راهنمایی و مشاوره!

asie67

New member
سلااااااااااااااااااااااا اااام به همه با توجه به اینکه در این سایت افراد تحصیل کرده زیادند میخواستم از تجربیات و اطلاعاتتون استفاده ببرم
دوست من ارشد شبانه خونده و بجای اینکه خودشو برای دکترا آماده کنه به سرش زده دوباره برای پزشکی بخونه اما بنظرم ارزش این همه هزینه رو نداره از طرفی خودش ناامیده میگه با دکترا وزارت بهداشت هم آینده زیاد خوبی پیشرو نداره!!!!!!!در واقع یکی از فارغ التحصیلای دکترای بیوتکنولوژی پزشکی مشهد بهش گفته برو پزشکی بخون دکتراهای ما آینده نداره مگه چقدر دیگه میخوان استاد و هیئت علمی بگیرن؟
حالا بنظر دوستان با تجربه در کشور ما ایران کدومش بهتره؟هزینه برای پزشکی؟یا خوندن برای دکترا وزارت بهداشت؟کدومش آینده درخشان تری داره؟

asie67

New member
آیا بعد از اتمام پزشکی هزینه ای که کرده رو میتونه جبران کنه؟چون دکترا وزرات بهداشت به دانشجوهاش حقوق میده بنظرم به صرفه تره از طرفی خود وزارت تعهد داره که دانشجوهاشو سر کار ببره برای همین من بهش اصرار میکنم برای دکترای وزارت بهداشت بخونه بنظرم خودش هم نمیدونه علاقه اش به چیه!!!!!در واقع این ضعف سیستم آموزش و پرورش ماست که هیچکس نمیتونه استعداد واقعیش رو بفهمه

milad611

New member
اصلا این فکر کردن نمی خواد .

اگر 100میلیون هم خرج کنه برای پزشکی ارزش داره.

اگه واقعا به پزشکی علاقه داره بره دنبال پزشکی که بی شک بهترین زندگی را در آینده خواهد داشت. و شک نکن تمام هزینه هایی که کرده رو پس خواهد گرفت.

مگه همه ی ما علاوه بر تلاش برای افزودن علم خود، هدف یک زندگی ایده آل با درآمد خوب نداریم؟؟؟؟

فعلا که پزشکی قابل مقایسه با هیچ رشته تحصیلی نیست که بتوان به سرعت پیشرفت کرد و آینده خوبی برای خود ساخت.

آخرین ویرایش:

Hobbit

New member
وزارت بهداشت ب دانشجوهاش تعهد استخدام داده؟؟خواهش میکنم این چه حرفیه؟؟؟اگه تعهد داشت ک این همه فارغ التحصیل ارشد و دکترا برنمیگشتن دوباره واسه پزشکی و دندون بخونن!
و اینکه خواهش میکنم سختی قبولی در دکترارو با اون ظرفیت بسیار محدودش و از همه مهمتر مصاحبه ش با قبولی پزشکی که مسلما ظرفیت بالاتری داره مقایسه نکنید.شاید بگید خب همونقدم داوطلبان کنکور تجربی از داوطلبان دکترا بیشتر هست.بله درسته اما تعداد سیاهی لشکر کنکور تجربی کجا و کنکور دکترا کجا؟؟کسیکه میاد واس کنکور دکتری فقط برای قبولی میاد چون چیزی واس از دس دادن نداره و میدونه با مدرک ارشدش هیچی نمیشه! اما خیلی از جمع زیادی از داوطلبان کنکور تجربی چون میدونن اونقد رشته های جور واجور تو دانشگاها ریخته ک خیالشون از دانشجو شدن راحته و فقط میخان وارد دانشگاه بشن و هدفشون و مهمتر از همه تلاششون مساوی با پزشکی قبول شدن نیس!

asie67

New member
وزارت بهداشت ب دانشجوهاش تعهد استخدام داده؟؟خواهش میکنم این چه حرفیه؟؟؟اگه تعهد داشت ک این همه فارغ التحصیل ارشد و دکترا برنمیگشتن دوباره واسه پزشکی و دندون بخونن!
و اینکه خواهش میکنم سختی قبولی در دکترارو با اون ظرفیت بسیار محدودش و از همه مهمتر مصاحبه ش با قبولی پزشکی که مسلما ظرفیت بالاتری داره مقایسه نکنید.شاید بگید خب همونقدم داوطلبان کنکور تجربی از داوطلبان دکترا بیشتر هست.بله درسته اما تعداد سیاهی لشکر کنکور تجربی کجا و کنکور دکترا کجا؟؟کسیکه میاد واس کنکور دکتری فقط برای قبولی میاد چون چیزی واس از دس دادن نداره و میدونه با مدرک ارشدش هیچی نمیشه! اما خیلی از جمع زیادی از داوطلبان کنکور تجربی چون میدونن اونقد رشته های جور واجور تو دانشگاها ریخته ک خیالشون از دانشجو شدن راحته و فقط میخان وارد دانشگاه بشن و هدفشون و مهمتر از همه تلاششون مساوی با پزشکی قبول شدن نیس!

منظورتون اینه که داره کار درستی میکنه؟آخه یادمه تا چند سال پیش پزشک بیکار هم زیاد داشتیم الان یکی دو ساله وضع پزشکای عمومی خوب شده بعدش هم سن بالا و درس های سخت پزشکی با درسای دکترا یکی نیست؟توی دکترا شما بیشتر تحقیق میکنی تا درس حفظ کنی

بالا