زن سرخ پوش: نماد عشق تهران

8521413

New member
کسانیکه سن و سالی از آن ها گذشته است خیلی خوب "یاقوت" زن تماما سرخپوش را بیاد می آورند که همه روزه قبل از طلوع آفتاب در گوشه شمال شرقی میدان فردوسی حضور می یافت و در آخر شب میدان را ترک میکرد. من خیلی کوچک بودم که او را در میدان فردوسی دیدم و برای ده ها سال بعد نیز وقتیکه از آنجا عبور میکردم "یاقوت" همیشه آنجا بود. بعضی می گفتند که بیش از سی سال است که یاقوت همین کار را تکرار میکند و آفتاب تابستان و سرمای زمستان و یا کسالت باعث نشده است که حتی یک روز غیبت کند. می گفتند که این بانوی سرخپوش که حتی کفش و جوراب و تمام البسه او هم سرخ بود .، در سالیان دور قرار ملاقاتی با معشوقه خود در میدان فردوسی داشته است که معشوقه به میعادگاه نمی آید و از روز بعد همه روزه یاقوت برای یافتن محبوب خودش به میدان می رفته است. مسعود بهنود در سال های قبل از انقلاب گفتگوئی با او داشته است. داستان آهنگ Lady in Red کریس دی برگ (Cheris de berg) را به یاد من می آورد و امروز دخترات تهران اینگونه یاد او را زنده نگه میدارند... نام او را نه... شاید نام عشق را...
تعدادی از زنان تهرانی با پوشیدن لباس‌ های یکدست سرخ، برای یادآوری زنی به اسم یاقوت که سالها پیش به امید دیدار با معشوق خود لباسی سرخ رنگ به تن میکرد و در میدان فردوسی منتظر می ماند دور یکدیگر جمع شدند.
36482933907099437539.jpg

حتما ویدئو زیر را در یوتیوب ببینید.
Lady in Red یاقوت زن قرمزپوش میدان فردوسی - YouTube

Lilinaz22

New member
چقدر زیبا.
دلم لرزید,امان از کار دل!
دقت کردین بعضی وقت ها یه افرادی تو زندگی آدم پیدا میشن که هر کار میکنی دوستشون داری,حتی اگه در حقت بدی هم کرده باشند باز اون علاقه ته دلت هست و نمیتونی ازشون متنفر بشی یا دیگه دوستشون نداشته باشی!
من این حسو تجربه کردم,تلخی شیرینی همراه این نوع دوست داشتن ها هست. :sad:

goleyakh

New member
حالا اون خانومه یه دلیلی واسه کارش داشته ولی دیگه کار این خانومای تهرانی خیلی مسخرس!!!
%2850%29.gif

چه ملت بیکاری پیدا میشن واقعا!!!:image170:

goo

New member
والا قدیما رو نمی دونم ،الان که زن سرخ پوش نماد یه چیز دیگه هستش.

arezoo90

New member
دلم میخواد یه پوزخند تلخ بزنم.....
تو شهر ما هم دختری بود که روزگار پیر وپیر ترش کرد و.....
یه روزی از همین روزا هوای عاشقی به سرش میزنه وتمام چیزای باارزشش رو فدای عشقش میکنه .....
دانشجوی پزشکی درسخون وپرتلاش قصه ما...
اما عشقش نمیفهمه یا نمیخواد بفهمه که این دختره چقد دوسش داشته و....
یه ادمی بوده که از عشق نمیفهمیده و به دختر عاشق خیانت میکنه و ترکش میکنه....
از اون روز تا حالا با اینکه خیلی گذشته ولی اون خودشو فراموش کرده و فقط شده گل فروش شهر ما ....
گل میفروشه...
گل سرخ....

am-ml

New member
کلا من اصلا موافق این فداکاری ها (من بهش می گم حماقت ) نیستم ولی برام سوال چرا ما زن ها اینطوری هستیم ...
مردا چرا اینجوری نیست... من یه جواب براش دارم: این کار عاقلانه نیست و مردان بیشتر عقلانی رفتار میکنن تا احساسی ...
ولی کاش احساساتمون رو عاقلانه پیش ببریم .

پ.ن: منم موافق goo هستم که الان زن قرمز پوش نماد چیزای دیگه ای هست - مطمئنا به اون زن قرمز پوش میدان فردوسی ظلم میکنن ،اینایی که از عشق و صداقت و از همه مهمتر "وفاداری" اون زن هیچی نمی دونن.

8521413

New member
کلا من اصلا موافق این فداکاری ها (من بهش می گم حماقت ) نیستم ولی برام سوال چرا ما زن ها اینطوری هستیم ...
مردا چرا اینجوری نیست... من یه جواب براش دارم: این کار عاقلانه نیست و مردان بیشتر عقلانی رفتار میکنن تا احساسی ...
ولی کاش احساساتمون رو عاقلانه پیش ببریم .

پ.ن: منم موافق goo هستم که الان زن قرمز پوش نماد چیزای دیگه ای هست - مطمئنا به اون زن قرمز پوش میدان فردوسی ظلم میکنن ،اینایی که از عشق و صداقت و از همه مهمتر "وفاداری" اون زن هیچی نمی دونن.

در مورد وفاداری به عشق با نظر شما موافق نیستم... من این مساله بین مردها خیلی بیشتر دیدم... و این اولین بارم بود که میشنیدم زنی به پای عشقش تا آخر عمر مونده و ازدواج نکرده و... اما در مورد مردها این نوع رفتار خیلی بیشتر و چشمگیر تر مشاهده میشه...
در مورد «زنان قرمز پوش» من اطلاعی ندارم که الان نماد چی هست... اما به نظرم کار این دخترها جالب بود... یه جوری یاد اون عشق ابدی رو زنده کردن.

am-ml

New member

در مورد وفاداری به عشق با نظر شما موافق نیستم... من این مساله بین مردها خیلی بیشتر دیدم... و این اولین بارم بود که میشنیدم زنی به پای عشقش تا آخر عمر مونده و ازدواج نکرده و... اما در مورد مردها این نوع رفتار خیلی بیشتر و چشمگیر تر مشاهده میشه...
در مورد «زنان قرمز پوش» من اطلاعی ندارم که الان نماد چی هست... اما به نظرم کار این دخترها جالب بود... یه جوری یاد اون عشق ابدی رو زنده کردن.

اگه هدفشون زنده کردن اون عشق ابدی هست ،باید مثل اون نه محتاج نگاه کسی باشن و نه اصلا بها بدن به نگاه دیگران ،تا چه برسه به اینکه بخوان اینطوری خودشون رو انگشت نما کنن...
امیدوارم حیا و وفاداری به زنان و دختران ما -بیش از اینی که هست- برگرده.

در مورد وفاداری مردا ،بیشتر و کمترش رو نمی دونم ولی مردای قدیم - کلا مرد ولی الان مرد کم شده- موافقم که عشق رو تو قلبشون زنده نگه میداشتن و خیلی محجوب و با وقار عاشق می موندن.- نه با این اداها-

دل من پشت سرت کاسه آبی شد و ریخت

siqOKU_425.jpg

اینم نماده عشقه ها چه مادرایی که چشم به در نموندن... این نمادتره اصن :)

pariya

New member
وااااااای پرستارمهربون ...خیلی عکس زیبایی هست بخدا نماد عشق همینه...
ایشالا ما شرمنده ی خون شهیدامون نباشیم ک واقعا از عزیزترین چیزشون از جونشون گذشتن تا ما الان راحت خیلی راحت نفس بکشیم...
100000تا لایک هم برا این عکس کمه بنظرم:rose::rose:

mbamari

Member
اگه هدفشون زنده کردن اون عشق ابدی هست ،باید مثل اون نه محتاج نگاه کسی باشن و نه اصلا بها بدن به نگاه دیگران ،تا چه برسه به اینکه بخوان اینطوری خودشون رو انگشت نما کنن...
امیدوارم حیا و وفاداری به زنان و دختران ما -بیش از اینی که هست- برگرده.

در مورد وفاداری مردا ،بیشتر و کمترش رو نمی دونم ولی مردای قدیم - کلا مرد ولی الان مرد کم شده- موافقم که عشق رو تو قلبشون زنده نگه میداشتن و خیلی محجوب و با وقار عاشق می موندن.- نه با این اداها-

ینی چی مرد کم شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

am-ml

New member
ینی چی مرد کم شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی یه عده با شنیدن این جمله ککشونم نمیگزه ...یعنی تعریف یه عده از مرد و زن جابه جا شد.

یعنی...........شما ناراحت نشو ،شما از همون نسل قدیمی-با اصالت- هستین انشالله.

mbamari

Member
یعنی یه عده با شنیدن این جمله ککشونم نمیگزه ...یعنی تعریف یه عده از مرد و زن جابه جا شد.

یعنی...........شما ناراحت نشو ،شما از همون نسل قدیمی-با اصالت- هستین انشالله.

ناراحت ... چرا ناراحت بشم. مرد بودن به حرف نیس. به مرد بودنه. ضمنا واسه شما فقط مرد به قدیمی بودنه.؟؟؟؟ کاش یه مرد امروزی رو هم میدیدین تا قیاستون قابل قبول میشد. دلیل نمیشه چون شما ندیدی ینی وجود نداره. قدیم نامرد هم کم نبوده. مثه الانش. ...

am-ml

New member
ناراحت ... چرا ناراحت بشم. مرد بودن به حرف نیس. به مرد بودنه. ضمنا واسه شما فقط مرد به قدیمی بودنه.؟؟؟؟ کاش یه مرد امروزی رو هم میدیدین تا قیاستون قابل قبول میشد. دلیل نمیشه چون شما ندیدی ینی وجود نداره. قدیم نامرد هم کم نبوده. مثه الانش. ...
مرد بزرگوار-برادر خوبم
قدیمی یه لفظه ،منظورم همون اصالت مردونه اس که قدیم و جدید نمیشناسه ...
مرد امروزی رو البته که دیدم ،اگه غیر از این بود میگفتم:مردا تو قدیم مردن ...
اما بعضی نامردای قدیم به مرد نماهای امروزی شرف دارن.
در هر حال مرد و زن یک اسم هست ،آنچه مهمه انسانیت و شرافت هست که اگه باشه ،هم مرد ،مرد میمونه و هم زن،زن .

پ.ن: ببخشید قصد بحث کردن نداشتم و اصلا بی ربط به بحث این تاپیک بود.

Taraa

Well-known member
اما بعضی نامردای قدیم به مرد نماهای امروزی شرف دارن.

خب بعضی نامردای جدید هم به مردنماهای قدیم شرف دارن

انقد کلیشه ای صحبت نکنیم
در مورد این چیزا فقط موردی میشه صحبت کرد نه کلی

زن و مردم نداره

آخرین ویرایش:

mbamari

Member
ممنون taraa .
خوب شد تعریف مرد رو هم am-ml خانم گفتن در غیر این صورت یه عمر در جست و جوی هویت واقعیمون باید میگشتیم . بازم به جایی نمی رسیدیم. ممنووووووووووووووووووووووووون. منمم قصد بحث نداشتم. فقط حرفتون یه کم بی انصافی بود نسبت به مردای ( به قول شما امروزی) امروزی ...
ضمنا الان مردایی هست که هیچ مرد قدیمی به غبار کفششون هم نمیرسه.

بالا