوا چطور خمیر نان سنگک را پهن می کند و درون تنور می

گذارد؟ چه اتفاقی می افتد؟! خمیر به سنگها می چسبد!

اما نان هرچه پخته تر می شود، از سنگها راحت تر جدا می شود...

حکایت آدم ها همین است؛

سختیهای این دنیا، حرارت تنور است...
============
خود سازی که الکی نیست ... سختی دارد ... محرومیت دارد .... و...
اما آخرش خوشکل هست ... آخرش ...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bioshimi@

مجید دیجی

مدیر بخش
گاهی اوقات
" بوسیدن " هم ذکر است!
بوسیدن دست «مادر»
وقتش هم هر روز صبح
باشد بهتر است...

از صاحب دلی دستورش را گرفته ام،