حفظ کیفیت شرط پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه علوم پزشکی تهران

old midwife

New member
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه ایجاد ظرفیت مازاد با پرداخت شهریه یک ظرفیت قانونی است، گفت: از آنجایی که کیفیت آموزشی از اولویت های این دانشگاه ها است برنامه فوری برای پذیرش دانشجویان پولی نداریم.
دکتر باقر لاریجانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه پذیرش دانشجویان شهریه ای در دانشگاه های علوم پزشکی، افزود: ایجاد ظرفیت مازاد با پرداخت شهریه یک ظرفیت قانونی در برنامه پنجم توسعه است که در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار داده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به وضعیت این دانشگاه در پذیرش دانشجو در دوره های مختلف، اظهار داشت: در چند سال اخیر بیش از 2 برابر دانشجویان در دوره های PhD و کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران تربیت می شوند.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد از دانشجویان دوره PhD در رشته های های پزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، یادآور شد: با توجه به افزایش ظرفیت در دانشگاه علوم پزشکی برنامه فوری برای پذیرش دانشجویان شهریه ای در دستور کار نداریم.

لاریجانی در عین حال خاطر نشان کرد: در صورتی که هر یک از دانشکده ها مایل باشند ممکن است گامهایی در این زمینه برداشته شود.

نحوه سیاستگذاری در زمینه پذیرش دانشجویان پولی

وی تعداد دانشکده های این دانشگاه را 15 دانشکده ذکر کرد و ادامه داد: سیاستگذاری در زمینه پذیرش دانشجویان شهریه ای در دوره کارشناسی ارشد با همکاری این دانشکده ها صورت خواهد گرفت.

اجباری در کار نیست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجویان شهریه ای قانون برنامه پنجم است، اضافه کرد: کیفیت آموزشی در این دانشگاه از اولویت های این دانشگاه است از این رو اجباری برای دانشکده ها در زمینه پذیرش دانشجویان پولی وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه در مناطق آزاد یکی از با کیفیت ترین برنامه های آموزشی دنبال می شود، خاطر نشان کرد: تلاش می شود در صورتی که دانشکده های این دانشگاه ظرفیت لازم را داشته باشند به شرط حفظ کیفیت آموزشی اقدام به پذیرش دانشجویان شهریه ای کنند.:sarma:
 

silverclove

New member
یعنی وزارت همینجوری یه اطلاعیه زده رو سایتش
اصلنم معلوم نیست با این وضعیت دانشگاها بخوان دانشجو بگیرن
واقعا که
خب قبل از اینکه اطلاعیه بزنن با دانشگاهها این موضوع رو مطرح میکردن که ماها اینقد بیخودی علاف و امیدوار نشیم...........
 

shahrzad67

New member
ایشالا که خیر نبینن اینو از ته دلم دارم میگم "یه مشت آدم..........
 

Persian-Masoud

New member
وی با تاکید بر اینکه در مناطق آزاد یکی از با کیفیت ترین برنامه های آموزشی دنبال می شود، خاطر نشان کرد: تلاش می شود در صورتی که دانشکده های این دانشگاه ظرفیت لازم را داشته باشند به شرط حفظ کیفیت آموزشی اقدام به پذیرش دانشجویان شهریه ای کنند.

خب دیگه این سطر تکلیف رو مشخص کرد تا حدودی!
 

Persian-Masoud

New member
یعنی دانشگاه بین الملل

بله درسته.
به این ترتیب اگه این حرف ها صحت داشته باشه و صرفا یک بیان عقیده شخصی نباشه میشه نتیجه گرفت اکثر این ظرفیت رو دانشگاه های بین المللی برمیدارن و مابقی رو دانشگاه های در پیت!
:smilies:
 

jeghele68

New member
يعني واقعا نميشه اول برنامه ريزي بكنن بعد اعلام كنن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:dadad4:
 

Persian-Masoud

New member
يعني واقعا نميشه اول برنامه ريزي بكنن بعد اعلام كنن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:dadad4:

خیر! مگه میشه در این کشور برنامه ریزی کرد؟!
از اول معلوم بود این خبر بدون هماهنگی دانشگاه ها صورت گرفت و کاملا غافلگیر کننده بود!
 

hiva6747

New member
چرا حالا همه گیر دادین به دانشگاه تهران؟ این همه دانشگاه خوب هست
تربیت مدرس اصفهان مشهد شیراز یزد... اینا درپیتن؟!!!
 

silverclove

New member
چرا حالا همه گیر دادین به دانشگاه تهران؟ این همه دانشگاه خوب هست
تربیت مدرس اصفهان مشهد شیراز یزد... اینا درپیتن؟!!!

درپیت نیستن
اما هنوز ک معلوم نیست هیچی
اومدیم و همه دانشگاها همینو گفتن
اونوقت تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟؟؟
اعتراضم نمیتونیم بکنیم از همه بدتره آخه
:sadsmiley:
 

parisakh

New member
یعنی چی؟ من که خونم تهران هست اگر قرار باشه شهریه بدم که نمی تونم شهر دیگه برم . پول خوابگاه و ...... اگر نمی خواستن دانشچو بگیرند چرا الکی امید می دن یک ماه از درس خوندن افتادم ادم چی بگه به این مسئولین که مسئول هیچی نیستن :65d6a5d6s:
 

Elham.R

New member
:14::14::14:این مسئولین بهتره قبل از اینکه اطلاعیه بدن قبلش از زیر دستاشون و دانشگاههای وابسته کسب تکلیف کنند !!!!! بیچاره ما که این افراد برامون برنامه ریزی میکنند
 
بالا