توصیه های دکتر شریعتی برای موفقیت در زندگی

shadman

New member
بهترين هاي خود را به دنيا ببخش حتي اگر هيچ گاه کافي نباشد...

مردم اغلب بي انصاف, بي منطق و خود محورند,ولي آنان را ببخش .

اگر مهربان باشي تو را به داشتن انگيزه هاي پنهان متهم مي کنند,ولي مهربان باش

اگر موفق باشي دوستان دروغين ودشمنان حقيقي خواهي يافت,ولي موفق باش.

اگر شريف ودرستکار باشي فريبت مي دهند,ولي شريف و درستکار باش .

آنچه را در طول ساليان سال بنا نهاده اي شايد يک شبه ويران کنند,ولي سازنده باش .

اگر به شادماني و آرامش دست يابي حسادت مي کنند,ولي شادمان باش .

نيکي هاي درونت را فراموش مي کنند.ولي نيکوکار باش .

بهترين هاي خود را به دنيا ببخش حتي اگر هيچ گاه کافي نباشد.

و در نهايت مي بيني هر آنچه هست همواره ميان "تو و خداوند" است نه ميان تو و
مردم.

Marc0p0lo

New member
خوب همه آدما اینا رو میدونن
همه میدونیم که میگن می بخور منبر بسوزون ولی مردم آزادی نکن

به نظرت چرا عمل تو کارمون نیست؟
همه حرفای قشنگ قشنگ زیاد میزنیم ولی موقع عمل که میشه .....

دکتر شریعتی اگر بیل زن بود باغچه خودشو بیل میزد

firtina

New member
مگه چيكار كرده بيچاره؟بنظر من حرفاشو بايد با آب طلا نوشت تو ميدون هاي شهر زد.دنيا گلستان ميشه اگه حتي نصف مردم اونجوري باشن

Marc0p0lo

New member
خوب شما یعنی نمیدونی که باید خوب باشی؟دروغ نگی؟مال مردم نخوری؟تهمت نزنی؟به ضعیف تر از خودت زور نگی؟
همه انسان ها خوبی و بدی و میتونن از هم تشخیص بدن از هر کس بپرسی دزدی بده یا خوب قطعا میگه بده!

سوال من اینه که چرا پس دزدی می کنیم دروغ میگیم نزدیکانمونو میرنجونیم و ......

این یه تلنگری بود اول به خودم بعد به بقیه هیچ لزومی هم نداره آب طلا بنویسیم بزنیم وسط شهر.....

همین اقای شریعتی یک سری بت برای مردم ساخته که نه تنها دنیا گلستان نشده بلکه به آتش هم کشیده!

برین آثارشو و زندگی نامشو بخونین و بعد تحلیلش کنید با منطق متوجه منظورم میشین

manizheh.h

New member
خوب شما یعنی نمیدونی که باید خوب باشی؟دروغ نگی؟مال مردم نخوری؟تهمت نزنی؟به ضعیف تر از خودت زور نگی؟
همه انسان ها خوبی و بدی و میتونن از هم تشخیص بدن از هر کس بپرسی دزدی بده یا خوب قطعا میگه بده!

این یه تلنگری بود اول به خودم بعد به بقیه هیچ لزومی هم نداره آب طلا بنویسیم بزنیم وسط شهر.....

همین اقای شریعتی یک سری بت برای مردم ساخته که نه تنها دنیا گلستان نشده بلکه به آتش هم کشیده!

خیلی بی انصافی...یکم بزرگتر شو

estel

New member

چرا ما میدونیم خوب باشیم دزدی نکنیم دروغ نگیم اما بعضی وقتا لازمه واسمون تکرار بشه و واسه ما یادآوری بشه شاید همین جمله ها خیلیا رو در بعضی مواقع که داشتن دزدی میکردن دروغ میگفتن خوب نبودن نجات داده و بهشون تلنگری وارد کرده دلیل نمیشه چون ما میدونیم چی خوبه چی بده هیچوقت تکرارشون نکنیم تا کم کم به دست فراموشی سپرده بشن

Marc0p0lo

New member
چرا ما میدونیم خوب باشیم دزدی نکنیم دروغ نگیم اما بعضی وقتا لازمه واسمون تکرار بشه و واسه ما یادآوری بشه شاید همین جمله ها خیلیا رو در بعضی مواقع که داشتن دزدی میکردن دروغ میگفتن خوب نبودن نجات داده و بهشون تلنگری وارد کرده دلیل نمیشه چون ما میدونیم چی خوبه چی بده هیچوقت تکرارشون نکنیم تا کم کم به دست فراموشی سپرده بشن

اصلا بحث فراموشی و این حرفا نیست دوست من
تکرار خوب خوبه من حرفم چیز دیگه هست کلا وگرنه من با خوبی و تکرار خوبی مشکلی ندارم من میگم همه وقتی خوب و از بد تشخیص میدیم چرا در عمل بدی رو بیشتر می پسندیم؟!

estel

New member
تکرار خوب خوبه من حرفم چیز دیگه هست کلا وگرنه من با خوبی و تکرار خوبی مشکلی ندارم من میگم همه وقتی خوب و از بد تشخیص میدیم چرا در عمل بدی رو بیشتر می پسندیم؟!
شرایط آدم گاهی اوقات اینو میطلبه که بد باشه وقتی قناعت از بین میره جامعه به 2 دسته پولدار و فقیر تقسیم میشه همه ی این پیامدها رو هم داره حسادت کردن . تجمل گرایی . و 1001 دلیل دیگر آدمو عوض میکنه

Marc0p0lo

New member
شرایط آدم گاهی اوقات اینو میطلبه که بد باشه وقتی قناعت از بین میره جامعه به 2 دسته پولدار و فقیر تقسیم میشه همه ی این پیامدها رو هم داره حسادت کردن . تجمل گرایی . و 1001 دلیل دیگر آدمو عوض میکنه

http://olumpezeshki.ir/forum/thread3294.html

شما اینجا یه مطالعه بکن خالی از لطف نیست

شرایط میطلبه که آد بد باشه بدی مگه چی داره که خوبی نداره؟دوست من این استثنا ها هست که ما رو بدبخت کرده اگر همه همین طرز تفکرشون باشه پس انتظار بیخودیه گلستان شدن جامعه!

estel

New member
http://olumpezeshki.ir/forum/thread3294.html

شما اینجا یه مطالعه بکن خالی از لطف نیست

شرایط میطلبه که آد بد باشه بدی مگه چی داره که خوبی نداره؟دوست من این استثنا ها هست که ما رو بدبخت کرده اگر همه همین طرز تفکرشون باشه پس انتظار بیخودیه گلستان شدن جامعه!
آخه من خودم اینو امتحان کردم وقتی توی خوابگاه بودیم سعی کردم ایده آل ترین فرد ممکن باشم تقریبا موفق هم بودم طوری شده بود که آخر ترم 1 همه میخواستن با من هم اتاقی شن اما چیزی که آزارم میداد این بود که اطرافیانم نه تنها سعی نکردن که کمی بهتر بشن بلکه با کمال وقاحتشو سعی میکردن که به قول معروف از من کولی بگیرن و کل کاراشونو مینداختن گردن من فقط برای اینکه میدیدم یکی امتحان داره نمیذاشتم کارای اتاق رو بکنه و خودم کاراشو میکردم همین آدما فضای اون اتاق رو واسه من جهنم کردن منم تصمیم گرفتم ببینم اگه بد باشم چی میشه ایندفعه دیدم بد بودن بهتر جواب میده اون بنده ی خدا امید اینو داشته که چند نفر بخوان خوب باشن اما وقتی توی این جامعه مردم آدم خوب میبینن بدجور باهاش تا میکنن

Marc0p0lo

New member
آخه من خودم اینو امتحان کردم وقتی توی خوابگاه بودیم سعی کردم ایده آل ترین فرد ممکن باشم تقریبا موفق هم بودم طوری شده بود که آخر ترم 1 همه میخواستن با من هم اتاقی شن اما چیزی که آزارم میداد این بود که اطرافیانم نه تنها سعی نکردن که کمی بهتر بشن بلکه با کمال وقاحتشو سعی میکردن که به قول معروف از من کولی بگیرن و کل کاراشونو مینداختن گردن من فقط برای اینکه میدیدم یکی امتحان داره نمیذاشتم کارای اتاق رو بکنه و خودم کاراشو میکردم همین آدما فضای اون اتاق رو واسه من جهنم کردن منم تصمیم گرفتم ببینم اگه بد باشم چی میشه ایندفعه دیدم بد بودن بهتر جواب میده اون بنده ی خدا امید اینو داشته که چند نفر بخوان خوب باشن اما وقتی توی این جامعه مردم آدم خوب میبینن بدجور باهاش تا میکنن

اونم راه داره که تو خصوصی بهت می گم عزیز خوب بودن این نیست که بزاری به قول خودت ازت سواری بگیرن که!

firtina

New member
چون عمل ب بدي آسونه.سختي نداره.ولي خوب بودن و خوب عمل كردن سختي زياد داره.انسانم ك راحت طلبه..همين دكتر شريعتي ميگه:خدايا تو ميداني انسان بودن چه دشوار است.پس چه رنجي ميكشد آن كس كه انسان است و از انسانيت سرشار.

Marc0p0lo

New member
چون عمل ب بدي آسونه.سختي نداره.ولي خوب بودن و خوب عمل كردن سختي زياد داره.انسانم ك راحت طلبه..همين دكتر شريعتي ميگه:خدايا تو ميداني انسان بودن چه دشوار است.پس چه رنجي ميكشد آن كس كه انسان است و از انسانيت سرشار.

یعنی حاضریم به خاطر تحمل نکردن یه خورده سختی دنیا رو به لجن بکشیم!
پس اگر مرتب این خوبی ها رو هم برامون بگن و وسط شهر هم بزنن چون بدی راحت تره ما بدی رو انجام میدیم دیگه.درسته؟

firtina

New member
یعنی حاضریم به خاطر تحمل نکردن یه خورده سختی دنیا رو به لجن بکشیم!
پس اگر مرتب این خوبی ها رو هم برامون بگن و وسط شهر هم بزنن چون بدی راحت تره ما بدی رو انجام میدیم دیگه.درسته؟
نميگم كار درست اينه.ولي آره بيشتر مردم كار راحتو انتخاب ميكنن حتي اگه بدونن بد و نادرسته.دكتر شريعتي هم ميگه اينكارو نكنين ديگه.بخاطر راحتي و در دسترس بودن كاري از درست و غلط بودنش چشمپوشي نكنين.ديدي آخرش نوشته:هر چي شد بين تو و خداست نه تو و مردم

بالا