جراحی صورت

maxin

Well-known member
جراحی زیبایی صورت یا ریتیدکتومی, جراحی کشیدن پوست صورت است که در افراد مسن صورت میگیرد.این عمل جراحی زیبایی که در خانمها و اقایان قابل اجراست ،باعث می شود سن پایین تر به نظر امده و صورت جوانتر شود.

در عمل جراحی زیبایی صورت یا facelift ,بیمار با روش بیهوشی موضعی یا بیهوشی عمومی مورد جراحی قرار می گیرد.ابتدا پشت گوش بر اساس خط رویش مو،مدل مو یا میزان پوست اضافی برش داده می شود.سپس پوست صورت و گردن بلند شده و طبقه عضلانی صورت با نخ های نایلون یا ویکریل کشیده می شود و در سطح عقب تر suturing شده و پوست اضافی برداشته می شود.هدف از این کار ،جوانتر نمودن صورت با فیکساسیون عضلات و کاهش پوست صورت می باشد.

در عمل جراحی زیبایی مهم ترین نکته ،حفظ کامل شاخه های عصب صورتی است که 5 شاخه است و به پنجه غازی معروف است ، زیرا قطع انها ، باعث تغییر فرم دو طرف صورت می گردد.همچنین خونریزی باید کاملا کنترل شود زیرا تجمع خون زیر پوست ،خود نیز باعث تغییر فرم ظاهری و تقارن دو طرف صورت می گردد و منجر به عفونت می شود.شایان ذکر است که این عمل با روش اندوسکوپی نیز قابل اجراست.

در این روش جراحی زیبایی ،معمولا فرق سر بدون تراشیدن موها برش داده می شود.در این روش ابروها بالا کشیده شده ،افتادگی ابرو و چین های پیشانی و چین های اطراف چشم ها اصلاح می شوند.همچنین افتادگی ناحیه قسمت میانی صورت و گونه ها با روش لیفتینگ فورهد و mid face در جراحی زیبایی اصلاح می شوند.

گروه مورد جراحی زیبایی:

افرادی که دارای پوست افتاده ،غبغب گردن ،شلی صورت در ناحیه گونه ،اطراف لب و دو طرف فک و زیر گردن می باشند می توانند مورد عمل جراحی زیبایی قرارگیرند.


 
بالا