(( راز و نیاز با قرآن... ))

TUMS

Well-known member
این تاپیک را زدم که اول اینکه خودمو موظف کنم که قرآن بخونم بعدش از همه ی دوستانی که تمایل دارند بیان و با هم روزی یه صفحه قرآن بخونیم

هر کی هم یه صفحه شو خوند بیا و اعلام کنه. اگه دوس داشتین توی اون صفحه هر آیه ای را که دوست داشتین تفسیرش هم بزارید.....

شروع از فردا

30/06/92

ممنون:rose:

درحال خواندن سوره بقره هستیم .........

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
امروز از آیه 1 تا 5 سوره بقره هست هر کسی دوس داره تا شب بخونه من که خوندم
ذَلِكَ الْكِتَابُ لاَ رَيْبَ فِيهِ هُدًى لِّلْمُتَّقِينَ ﴿۲﴾
اين است كتابى كه در [حقانيت] آن هيچ ترديدى نيست [و] مايه هدايت تقواپيشگان است (۲)

پست 1

marzi ba

Well-known member
سلام
من خوندم

هدی للمتقین
متقین و پرهیزگاران همان مومنانند و پرهیزگاری یکی از اوصاف مخصوصه طبقه ی نیست تا مانند احسان و خشوع و خلوص جز مقامات خاصه محسوب شود بلکه صفتی است که در تمام مراحل ایمان پس از تحقق ایمان پیدا میشوددلیل انهم اینست که خدواند انرا به عنوان یک صفت خاص برای طبقه مخصوصی از مومنان بیان نکرده است

mahsa.

New member
بسم الله الرحمن الحیم
ممنونم ایمونو
این کارت من و یاد کار اوای عزیزم درزمان حضور مفید و پربرکتش تو بخش مذهبی انداخت که تاپیکای ختم قرآن و میذاشت و چقدر هم براش زحمت میکشید خدا ازش راضی باشه جاش بسیار خالیه .

منم دوست دارم تو این طرح شرکت کنم ایشالا هروقت ان شدم گزارشم و مینویسم به امید حق.

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
آیه 6 تا 16 سوره بقره خوانده شد

إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ سَوَاءٌ عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لاَ يُؤْمِنُونَ ﴿۶﴾
در حقيقت كسانى كه كفر ورزيدند چه بيمشان دهى چه بيمشان ندهى بر ايشان يكسان است [آنها] نخواهند گرويد (۶)

خَتَمَ اللّهُ عَلَى قُلُوبِهمْ وَعَلَى سَمْعِهِمْ وَعَلَى أَبْصَارِهِمْ غِشَاوَةٌ وَلَهُمْ عَذَابٌ عظِيمٌ ﴿۷﴾
خداوند بر دلهاى آنان و بر شنوايى ايشان مهر نهاده و بر ديدگانشان پرده‏اى است و آنان را عذابى دردناك است (۷)

پست 2

- - - Updated - - -

فردا آیات 17 تا 24 سوره بقره

:rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: k-b

M@RY@M

New member
منم میخوام شرکت کنم.امروز از آیه1 تا16 رو انشالله میخونم,شب میام اطلاع میدم.

leylii

New member
منم هستم ..منم از 1 تا 24 بقره رو میخونم و خبر میدم امشب...
ممنونم تایپیک خیلی خوبی هستش...مسی....

diyana.m

New member
أُوْلَئِكَ الَّذِينَ اشْتَرُوُاْ الضَّلاَلَةَ بِالْهُدَى فَمَا رَبِحَت تِّجَارَتُهُمْ وَمَا كَانُواْ مُهْتَدِينَ ﴿۱۶)

همين كسانند كه گمراهى را به [بهاى] هدايت‏خريدند در نتيجه داد و ستدشان سود[ى به بار] نياورد و هدايت‏يافته نبودند (۱۶)
منم تا اینجا طبق قرارمون خوندم

leylii

New member
منم آیه ی 1 تا 16 رو خوندم
الم.ذلک الکتاب لا ریب فیه هدی للمتقین الذین .......(1)(2)
این کتاب بی هیچ شک راهنمای پرهیزگاران است ..آن کسانی که به جهان غیب ایمان آوردند و نماز به پای دارند و از هر چه روزیشان کردیم به فقیران انفاق کنند و آنان که ایمان آرند به آنچه خدای به تو و پیغمبران پیش از تو فرستاد و آنها خود به عالم آخرت یقین دارند آنان از لطف پروردگار خویش به راه راستند و آنها به حقیقت رستگاران عالمن ....
اولئک الذین شترو الضلاله بالهدی .........
ایشان که گمراهی را به راه راست خریدند پس تجارت آنها سود نکرده و راه راست نیافتند.......

آخرین ویرایش:

M@RY@M

New member
منم تا آیه16 رو خوندم.الان کتاب تفسیر دردسترسم نیست وگرنه خیلی دلم میخواست تفسیرشو بذارم...

mohana

Well-known member
سلام...
ممنون از طرح خیلی خوبتون...:rose:
تا آیه 16 سوره بقره رو خوندم...

varia

Well-known member
دوستان ببخشید من با برنامه خودم پیش میرم ولی اگه احساس کنم آیه تاثیرگذاری خوندم براتون معنی یا تفسیرشو میذارم همینجا.

mahsa.

New member
منم اگه خدا قبول کنه خوندم .
بازم ممنون از ایمونو
و ممنون از کسایی که باهم تو این طرحیم .

TUMS

Well-known member
:riz304:از همه ی دوستانی که توی این ختم قرآن هستن تشکر میکنم و امیدوارم تا آخرش با هم پیش بریم............:riz304:

TUMS

Well-known member
آیه 17 تا 24 خوانده شد.........

يَا أَيُّهَا النَّاسُ اعْبُدُواْ رَبَّكُمُ الَّذِي خَلَقَكُمْ وَالَّذِينَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ ﴿۲۱﴾
اى مردم پروردگارتان را كه شما و كسانى را كه پيش از شما بوده‏اند آفريده است پرستش كنيد باشد كه به تقوا گراييد (۲۱)

بالا