حضور و غیاب برای شناسایی اعضای آنلاین انگل شناسی

رامین50

New member
بچه ها کسی میدونه تودوره ی پژوهشی انگل شناسی چجوری میشه کارای بیوتکنولوژی انجام داد؟ .پایه ژنتیک مولکولی هم باید قوی باشه؟

Soroush Star

New member
سلام دوستان :ad54ad:

من انگل شناسی رو ( کرم شناسی + تک یاخته ) تا عید Full میشم یعنی چندین بار میخونم ولی درسهای دیگه فعلن چنگی به دل نمیزنه .
بیشتر فشارمو میذارم به سال 92 توی اون 70 روز تا کنکور ( سایر درسها به جز انگل با زبان )

با پیام پروین جان کاملا موافقم که گفته انرژیتونو تا لحظه آخر نگه دارین .
یکی از دوستام امسال ( ارشد 91 ) دانشگاه مشهد قبول شد . رتبه رو نمیدونم ولی درصدهاش اینا بود :
کرم شناسی
71 تک یاخته شناسی 75 ایمنی شناسی 53.33 میکروبیولوژی 12 زیست شناسی و زبان صفر درصد

دوستم واسه ارشد 91 از بهمن شروع کرد 4.5 ماه خوندو قبول شد . به نظر من قبولی توی انگل شناسی فقط رقابت بین 40-50 نفر اوله

Soroush Star

New member
سلام .
من واسه ارشد از مهر 91 شروع کردم . شرایط دانشگاه با امتحانهای ترم باعث شد درس انگل شناسی رو عمقی و فرسایشی بخونم و وقت درسهای دیگه نداشته باشم . اگه خوب پیش بره طبق برنامه درسهارو تمام میکنم . یادتون باشه فقط درس اصلی رو عمقی بخونین بقیه درسها چون ضریب ندارن در حد تست زدن بخونین

Soroush Star

New member
سلام s86 .
مرسی از لطفت .

آره دوستم زبان رو
صفر زد . قبولی توی ارشد انگل شناسی رقابت بین 40-50 نفر اوله . فقط واسه قبولی باید انگل شناسی (هر2) بالای 70 باشه . اما برای 40-50 نفر اول باید زبان رو حتی شده 20-30 درصد زد .

به نظر من خیلی از داوطلبا بخاطر 2 علت توی ارشد انگل شناسی شرکت نمیکنن :
1. ضریب بالا و بی جهت یا بدون علت درس زبان که 4 هست .
2. نام علمی بیشمار و سنگین انگلها بخصوص کرمها ، بیشتر نماتودها .

سلام بچه ها خسته نباشید-اگه میشه یه منبع خوب واسه ایمنی معرفی کنید که با خوندنش بشه ایمنی 30-40 زد.راستش من هر کتابی گرفتم مطالبش خیلی سنگین بود.ما دوره کارشناسی اصلا ایمنی نداشتیم.

Soroush Star

New member
سلام S86 .
نه متاسفانه دقیقا نمیدونم تا چه رتبه ای تهران قبول شدن : امسال رتبه 2 ( پروین خانم ) شیراز بود . رتبه 3 ( تهران ) ، رتبه 10 ( تبریز ) ، رتبه 21 ( تهران ) .
همینارو میدونم و اینکه امسال 91 : تهران ( دانشکده پزشکی 8 نفر ، دانشکده بهداشت 12 نفر ) - شهید بهشتی 10 نفر - تربیت مدرس 6 نفر .

1 مطلب باورنکردنی : :smiliess (15):
امسال کنکور 3 هفته جلو اومده ، این به کنار ، ظرفیت پذیرش دانشگاهها پایین اومده ( تمام رشته ها ) :p7977cujr38iyymsu8: : سایت Sanjeshp.ir قسمت کارشناسی ارشد و اطلاعیه شماره 3 .
امسال ( 92 ) دانشگاه تهران ( دانشکده پزشکی ) پذیرش نداره :mad_majidonline: ، ظرفیتها احتمالا پایین بیاد ولی به تعداد شهرها اضافه شده . مثلا پارسال ( یزد ، شهرکرد ) نبود که امسال واسه 92 اضافه شدن . البته فکر نکنم زیاد جبران شده باشه .

iran khanom

Member
بچه ها به نظرتون براي انگل از الان شروع كنم وقت هست چون من ميكروب فقط تهران ميخواستم و تا الان فقط باكتري خوندم ولي با اين وضع ه تهران نداره ميخوام رشتمو عوض كنم به نظرتون انگل ميرسم بخونم چون ن تا الان فقط باكتري خوندم حتي زبان نخوندم ميشه كمكم كنيد ودر مورد اينكه چه درسايي و چه كتابايي و چند ساعت بخونم راهنماييم كنيد

donyabekam

New member
دست اعضا درد نکنه من ممکن هست پیام ندهم ولی پیام هاتون را می خونم

ضمنا انگل ها خیلی خوب هستند ولی برای خودشون

و احتمالا شما هم انگل دارید
(مقدار کم انگل در بدن لازم هست چون مبارزه دائم موجب تقویت سیستم ایمنی می شوند و اگر دارویی برای مبارزه با انگل باشد آن دارویی مورد استفاده قرار می گیرد که صد در صد انگل ها را از بین نبرد تا سیستم ایمنی بتواند خود را تقویت کند)

آخرین ویرایش:

donyabekam

New member
انگل ها این خوبی را دارند وقتی سر یک سفره می شینند همه استفاده می کنند این نیست که یکی حق بقیه را ضایع کند طمع به مال بقیه ندارند
به خاطر همین برای خودشون خوب هستند اگر آدمی هم چنین ویژگی داشت خوب بود

آخرین ویرایش:
سلام به همه بجه های که امسال 92ارشد انگل شرکت کرده-بچه ها حداقل درصدا برای قبولی روزانه چنده؟ امسال شبانه میگیره ثبت نامش کیه؟ ممنون

Hamidvet

New member
دکترای انگل شناسی

سلاااااام بچه ها!
من دارم واسه Ph.D انگل میخونم و اگه خدا بخاااااد سال دیگه امتحان میدم ؛ فعلا از ایمونولوژی شروع کردم به خوندن.

Soroush Star

New member
سلام حمید جان .
من لیسانسمو علوم آزمایشگاهی دامپزشکی گرفتم . از اون vet که آخر اسمت هست فکر کنم خودتم دامپزشکی خوندی . درسته ؟

امسال کنکورش از نظر من مقداری از کنکور 2 سال قبل سخت تر بود . به خصوص درس کرم شناسی و تک یاخته با درس مجموعه میکروب .

روی درس انگل شناسی تسلط دارم ولی متاسفانه درس زبان ضعیفم و درس زبان توی کنکور امسال (ارشد) به من ضربه زد .
به امید خدا امسال اونایی که استحقاقشو داشتن حتماً قبول میشن .
خیالم از بابت قبولی ارشد راحته ولی کدام دانشگاه هرچه قسمتم باشه .

این خیلی خوبه که از همین الان واسه کنکور Ph.D در آبان 93 شروع میکنی که حدود 15-16 ماه وقت هست .
منم دارم میخونم البته از درس زبان انگلیسی . که واسه Ph.D هر رشته ای در وزارت بهداشت ارائه مدرک زبان الزامی هست .

جدای این صحبتها ، واقعاً موندم واسه Ph.D تستهای انگل شناسی از کدام رفرنسها سوال طرح میشه .
کتاب نوا-براون ، مارکل ووگ و بیماری های تک یاخته ای در ایران (دکتر صائبی) خوندم ولی خیلی تستهای Ph.D رو نمیشه با اینا به جواب رسید :65d6a5d6s:
کنکورهای Ph.D رو گرفتم . بعضی تستها خارج از بعد تصور هستن .
کنکور Ph.D سال 90 یکی از تستاش این بود :
بیماری بالانتیدیازیس برای اولین بار در ایران در چه سالی و در چه شهری و توسط چه کسی گزارش شد ؟

زدن این نوع تستها واقعاً شاهکاره بطوریکه باید آمار تمامی تک یاخته ها و تمامی کرم ها رو بررسی کرد .

بالا