سوالات مصاحبه دانشگاه صنعتی مالک اشتر

muogen

New member
سلام به همه.

قبل از هر چیز بهتون تبریک میگم امیدوارم که توی این مرحله هم پیروز باشید. اما بعد:

اول از همه مسیرهای سه گانه منتهی به دانشگاه::smilies-azardl (113

مسیر مترو: سوار مترو خط فرهنگسرا بشینید ایستگاه فدک پیاده بشید. همینکه از داخل ایستگاه به سمت خیابون مدنی بیرون اومدید یه عالمه ون سبز برای دانشگاه رجایی هست سوار اونا بشید دز دانشگاه رجایی پیاده میشید اونجا بپرسید دانشگاه مالک اشتر کجاست پیداش کنید. تقریبا باید یه مقداری پیاده روی کنید از دانشگاه رجایی تا مالک اشتر. تقریبا 10 دقیقه.

مسیر تاکسو خور: اگر هم به میدان رسالت نزدیک هستید هم ابتدای خیابان هنگام سوار تاکسیهای لویزان بشید بگید که در مالک پیاده میشم. این تاکسیها قشنگ از در دانشگاه رد میشن میتونید بیاید اونجا در دانشگاه پیاده بشید دیگه پیاده روی هم ندارید.

با brt هم سوار خط جوانمرد قصاب - لاله بشید ایستگاه پل شهدای لویزان پیاده بشید. از پل که بالا بیاید در دانشگاه رجایی هستید باز اونجا بپرسید مالک کجاست پیاده روی کنید بیاید اونجا.

اما روز مصاحبه:

بعد از اینکه دانشگاه رو پیدا کردید وارد بخش عبور و مرور دانشجو ها میشید. اونجا کارت ملیتون رو نشون نگهبان میدید اسمتون رو چک میکنه بعد یه کارت تردد بهتون میده که کارت رو مثل گیت مترو میکشید وارد میشید بعد هم کارت رو تحویل میدید و یک برگ فرم بهتون میدن که چند دقیقه ای توی همون اتاق نگهبانی وقت دارید که پرش کنید بعد از اینکه تعداد بچه ها زیاد شد یه نفر راه میفته شما رو به محل مصاحبه که تالار باقر العلوم هستش راهنمایی میکنه. اونجا فیش 10 هزار تومنی رو تحویل میدید یا میتونید کارت بکشید دستگاه پوز دارن. پول رو که دادید 3 4 تا فرم بهتون میدن شما هم مدارکتون رو تحویل میدید که نوبت مصاحبتون بر اساس همین ترتیب هستش که مدارک رو تحویل دادید. بعد دعوتتون میکنن به داخل سالن اونجا توی آمفی تئاتر میشنید و منتظر میشید که نوبتتون بشه که صداتون میکنن. توی این مدت باید اون فرمایی که بهتون دادن پر کنید. این فرما چین؟
اول از همه کد ملی و شماره گذر نامه خودتون و خانوادتون رو داشته باشید که باید توی فرما بنویسید. یه سری اطلاعات میخوان در مورد خودتون و خانوادتون سفرهای خارجی و تاریخهاشون رو باید بنویسید دلیل سفر هم میخواد.
چندین بار توی فرمای مختلف ازتون میپرسن که این رشته ای که واسشون دعوت به مصاحبه شدید انتخاب چندمتون بوده. این خیلی واسشون مهمه که انتخاب چندمه هر چی انتخاب اولتر باشه احتمال قبولیتون بالاتره. و اطلاعات شناسنامه ای واین جور چیزا. فقط حتما کدملیو شناسنامه خودتون و همه اعضای هانوادتون رو همراه داشته باشید که اونجا مجبور نباشید هی زنگ بزنید به خونه و وقت کم بیارید بعد نرسید فرم پر کنید و نوبتتون فرا برسه. بعد از اینکه فرما رو پر کردید صداتون کردن میرید که مصاحبه بشید که یه نفر راهنماییتون میکنه بعد از اینکه به سالن مصاحبه رسیدید یه نفر در سالن هست که بهتون میگه برید پیش کدوم مصاحبه کننده بشینید. که دیگه شانسی هستش. هر میز مصاحبه که خالی باشه اونجا میشنید. تمام مراحل مصاحبه رو یه نفر انجام میده. واسه آقایون مصاحبه کننده آقا و برای خانمها هم خانم. بعد از اینکه نشستید و سلام علیک کردید اول فرما رو تحویل میدید بعد شروع میکنه اول از مشخصات شناسنامه ایتون میپرسن که فرمای خودشون رو پر کنن بهتره که همه همه مشخصات شماسنامه ایتون رو حفظ باشید که پرسید حفظ باشید بهتره. اینم بگم هر کلمه ای که شما بگید اونا مینیویسن تند تند پس یه نکته مهم در هر موردی که سوال کردن سعی نکنید فلسفه بافی بکنید و کشش بدید بلکه خلاصه و مفید جواب بدید که طرف هم اذیت نشه تا خوشش بیاد. بعد شروع میکنن سوالات عقیدتی سیاسی احکام میپرسن. سوالایی که بعد از مشخصات خانوادگی از من پرسیدن:
خانوادتون چند نفره س؟ چندتا خواهر چندتا برادر چند سالشونه چه کاره ان؟ تا حالا خارج از کشور رفتن یا نه؟ اگر اره واسه چی رفتن؟ از فک و فامیل وخانوادت سابقه کیفری دارن یا ندارن؟ خانواده شهید ایثارگر جانیاز آزاده و ... هسن یا خیر؟ عضو بسیج هستید یا نه؟ نخبه تشریف دارید یا نه؟ چند مورد از فعالیتهای فرهنگیتون رو بگید. بین اطرافیانت به چه خصوصیتی قلم خوردید؟ عمل به واجباتتون در چه حده ؟ نماز جمعه و راهپیمایی میری یا نه؟ مرجع تقلیدت کیه؟ اگر مرجع تقلیدتون مرحوم شده باشن ازتون میپرسن که موقع انتخاب کردنش زنده بوده؟ که اگر اینطوری باشه باید قائدتا زنده بوده باشه. شرایط مرجع تقلید رو بگو؟ جایگاه ولایت فقیه رو چطور مببنی؟ هدف از فتنه 88 چه بوده؟ چی شد که فتنشون شکست خورد؟ چندتا از خبرای روز دنیا رو بگو. تشهد رو بگو. اگر سر نماز شک کردی که تشهد رو خوندی یا نه چه کار میکنی؟ رابطه عدل و معاد چیه؟
اینا رو از من پرسید تا جایی که یادم بود.
فقط نکاتی رو که باید در حین مصاحبه رعایت کنید:
خانما چادر فراموش نشه + حفظ مواردی که خودتون بهتر میدونید.
همونطور که گفتم خلاصه و مفید جواب بدید.
منفعل نشید و عصبانیت و ناراحتی موقوف.
از خودتون چیزی رو تفسیر نکنید مگر در مواردی که خودشون ازتون خواستن؟ مثلا ممکنه بگن نظرتون در مورد مذاکرات بگید که خودتون میدونید باید چی جواب بدید.
تا جایی که میتونید در چنین مواردی به سخنای بزرگای کشور ارجاع بدید.
ترجیحا با آرامش جواب بدید و الکی هول نشید.
در مورد سوالات سیاسی اگر سوالی رو بلد نبودید نگران نباشید فقط کافیه که خیلی شوت شوت نباشید.
واسه سوالات احکام در حد ارکان نماز و اصول و فروع دین .انواع غسل و از اینجور چیزا. خلاصه احکامی که لازمه بلد باشید.
مناسبتهای سیاسی مهم رو بلد باشید + چندتا از تاریخ ولادتها البته از من که اینا رو نپرسیدن.

در آخر هم اصلا نگران نباشید همین که بدونن آدم سر به راهی هستید و صاف و ساده اید حله و در نهایت اونموقع همه چی به رتبتون بر میگرده.

سوالی بود بپرسید.

تهش بعد اتمام درس استخدام کنن ما رو ماهی 2تومن بدن،همون اول باید بریم بگیم حرومزاده ایم؟

hasti69

New member
باسلام من دانشگاه شاهددعوت شدم هرکس میتونه درباره مصاحبه و...راهنمایی کنه
راستی دوستان برامن فقط زده کد1206یعنی چی؟ازکجامعلوم چه رشته ایه؟
تاجاییکه یادمه پارسال رشته هاهم مشخص بودمثلازده بودبیوشیمی یابیوتک
امسال چرااینجوریه؟

alireza-ja

New member
امروز از دوستم این سوالاتو پرسیدن.
بیوگرافی خودتو بگو
در مورد خانوادت توضیح بده
خدا رو چطور شناختی
نمازهای واجب رو نام ببر
ارکان نماز چیان
مرجع تقلیدت کیه و شرایط مرجع تقلید را نام ببر
در مورد جایگاه ولایت فقیه توضیح بده
نظرت در مورد مذاکرات هسته ای چیه و الان در چه مرحله ای هستش
از اقوام جرم کیفری و اعدامی و زندانی و ... دارن یا نه
از خانواده سابقه جبهه شهید و ازاده و جانباز دارید یا نه
ماهواره دارید یا نه
وایبر و ... داری یا نه
ارتباطت با قران چجوریاس
بسیجی هستی؟
کدوم آیه قران رو بیشتر دوست داری
یه جمله از امام بگو
واقعه 42 چی بوده
نظرت راجع به سیاست و رهبری

celine

New member
سلام ممنون از راهنماییهاتون
من دیروز رفتم اونقد شلوغ بود که گفت تهرانیا برن شنبه بیان.حالا شاید غیر امروز ایشون شنبه ام برن بشه ولی در کل هفته ی بعد اصفهانم میتونن برن

celine

New member
امروز از دوستم این سوالاتو پرسیدن.
بیوگرافی خودتو بگو
در مورد خانوادت توضیح بده
خدا رو چطور شناختی
نمازهای واجب رو نام ببر
نمازای واجب
نماز فطر
اصول و فروع دین
فرق رکن و غیر رکن
ارکان نماز چیان
مرجع تقلیدت کیه و شرایط مرجع تقلید را نام ببر
در مورد جایگاه ولایت فقیه توضیح بده
نظرت در مورد مذاکرات هسته ای چیه و الان در چه مرحله ای هستش
از اقوام جرم کیفری و اعدامی و زندانی و ... دارن یا نه
از خانواده سابقه جبهه شهید و ازاده و جانباز دارید یا نه
ماهواره دارید یا نه
وایبر و ... داری یا نه
ارتباطت با قران چجوریاس
بسیجی هستی؟
کدوم آیه قران رو بیشتر دوست داری
یه جمله از امام بگو
واقعه 42 چی بوده
نظرت راجع به سیاست و رهبری

از منم تقریبا همینا رو پرسیدن
و آرایش میکنی؟
نماز جماعت جمعه میری؟
تظاهرات میری؟
امام زمان چرا غایب شدن ؟برای چی اصلا باید باشن؟
چادر ی هستی یا نه؟مادرت چادریه؟
کتاب دینی میخونی؟
و ....
البته بسته به کسی داشت که ازت مصاحبه میکرد برا من که به نظرم خیلی خیلی جدی بود خانمه اصلانم تایید یا تکذیب نمیکر
آهان گفت اصول گرا و اصلاح طلب چیه؟ تو خط سیاسیت چیه؟ منم این دو تا رو تقریبا تعریفی که شنیده بودم کردم بعد گفتم والا چی بگم من فقط در این حد میدونم خخخخ

celine

New member
نماز فطر؟
ولی فقیه چرا باید باشه؟
مرجع تقلیدت کیه؟
قرآن به چه شکلایی نازل شده
به یکی گفته بودن تشهد نمازو بگو
خبرای روز دنیا چیان.منم داعش و اوکراینو یمن رو گفتم ولی ایران مذاکراتو یادم رفت خخخخ
ماهواره تلگرام وایبر و .... داری
منم همه رو راستشو گفتم .اگه کسی بخواد قبول شه یا نه خواست خداست دیگه به مصاحبه ربطی نداره نظرمه
دو تا چیزم پرسید که اصلا نمیدونستم چیه و نشنیده بودم گفتم نمیدونم

آخرین ویرایش:

celine

New member
راستی یه سوال دارم کل برگه هامونو به هم منگنه کردن و مصاحبه کننده گرفت ولی اون برگ اولیه رو داد به خودم هیچیم نگفت گفت خوش اومدین منم اومدم بیرون گرم صحبت با دوستم شدم هیچکی هم اون برگه رو ازم نخواست و یادم رفت گذاشتمش تو ی کیفم بعد شب توی راه شهرم
زیرش رو خودنم دیدم نوشته اینو آخر تحویل بدین.آخه کسی هم تحویل نمیگرفت.حالا مونده دستم آیا مهمه؟ چی کار کنم؟ پست کنم یا بیخیالش اگه بخوان میگن؟

celine

New member
من ساعت یازده اینا رسدم چون روزم گذشته بود یه ساعت توی نگهبانی نگهم داشتن بعد رفتم.ساعت شش و نیم اینا بود مصاحبه شدم

alireza-ja

New member
از منم تقریبا همینا رو پرسیدن
و آرایش میکنی؟
نماز جماعت جمعه میری؟
تظاهرات میری؟
امام زمان چرا غایب شدن ؟برای چی اصلا باید باشن؟
چادر ی هستی یا نه؟مادرت چادریه؟
کتاب دینی میخونی؟
و ....
البته بسته به کسی داشت که ازت مصاحبه میکرد برا من که به نظرم خیلی خیلی جدی بود خانمه اصلانم تایید یا تکذیب نمیکر
آهان گفت اصول گرا و اصلاح طلب چیه؟ تو خط سیاسیت چیه؟ منم این دو تا رو تقریبا تعریفی که شنیده بودم کردم بعد گفتم والا چی بگم من فقط در این حد میدونم خخخخ

بله روی خانمها حساسیت بیشتری دارن و خیلی ازشون سوال میکنن از بس که ناشناخته ان:thumbsupsmileyanim:

ولی دوست من که اصلا نفهمیدم کی رفت مصاحبه کی اومد بیرون. خودم هم به جرأت میگم که کمتر از یه ربع شد. ولی بعضیهاشون هم خیلی گیر میدن.

alireza-ja

New member
راستی یه سوال دارم کل برگه هامونو به هم منگنه کردن و مصاحبه کننده گرفت ولی اون برگ اولیه رو داد به خودم هیچیم نگفت گفت خوش اومدین منم اومدم بیرون گرم صحبت با دوستم شدم هیچکی هم اون برگه رو ازم نخواست و یادم رفت گذاشتمش تو ی کیفم بعد شب توی راه شهرم
زیرش رو خودنم دیدم نوشته اینو آخر تحویل بدین.آخه کسی هم تحویل نمیگرفت.حالا مونده دستم آیا مهمه؟ چی کار کنم؟ پست کنم یا بیخیالش اگه بخوان میگن؟

حتما زنگ بزنید بپرسید نادیده نگیرید.

f70i

New member
سلام به همگی من دیشب رسیدم تو راه حساب کردم از من 28 سوال به غیر مشخصات خودمو خانوادم پرسید البته چیزی رو که نمیدونستم میگفتم نمیدونم مثلا سوالات سیاسی خیلی برام سخت اومد اسم وزیر اطلاعات چیه ؟ فرق اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی - آخرین سخنرانی رهبر و تعیین خط مشی در برابر آمریکا چی بود ؟ فتنه 88 چطوری تموم شد و رهبر چه راهکاری رو ارائه داد ؟

هانیه

Well-known member
من یک اعترافی بکنم

هیچ کدوم از سوالا یی رو که پرسیدن جوابشو نمیدونم

اخر صداقت

جواباشونم بگذارین :motat:

celine

New member
سلام به همگی من دیشب رسیدم تو راه حساب کردم از من 28 سوال به غیر مشخصات خودمو خانوادم پرسید البته چیزی رو که نمیدونستم میگفتم نمیدونم مثلا سوالات سیاسی خیلی برام سخت اومد اسم وزیر اطلاعات چیه ؟ فرق اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی - آخرین سخنرانی رهبر و تعیین خط مشی در برابر آمریکا چی بود ؟ فتنه 88 چطوری تموم شد و رهبر چه راهکاری رو ارائه داد ؟

من فک میکنم از آقایون بیشتر سوالای سیاسی میپرسن اخه خب اطلاعاتشونم معمولا توی این زمینه بالاس

بالا