دستور وزیر بهداشت برای افزایش ظرفیت پزشکی!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهربون

New member
اگه ما هم شانس داشتیم تو دوره گل وبل بلی مثه الان کنکور میدادیم که تا رتبه ۴۰۰۰پزشکی قبول بشن،الان به جای این که مجبور باشیم ادا و اصول های کنکور ارشدو تحمل کنیم،داشتیم یه پزشکی،دندان یا دارویی میخوندیم میرفت پی کارش!!!نه اینکه با رتبه ۱۲۰۰مجبور بشیم بریم یه رشته هایی مثه ژنتیک،تغذیه و.....

shoeleh.

New member
دوستان و عزیزان لطفا همه توجه کنید.
با این وضعیتی که پیش اومده تنها راه چاره ای که روز چهارشنبه برای ما باقی می مونه اینه که با خود وزیر صحبت کنیم.دیگه کسی حرفی از پورکاظمی یا ضیایی نمی کنه.اگر خواستن که ملاقات برامون جور کنن همه یک صدا ملاقات با وزیر رو درخواست می کنیم.هیچ کس حرفی از ضیایی یا پورکاظمی نمیزنه.نباید جلوی اون ها توی هیچ موردی حتی جزئی صحبت ها و عمل ها 2 تا باشه.پس این رو به همه کسانی که روز چهارشنبه میان اطلاع بدین.خیلی ها هنوز تو فکر ضیایی یا پورکاظمی هستن.
ما هممون هدفمون یکیه، پس حرفها مون رو هم یکی بکنیم تا بفهمن که ما کاملا متحدیم و تا با وزیر حرف نزنیم کوتاه نمیاییم.
رشته لیسانس منم میکروبیولوژیه، واقعا ما ها رو اصلا به حساب نمیارن، چقدر بدبختیم...

abtin13

New member
رشته لیسانس منم میکروبیولوژیه، واقعا ما ها رو اصلا به حساب نمیارن، چقدر بدبختیم...

پس اگه میخوایین ماها رو به حساب بیارن اگر امسال ارشد دادین و اگه امکان اومدن هست چهارشنبه برای اعتراض بیایین

Soroush Star

New member
دوستان عزیز چه انتظاری دارید!؟

وقتی تمام مسئولان وزارت بهداشت پزشک هستن و فقط مافیا برای رشته های خودشون درست کردن باید هم تمام قوانین و بودجه ها رو به رشته های پزشکی و داروسازی و پرستاری اختصاص بدن.

از قوانین تاسیس آزمایشگاه و ویزیت پزشکها بگیرید تا ظرفیت ارشد و ....
نشستن برنامه میریزن که هر روز به درآمد و آسایش پزشکها و متعلقاتشون اضافه بشه.

اگر همین رشته های پایه و بالینی نباشن پزشک با چی میخواد پزشک بشه!؟
جز اینه که اطلاعاتی که حاصل خون دل خوردن محققینه علوم پایست حاضر آماده دریافت میکنن
آخرشم با این ویزیت های سرسام آور میشن خدای پول و ثروت و برای جون آدمها اندازه گوسفند هم ارزش قائل نمیشن
تمام قوانین به نفعشونه کجای دنیا پزشک این همه پرستش میشه و این همه درآمد داره؟ لطفا یکی به من نشون بده!
کجاید نیا بچه دبیرستانی با خوندن دینی و عربی و فارسی لایق پزشک شدن میشه!؟ کجای دنیا با رتبه ی 2500 میشه پزشک شد و با معدل 12 فارغ التحصیل!؟
خیلی راحت چند تا خونه میخرن که کسی زیر دستشون مرد به عنوان دیه بدن! (موثق اینارو میدونم) اگرم کسی نفهمه که خیلیاشو نمیفهمن و من از بون دوستای پزشکم شنیدم چه فاجعه ها که تو بیمارستانا هست...هیچی...

مسئولان وزارت بهداشت کلا باید عوض بشن یا وزارت خونه باید به کل قسمت های آموزشی و درمانی از هم تفکیک بشن
تا وقتی آموزش و تحصیلات تکمیلی دست ایناست اوضاع همینطور از روی معده ی آقایونه.
والسلام...

در تایید گفته شما:

در کشورهای خارجی تحصیلات دانشگاه شامل قسمتهای زیر هستن:

- کارشناسی (Bsc)
- کارشناسی ارشد (Msc)
- دکترا تخصصی (Ph.D)
- فلوشیپ یا فوق دکترا

خبری از پزشکی عمومی ، دندانپزشکی عمومی ، داروسازی عمومی نیست

ضمن اینکه در کشورهای خارجی اونایی که میخوان پزشکی بخونن
باید باید باید کارشناسی (هر رشته ای) درس خونده باشن و بعد از دوره 4 ساله وارد پزشکی بشن (نه اینکه یکسره از مثلاً 18 سالگی وارد پزشکی بشن!!!)

م.صفری

New member

در تایید گفته شما:

در کشورهای خارجی تحصیلات دانشگاه شامل قسمتهای زیر هستن:

- کارشناسی (Bsc)
- کارشناسی ارشد (Msc)
- دکترا تخصصی (Ph.D)
- فلوشیپ یا فوق دکترا

خبری از پزشکی عمومی ، دندانپزشکی عمومی ، داروسازی عمومی نیست

ضمن اینکه در کشورهای خارجی اونایی که میخوان پزشکی بخونن
باید باید باید کارشناسی (هر رشته ای) درس خونده باشن و بعد از دوره 4 ساله وارد پزشکی بشن (نه اینکه یکسره از مثلاً 18 سالگی وارد پزشکی بشن!!!)

اره بخدا از همون ترم اول خانم دکتر و اقای دکتر به نافشون مبندن اینجا :smiliess (7):

mahi_asr

New member
بچه ها حالا انقد خودتونو ناراحت نکنین. جوجه رو اخر پاییز میشمرن. هرچی ظرفیت افزایش پیدا کنه بیکاری بیشتره. اولش خوشحال کنندست.
راستی سال 87 با چه رتبه ایی دقیقا پزشکی قبول میشدن؟ ولی یلدمه واقعا اونسال واسه ما پزشکی یه رویا بود. نه مثه الان با 4 هزار خورده ایی روزانه پزشکی قبول بشن!
واقعا دهه شصتیا داغون شدن.

مهربون

New member
واقعا دهه شصتی ها خیلی گناه دارن!اون از کنکور کارشناسی،این از ارشد،قطعا دکترا هم همینطور خواهد بود،مشکلات کار و... هم که بماند.جالب اینکه به ما دهه شصتی ها میگن فرزند بیشتر،زندگی بهتر با کلی تسهیلات !!!!خودمون که شانس نداشتیم،حداقل بچه هامونو به این درد گرفتار نکنیم!

biomar

New member
بچه ها حالا انقد خودتونو ناراحت نکنین. جوجه رو اخر پاییز میشمرن. هرچی ظرفیت افزایش پیدا کنه بیکاری بیشتره. اولش خوشحال کنندست.
راستی سال 87 با چه رتبه ایی دقیقا پزشکی قبول میشدن؟ ولی یلدمه واقعا اونسال واسه ما پزشکی یه رویا بود. نه مثه الان با 4 هزار خورده ایی روزانه پزشکی قبول بشن!
واقعا دهه شصتیا داغون شدن.

والا من که 86 ی بودم،بچه هامون با رتبه های 700 تا 900 میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی میخوندن و چند تاشون میگفتن حتی پزشکی زاهدانم انتخاب کردن اما هیچ جا قبول نشدن! باقیشونم همینطور پزشکی تمام شهرهارو زده بودن. البته فکر کنم اولین ساله 60-40 بود و پسرا با رتبه های هزار و خرده ای نهایتا، قبول میشدن.
ولی الان افتضاح شده. با رتبه های بالایی قبول میشن اونم با زدن چهار تا درس بیخود دینی عربی فارسی و الخ که واقعا هیچ ربطی به توان و استعداد پزشک شدن نداره!!!! بعدم میرن با نمره های 13 و تهش 15 تموم میکنن و میشن جنابان دکتر! با یه عمر عزت و احترام وسلام وصلوات و درآمد و خیالی تخت. حالا ما تا آخر عمر بدوایم.

به هر حال. خودمون خواستیم! چاره ای نیست. وضعیت ما هم فعلا اینه. بچه ها هیچ وقت یادتون نره اگر ایشالا به یه جایی رسیدیم وضعیت رو بهبود بدیم تلاش کنیم نشینیم و به هرچی سرمون میاد راضی باشیم. تغییری ایجاد کنیم.

vet lab sciences

New member

والا من که 86 ی بودم،بچه هامون با رتبه های 700 تا 900 میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی میخوندن و چند تاشون میگفتن حتی پزشکی زاهدانم انتخاب کردن اما هیچ جا قبول نشدن! باقیشونم همینطور پزشکی تمام شهرهارو زده بودن. البته فکر کنم اولین ساله 60-40 بود و پسرا با رتبه های هزار و خرده ای نهایتا، قبول میشدن.
ولی الان افتضاح شده. با رتبه های بالایی قبول میشن اونم با زدن چهار تا درس بیخود دینی عربی فارسی و الخ که واقعا هیچ ربطی به توان و استعداد پزشک شدن نداره!!!! بعدم میرن با نمره های 13 و تهش 15 تموم میکنن و میشن جنابان دکتر! با یه عمر عزت و احترام وسلام وصلوات و درآمد و خیالی تخت. حالا ما تا آخر عمر بدوایم.

به هر حال. خودمون خواستیم! چاره ای نیست. وضعیت ما هم فعلا اینه. بچه ها هیچ وقت یادتون نره اگر ایشالا به یه جایی رسیدیم وضعیت رو بهبود بدیم تلاش کنیم نشینیم و به هرچی سرمون میاد راضی باشیم. تغییری ایجاد کنیم.

دوست عزیز درسته محک خوردن معلومات مذهبی داوطلبی که قصد قبولی تو رشته هایی غیر از رشته هایی با محوریت معارف و علوم قرآنی رو داره، از لحاظ علمی غیر منطقی به نظر میرسه، اما این درست نیست که با بیخود قلمداد کردن این درس ها، به زبون فصیح و شیرین عربی که زبون قرآنه و درس دینی (نه الزاما دروس معارف متوسطه) که خوندنش حال و هوایی زیبا و غیر قابل توصیف رو نصیب خواننده ی علاقمند و تشنه ی معارف می کنه، توهین کنید.

Hamidvet

New member
دوست عزیز درسته محک خوردن معلومات مذهبی داوطلبی که قصد قبولی تو رشته هایی غیر از رشته هایی با محوریت معارف و علوم قرآنی رو داره، از لحاظ علمی غیر منطقی به نظر میرسه، اما این درست نیست که با بیخود قلمداد کردن این درس ها، به زبون فصیح و شیرین عربی که زبون قرآنه و درس دینی (نه الزاما دروس معارف متوسطه) که خوندنش حال و هوایی زیبا و غیر قابل توصیف رو نصیب خواننده ی علاقمند و تشنه ی معارف می کنه، توهین کنید.

به درس عربی کار ندارم ولی خدائیش درس اندیشه (بینش یا همون دینی!) کلا توصیفاتش جالب نیست و به مذاق آدم نمیشینه. اصلا آدمو جذب نمیکنه. چه برسه که حال و هوائی زیبا رو هم نصیب حال خوانندش بکنه

vet lab sciences

New member
به درس عربی کار ندارم ولی خدائیش درس اندیشه (بینش یا همون دینی!) کلا توصیفاتش جالب نیست و به مذاق آدم نمیشینه. اصلا آدمو جذب نمیکنه. چه برسه که حال و هوائی زیبا رو هم نصیب حال خوانندش بکنه

والا چی بگم دکتر جان! هرکس مذاقی دارد و مذاق شما هم محترم!:bunnyearsmiley:

biomar

New member

شما که من رو نمیشناسی درست!؟ پس نمیتونی قضاوت کنی من آدم مذهبی هستم یا نه که متعاقبش این تخیل براتون ایجاد بشه که من به دین و قرآن توهین کردم!!! خود من عربیم خیلی خوبه حتی الان، توی کنکور هم بالای 70 زدم.
ولی بازم رو حرفم هستم! دینی و عربی و ادبیات هیچ
ربطی به پزشکی و مهندسی ندارن و فقط باید در رشته های ادبیات و معارف سنجش بشن. هیچ ربطی به توهین هم نداره. چه حرفا و برداشتهای عجیبی واقعا!

vet lab sciences

New member

شما که من رو نمیشناسی درست!؟ پس نمیتونی قضاوت کنی من آدم مذهبی هستم یا نه که متعاقبش این تخیل براتون ایجاد بشه که من به دین و قرآن توهین کردم!!! خود من عربیم خیلی خوبه حتی الان، توی کنکور هم بالای 70 زدم.
ربطی به پزشکی و مهندسی ندارن و فقط باید در رشته های ادبیات و معارف سنجش بشن. هیچ ربطی به توهین هم نداره. چه حرفا و برداشتهای عجیبی واقعا!

من کاری به مذهبت ندارم. اصن شما عقل کل، معلم عربی، قاری قرآن!
طرز گفتارت توهین آمیز بود، ینی چی چارتا درس بیخود مثل عربی و دینی؟!! اصن مزمزه کردی ببینی اون عمق کلامت خواسته یا ناخواسته چی رو می رسونه؟! اگه مزمزه کردی بودی اونجوری هم به من هم توهین نمی کردی (براتون تخیل ایجاد بشه).
خیلی سختته بگو عجب مسئولین جاهلی که این درسا رو که به پزشکی و مهندسی ربطی ندارن گذاشتن برا کنکور. دیگه چرا میگی "بیخود" که بخوای یا نخوای توهین به دین و قرآن تلقی بشه! اصن می تونستی نارضایتیت رو مثل دکتر حمید ابراز کنی نه اینکه...

- - - Updated - - -

من کاری به مذهبت ندارم. اصن شما عقل کل، معلم عربی، قاری قرآن!
طرز گفتارت توهین آمیز بود، ینی چی چارتا درس بیخود مثل عربی و دینی؟!! اصن مزمزه کردی ببینی اون عمق کلامت خواسته یا ناخواسته چی رو می رسونه؟! اگه مزمزه کردی بودی اونجوری هم به من هم توهین نمی کردی (براتون تخیل ایجاد بشه).
خیلی سختته بگو عجب مسئولین جاهلی که این درسا رو که به پزشکی و مهندسی ربطی ندارن گذاشتن برا کنکور. دیگه چرا میگی "بیخود" که بخوای یا نخوای توهین به دین و قرآن تلقی بشه! اصن می تونستی نارضایتیت رو مثل دکتر حمید ابراز کنی نه اینکه...

mahi_asr

New member
من کاملا با biomar موافقم. طفلک کجاش توهین کرد؟
منم میگم دینی و عربی و ادبیات هیچچچچچچچ ربطی به رشته های علمی ندارن. همین درسا باعث شدن خیلیا لطمه بخورن. فک کنین توی امریکا که مهد علم و بیوتکنولوژیه بیان برای ورود به رشته های علمی و مهندسی سوالای عربی و دینی و ادبیات طرح کنن !!!!:25r30wi:

vet lab sciences

New member
من کاملا با biomar موافقم. طفلک کجاش توهین کرد؟
منم میگم دینی و عربی و ادبیات هیچچچچچچچ ربطی به رشته های علمی ندارن. همین درسا باعث شدن خیلیا لطمه بخورن. فک کنین توی امریکا که مهد علم و بیوتکنولوژیه بیان برای ورود به رشته های علمی و مهندسی سوالای عربی و دینی و ادبیات طرح کنن !!!!:25r30wi:

خب منم میگم ربطی ندارن ولی...

hebe.nurse

New member
خب منم میگم ربطی ندارن ولی...

درسته بچها ولی تو کنکورم دروس تخصصی مون ضریب بالاتری داشتن. به هر حال اینجا مملکت اسلامیه از طرفی هم سرزمین علم و فرهنگه. پس ادبیات و دینی و عربی جزوی از علممونه و جدایی ناپذیر. اتفاقا من با بودن همه جنبه ها موافقم به شرطی که جنبه اصلی در اولویت باشه. تو هر رشته ای حالا

بچه ها ی صلوات بفرستید آتش بس کنید. تو محیط مجازی باید خیلی مواظب حرف زدنامون باشیم حتی بااینکه طرف منظوری نداره یکی دیگه ممکنه دلخور شه. منم برام پیش اومده. به دل نگیرید از هم :rose:

آخرین ویرایش:

vet lab sciences

New member
درسته بچها ولی تو کنکورم دروس تخصصی مون ضریب بالاتری داشتن. به هر حال اینجا مملکت اسلامیه از طرفی هم سرزمین علم و فرهنگه. پس ادبیات و دینی و عربی جزوی از علممونه و جدایی ناپذیر. اتفاقا من با بودن همه جنبه ها موافقم به شرطی که جنبه اصلی در اولویت باشه. تو هر رشته ای حالا

بچه ها ی صلوات بفرستید آتش بس کنید. تو محیط مجازی باید خیلی مواظب حرف زدنامون باشیم حتی بااینکه طرف منظوری نداره یکی دیگه ممکنه دلخور شه. منم برام پیش اومده. به دل نگیرید از هم :rose:

أحسنتم! هزاران لایک!
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نه بابا ما که دعوایی نداریم.
اصلا اگه خودمون هم بخوایم دین بمون اجازه نمیده که جدال کنیم! ولی حس کردم یک مورد پاسخ (پست 34) نیاز بود.
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
:riz304:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا