درمان میخچه

maxin

Well-known member
بیشک کسی دوست ندارد با یک میخچه دردناک در خیابان قدم بزند یا برای انجام کارهای روزانه خود از این سر شهر به آن سر شهر برود. میخچه یکی از مشکلات رایجی است که بیشتر انسانها دست کم یکبار آن را در طول زندگی تجربه میکنند. میخچه در نقاط مختلف پا به ویژه در ناحیه انگشتان و مفاصل آن دیده میشود. درحقیقت میخچه واکنشی است که پوست بدن در برابر فشارهایی قرارمیگیرد که به صورت مستمرو به دلایل مختلف مثل تنگی کفش یا اضافه وزن به سطح پوست وارد میشود و به صورت برآمده و ضخیم شدن پوست به اندازه یک دانه عدس یا ذرت پیش میرود. بیتوجهی به درمان میخچه گاهی افراد را وادار به انجام جراحی و خارج کردن آن از بدن میکند، درحالی که درمان میخچه یکی از سادهترین و کمهزینهترین روشهاست به شرط آنکه درمان آن در زمان مناسب انجام شود. برای درمان این عارضه راههای مختلفی در شیوههای درمانی طبیعی و خانگی در سراسر جهان وجود دارد که برخی از موثرترین آنها را با هم مرور میکنیم.

چگونه میخچه را شناسایی کنید
میخچه را با پینه اشتباه نگیرید
اگرچه میخچه و پینه هردو ظاهر کاملا متفاوتی دارند اما گاهی توسط بسیاری از مردم با یکدیگر اشتباه گرفته میشوند. پینه معمولا سطح وسیعتری از پوست را به خود درگیر میکند و معمولا در قسمتهایی از کف پا که تماس مستقیم و مداوم با زمین دارد و تحتفشار زیاد قرار میگیرد، مثل پاشنه یا سینه پا دیده میشود، در حالی که میخچه محدوده بسیار کوچکی را درگیر میکند و معمولا برجسته است، در یک نقطه رشد میکند، ضخامت بیشتری دارد و احتمال نفوذ آن تا اعماق پوست بسیار زیاد است. در حالی که پینه تنها در سطح پوست دیده میشود و امکان نفوذ به لایههای زیرین پوست را ندارد.

راههای پیشگیری را بشناسید
چرا میخچه میزنید
دلایل مختلفی برای ابتلا به میخچه وجود دارد که بسیاری از آنها به دلیل بیاحتیاطی و بیتوجهی خودمان به وجود میآید. پوشیدن کفش یا جوراب تنگ، تماس بیش از اندازه انگشتان با رویه کفش، پوشیدن کفش یا صندل بدون جوراب و پیادهروی طولانی و مستمر، استفاده از کفشهای پاشنه بلند و تنگ، عدم درمان قوس کف پا و افزایش فشار بر انگشتان و سینه پا و در نهایت تقسیم نامتعادل وزن روی پاها از جمله عواملی است که موجب میشود پا و انگشتان آن در معرض فشار قرار بگیرند و احتمال ابتلا به میخچه در آنها تقویت شود، بنابراین اگر نسبت به این موارد بیتفاوت باشید به مرور شاهد درد مفصل انگشتان، التهاب، برآمدگی و سفتی پوست و دردهای نقطهای در موضع میخچه خواهید بود.
 

maxin

Well-known member
خب درمان کو؟؟؟:33:

خب همون راه های پیشگیری رو گفتم دیگه!!!!
درمان بعد از تشکیل میخچه هم یا با پماد و دارو هستش یا با جراحی درش میارن...یه روش دیگم هست که با میخ کش از پا می کشنش بیرون !!!اینم تصویر وسیله جراحی با میخ کش!

%D9%85%D9%8A%D8%AE%20%D9%83%D8%B4.jpg
 

Leyenda

Well-known member
خب همون راه های پیشگیری رو گفتم دیگه!!!!
درمان بعد از تشکیل میخچه هم یا با پماد و دارو هستش یا با جراحی درش میارن...یه روش دیگم هست که با میخ کش از پا می کشنش بیرون !!!اینم تصویر وسیله جراحی با میخ کش!

%D9%85%D9%8A%D8%AE%20%D9%83%D8%B4.jpg

:25r30wi:
یه دمپایی هایی هست مخصوص کساییه ک میخچه دارن!یه مدتی اونو میپوشن مشکلشون حل میشه..
 

هانیه

Well-known member
مکسین میخچه کش نداریمممممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مال دوست من رو جراحیییییییییییییییییییییی کردن....................:tsimuzpzwoap1t9y3o7برای دوستم
 
بالا