خواص درمانی فوق العاده زنجبیل

maxin

Well-known member
7a6409a35f8223f856dc99651cb33cb1_L.jpg

تا حالا زنجبیل را امتحان کرده اید؟ آیا می دانید که خواص درمانی بی شمار آن موجب شهرتش در جهان شده است ؟

زنجبیل در بسیاری از غذاها استفاده می شود و طعم فوق العاده ای به آنها می دهد از پیش غذا تا غذای اصلی وحتی دسر .همچنین زنجبیل به دلیل خواص درمانی آن مشهور است ، اما این خواص چه هستند ؟

مزایای استفاده از زنجبیل

زنجبیل به شکل ریشه موجود است و این قابلیت را دارد که در نوشیدنی ها (چای، شربت و ..) و یا در پخت و پز مصرف شود . می توان از آن برای تند کردن غذا و یا به عنوان نگهدارنده استفاده کرد . بیش از 2000 سال، طب چینی ، استفاده از زنجبیل را برای کمک به درمان و پیشگیری از مشکلات سلامتی متعددی توصیه کرده است . همچنین زنجبیل به سهولت گردش انرژی در بدن و افزایش میزان سوخت و ساز بدن کمک می کند .

در اینجا لیستی از برخی مزایای شگفت انگیز زنجبیل که شما ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید آورده شده است . اگرچه برخی از آنها هنوز هم مورد بحث است، شما می توانید تحقیقات بیشتری انجام دهید به خصوص در مصارف درمانی .

1. حفظ گردش خون طبیعی
زنجبیل حاوی کروم، منیزیم و روی است که می تواند به بهبود جریان خون و همچنین جلوگیری از تب و لرز و عرق بیش از حد کمک کند.

2. درمان بیماری حرکت
زنجبیل یک درمان موثر شناخته شده برای حالت تهوع ناشی از حرکت درمسافرت است. علت دقیق آن ناشناخته است، اما در مطالعه روی کارآموزان نیروی دریایی، کسانی که پودر زنجبیل استفاده کردند وضعیت بهتری داشتند .

3. بهبود جذب
زنجبیل جذب و تحریک مواد مغذی ضروری در بدن را بهبود می بخشد. این کار را با تحریک معده و ترشح آنزیم پانکراس انجام می دهد .www.ianoo.ir

4. پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلوانزا
زنجبیل برای هزاران سال به عنوان یک درمان طبیعی برای سرماخوردگی و آنفولانزا در سراسر آسیا استفاده می شود. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ایالات متحده برای درمان علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا در بزرگسالان، 2 قاشق غذاخوری ریشه زنجبیل تازه خرد شده و یا له شده را در آب گرم، دو تا سه بار در روز، توصیه می کند .

5. مبارزه با ناراحتی معده
زنجبیل در کمک به هضم ایده آل است، در نتیجه بهبود جذب مواد غذایی و اجتناب از درد معده ممکن است. به نظر می رسد زنجبیل موجب کاهش التهاب به روشی مشابه آسپرین و ایبوپروفن می گردد.

Benefits-of-ginger-2.jpg

6. پیشگیری از سرطان کولون
در یک مطالعه در دانشگاه مینه سوتا دریافتند که زنجبیل ممکن است موجب کند شدن رشد سلول های سرطانی کولورکتال شود.

7. کاهش درد و التهاب
زنجبیل حاوی برخی از قوی ترین مواد ضد التهابی شناخته شده است و یک مسکن درد طبیعی قدرتمند است.

8. مبارزه با مشکلات تنفسی
اگر شما مبتلا به بیماری های شایع تنفسی مانند سرفه هستید، زنجبیل موجب باز شدن ریه شما و خارج شدن خلط می شود ، چون یک خلط آور طبیعی است ، به این ترتیب شما به سرعت می توانید از مشکلات تنفسی بهبود یابید.آی بانو | پایگاه بانوی ایرانی

9. درمان سرطان تخمدان
پودر زنجبیل باعث مرگ سلولی در سلول های سرطانی تخمدان می شود.

10. تقویت سیستم ایمنی
زنجبیل به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می کند. مصرف کمی زنجبیل در روز می تواند خطر بالقوه سکته مغزی را با مهار رسوبات چرب از رگ های خونی ، خنثی کند.

همچنین موجب کاهش عفونت های باکتریایی در معده شده ، و کمک می کند تا بدن با سرفه و سوزش گلومبارزه کند.

11. مبارزه با ویار یا همان بیماری صبحگاهی
زنجبیل دارای میزان موفقیت 75 درصد در درمان ویار و آنفولانزای معده است.

اما چقدر ؟

اینها برخی از فواید زنجبیل است. اما چقدر باید از زنجبیل استفاده کنیم ؟ ، برخی از مردم می گویند که 2 قاشق غذاخوری زنجبیل خرد شده در یک فنجان 3-2 بار در روز ایده آل است وقتی که احساس کسالت می کنید .بسیاری از مردم زنجبیل و عسل را برای کمک به تسکین سرماخوردگی مخلوط می کنند و آن را چند بار در روز می نوشند . دشوار است که بگوییم دقیقا چه مقدار باید مصرف کنید .

با همه این مزایا، و با اینکه به آسانی در دسترس است، نباید از مصرف آن طفره برویم .شما حتی می توانید آن را با نوشیدنی های دیگر مانند چای سبز مخلوط کنید.
 

sepideeee

New member
از بس تاپیک علمی زدی میزان علم خونم بالا رفته می ترسم سکته ی علمی کنم :14:
 
بالا