سوالات و پیشنهادات در مورد تاپیک مطالعه گروهی زبان روانشناسی

rawy

New member
دوستان لطفا همگی تشریف ببرید تاپیک مطالعه گروهی زبان و هر پستی که به زبان انگلیسی نیست رو حذف کنید. سپاس

rawy

New member
یه پیشنهاد جدید در کنار کارمون البته:
الان ساعت 1 بامداده.
شبکه 8 جزء قرآن داره پخش می کنه که زیرنویس انگلیسی هم داره.... چند دقیقه ای دیدم خیلی عالی بود...
با کلمات تقریبا آشنا ....
هم ترجمه فارسی هست هم انگلیسی
هم به درد دنیا می خوره هم آخرت

قاصدک جون ممنون که اطلاع دادی, خیلی عالیه حتما سعی می کنم ازش استفاده کنم
مخصوصا با جمله آخرش خیلی موافقم

taranom92

New member
سلام دوستای گللللللللم خوبی؟ روز به روز علاقه ام به شما بیشتر میشه
الان به حتی رسیده که دوست دارم همتون رو ببینم و دور هم باشیم
راوی جون بابت این خلاصه هایی که داشتی ممنون جمع بندی خوب و به موقعی بود
من اولویتم با رضازاده است باید با قاصدک جون صحبت کنم و هماهنگ بشیم
البته با شما هم پیش میرم
من با گرامر خوندن و روش تداعی خیلی موافقم روش خوبیه

sanam_b

New member
سلام راوی جون، چقدددددرررر زحمت کشیدی اینارو خلاصه کردی، واقعا خسته نباشی. دستت درد نکنه عزیزم :riz304:،
راوی جونم من خیلی روی کتاب لزگی تاکیدی ندارم و برام کلا فرقی نمیکنه که چه کتابی باشه، چون هم لزگی هم رضازاده و هم 504 رو خوندم و این دفعه باید دقیقتر بشم روشون. فقط مهم اینه که با شما دوستای خوبم باشم. برای همین خواستم بگم که اگه روی نظر اکثریته من رو میتونین نخودی حساب کنین. ولی کلا همراهتون هستم، حالا تصمیم رو هرچی که باشه. هم مطلب میذارم و هم گزارش میدم! :smilies-azardl (113

fada19990

New member
راوی جون ممنون به خاطره خلاصه ها خیلی زحمت کشیدی.:thanks:.من همه طوره پایه ام.
من برام فرقی نمی کنه از چه کتابی شروع کنیم.هری چی اکثریت گفتن منم میپذیرم.:thumbsupsmileyanim:

آخرین ویرایش:

ghasedak69

New member
بسیار ممنون از راوی عزیز.... خیلی زحمت کشیدی
به نظر منم لزگی برای شروع یک کمی کار باهاش سخته و بعد از مهارت ها به تست ها و سوالات گذشته می رسیم که بهتره بمونه برا نزدیکی های کنکور تا تکراری نشه.
من 504 و لغات تافل و رضازاده (هم کتاب آبی وهم کتاب سبز که گرامر هست) و لزگی رو دارم.
هر طور بقیه مایل باشند

ghasedak69

New member
در مورد کتاب رضازاده توضیحاتی که پشت جلد ذکر شده رو میارم شاید بعضی مطلع نباشند
کتاب زبان عمومی ویژه کارشناسی ارشد گروه پزشکی تالیف رضا رضازاده
این کتاب شامل :
1. مجموعه Developing Reading skills به همراه ترجمه دروس
2. مجموعه اشکالات ویژه در زبان انگلیسی
3. ترجمه کامل لغات و اصطلاحات Essential Words for TOEFL
4. مجموعه تست های کتاب Essential Words for TOEFL
5. مجموعه Expanding Reading skills به همراه واژه نامه درس به درس و حل تمرین
6. لغت نامه کامل اصطلاحات کتاب های Reading through Interaction - Mosaic 1
7. نمونه سوالات کارشناسی ارشد ویژه گروه پزشکی

های آقای رضازاده هم که وابسته به جهاد دانشگاهیه سمت انقلاب برگزار میشه....

taranom92

New member
سلام دوستای گلم خوبین؟:28:
من پیشنهاد میکنم از یه کتابی که اسون تر باشه شروع کنیم
لزگی برای مرحله ی اخر باشه
من الان فقط رضا زاده رو دارم
ولی نیاز باشه لغات تافل رو بخوایم شروع کنیم بخونیم من کتابو تهیه میکنم اخه دیدم قبول شده ها تاکید داشتن تافل مهمه
لزگی رو هم دارم اما الان همراهم نیست پیش دوستمه و شهرستانه تا مهر دستم میرسه
حالا شما که تجربتون بیشتره بگید کدوم کتاب رو اول بخونیم که مفید تر باشه
من پیشنهادم تافل یا رضا زاده اس برای شروع
شما هم پیشنهاداتتون رو بدین که زود شروع کنیم و زمان از دست نره:smilies-azardl (113

آخرین ویرایش:

psychology123

New member
من موافقم که از کتاب دانشجویان پزشکی مطلب بذارم اما بنظرم اگه هر کسی بخواد از منبع خودش و به شیوه خودش مطلب بذاره و پیش بره دوباره افرادی که جدید می پیوندن گیج می شن و همه چیز درهم می شه.
بنظر اول از همه بهتره منبع رو انتخاب کرد و فقط روی اون تمرکز کرد و بعد از اتمامش رفت سراغ یه منبع دیگه...
یکی از اشتباهات خود من هم برای ازمونی که دادیم این بود که همش این منبع و اون منبع رفتم و اخرش هم هیچی به هیچی........شاید زمان کم اوردم و کلا هم نرسیدم اما اگر هم می رسیدم تسلطی نداشتم و شاید منفی هم میزدم.

دوستان نازنینم بهترین راه اینکه از یک منبع شروع بشه و تا اتمام اون نپریم بریم سراغ یکی دیگه...(اگه اکثریت با لزگی موافق باشن و بخوایم همه یه منبع واحد داشته باشیم من همین فردا می رم تهیه می کنم)
باز راوی جون اگه بچه ها باز هم بخوان همه از منابع خودشون مطلب بذارن ,من هم به دیده منت قبول دارم.

دوست جونا من دیگه از شنبه مطالعه جدیم استارت می خوره....می خوام از روزی 2 ساعت شروع کنم تا اینکه تا پایان تابستان حداقل به روزی 6 یا 7 ساعت برسونم و الی اخررررر...دیگه باید کم کم بدن رو گرم کرد

آخرین ویرایش:

psychology123

New member
دوستان عزیزم یکی از کاربران http://olumpezeshki.ir/forum/thread7810.html رو گذاشتن
اتفاقا تعریفش رو هم شنیده بودم
پس همین طور که می بینین منابع ای که لغات از پیش اماده داشته باشن زیادن
اگه هدفمون مطالعه گروهی به صورت کنکوری هست ,ایده من اینکه به صورت کاربردی پیش بریم, بخونیم (مشخص کردن مقداری از رفرنس برای یک بازه زمانی محدود) و بعد رفع اشکال گروهی داشته باشیم

با ارزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

fada19990

New member
دوستان عزیزم یکی از کاربران http://olumpezeshki.ir/forum/thread7810.html رو گذاشتن
اتفاقا تعریفش رو هم شنیده بودم
پس همین طور که می بینین منابع ای که لغات از پیش اماده داشته باشن زیادن
اگه هدفمون مطالعه گروهی به صورت کنکوری هست ,ایده من اینکه به صورت کاربردی پیش بریم, بخونیم (مشخص کردن مقداری از رفرنس برای یک بازه زمانی محدود) و بعد رفع اشکال گروهی داشته باشیم

با ارزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

منم با نظردوستمون موافقم .این جوری پیش بریم بهتره

fada19990

New member
سلام دوستای گلم خوبین؟:28:
من پیشنهاد میکنم از یه کتابی که اسون تر باشه شروع کنیم
لزگی برای مرحله ی اخر باشه
من الان فقط رضا زاده رو دارم
ولی نیاز باشه لغات تافل رو بخوایم شروع کنیم بخونیم من کتابو تهیه میکنم اخه دیدم قبول شده ها تاکید داشتن تافل مهمه
لزگی رو هم دارم اما الان همراهم نیست پیش دوستمه و شهرستانه تا مهر دستم میرسه
حالا شما که تجربتون بیشتره بگید کدوم کتاب رو اول بخونیم که مفید تر باشه
من پیشنهادم تافل یا رضا زاده اس برای شروع
شما هم پیشنهاداتتون رو بدین که زود شروع کنیم و زمان از دست نره:smilies-azardl (113

دوست خوبم:28: به نظرمن اگه ازتافل یا504 شروع کنیم بهتره بعد بریم سراغ رضازاده ولزگی.من کتاب رضازاده رو ندارم ولی مهارت اول لزگی روکه مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم که اگه اول تافل و504رواول مطالعه کنم بهتره

narges1120

New member
سلام دوستای خوبم،خوبین؟:28:
با نظر فداجون موافقم که از تافل یا 504 شروع کنیم بهتره... روش تداعی هم خیلی خوبه.
راوی جون ممنون بخاطر زحمتی که کشیدی:thanks:

rawy

New member
خواهش می کنم, کاری نکردم نظرات خودتون رو جمع بندی کردم
منتها من تصور می کردم که با این وجود به یه برنامه رسیدیم که هر کسی یه گوشه اش رو بگیره و شروع کنیم
الان همتون خوشحالین ولی همتون عملا گفتین لزگی که هیچی (که من فقط از کتابهای رفرنس لزگی رو دارم و فکر می کنم تنها موردی بود که براش یه برنامه خوب داشتیم)
بقیه ی موارد هم دوباره پراکندگی شد و هرکسی روش خودش رو پیشنهاد می ده
من کاملا تسلیمم الان, دیدم کلی گذشته کسی جمع بندی و تصمیم گیری نکرده گفتم یه کاری کرده باشم
ولی در نهایت هرکدوممون داریم یه مسیر جدا رو می ریم که نمی خوایم هم اینجا باهم یکیش کنیم
(من شرح وضعیت رو عرض کردم, به معنی خرده گیری برداشت نکنید چون خودم هم جزوی از همین جمع هستم که هنوز نتونستیم شروع کنیم)
به هر حال من سکوت می کنم و منتظرم همچنان شروع کنید به هر شیوه ای که موافقید

ghasedak69

New member
خواهش می کنم, کاری نکردم نظرات خودتون رو جمع بندی کردم
منتها من تصور می کردم که با این وجود به یه برنامه رسیدیم که هر کسی یه گوشه اش رو بگیره و شروع کنیم
الان همتون خوشحالین ولی همتون عملا گفتین لزگی که هیچی (که من فقط از کتابهای رفرنس لزگی رو دارم و فکر می کنم تنها موردی بود که براش یه برنامه خوب داشتیم)
بقیه ی موارد هم دوباره پراکندگی شد و هرکسی روش خودش رو پیشنهاد می ده
من کاملا تسلیمم الان, دیدم کلی گذشته کسی جمع بندی و تصمیم گیری نکرده گفتم یه کاری کرده باشم
ولی در نهایت هرکدوممون داریم یه مسیر جدا رو می ریم که نمی خوایم هم اینجا باهم یکیش کنیم
(من شرح وضعیت رو عرض کردم, به معنی خرده گیری برداشت نکنید چون خودم هم جزوی از همین جمع هستم که هنوز نتونستیم شروع کنیم)
به هر حال من سکوت می کنم و منتظرم همچنان شروع کنید به هر شیوه ای که موافقید

راوی جان شما خودت به سمت پاسخگو و راهنما رسیدی...صریح و روشن خودت یه برنامه بده.... به کسی برنخوره ولی همه با همه چیز میگن که موافقن.... یکیش خودم....

rawy

New member
راوی جان شما خودت به سمت پاسخگو و راهنما رسیدی...صریح و روشن خودت یه برنامه بده.... به کسی برنخوره ولی همه با همه چیز میگن که موافقن.... یکیش خودم....

قاصدک جون تمام اونچه که در توانم بود و به عقلم می رسید همونهایی بود که نوشتم که حالا که نظرات یکی نمی شه هرکی هر پیشنهادی رو که داده شروع کنیم باهم به انجام دادن

fada19990

New member
بچه ها مهم نیست ازچه کتابی شروع کنیم مهم اینه که شروع کنیم.چون این طوری زمان داره ازدست میره.بایدهرچه زودتربه یک جمع بندی برسیم.اصلا هرچی راوی جان گفت.

بالا