راهنمای انتخاب محل تحصیل " کارشناسی ارشد ویرولوژی "

ROJO

New member
Fmd واکسن داره

مثلا اینکه هر استاد اجازه داره فقط با ی دانشجو پایاننامه برداره ولی مثلا دکتر سلیمانجاهی تو مدرس خیلیا شنیدم باهاش برمیدارن و اصلا مشکلی نیس اونجا; یا من میخوام بیرون بردارم بهم اجازه نمیدن و میگن مشترک برداری استاد اینجات استاد راهنمای اولت میشه ک خب اصلا منطقی نیست.

هپاتیت و ایدز کار نمیشه و حتی یکی از همکلا.سیام ک علاقمند بود ب ویروس HIV استادمون گفتن اصلا ازین فکرا نکن ک بتونی روی همچین ویروسایی کار کنی، ن تنها اینجا بلکه هیچ جای ایران امکانات انچنانی برای کار رو ی اون وجود نداره.
دیگه اینکه میگین مدرس کار میشه نمیدونم اخه کار داریم تا کار...

vet lab sciences

New member
بله صحیح می فرمایید بزرگواران، fmd واکسن داره کما این که خود ما در دوره کارآموزی کاردانی قسمت واکسیناتوری، تزریق واکسن تب برفکی داشتیم، اما منظور استادمون تهیه واکسن علیه سویه خاصی از این ویروس بود.

خانم روجو، اگر دلیل استادتون از منصرف کردن همکلاسی بزرگوارتون از پژوهش بر روی hiv صرف کمبود امکانات بوده باشه به ناچار دلیل قابل قبولیه...!
بله بله صحیح می فرمایید منظورم از کار بر روی ویروس هپاتیت و hiv تو مدرس، کارهای آنچنانی نبود... .

سوالات زیادی (منجمله همون جمله قرمز رنگ!) دارم که إن شاء الله بعد از امتحانات مزاحمتون می شم.

Hamidvet

New member
بله صحیح می فرمایید بزرگواران، fmd واکسن داره کما این که خود ما در دوره کارآموزی کاردانی قسمت واکسیناتوری، تزریق واکسن تب برفکی داشتیم، اما منظور استادمون تهیه واکسن علیه سویه خاصی از این ویروس بود.

خانم روجو، اگر دلیل استادتون از منصرف کردن همکلاسی بزرگوارتون از پژوهش بر روی hiv صرف کمبود امکانات بوده باشه به ناچار دلیل قابل قبولیه...!
بله بله صحیح می فرمایید منظورم از کار بر روی ویروس هپاتیت و hiv تو مدرس، کارهای آنچنانی نبود... .

سوالات زیادی (منجمله همون جمله قرمز رنگ!) دارم که إن شاء الله بعد از امتحانات مزاحمتون می شم.

بله در ایران سه سوش Asia-1 ، A و O بیشترین عوامل ایجاد کننده تب برفکی هستند.

vet lab sciences

New member
خانم rojo در مورد م.و.سسه رازی یکسری سوالات دارم.
آیا اون والسلامی که بعد از توضیحاتتون نوشتید به این معنیه که همینقدر اطلاعات بسه و لطفا سوال نپرسید و یا این که نه پاسخگوی سوالات دوستان هستم؟!

vet lab sciences

New member
خانم rojo در مورد م.و.سسه رازی یکسری سوالات دارم.
آیا اون والسلامی که بعد از توضیحاتتون نوشتید به این معنیه که همینقدر اطلاعات بسه و لطفا سوال نپرسید و یا این که نه پاسخگوی سوالات دوستان هستم؟!

با توجه به عدم اعتنا به پست مندرج پس از 10روز! از یافتن جواب تمامی سوالات منصرف شده و از طرح اونها خودداری می کنم و یافتن جواب سوالاتم رو به زمانی موکول می کنم که إن شا الله خود، در یکی از علوم پزشکی های تهران و یا م.و.سسه مذکور پذیرش بشم(حالا چه در سال اول آزمونم و یا سال دوم).

ROJO

New member
فک میکنم وقتی پست شماره ی 48 رو لایک زدم ینی خوندم و قبوله( یبارم قبلا بخود شما گفتم ک معنی لایک زدنم چیه) دیگه لزومی نداره شما بیاین با طعنه والسلام رو تفسیر کنید :/

هر سوالی میخواستید میپرسیدید ، من اگه جوابگوی شما باشم شاید فردا یکی هم جوابگوی من باشه ...

انی وی ایف یو استیل هو کواسچن آم هی یر تو انسر

vet lab sciences

New member
فکر می کنم اگر اعلام آمادگی برای پاسخگویی بنا بر لایک زدن تنها باشه! پس باید پنجاهمین پست این تاپیک خوب هم لایک می خورد! و اگر دلیل بی اعتنایی به پست 50 علت گفته شده باشه، باید بگم که خیر قصد بنده طعنه نبوده و مطمئن شدن از داشتن حوصله و یا وقت از طرف شما برای پاسخگویی و رعایت یکی از اصول برقراری ارتباط جهت پرسش و پاسخ (همونطور که خودتون هم میدونید) یعنی همون مقدمه، ولو خیلی کوتاه، بود.

و اما در مورد عبارت آخرتون باید بگم بنده هم یکی از طرفدارای پاس داشتن زبان انگلیسیم، اما معتقدم حتی المقدور خوبه که به همون نگارش شیوای انگلیسی، این زبون پاس داشته بشه!

vet lab sciences

New member
درود بر شما استاد.
بله صحیح می فرمایید اما بنده خواستم که به جمله آخرم در پست 48 عمل کنم که از نظر شما این کار عجولانه و تا حدی غیر قابل استناد هست که بنده ایرادات وارده بر عملم رو قبول و سپاسی فراوان از شما دارم.

love virology

New member
با حضور در سرم سازی راضی همه چی دستتون میاد با مثلا رویان یا پاستور سر زدن هیچی جز لمس خودتون شرایط نمیتونید درک کنید / ای کاش پاستور برای ویروس هم داشت حیف

ROJO

New member
برای پرس جو هیچکس جز خودتون نمیتونید شرایط اون گروه یا متوجه بشید / پس تابستان بهترین زمان برای پرس و جو و تحقیق/ بچه های قدیم ویروس و قبولی های گذشته بهتر پاسخ گو بودن در این زمینه

به به ! چ حضوری ، چ کامنت سنجیده و محترمانه ای

وقتی داشتی این عبارت رو مینوشتی اپسیلونی خجالت نکشیدی?!

اگر معنی احترام و ادب رو میدونستی به احترام انگیزه ی من از استارت این تاپیک و حداقل دو پست صادقانم در خصوص محل تحصیلم همچین قلم فرسایی نمی کردی!

البته بیشتر ازین هم انتظار نمیره بالاخره بضاعت افراد متفاوته
منم بیشتر ازین در شرح نزول این کامنت سراسر دوستی نمی نویسم.تصاویر ب اندازه ی کافی گویاست.:smiliess (4):

vet lab sciences

New member
با سلام. هر چند الآن 3 اردیبهشت، يعني کمتر از يک ماه مونده به کنکور کارشناسي ارشد 94، شايد فرصت مناسبی برای کسب اطلاعات و یا اطلاعات بيشتر درباره مراکز پذيرنده ارشد ويروس نباشه! اما چون اين آزمون برای من، به تعبيري "دست گرمي" هست، پس اين فرصت باقيمونده حساسيتي برام نداره و در نتيجه وقت پرداختن به موضوعاتي غير از مواد امتحاني آزمون رو هم دارم.

خدا رو شکر از طريق يکي از دوستان تونستم ديشب با يک دانشجوي Ph.D ويروس شناسی که ارشدش رو تو م.و.س.س.ه رازي گذرونده بوده و دکتراش رو تو علوم پزشکي تهران مشغول گذروندن هست، لينک بشم و دقايقي رو پيرامون ويروس شناسي، تلفني با هم صحبت کنيم.

نکات خوبي رو تونستم از ايشون بگيرم که توجه علاقمندان و دوستاني که قبل و يا بعد از آزمون ارشد 94، از اين تاپيک و پست ديدن خواهند کرد رو به چکيده ای از اين نکات جلب مي کنم:

منعطف نبودن سيستم آموزشي م.و.س.س.ه رازي رو تأیید کردن و اظهار داشتن بله درسته نه تنها م.و.س.سه رازي بلکه علوم پزشکي تهران هم انعطافي نداره! يعني روي حضور-غياب دانشجو به علت تعداد کم دانشجويان حساس هستند.
در صورت پخش و پلا بودن برنامه درسي ترم و يا کار داشتن همکلاسيا در روز و يا روزهاي خاصي ميشه با هماهنگي استاد تايم و روز واحد درسي رو تغيير داد و يا موقت کنسل کرد.

علوم پزشکی تهران و رازی فرق چندانی با هم ندارن اما علوم پزشکی تهران از لحاظ تئوری، اپلای کردن و اساتید برجسته به مراتب بهتر از رازی هستش و از اون طرف اساتید رازی نسبتا جوون هستند ولی ع.پ تهران خیر که مسئله جوون بودن اساتید رازی می تونه برای برخی افراد از لحاظ برقراری ارتباط قوی و راحت تر، خوشایند و مطلوب باشه.

در مورد بازار کار ویروس شناسی و تداوم زمینه تحقیق و پژوهش پس از فراغت از تحصیل آکادمیک جواب قاطع و واضحی نگفتن و حق هم داشتن با این وضعیت موجود! توکل کردن بر خدا رو عاملی برای حفظ روحیه پژوهشگری و نشاط ناشی از کسب اطلاعات در زمینه رشته مورد علاقه قلمداد کردن.

شیفت کردن رشته برای دکتری تخصصی رو با ذکر یک مصداق، به هیچ وجه توصیه نکردن!

بر روی حفظ تداوم و پیوستگی تحصیل آکادمیک تأکید داشتن و مهم نبودن مکان تحصیل برای مقطع ارشد و نه دکتری رو گوشزد کردن که پاسخ بنده همون پاسخ قاطع یعنی انتخاب شهرهای تهران و کرج *برای سال اول* بود و لا غیر!

در مورد سطح و تیپ سوالات مطرحی برای آزمون کارشناسی ارشد ویروس شناسی تا سال 93 تلویحا با بنده اتفاق نظر داشتن به این معنی که سوالات طرح شده شایسته داوطلب آماده و سختکوش ارشد ویروس نبوده و توانایی غربال افراد از لحاظ سطح علمی رو نداره، متأسفانه!

دیگه دکتر شهرآبادی عضو و رئیس هئیت بورد ویروس شناسی وزارت بهداشت نیستن و زین پس دکتر عرب زاده عضو هئیت علمی و مدیر گروه میکروب و ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ریاست هیئت بورد رو بر عهده دارن.

به این مورد که پنلی برای دانشجویان م.و.سسه رازی جهت دیدن وضعیت تحصیلی شون تو سایت رسمی م.و.س.سه تحقیقات سرم و واکسن سازی رازی تعریف نشده اشاره کردم و پرسیدم چطوری دانشجویان به نمره، واحدها و و در مجموع به وضعیت تحصیلی خودشون دسترسی پیدا می کنن که با توجه به م.و.سسه بودن مرکز و نه دانشگاهی بودن اون به دسترسی مستقیم از طریق آموزش م.و.سسه در زمان خودشون (و شایدم الآن) اشاره داشتن.

و در پایان وبلاگی به اسم سلام بر تو ای رازی! وبلاگ پرسنل، محققان و بازنشستگان م.و.سسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی هست (خودم، مدتیه که پیداش کردم) که با گشت و گذار در این وبلاگ می تونید با اساتید، جو کارمندی، جو حاکم بر م.و.سسه، تصاویر مختلف از مو.سسه و... بدون واسطه آشنا بشید.:a2d3:

451308_5nBTz3eU.jpg

b.nafas

New member
مرسی خیلی مطالب خوب و مفیدی بود vet lab..اما حیف که من امسال فکر نکنم دیگه تهران یا کرج بشه قبول شد البته شاید کلا قبول نشم هیچ امیدی ندارم :p7977cujr38iyymsu8:

vet lab sciences

New member
مرسی خیلی مطالب خوب و مفیدی بود vet lab..اما حیف که من امسال فکر نکنم دیگه تهران یا کرج بشه قبول شد البته شاید کلا قبول نشم هیچ امیدی ندارم :p7977cujr38iyymsu8:

خواهش می کنم. درسته تهران که مطمئنا نمیشه ولی شما مبنا رو بذارید بر اساس آمادگی متناسب با سوالات سنوات گذشته، یعنی در واقع فرض رو بر این اساس بذارید و تلاش رو مستمر ادامه بدید تا إن شاء الله قبول بشید.
قبولی بقیه جاها به استثناء تهران برای سال اول، چیزی نیست که قابل دسترس نباشه!:smiliess (12):

بالا