رفع اشکال درس بیوشیمی ویژه کنکور 92

negar91

New member
سلام خدمت دوستان عزیز
در این تاپیک میتونید سوالات و اشکالات درس بیوشیمی رو بیان کنید

hana1990

New member
سلام.ممنون میشم راهنمایی کنین.
1-(جواب سوال 19 بیوشیمی –متابولیسم لیپید.
داروهای سولفونیل اوره که در درمان دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار میگیرند،باعث کاهش اکسیداسیون اسید چرب و بنابراین هیپر گلیسمی از طریق مهار cat1 میشوند.با مهار اکسیداسیون اسید چرب انرژی کافی برای انجام گلوکونئوژنز فراهم نشده در نتیجه باعث کاهش قند خون میشود.

**درستش هیپو گلیسمی نیست؟)

foroozan

New member
سلام.ممنون میشم راهنمایی کنین.
1-(جواب سوال 19 بیوشیمی –متابولیسم لیپید.
داروهای سولفونیل اوره که در درمان دیابت نوع 2 مورد استفاده قرار میگیرند،باعث کاهش اکسیداسیون اسید چرب و بنابراین هیپر گلیسمی از طریق مهار cat1 میشوند.با مهار اکسیداسیون اسید چرب انرژی کافی برای انجام گلوکونئوژنز فراهم نشده در نتیجه باعث کاهش قند خون میشود.

**درستش هیپو گلیسمی نیست؟)
چرا عزیزم درستش هیپوگلیسمی است

hana1990

New member
سلام.چندتا سوال داشتم.ممنون میشم کمک کنید.
1--با اتصال کدام مورد به FMN، کو آنزیم FAD تولید میشود؟
1-AMP
2-ADP
3-آدنوزین
4-آدمین

2-----در صورتی که پتانسیل ردوکس سیتوکروم b و اکسیژن به ترتیب 12/0 و82/0 ولت و عدد فاراده 23 کیلو کالری بر مول باشد تغییرات انرژی آزاد استاندارد چقدر است؟
1-2/32-
2-2/32
3-2/43-
4-2/43

**تعداد الکترون انتقالی رو چند تا در نظر میگیریم؟2 تا؟

parsa90

New member
سلام.چندتا سوال داشتم.ممنون میشم کمک کنید.
1--با اتصال کدام مورد به FMN، کو آنزیم FAD تولید میشود؟
1-AMP
2-ADP
3-آدنوزین
4-آدمین

2-----در صورتی که پتانسیل ردوکس سیتوکروم b و اکسیژن به ترتیب 12/0 و82/0 ولت و عدد فاراده 23 کیلو کالری بر مول باشد تغییرات انرژی آزاد استاندارد چقدر است؟
1-2/32-
2-2/32
3-2/43-
4-2/43

**تعداد الکترون انتقالی رو چند تا در نظر میگیریم؟2 تا؟

سوال اول گزینه 1 درسته
سوال دوم اشکال خودم هم هست کلا کسی میدونه چطور حل میشه؟؟؟

nocerino

New member
گزینه دو در صورتی که تعداد الکترون 2 در نظر گرفته شود:

G=-nf(E2-E1(

n=تعداد الکترون
f= عدد فاراده
E دلتا = پتانسیل ردوکس

rozhan20

New member
با توجه به اینکه اکسیژن گیرنده نهایی هستش گزینه 1 درسته

parsa90

New member
این سوال پارسال ما بوده و کلی روش بحث بود خود وزارت گزینه 2 رو اعلام کرده که تعداد الکترون رو 2 در نظر گرفته

2 تا سوال دیگه هم هست کسی دلیلی برای اینا داره؟؟
فعالیت کدام glut ها به انسولین وابسته است:
1: 1
2: 2
3: 3
4: 4

پروتوین تعویض آنیونی روی گلبول قرمز جز کدام گروه است؟
1: هم انتقالی همسو
2: تک انتقالی
3: هم انتقالی ناهمسو
4: انتقال فعال

nocerino

New member
سلام دوست من فعالیت گلوت 4 وابسته به انسولین است.گلوت یک در گلبول های قرمز -گلوت 2 در سلول های پارانشیمال کبد -گلوت 3 در مغز.

سوال دومتون : این کارو پروتئین باند 3 میکنه که یک جای یک کلر و بی کربنات رو باه هم عوض میکنه در واقع اکس چنجر کلر و بیکربنات هست. پس گزینه 3 درسته

nocerino

New member
دوست عزیز سوالی که در مورد زنجیره انتقال الکترون بود گزینه 2 درسته .دوستمون روژان منفی رو اعمال نکردند

nutgirl92

New member
بچه هاااا من دقت کردم بین سوالای بیوشیمی رشته های غیر بیوشیمی... سوالای ایمنی ها از بقیه سخت تره !! چراشو نمیدونم !!
شاید به همون دلیلی باشه که فیزیولوژی رشته ما سخت تره ....

parsa90

New member
سلام دوست من فعالیت گلوت 4 وابسته به انسولین است.گلوت یک در گلبول های قرمز -گلوت 2 در سلول های پارانشیمال کبد -گلوت 3 در مغز.

سوال دومتون : این کارو پروتئین باند 3 میکنه که یک جای یک کلر و بی کربنات رو باه هم عوض میکنه در واقع اکس چنجر کلر و بیکربنات هست. پس گزینه 3 درسته

ممنون از توجهتون
دقیقا منم نظر شما رو دارم ولی وزارت گلوت 1 رو انتخاب کرده و در مورد سوال دوم هم گفته انتقال فعال
واقعا موندم چطور باید جواب داد
طبق منابع همون چیزی میشه که شما گفتید و جالب اینجاست که حتی توی تصحیح کلید هم نظرشون عوض نشده..........................

nocerino

New member
حتما دوست من در کلید اصلی جوابارو وزارت بهداشت درست کرده چون واقعا خیلی تابلو هست جواباشون دوست من .خواهش میکنم من رشته ی امتحانیم بیوشیمی هست.هر سوالی هست در مورد سوالا ی بیوشیمی بگذارید اینجا و دوستانم نظیر خانم ماجده و خانم فروزان از هم رشته ای های بنده و در اخر بنده به سوالات شما جواب خواهیم داد.

rozhan20

New member
نوچیرینواگهe2 برای اکسیژن باشه عددی هم که واسش دادن0.82 گزینه 1 درست میشه که منطقی هم هست چون یه واکنش انرژی زا داریم ودلتاg قاعدتا باید منفی باشه

parsa90

New member
حتما دوست من در کلید اصلی جوابارو وزارت بهداشت درست کرده چون واقعا خیلی تابلو هست جواباشون دوست من .خواهش میکنم من رشته ی امتحانیم بیوشیمی هست.هر سوالی هست در مورد سوالا ی بیوشیمی بگذارید اینجا و دوستانم نظیر خانم ماجده و خانم فروزان از هم رشته ای های بنده و در اخر بنده به سوالات شما جواب خواهیم داد.
شما و همه بچه های بیوشیمی لطف دارید و ممنون از همکاریتون
ولی من پارسال خودم ایمونو رو امتحان دادم و وقتی کلید نهایی اومد باز م چک کردم و اینا تصحیح نشده بود ولی باز از بچه ها میپرسم و بهتون خبر میدم
بازم م

parsa90

New member
دوست عزیز سوالی که در مورد زنجیره انتقال الکترون بود گزینه 2 درسته .دوستمون روژان منفی رو اعمال نکردند

بله درسته طبق کلیدی که به دستم رسید گزینه 2 درسته
و سوال glut هم گزینه 4 درسته
2 سوال:
آنزیم اختصاصی مسیر گلیکونئوژنز در سیتوزول کدام است؟
1: پیروات کربوکسیلاز
2: PEPCK

در مهر رقابتی اگر I:2Mm Km:1Mm Ki:2Mm
Km ظاهری؟
1
2
3
4
راه حلشو میشه توضیح بدید؟؟

آخرین ویرایش:

rozhan20

New member