رفع اشکال درس خون شناسی و بانک خون

mohana

Well-known member
.
.

سلام خدمت همکاران عزیز

در این تاپیک قصد داریم اشکالات درس هماتو و بانک خون رو با کمک همدیگه حل کنیم ...

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان :auizz3ffy9vla57584x

Hematology_header_bg.jpg

IL-2

Well-known member
سلام
بچه ها فنوتیپ سیستم لوییس در نوزادان چیه؟؟؟؟

sadlove

New member
)aمنفي b منفي ( هس منتها
جواب صحيح اينه a- b- to a+ b+ to a- b+t

ميدونيم ك فردي ژن Se رو نداشته باشه در نتيجه b مثبت هم نداريم فقط در صورت ترشحي بودن b مثبت ميشه

يه قضيه ديگه تو بالا نوشتمa+ b+ to اين موقتي هس جواب صحيح تو نوزادان - - هس با اينكه تست ها هر دو رو جز گزينه هاي صحيح قرار داده .
زياد ب اون كتاب تكيه نكنيد غلط زياد داره.

IL-2

Well-known member
)aمنفي b منفي ( هس منتها

ميدونيم ك فردي ژن Se رو نداشته باشه در نتيجه b مثبت هم نداريم فقط در صورت ترشحي بودن b مثبت ميشه

يه قضيه ديگه تو بالا نوشتمa+ b+ to اين موقتي هس جواب صحيح تو نوزادان - - هس با اينكه تست ها هر دو رو جز گزينه هاي صحيح قرار داده .

اخه کتاب i. Q. B سه تا تست داره در این مورد که دوتاش رو زده هر دو مثبت یکیش هم هر ذو منفی
گل افشان هم فقط منفی رو گفته
ولی هنری هم منفی رو گفته هم مثبت!!!!!! ??????

sadlove

New member
گفتم شما ب i.Q.B بعنوان رفرنس نگاه نكنيد بيايد من ده بيت غلط ازش ژيدا كردم اما در مورد اين سوال همش درسته
چون يكيش سوال پي اچ دي هس درست گزينه صحيح همونيه ك من تو بالا to نوشتم هس
يكيش تو نوزادان حداقل اقليت اون ميشه a+b+ چون حالت تو نوزدان ديده ميشه ولي موقته
يكيش نوشته بيشتر a-b- هست شما بايد به روي سوال بيشتر دقت كنيد چي ميخواد ازتون

چون هر سه حالت ممكنه گفتم تو نوزادن هرد حالت ++ و - - هست اما اولa- b- هست اكثر نوزدان همين هست ولي اين ميتونيه در صورتي ك ژن ترشحي باشه در جاهاي ديگه بدن ترشح پيدا كنه و بصورت موقت a+b+ بشه ك اين حالت ميتونه قند خود رو ازدست بده a+b- شود .
باز نياز ب توضيحات بيشتر باشه ميتونيد كتاب دكتر گلفشانو مطالعه كنيد خيلي كامل نوشته . اگه نتونستيد من اينجا متنشو ميذارم.

donbeh

New member
)aمنفي b منفي ( هس منتها

من کتاب با دوتا غلط علمی یا غلط املایی را دیگر نمی توانم بهش اعتماد کنم:smiliess (1):

IL-2

Well-known member
من کتاب با دوتا غلط علمی یا غلط املایی را دیگر نمی توانم بهش اعتماد کنم:smiliess (1):

همه کتاب ها غلط دارن و کاملا صحیح نیستن ...
بی اعتمادی به کتابی که میخونی مانع یادگیریه ولی اینطوری هم نباید فک کرد که صد در صد مطالب کتاب درستن.

donbeh

New member
همه کتاب ها غلط دارن و کاملا صحیح نیستن ...
بی اعتمادی به کتابی که میخونی مانع یادگیریه ولی اینطوری هم نباید فک کرد که صد در صد مطالب کتاب درستن.

غلط در مباحث علمی کتاب را از اعتبار می اندازد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2
بالا