روش های طبیعی مقابله با نیش پشه!

maxin

Well-known member
پشه ها نیش میزنند و پس از 24 ساعت میمیرند، اما جای نیش آنها که سوزش دارد و قرمز شده، برای مدتی میماند و باعث آزار فرد میشود.


10 راه طبیعی وجود دارد که میتوان از آنها برای مقابله با پشهها و رهایی از نیش این حشرات به ویژه در طول شب استفاده کرد. اولین روش ، خلاص شدن از آبهای راکد در اطرافتان است. به عنوان مثال، ظروف آب حیوانات خانگی و حوضها محل مناسبی برای تخمگذاری این پشهها و گسترش دامنه فعالیت آنهاست.


دومین راه ، کاشتن و یا نگهداری از گیاهان چون علف گربه، اکلیل کوهی، بالنگ، استوخدوس، دارچین و نعناع است. این گیاهان مانع جذب پشهها میشوند یا به عبارتی به گیاهان پشهگریز معروف هستند.


سومین روش ، این است که از سیر استفاده کنید. پشهها همانند خونآشامها از این گیاه نفرت دارند. اگر از بوی سیر متنفرید، یک تکه پارچه را در آب سیر خیس کنید و پس از خشک شدن، آن را خارج از اتاق و یا محلی که زندگی میکنید، آویزان کنید. اگر هم برایتان فرقی نمیکند که بوی سیر بدهید، یک حبه سیر را چهار قسمت کرده و یکی از این چهار قسمت را له کرده و با پنج لیوان آب مخلوط کنید و به صورت اسپری درآورید و به خود بپاشید. این روش پشهها را از شما دور میکند. همچنین میتوانید یک بوته سیر را از سر در اتاقتان آویزان کنید.


چهارمین راه ، این است که گیاه مریم گلی و اکلیل کوهی را درون زغال کباب بریزید. این روش به راحتی پشهها را دور میکند. استفاده از روغنها و عصارههای طبیعی چون اوکالیپتوس، دارچین و روغن کرچک هم برای دفع نیش پشهها به کار برده میشوند. برای استفاده از این روش، 10 تا 25 قطره از این روغنها را درون دو قاشق غذاخوری حلال، مخلوط کرده و به بدن بپاشید.

پنجمین راه دفع پشهها این است که در زمانهایی که این حشرات بیشترین فعالیت خود را دارند، از بیرون رفتن خودداری کنید. پشهها اکثرا در زمان طلوع و غروب خورشید فعالتر میشوند. به همین دلیل 30 دقیقه قبل و بعد از غروب و طلوع از خانه خارج نشوید تا از شر نیش این پشههای مزاحم در امان بمانید.


ششمین راه ، پشهها به سمت لباسهای تیره جذب میشوند. به همین دلیل، بهتر است در زمانی که خارج از خانه هستید از پوشیدن لباسهایی با رنگهای تیره خودداری کنید. لباسهای رنگ روشن و سفید مانع پشهها هستند. هفتمین راه ، عطرها و صابونهایی با رایحههای گلها هم جاذب پشهها هستند. پس بهتر آن است که در خرید این محصولات آرایشی دقت کنید تا از نیش پشهها در امان بمانید.


هشتمین راه ، موقعیت نشستن شما هم در جذب پشهها اثر دارد. از مکانهای نزدیک به کولرها و پنکهها استفاده کنید؛ چرا که پرواز پشهها در معرض باد این وسایل به سختی صورت میگیرد. نهمین راه ، استفاده از اسپری سرکه سیب و یا سرکه سفید هم میتواند پشهها را دور کند. آخرین روش استفاده از خفاشهاست، بهتر است یک خفاش بخرید و قفس آن را از پنجره آویزان کنید تا پشهها را نوش جان کند.


منبع
 
بالا