شش ماده مغذی برای سلامتی مو

ali@@@

New member
موهای سر نیز در طی روز برای شادابی و طراوت نیاز به مواد مغذی دارند ما سعی داریم که شما را با 6 ماده مفید و مغذی برای مو آشنا کنیم.مویتان را تغذیه رسانی کنید
راز داشتن موهای درخشان و مقاوم، شامپوهای گران قیمت یا درمانهای ارائه شده در سالنهای زیبایی نیست، بلکه همه چیز به رژیم غذایی شما برمیگردد. با مصرف انواع غذاهای سالم میتوانید به همان مویی که آرزویش را داشتید برسید. با مصرف مواد مغذی زیر موجب رشد موی سالم در خود شوید:

آهن و روی

آهن و روی به رشد فولیکولهای موی شما کمک میکنند. متخصصان پوست توصیه میکنند که دو بار در هفته ، گوشت قرمز بدون چربی را مصرف کنید، چرا که سرشار از آهن و روی است. برای افزایش جذب آهن، منابع غیر گوشتی مانند دانه های سویا یا عدس را همراه با غذاهای غنی از ویتامین ث مانند پرتقال مصرف کنید.

ویتامین دی

چندین مطالعه در این زمینه نشان داده است که ویتامین دی میتواند به فعال کردن رشد مو کمک کند. با این حال دریافت ویتامین دی از طریق مواد غذایی نسبتاً دشوار است، برای اینکه غذاهای کمی به صورت طبیعی حاوی آن هستند. با این که مصرف قرص‌های مکمل ویتامین دی می‌تواند نیاز بدن شما را به کمبود این ویتامین جبران کند، اما برخی از متخصصان این کار را به خاطر خطراتی که این قرص‌ها ممکن است برای بدن داشته باشند، به‌جز در موارد لازم، توصیه نمی‌کنند. بهترین روش برای به دست آوردن ویتامین دی مورد نیاز بدن ، این است که هر روز به مدت چند دقیقه، پوست خودتان را در معرض آفتاب قرار دهید.

پروتئین

پروتئین یکی از مواد سازنده در رشد سلولها و ترمیم آنهاست و استحکام مو را نیز افزایش میدهد. زنان باید حداقل 46 گرم در روز (85 گرم مرغ حدود 23 گرم پروتئین دارد) پروتئین دریافت کنند.

اسیدهای چرب امگا3

برای آب‌رسانی کافی به موهایتان، هفته‌ای دو بار ماهی های چرب (مانند سالمون) مصرف کرده و یا هر روز یک گرم مکمل dha و epa استفاده کنید. اسیدهای چرب امگا 3 علاوه بر نرم و لطیف کردن مو، به کاهش افسردگی کمک کرده و سلامت قلب را بهبود میبخشند.

بیوتین

تخم مرغ غنی از ویتامین ب است که برای رشد ضروری می‌باشد . همچنین تخم مرغ منبعی عالی برای پروتئین، کولین و ویتامین دی به شمار می آید. اگر به تخم مرغ علاقه ندارید میتوانید در روز 30 میکرو گرم مکمل مصرف کنید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا