دکترای باکتری شناسی پزشکی 93

سوال 50- جواب صیحی ندارد- زیرا برسلا ابورتوس معمولا بیماری خفیف و بدون عوارض چرکی ایجاد میکند.
منبع کتاب جاوتز 2013

- - - Updated - - -

سوال 77 ویروس هم گزینه الف صحیح است

سوال 77 ويروس رو من توي يه كتاب به عنوان نكته ديده بودم كه اونجا هم نوشته بود پاراميكسو يني گزينه د

68سوال - با منابع مذکور علاوه بر گزینه الف ، ب نیز صحیح است. تاپلی ویلسون، صفحه 143 ، فصل 8 – ستون دوم پاراگراف دوم
همچنین طبق کتاب پاتوژنز باکتریال سال 2112 صفحه 197 تکس اصلی- فصل 11 شکل 2 نیز گزینه الف و ب صحیح است

اين سوال از درسهاي دوره ي دكترا طرح شده به نظرم...كتابيه به نام ميكروبيولوژي دهان...اين آدرسي كه شما داديد در مورد بيوفيلم گفته نه پلاك دنداني....
شما از درصدهاي جديد اطرافيانتون خبر نداريد؟ اونايي كه 80 زده بودن هنوزم همون نظرو دارن؟

aaram

New member
اين سوال از درسهاي دوره ي دكترا طرح شده به نظرم...كتابيه به نام ميكروبيولوژي دهان...اين آدرسي كه شما داديد در مورد بيوفيلم گفته نه پلاك دنداني....
شما از درصدهاي جديد اطرافيانتون خبر نداريد؟ اونايي كه 80 زده بودن هنوزم همون نظرو دارن؟

نمیدونم کتاب میکروبیولوژی دهان ندیدم من.

نه ار دوستام هم دیگه خبر ندارم اما احتمالا درصدهاشون فقط بین 10-5 درصد تغییر کنه

ارشد1394

New member
سلام میانگین درس میکروب چند تا از بچه های دکتری باکتری شناسی شهید بهشتی بین 65 تا 75 بوده ولی بقیه درس ها زیر 50

marava

New member
سلام دوستانی که برای مصاحبه رفتین لطفا ما روهم راهنمایی کنید. منتظریم

ع ل ی رضا

New member
سلام... توی تاپیک مربوط به کنکور PHD تمامی رشته ها میتونید تجارب همه رو بخونید... اما به طور خاص اگه در مورد کنکور باکتری بخاید چشم !
مکان مصاحبه توی یه ساختمون مسکونی ساز بود که تغییر کاربری داده بودنش... هر واحدش مال یکی دوتا رشته بود... ما فک کنم طبقه سوم بودیم و واحد 6 ! توی اون واحد مصاحبه فیزیولوژی هم برگزار میشد... دو تا اتاق پذیرایی داشت که شده بود سالن انتظار و دوتا اتاقم داشت که یکیش مال مصاحبه ی ما بود...یه خانمی بودن که اسمها رو به نوبت میخوندن و مدارکو تحویل میگرفتن و میگفتن گوش بزنگ باش که نفر بعدی شمایی... بعدش که نوبتت میشد میرفتی داخل... یه میز مستطیلی بود که همه اساتید دورش نشسته بودن(حدود 9 نفر شاید) و توی یکی از اضلاع کوچیکتر اون میز مستطیلی هم یه صندلی برای شما بود...اساتید میکروب به قدری خوش برخورد و باحال بودن که به محض ورود و چند کلمه حرف کلا استرسم از بین رفت...تقریبا همه اینو میگفتن که بعد ورود به اتاق با دیدن برخورد خوب اساتید استرسشون از بین رفته... اساتید گروه میکروب فوق العاده خوبن....اولش با یه سوال شوخی شروع کردن و بعد گفتن خودتو با یه بیوگرافی مختصر معرفی کن(مدرک لیسانس و فوقمو و محل سکونمو گفتم فقط با اسم و فامیلم).... بعد یه متن زبان دادن که احتمالا یا جاوتز بود یا مورای خلاصه آشنا بود... مال من از بیماریزایی سودوموناس بود...پنج خط شد و خط به خط معنی کردم...دوتا سوال از همون پنج خط پرسیدن که ببینن موضوع علمیشو گرفتم یا نه... دوتا کلمه هم باز از همون متن پرسیدن managment وmalignant (املاشو خودتون درست کنید)...کلا آسون بود اما من یه اشتباه توی ترجمه داشتم...بعدش گفتن پایان نامه به کجا رسیده که گفتم دفاع نکردم و سر موعد انشالله تحویل میدم... موضوعمم پرسیدن و استاد راهنما اما به نظرم کسی از پایانامم سر در نمیاورد واسه همین یه نگاه به هم کردن و گفتن سوال علمی ازش بپرسید... پرسیدن MIC و MBC چیه و فرقشون چیه...بعد پرسیدن این دوتا فاکتور باید برای یه آنتی بیوتیک خوب برابر باشه یا نباشه... بعد گفتن روشهای پیدا کردن استاف مقاوم به ونکومایسین چیه...بعد که جواب دادم (گفتم پلیت اسکرین) پرسید رنجهایی که واسه پلیت اسکرین ونکومایسین استاف هست چیه و مثلا از چه عددی به بعد میشه مقاوم یا اینترمدییت... بعد پرسیدن چرا دیسک استفاده نمیشه واسه اینکار... بعد چون شهر ما روی سل زیاد کار میشه یکی پرسید منظور از مایکوباکتریوم توبرکلوزیس کمپلکس چیه و علت کمپلکس نامیدن برخی باکتریها چیه....خلاصه تقریبا همینارو فقط پرسید و در مورد همین موضوعات بود همش... بعدچون من جواباشو خوب دادم یکیشون گفت مگه اینا رو کار کردی که عدداشو اینطوری حفضی...گفتم آره توی مقاله ای هم که دارم از همین روشها استفاده شده و بعد تازه اونموقع بود که همشون توجهشون به مدارک و سوابق جلب شد و رفتن نگاه کردن...گفتن مقاله کجا چاپ شده و آیا ISI هست یا نه...یکی پرسید کلا کارو زندگیت چیه و کجا مشغول به کاری ؟ گفتم من کلا دانشجو بودم از اولش !..بعد گفت کارآموزی مگه نرفتین ؟ گفتم چرا رفتم اما شما پرسیدید شغل...بعد یکی پرسید تدریس چرا نداری؟ گفتم من همیشه دانشجو بودم و متاسفانه دانشگاه ما به دانشجوها تدریس نمیده... کلا خوب گذشت و در حالیکه هنوزم دلم میخاست بپرسن گفتن باشه دستت درد نکنه خسته نباشی...گفتم تموم؟ گفتن آره فقط داشتی میرفتی بگو نفر بعدی بیاد داخل !....
کلا سوالاتی که رایج بود و از سایرین پرسیده بودن >>> با نمونه ی فلان باکتری (مثلا وبا) یا نمونه ی فلان ناحیه بدن (مثلا CSF یا خلط) چه باید کرد توی آزمایشگاه؟...

ع ل ی رضا

New member
خب من و Aram از این تاپیک قبول شدیم...امیدوارم وقایع مصاحبه رو که نوشتم به دردتون بخوره

marava

New member
آرام وعلیرضا دوستان خوبمون بهتون تبریک میگیم. از کدوم شهر قبول شدید. لطفا درصدهاتون رو هم بذارید.ممنون

Hamidvet

New member
تبریک ویژه و ادای احترام دارم به خانم "آرام" که میدونم واقعاً زحمت کشیدند و نتیجه زحماتشونم گرفتند ... تبررریک! :rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aaram
بالا