(( راز و نیاز با قرآن... ))

M@RY@M

New member
سلام بر دوستان خوبم.

نماز روزه هاتون قبول باشه انشالله!

برنامه این هفته:

شنبه(21 تیر):آیه 52 تا64 سوره طه

یکشنبه(22 تیر):
آیه 65 تا 76

دوشنبه(23 تیر):
آیه 77 تا 87

سه شنبه(24 تیر):آیه 88 تا 98

چهارشنبه(25 تیر):آیه 99 تا 113

پنجشنبه(26 تیر):آیه 114 تا 125

جمعه(27 تیر):آیه 126 تا 135(پایان سوره طه)

التماس دعا!

moj

New member
سلام
سهم امروز
و جز16
قرائت شد
یا حق

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahii

M@RY@M

New member
سلام بر دوستان گلم.

برنامه این هفته:

شنبه(28تیر):آیه 1 تا 10 سوره انبیا

یکشنبه(29تیر):آیه 11 تا 24

دوشنبه(30تیر):آیه 25 تا 35

سه شنبه(31تیر):آیه 36 تا 44

چهارشنبه(1مرداد):آیه 45 تا 57

پنجشنبه(2مرداد):
آیه 58 تا 72

جمعه(3مرداد):
آیه 73 تا 81

التماس دعا!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

mahii

New member
4lqqtqv.gif
سلاااااااام من تزه رسیدم ب سوره طه...........چقد باید بدوم تا بتون برسم؟؟؟؟؟
4lqqtqv.gif

M@RY@M

New member
سلام به دوستای خوبم.

برنامه ی این هفته:

شنبه(4مرداد):آیه 82 تا 90 سوره انبیا

یکشنبه(5مرداد):آیه 91 تا 101

دوشنبه(6مرداد):آیه 102 تا 112

سه شنبه(7مرداد):آیه 1 تا 5 سوره ی حج

چهارشنبه(8مرداد):آیه 6 تا 15

پنجشنبه(9مرداد):آیه 16 تا 23

جمعه(10مرداد):آیه 24 تا 30

التماس دعا!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: IL-2

moj

New member
سلام سهم امروز و
جز 29قرائت شد...
التماس دعا
:rose:

moj

New member
سلام سهم امروز
و جز 30قرائت شد...
دعاهاتون قبول حق تعالی...عیدتون مبارک:riz304:

اللَّهُمَّ إِنَّكَ أَعَنْتَنِي عَلَى خَتْمِ كِتَابِكَ الَّذِي أَنْزَلْتَهُ نُوراً ، وَ جَعَلْتَهُ مُهَيْمِناً عَلَى كُلِّ كِتَابٍ أَنْزَلْتَهُ ، وَ فَضَّلْتَهُ عَلَى كُلِّ حَدِيثٍ قَصَصْتَهُ.

خدايا مرا توفيق دادى كه تلاوت كتاب تو را به پايان رساندم نورى درخشان فرو فرستادى
و گواه بر كتب ديگر گردانيدى و بر هر كلامى كه بر خلق خواندى برترى دادى.

وَ فُرْقَاناً فَرَقْتَ بِهِ بَيْنَ حَلَالِكَ وَ حَرَامِكَ ، وَ قُرْآناً أَعْرَبْتَ بِهِ عَنْ شَرَائِعِ أَحْكَامِكَ وَ كِتَاباً فَصَّلْتَهُ لِعِبَادِكَ تَفْصِيلًا ، وَ وَحْياً أَنْزَلْتَهُ عَلَى نَبِيِّكَ مُحَمَّدٍ صَلَوَاتُکَ عَلَيْهِ وَ آلِهِ تَنْزِيلاً .

فرقان است كه بدان حلال را از حرام جدا كردى. قرآن است كه شرايع و احكام خود را در آن آشكار نمودى، كتابى است
براى بندگان شكافته و روشن. و وحى است كه بر پيغمبرت محمد صلى الله عليه و آله فرستادى.

وَ جَعَلْتَهُ نُوراً نَهْتَدِي مِنْ ظُلَمِ الضَّلَالَةِ وَ الْجَهَالَةِ بِاتِّبَاعِهِ ، وَ شِفَاءً لِمَنْ أَنْصَتَ بِفَهَمِ التَّصْدِيقِ إِلَى اسْتَِماعِهِ ، وَ مِيزَانَ قِسْطٍ لَا يَحِيفُ عَنِ الْحَقِّ لِسَانُهُ ، وَ نُورَ هُدًى لَا يَطْفَأُ عَنِ الشَّاهِدِينَ بُرْهَانُهُ ، وَ عَلَمَ نَجَاةٍ لَا يَضِلُّ مَنْ أَمَّ قَصْدَ سُنَّتِهِ ، وَ لَا تَنَالُ أَيْدِي الْهَلَكَاتِ مَنْ تَعَلَّقَ بِعُرْوَةِ عِصْمَتِهِ .

روشنائى است كه برافروختى تا ما به فروغ آن در تاريكيهاى ضلالت و جهل راه يابيم درمان درد آن كس كردى كه از روى انديشه
بدان گوش فرا دهد و با تصديق آن را بشنود. ترازوى دقيق و درستى است كه زبانه آن به چپ و راست نمى‏گرايد.
چراغ هدايتى است كه فروغ آن در نظر بينندگان خاموش نمى‏گردد. رايت نجاتى است كه هر كس در پى آن
رود گمراه نمى‏شود و هر كه چنگ در گوشه عصمت او زند دست هلاكت بر او چيره نگردد.

اللَّهُمَّ فَإِذْ أَفَدْتَنَا الْمَعُونَةَ عَلَى تِلَاوَتِهِ ، وَ سَهَّلْتَ جَوَاسِيَ أَلْسِنَتِنَا بِحُسْنِ عِبَارَتِهِ ، فَاجْعَلْنَا مِمَّنْ يَرْعَاهُ حَقَّ رِعَايَتِهِ ،
وَ يَدِينُ لَكَ بِاعْتِقَادِ التَّسْلِيمِ لُِمحْكَمِ آيَاتِهِ ، وَ يَفْزَعُ إِلَى الْإِقْرَارِ بِمُتَشَابِهِهِ ، وَ مُوضَحَاتِ بَيِّنَاتِهِ .

خدايا اكنون كه توفيق تلاوت به ما مرحمت فرمودى و خشونت زبان ما را به سلاست عبارت آن نرم كردى، ما را از آن گروه گردان
كه رعايت آن نيز چنانكه بايد كردند و منقاد تو گشتند، آيات محكم قرآن را از روى اعتقاد گردن نهادند،
هم به متشابه آن ايمان آوردند و هم به ادله روشن.

آخرین ویرایش:

mahsaa

New member
دوستای خوبم همگی طاعاتتون قبول و عیدتون مبارک:thanks::riz304:

تا آیه 112 سوره انبیاء قرائت شد

دوستای خوبم دعای وداع با ماه رمضون ، ترجمش رو هم بخونیم یه جورایی دل آدم رو ...
.

اللَّهُمَّ إِنَّكَ قُلْتَ فِي كِتَابِكَ الْمُنْزَلِ شَهْرُ رَمَضَانَ الَّذِي أُنْزِلَ فِيهِ الْقُرْآنُ وَ هَذَا شَهْرُ رَمَضَانَ وَ قَدْ تَصَرَّمَ فَأَسْأَلُكَ بِوَجْهِكَ الْكَرِيمِ وَ كَلِمَاتِكَ التَّامَّةِ إِنْ كَانَ بَقِيَ عَلَيَّ ذَنْبٌ لَمْ تَغْفِرْهُ لِي أَوْ تُرِيدُ أَنْ تُعَذِّبَنِي عَلَيْهِ أَوْ تُقَايِسَنِي بِهِ أَنْ لا يَطْلُعَ فَجْرُ هَذِهِ اللَّيْلَةِ أَوْ يَتَصَرَّمَ هَذَا الشَّهْرُ إِلا وَ قَدْ غَفَرْتَهُ لِي يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ اللَّهُمَّ لَكَ الْحَمْدُ بِمَحَامِدِكَ كُلِّهَا أَوَّلِهَا وَ آخِرِهَا مَا قُلْتَ لِنَفْسِكَ مِنْهَا وَ مَا قَالَ الْخَلائِقُ الْحَامِدُونَ الْمُجْتَهِدُونَ الْمَعْدُودُونَ [الْمُعَدِّدُونَ‏] الْمُوَفِّرُونَ [الْمُؤْثِرُونَ‏] ذِكْرَكَ وَ الشُّكْرَ لَكَ الَّذِينَ أَعَنْتَهُمْ عَلَى أَدَاءِ حَقِّكَ مِنْ أَصْنَافِ خَلْقِكَ مِنَ الْمَلائِكَةِ الْمُقَرَّبِينَ وَ النَّبِيِّينَ وَ الْمُرْسَلِينَ وَ أَصْنَافِ النَّاطِقِينَ وَ الْمُسَبِّحِينَ لَكَ مِنْ جَمِيعِ الْعَالَمِينَ،

خدايا تو در كتاب فرو فرستاده‏ات فرمود:«ماه رمضان كه در آن قرآن نازل شده»،و اين است‏ ماه رمضان كه گذشت،به جلوه كريمت،و كلمات كاملت،از تو مى‏خواهم،اگر بر من گناهى‏ باقى مانده،كه نيامرزيده‏اى،يا مى‏خواهى بر آن عذابم كنى،يا به آن مرا بسنجى،اينكه سپيده امشب طلوع نكند،يا اين ماه بگذرد، مگر اينكه آن گناه را از من آمرزيده باشى،اى مهربان‏ترين مهربانان،خدايا تو را ستايش به همه ستايشهايت آغاز و انجام آن،چه آن ستايشهايى كه براى خود گفتى،و چه آنچه آفريدگان ستايش‏كننده و كوشنده و شمارنده‏ و فراوان بجا آورنده ذكر و سپاست گفته‏اند،آنان‏كه بر اداى حقّت،يارى‏شان نمودى،از گروههاى‏ آفريدگانت:از فرشتگان مقرّب،و پيامبران،و رسولان،و طبقات گويندگان،و تسبيح‏كنندگان‏ حضرتت،از همه جهانيان.

عَلَى أَنَّكَ بَلَّغْتَنَا شَهْرَ رَمَضَانَ وَ عَلَيْنَا مِنْ نِعَمِكَ وَ عِنْدَنَا مِنْ قِسَمِكَ وَ إِحْسَانِكَ وَ تَظَاهُرِ امْتِنَانِكَ فَبِذَلِكَ لَكَ مُنْتَهَى الْحَمْدِ الْخَالِدِ الدَّائِمِ الرَّاكِدِ الْمُخَلَّدِ السَّرْمَدِ الَّذِي لا يَنْفَدُ طُولَ الْأَبَدِ جَلَّ ثَنَاؤُكَ أَعَنْتَنَا عَلَيْهِ حَتَّى قَضَيْتَ عَنَّا صِيَامَهُ وَ قِيَامَهُ مِنْ صَلاةٍ وَ مَا كَانَ مِنَّا فِيهِ مِنْ بِرٍّ أَوْ شُكْرٍ أَوْ ذِكْرٍ اللَّهُمَّ فَتَقَبَّلْهُ مِنَّا بِأَحْسَنِ قَبُولِكَ وَ تَجَاوُزِكَ وَ عَفْوِكَ وَ صَفْحِكَ وَ غُفْرَانِكَ وَ حَقِيقَةِ رِضْوَانِكَ حَتَّى تُظَفِّرَنَا [تُظْفِرَنَا] فِيهِ بِكُلِّ خَيْرٍ مَطْلُوبٍ وَ جَزِيلِ عَطَاءٍ مَوْهُوبٍ وَ تُوقِيَنَا فِيهِ مِنْ كُلِّ مَرْهُوبٍ أَوْ بَلاءٍ مَجْلُوبٍ أَوْ ذَنْبٍ مَكْسُوبٍ.

آرى ستايش مى‏كنم بر اينكه ما را به ماه رمضان رساندى،و حال آنكه نعمتهايت بر عهده ما بود، و بهره‏ها و احسانت،و نيكيهاى پى‏درپى‏ات پيش ما بود،به اين خاطر تنها براى تو است آخرين حدّ ستايش،ستايشى جاودان،همواره،پايدار، هميشگى،بى‏نهايت،تا در ابديت پايانى نداشته باشد،بزرگ است ثنايت،ما را بر انجام تكاليف ماه رمضان يارى‏ دادى تا از ما روزه و به پا داشتن نمازش را گذراندى،و نيز آنچه از ما در آن انجام گرفته،از كار نيك و سپاس و ذكر،خدايا آن را از ما به نيكوترين پذيرش،و گذشت و عفو و چشم‏پوشى و آمرزش و خشنودى‏ات بپذير،تا جايى كه ما را در اين ماه،به هر خير خواسته و شايان عطاى بخشيده شده برسانى،و از هر امر هراسناك و بلاى فرود آمده و گناه پيشه‏ شده نگاه دارى.

اللَّهُمَّ إِنِّي أَسْأَلُكَ بِعَظِيمِ مَا سَأَلَكَ بِهِ أَحَدٌ مِنْ خَلْقِكَ مِنْ كَرِيمِ أَسْمَائِكَ وَ جَمِيلِ ثَنَائِكَ وَ خَاصَّةِ دُعَائِكَ أَنْ تُصَلِّيَ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَنْ تَجْعَلَ شَهْرَنَا هَذَا أَعْظَمَ شَهْرِ رَمَضَانَ مَرَّ عَلَيْنَا مُنْذُ أَنْزَلْتَنَا إِلَى الدُّنْيَا بَرَكَةً فِي عِصْمَةِ دِينِي وَ خَلاصِ نَفْسِي وَ قَضَاءِ حَوَائِجِي وَ تُشَفِّعَنِي فِي مَسَائِلِي وَ تَمَامِ النِّعْمَةِ عَلَيَّ وَ صَرْفِ السُّوءِ عَنِّي وَ لِبَاسِ الْعَافِيَةِ لِي فِيهِ وَ أَنْ تَجْعَلَنِي بِرَحْمَتِكَ مِمَّنْ خِرْتَ [خُرْتَ‏] [ادَّخَرْتَ‏] لَهُ لَيْلَةَ الْقَدْرِ وَ جَعَلْتَهَا لَهُ خَيْرا مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ فِي أَعْظَمِ الْأَجْرِ وَ كَرَائِمِ الذُّخْرِ وَ حُسْنِ الشُّكْرِ وَ طُولِ الْعُمْرِ وَ دَوَامِ الْيُسْرِ اللَّهُمَّ وَ أَسْأَلُكَ بِرَحْمَتِكَ وَ طَوْلِكَ وَ عَفْوِكَ وَ نَعْمَائِكَ وَ جَلالِكَ وَ قَدِيمِ إِحْسَانِكَ وَ امْتِنَانِكَ أَنْ لا تَجْعَلَهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنَّا لِشَهْرِ رَمَضَانَ حَتَّى تُبَلِّغَنَاهُ مِنْ قَابِلٍ عَلَى أَحْسَنِ حَالٍ ،

خدايا از تو مى‏خواهم،به حق بزرگترين چيزى كه يكى از آفريدگانت از تو خواست،از نامهاى‏ گرامى‏ات،و ثناى زيبايت،و دعاى خاصت،كه بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستى،و اين ماه را بزرگترين ماه‏ رمضانى قرار دهى كه بر ما گذشته،از زمانى‏كه ما را به دنيا آوردى تاكنون از جهت بركت در حفظ دينم،و رهايى‏ جانم،و برآمدن حاجتم،و اينكه شفاعتم را در خواسته‏هايم بپذيرى،و در كامل كردن نعمتت بر من،و برگرداندن پيش‏آمد بد از من‏ و پوشاندن لباس عافيت به من،و مرا به رحمتت از كسانى قرار دهى،كه شب قدر را براى آنان اختيار نمودى،و آن شب را براى آنها بهتر از هزار ماه قرار دادى،در بزرگترين پاداش،و اندوخته‏هاى با ارزش،و نيكى شكر،و درازى عمر، و پايندگى آسايش،خدايا و از تو مى‏خواهم به رحمت و بخشش و گذشتت،و نعمتها و جلالت،و ديرينه احسان و عطايت،اينكه آن را آخرين بهره از ماه رمضان قرار ندهى،تا ما در سال آينده‏ به آن برسانى،آن هم بر پايه بهترين حال،

وَ تُعَرِّفَنِي هِلالَهُ مَعَ النَّاظِرِينَ إِلَيْهِ وَ الْمُعْتَرِفِينَ [وَ الْمُتَعَرِّفِينَ‏] لَهُ فِي أَعْفَى عَافِيَتِكَ وَ أَنْعَمِ نِعْمَتِكَ وَ أَوْسَعِ رَحْمَتِكَ وَ أَجْزَلِ قِسَمِكَ يَا رَبِّيَ الَّذِي لَيْسَ لِي رَبٌّ غَيْرُهُ لا يَكُونُ هَذَا الْوَدَاعُ مِنِّي لَهُ وَدَاعَ فَنَاءٍ وَ لا آخِرَ الْعَهْدِ مِنِّي لِلِقَاءٍ حَتَّى تُرِيَنِيهِ مِنْ قَابِلٍ فِي أَوْسَعِ النِّعَمِ وَ أَفْضَلِ الرَّجَاءِ وَ أَنَا لَكَ عَلَى أَحْسَنِ الْوَفَاءِ إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاءِ اللَّهُمَّ اسْمَعْ دُعَائِي وَ ارْحَمْ تَضَرُّعِي وَ تَذَلُّلِي لَكَ وَ اسْتِكَانَتِي وَ تَوَكُّلِي عَلَيْكَ وَ أَنَا لَكَ مُسَلِّمٌ لا أَرْجُو نَجَاحا وَ لا مُعَافَاةً وَ لا تَشْرِيفا وَ لا تَبْلِيغا إِلا بِكَ وَ مِنْكَ وَ امْنُنْ عَلَيَّ جَلَّ ثَنَاؤُكَ وَ تَقَدَّسَتْ أَسْمَاؤُكَ بِتَبْلِيغِي شَهْرَ رَمَضَانَ وَ أَنَا مُعَافًى مِنْ كُلِّ مَكْرُوهٍ وَ مَحْذُورٍ وَ مِنْ جَمِيعِ الْبَوَائِقِ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَعَانَنَا عَلَى صِيَامِ هَذَا الشَّهْرِ وَ قِيَامِهِ حَتَّى بَلَّغَنِي آخِرَ لَيْلَةٍ مِنْهُ.

و هلال ماهش را همراه بينندگان به سوى آن و اعتراف‏كنندگان به آن به من بشناسانى‏ در كامل‏ترين عافيتت،و خوب‏ترين نعمتت،و گسترده‏ترين رحمتت،و برجسته‏ترين نصيبهايت،اى پروردگارم،كه برايم پروردگارى‏ غير او نيست،اين وداع نسبت به ماه رمضان وداع فنا و آخرين بهره من از ديدار نباشد، تا آن را در سال آينده به من بنمايانى،در فراخترين نعمتها،و برترين اميدها،درحالى‏كه من براى تو بر پايه بهترين وفادارى‏ باشم،به درستى كه تو شنواى دعايى.خدايا دعايم را بشنو،و به زارى و خوارى و درماندگى،و توكّلم بر خويش‏ رحم كن،من تسليم توام،اميد به موفقيت و سلامت كامل و شرافت و رسيدن به جايگاه رفيع،جز به تو و از جانب تو ندارم،بر من منّت بنه،اى كه ثنايت بزرگ،و نامهايت مقدّس است،به رساندنم به ماه رمضان،و درحالى‏كه از هر ناخوشايند و محذورى،و از همه ناگواريها سالم باشم،ستايش خداى را كه بر روزه اين‏ ماه،و بپادارى عبادتش ما را يارى نمود تا مرا به آخرين شب آن رساند.

:rose::rose:التماس دعا

آخرین ویرایش:

mahsaa

New member
سلام دوستای گل :auizz3ffy9vla57584x

تا آیه 30 سوره حج قرائت شد ، التماس دعا و همگی قبول حق
چقد سوت و کور شده اینجا:dadad4:

آخرین ویرایش:

M@RY@M

New member
سلام دوستان خوبم..ی سلام اسپشیال به مهسایی جونمممممممم!:heart:

انشالله فردا برنامه این هفته رو میذارم بچه ها جون!

:rose::rose::rose:

mahsaa

New member
سلام دوستان خوبم..ی سلام اسپشیال به مهسایی جونمممممممم!:heart:

انشالله فردا برنامه این هفته رو میذارم بچه ها جون!

::
قربونت مریم جون
مریم جون اگر فردا کاری داشتی یا نتونستی بیای من حتما برنامه رو میذارم گلم:rose:
اجرت با خود خدا عزیزم:smilies-azardl (113

M@RY@M

New member
ممنونتم مهسای عزیزم..
کاری نمیکنم که..وظیفمه.

نه میذارم انشالله!ببخشید امروز به دلایلی نشد بذارم!

اینا برا مهسا>>>:riz304::rose::riz304::rose:

mahsaa

New member
خدا پشت و پناهت باشه مریم گلم

قربونت :riz304::riz304::riz304::riz304:

maxin

Well-known member
قرائت شد :dadad4:
بچها کسی اسم این قاری رو بلده ؟میتونم قرائت کاملشو پیدا کنم!؟ 000~1
از دوستام پرسیدم گفتم اینجام بذارم شاید کسی بدونه.

M@RY@M

New member
برنامه این هفته!

شنبه(11مرداد):آیه 31 تا 38 سوره حج

یکشنبه(12 مرداد):آیه 39 تا 46

دوشنبه(13 مرداد):آیه 47 تا55

سه شنبه(14 مرداد):آیه 56 تا 64

چهارشنبه(15 مرداد):آیه 65 تا 72

پنجشنبه(16 مرداد):آیه 73 تا 78

جمعه(17مرداد):آیه 1 تا 17 سوره مومنون

التماس دعا دوستان!

melinaa